Jump to content
Dogomania

Eurasierka

Members
 • Content Count

  368
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Eurasierka

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 02/14/1972

Contact Methods

 • AIM
  9972130
 • Skype
  Eurasierka

Converted

 • Location
  Legionowo
 • Occupation
  DTP
 1. Moja Sabra szczekała kiedyś na dźwięk dzwonka do drzwi. Robiła to w sposób całkowicie nieirytujący, właściwy dla swojej rasy - kilka-kilkanaście szczeków - i spokój. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy kupiliśmy działkę. Od tego czasu sunia zmieniła swoje "domowe" zachowanie - uznałam więc, że pora wziąć się za naukę hasła "cicho". Nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z wyszkoleniem Sabry. Sunia chodzi przy nodze na smyczy i bez smyczy, przybiega na zawołanie, siada i waruje - no cud miód. Jedyna słabość jej charakteru, to nieśmiałość - długo trwało, zanim ją jako tako oswoiłam z gwarem, obcymi pomieszczeniami itp. Ku mojemu zaskoczeniu, sucz krótko po wprowadzeniu nowej komendy mi się zbiesiła. :diabloti: O ile na działce reaguje ładnie na wyuczone "cicho", o tyle w mieszkaniu zamiast oczekiwanej ciszy zaczęło się coś w rodzaju żałosnego poszczekiwania foki (jakieś takie pełne rozpaczy w głosie "ou ou ou") połączonego ze skomleniem - normalnie, jakby ktoś psa obdzierał ze skóry. Na domiar złego, jako środek uspokajający, Sabra była odsyłana na posłanie - więc teraz mam taki efekt: - sunia w reakcji na bodziec zaczyna zawodzić biegnąc w te pędy na posłanie. Na posłaniu nie przestaje,wręcz mam wrażenie, że nie potrafi przestać. Wszystkim domownikom (łącznie ze mną) zaczynają już puszczać nerwy - co oczywiście pogarsza sprawę, bo Sabra nie tylko reaguje tak na dzwonek do drzwi, ale zaczęła też histeryzować na dźwięk domofonu, a nawet od niedawna próbuje skamleć na sygnał telefonu. nie pomogła nawet zmiana dzwonka - mamy typ Kakadu (taki elektroniczny) z 50(!) najróżniejszymi odgłosami, ale suni to absolutnie nie przeszkadza :diabloti: - mam wrażenie, że ona nie zawraca sobie głowy samym dźwiękiem, a tylko lokalizacją jego źródła. sytuacja taka trwa od ponad roku, jestem załamana co robić?
 2. Eurasierka

  Figa znalazła dom! :)

  Pokasowałam posty, zmieniłam tytuł, dodałam fotki i kontakt do luciolli w pierwszym poście. Niestety nie mogę codziennie śledzić wątku. Dopadło mnie wstrętne grypsko. Trzymam kciuki za Figulca... [B]BTW[/B] W którymś poście natknęłam się na informację, o 20 zł za psią dobę hotelową?! :crazyeye::mad: To jest pomoc zwierzętom, czy dorabianie sobie do pensji?! :angryy: Paranoja....
 3. Eurasierka

  Haszczaki na PT

  [quote name='ewelinabuck']Bo jak szpic nie bedzie chcial to sie i tak nic nie zrobi, to takie uparte zwierza:lol: :lol: :lol:[/quote] ja bym tego raczej nie nazywała "uporem", tylko może "kulturom i godnościom osobistom" :eviltong: [I] i wężykiem, wężykiem[/I] :lol:
 4. Eurasierka

  co zrobic by pies pracowal nie widzac i nie czujac smakolykow?

  No, nie jestem pewna, czy to dobry pomysł... A czy to nie jest prosta droga do wywołania wyrafinowanej żebraniny o coś, co jemy? Czy po kilku takich sesjach psiaki nie zaczną zwracać uwagę na właściciela, gdy ten będzie chciał spokojnie coś zjeść - zamiast olać sprawę będą siady, warowania czy choćby uporczywe patrzenie pt. "a nuż padnie komenda"? :roll:
 5. Eurasierka

  Figa znalazła dom! :)

  [B]Sześciomiesięczna Figa, w sam raz dla kogoś, kto chciałby niedużego, miłego psiaka z zapałem do zabawy i do przytulania! [/B]:loveu: :loveu: :loveu:[COLOR=Black] [/COLOR] [IMG]http://img.photobucket.com/albums/v230/ultravioletx/P2020005.jpg[/IMG]
 6. Eurasierka

