Jump to content
Dogomania

Przydomek


Tagir

Recommended Posts

[quote name='karenina']Dlaczego nie wiem, z tego co pamietam to jest jakis wymóg nie naszego ZK ale tych zagranicznych, z których pies pochodzi ( ze niby wiedzą gdzie jest pies sprzedawany i rejestrowany; ale to mi hodowca Agiego napisała jak juz nam pismo dosłała).
[/quote]
Tiaaa,a jak wystawiają rodowód eksportowy to niby in blanco?
Super argument. No to ja sie bedę doktoryzowac z zagadnienia za trzy tygodnie......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!
Mam pytanie dot. przydomka.
Jakis czas temu stalam sie oficjalnym wlascicielem moich suczydel - wczesniej byl nim moj ojciec. Przydomek tez byl rejestrowany na niego. Oczywiscie zapomnialam sie w oddziale zapytac, co z nazwa (skoro ojciec juz nie jest czlonikiem ZK)? Moze mi go przekazac (zrzec sie)? Choc chodzi za mna wymyslenie sobie innego..
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Może zrzec się ale możesz także wymyślić swój własny jeśli ci tamten nie odpowiada U mnie jest tak samo moja mama miała własny a ja sobie też własny wymyśliłam Mam już typowo swój Ma to + i - zależy jak patrzeć Mnie namawiano żebym "wzięła"mamy bo coś już wypracowała a ja wolałam sama Musisz zdecydować jak chcesz zrobić ale jaka to duma jak masz pierwszy miot z własnym przydomkiem No ja byłam szczęśliwa w każdym razie

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wiecie może czy w sytuacji, gdy podam tylko jedną propozycję przydomka, a ona zostanie odrzucona, to czy przy kolejnym wniosku znowu będę musiała uiścić opłatę? Bardzo mi zależy na konkretnej nazwie. Sprawdzałam w bazie FCI - nie ma takowej, ani nawet podobnie brzmiącej. Ale a nuż Paniom w ZG się nie spodoba... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie będzie. Jeśli podasz propozycje, które zostaną odrzucone (bez względu na to czy będzie jedna czy trzy) i będziesz musiała złożyć kolejny wniosek - to kolejny raz także będziesz musiała zapłacić. Płaci się za składanie wniosku a nie za ilość zamieszczonych na nim przydomków.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#005633]20.12.2005[/COLOR]
[COLOR=#005633]Zarząd Główny ZKwP informuje, że począwszy od dnia 1 stycznia 2006 r. wszystkie noworejestrowane [B]przydomki hodowlane[/B] będą podlegały obowiązkowej rejestracji w FCI (za pośrednictwem Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce). W związku z powyższym czas rejestracji przydomka może wynosić obecnie nawet 2-3 miesiące. [B]Prosimy o składanie wniosków w oddziałach z odpowiednim wyprzedzeniem.[/B][/COLOR]
[SIZE=3][COLOR=#005633]Koszt [B]rejestracji [/B]przydomka wynosi 50 zł.[/COLOR][/SIZE]
[COLOR=#005633]Jednocześnie informujemy, że obowiązkowej rejestracji w FCI podlegają wyłącznie przydomki noworejestrowane (po 1 stycznia 2006 r.).[/COLOR]
[COLOR=#005633]Przydomki, które były już wcześniej zarejestrowane w ZG ZKwP mogą być również rejestrowane w FCI. W takim przypadku [B]koszt rejestracji[/B] przydomka wynosi 25 zł.[/COLOR]

[URL]http://www.zkwp.pl/index_pl.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Gosia... Dzięki.
Tylko szkoda, że z zacytowanego przez Puli regulaminu wynika co innego (a może ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem) :roll:
Ale to własnie chciałam wiedzieć. Teraz się muszę zastanowić czy decydować się na podanie tej jednej jedynej nazwy, czy coś jeszcze dorzucić, tak na wszelki wypadek. Ale tak juz się nastawiłam na ten "mój" przydomek, że chyba jednak spróbuję podać tylko ten. Czasu jeszcze mam sporo, więc luz. Najwyżej stracę 50 zł :vamp:

Link to comment
Share on other sites

Znaczy się, że jednak potrafię czytać ze zrozumieniem. Ulżyło mi... :)
Gosiak... W takim razie skąd masz takie info? Pracujesz w jakimś oddziale? Bo jakby nie patrzeć - obydwa infa są sprzeczne :roll:

Puli... Czyli rozumiem, że odrzucili Ci pierwszy wniosek? A ile dałaś propozycji?

Link to comment
Share on other sites

Dałam 8 propozycji, (tyle ile było miejsc na druczku). Trzy kazali skreślić, (bo jak nie to sami skreślą) i wszystkie odrzucili w ZG bez podania przyczyny (niezgodnie zreszta z regulaminem,bo powinni przyczyne podać). Odesłano odmowe do Oddziału,gdzie przeleżała 4 miesiące bo nikt nie był uprzejmy mnie poinformować.(przy składaniu wniosku wyraźnie powiedziano,ze dostanę do domu informację).
Jak tak dalej pójdzie,to moje suki umrą dziewicami,albo przyjdzie mi rozmnazalnie otworzyć....

Link to comment
Share on other sites

Nokogo nie chcę wprowadzać w błąd, piszę tylko to co wiem. Ja także składałam wniosek z jedną, jedyną propozycją i dopytywałam się w oddziale o procedury. Powiedziano mi tam [U]wyraźnie[/U], że ryzykuję, bo jeśli moja propozycja zostanie cofnięta będę musiała złożyć ponownie wniosek z innymi propozycjami. I ponownie zapłacić 50zł bo nowy wniosek będzie musiał przejść identyczną procedurę rejestracyjną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eurasierka']czy ktoś mógłby mnie oświecić, dlaczego we Francji nie ma obowiązku wpisywania przydomku przy imionach?... :angryy:[/quote]

Nie wiem jak jest we francji; we włoszech nie ma takiego obowiązku bo tak. Takie maja przepisy kynologiczne.
Ale sa i kraje, gdzie by zarejestrowac przydomek nalezy odchowac iles tam miotów, 2, 3, 5, wtedy młodzi hodowcy albo podpinaja sie pod juz istniejace hodowle i zgłaszaja taki miot jako wspolny, po tych kilku wspolnych rejestrruja własny przydomek, albo hoduja własnie bez przydomkowo poki z przydomkiem nie moga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eurasierka']czy ktoś mógłby mnie oświecić, dlaczego we Francji nie ma obowiązku wpisywania przydomku przy imionach?... :angryy:[/quote]

Bo takie sa ich francuskie przepisy.
Nie ma obowiazku posiadania przydomka, nie ma obowiazku zaliczania kilku wystaw do uprawnien hodowlanych, szczeniaki musza miec imiona na litere dopasowana do ich roku urodzenia ( w 2006 jest to litera B ), a mioty ocenia sie w punktach - im lepsi rodzice, tym wyzsza wartosc punktowa miotu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...