  Figa znalazła dom! :)

  proszę, jak pięknie umiem się zachowywać na smyczy! [IMG]http://i13.photobucket.com/albums/a300/Burus/figa-spacer6.gif[/IMG] a teraz troszkę zabawy poproszę! [IMG]http://i13.photobucket.com/albums/a300/Burus/figa-spacer1.gif[/IMG] goń mnie, goń mnie! [IMG]http://i13.photobucket.com/albums/a300/Burus/figa-spacer2.gif[/IMG] ale fajnie! [IMG]http://i13.photobucket.com/albums/a300/Burus/figa-spacer7.gif[/IMG] ooo, czy to patyczek?! [IMG]http://i13.photobucket.com/albums/a300/Burus/figa-spacer4.gif[/IMG] zaraz przerobię go na wiórki! [IMG]http://i13.photobucket.com/albums/a300/Burus/figa-spacer3.gif[/IMG] [IMG]http://i13.photobucket.com/albums/a300/Burus/figa-spacer5.gif[/IMG]
 7. Eurasierka

  Genetyka umaszczenia

  [quote name='Malta-GD']U, to zdecydowanie zbyt skomplikowane dla mnie, zwykłej 13 latki, która dopiero za 2 miesiące bedzie miała o genach... ludzkich:D[/quote] a ja myślałam, że genetyka w szkole zaczyna się od... muszek owocówek :lol: a czy ktoś ma jakieś ciekawe informacje na temat umaszczenia wilczastego?
 8. hop do góry Gosiu, jak będą nowe fotki, to daj znać - zrobię psiaczkowi bannerek
 9. Eurasierka

  Nowy Dwór Mazowiecki - XI Wiosenna

  my też jedziemy :lol: to będzie nasz [B]pierwszy raz[/B] w klasie otwartej :eviltong: mam nadzieję spotkać starych (a może też i nowych? :lol:) znajomych i nasycić oczy widokiem pięknych piesków :loveu:
 10. Eurasierka

  Figa znalazła dom! :)

  Diegula, z kotami sunia nie miała nigdy do czynienia. Nawet na spacerach żadnego jak dotąd nie spotkała. Nie mam pojęcia, jak może zareagować. Jeśli koty są stanowcze, to raczej powinna omijać je po pierwszej próbie z daleka, ale to oczywiście tylko moje nędzne przypuszczenia. Sunia nie jest po sterylce. zaraz zmieniam tekst w temacie... :placz:
 11. Eurasierka

  Akity Baby:)

  [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img470.imageshack.us/img470/6449/dziwadoan0.jpg[/IMG][/URL] podejście drugie: Dunker (gończy norweski) :razz: :razz: ?? (niebieskie oczy, kropki na grzbiecie)
 12. Eurasierka

  Akity Baby:)

  [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img470.imageshack.us/img470/6449/dziwadoan0.jpg[/IMG][/URL] gończy... yyyy... francuski?... :razz:
 13. Eurasierka

  Nagradzać czy nie? Oto jest pytanie

  [quote name='Folka'] [B]codziennie cwiczymy w bardzo rozpraszajacych miejscach.Zazwyczaj sa to alejki gdzie jest od cholery psow strozojacych.Tam cwiczymy do mnie , rownaj = kontakt wzrokowy i rozne badziewia[/B] ;) I jeszcze podsycam atmosfere dajac jej sie powachac i pobawic przez ogrodzenie z psami i w najlpszych momentach wołam ja do siebie albo przy tym ogrodzeniu cwiczymy rownaj ;) musimy nauczyc sie cwiczyc przy najgorszych warunkach , bo nigdy nie wiadomo co sie moze zdarzyc na zawodach agility ;)[/quote]Folka, jesteś geniuszem :ylsuper:
 14. Eurasierka

  Nagradzać czy nie? Oto jest pytanie

  Folka czy ta ślicznota, co tam skacze u ciebie w avatarku agility, to jest haszczak?! :crazyeye::loveu: aaaaa... ja tez kcem taki kontakt z piesem mieć!!!;) :placz:
 15. Eurasierka

  Figa znalazła dom! :)

  [B]tak wyglądała na początku - ach, gdyby już wtedy trafiła na dogomanię...[/B] :shake: [IMG]http://i13.photobucket.com/albums/a300/Burus/c.jpg[/IMG] [IMG]http://i13.photobucket.com/albums/a300/Burus/b.jpg[/IMG] [IMG]http://i13.photobucket.com/albums/a300/Burus/a.jpg[/IMG]
×