Jump to content
Dogomania

Przydomek


Tagir

Recommended Posts

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja dzisiaj byłam szukać słownika polsko-łacińskiego - NIGDZIE nie ma :shake:

Chce tż kupić kilka innych fajnych, mięzy innymi wlaśnie z afrykańskimi jakimis językami.
I taką książke z objaśnienien imion celtyckich, greckich i indiańskich ;)
Przyda się do wymyślania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']ja dzisiaj byłam szukać słownika polsko-łacińskiego - NIGDZIE nie ma :shake:

Chce tż kupić kilka innych fajnych, mięzy innymi wlaśnie z afrykańskimi jakimis językami.
I taką książke z objaśnienien imion celtyckich, greckich i indiańskich ;)
Przyda się do wymyślania.[/QUOTE]


Pogugluj. :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, Aleb, po łacinie :lol:
Mam troche słówek zapisanych - słownik przybędzie jak go znajdę w jakieś księgarni, wczoraj nic nie można było dostać.
Były chebrajskie, norwerskie, rumuńskie, japońskie, było kilka w afrykańskich językach - a ŁACINY nie :-(

Link to comment
Share on other sites

Ja tez szukam jakiegos fajnego przydomka dla mojej hodowli. Na razie przed nami skonczenie hodowlanki ale juz zaczynam kombinowac i mam z tym klopot...Chociaz jak patrze na niektore beaglowe przydomki to hmmm... brak mi slow....takie sa dziwaczne i smieszne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Ludek

Amicus Curiae - w tej nazwie łączą się słowa "przyjaciel" i "niezależny" - dla mnie jest to obraz teriera :lol: To jakby "Prawdziwy przyjaciel, który jednak jest jednostką" albo coś w tym stylu ;)[/QUOTE]
Eee, nie. Amicus, owszem, to przyjaciel. Ale curiae to dopełniacz od curia- czyli zgromadzenie, gmina, kuria. A więc to znaczy bardziej przyjaciel zgromadzenia. :)


Ja też mam przydomek zaczerpnięty z łaciny. Moja hodowla nazywa się Vellico's, vellico to znaczy skubię, szczypię, chwytam. Rasa, jaką hoduję(corgi), zagania dosyć charakterystycznie bydło, szczypiąc w pęciny. Czyli nazwa pasuje. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']Eee, nie. Amicus, owszem, to przyjaciel. Ale curiae to dopełniacz od curia- czyli zgromadzenie, gmina, kuria. A więc to znaczy bardziej przyjaciel zgromadzenia. :)[/quote]

Mi słownik inaczje pokazuje - sprawdzałam jeszcze :roll: :lol:

jakąś rozbieżność mają? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[CODE][/CODE][quote name='Gazuś']Mi słownik inaczje pokazuje - sprawdzałam jeszcze :roll: :lol:

jakąś rozbieżność mają? :lol:[/QUOTE]

Ja mam Korpantego, a ten się raczej nie myli. :) Poza tym curiae nie może oznaczać niezależny, ponieważ jest to rzeczownik I deklinacji w genetivie. A amicus to rzeczownik II dekliacji w nominativie. Przymiotnik określający rzeczownik musi być w tym samym przypadku. :)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja ma takie 1 pytanko. Wprawdzie do załozenia hodowli mi jeszcze dleko, pytam z czystej ciekawośc:

Czy jeżeli na karcie na ktrorj piszemy propozycje przydomków można zaznaczyc cos takiego ze mam jedna propozycje np
-"z konśtam" i gdyby ten przydomek zostal zarejestrowany to chciałabym, aby byl pisany PO imieniu
- "coś tam" i gdyby ten przydomek zostal zarejestrowany to chciałabym, aby byl pisany PRZED imieniem

Można tak ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']ja dzisiaj byłam szukać słownika polsko-łacińskiego - NIGDZIE nie ma :shake: [/quote]
Gazuś, tymczasowo mogę Ci zaproponować tylko tą stronkę:
[URL="http://82.210.159.30/vicinus/index.php/Strona_g%C5%82%C3%B3wna"]http://82.210.159.30/vicinus/index.php/Strona_g%C5%82%C3%B3wna[/URL]
[URL="http://82.210.159.30/vicinus/index.php/Specjalna:Allpages/Fizyczny"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawana']ja ma takie 1 pytanko. Wprawdzie do załozenia hodowli mi jeszcze dleko, pytam z czystej ciekawośc:

Czy jeżeli na karcie na ktrorj piszemy propozycje przydomków można zaznaczyc cos takiego ze mam jedna propozycje np
-"z konśtam" i gdyby ten przydomek zostal zarejestrowany to chciałabym, aby byl pisany PO imieniu
- "coś tam" i gdyby ten przydomek zostal zarejestrowany to chciałabym, aby byl pisany PRZED imieniem

Można tak ?[/QUOTE]

Ja radzę wymyślac takie porpozycje, by można było pisać przydomek przed nazwą psa. Tak jest najlepiej,tak robią w Skandynawii, USA i wielu innych krajach, których poziom kynologii wzbudza zachwyt na całym świecie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']Ja radzę wymyślac takie porpozycje, by można było pisać przydomek przed nazwą psa. Tak jest najlepiej,tak robią w Skandynawii, USA i wielu innych krajach, których poziom kynologii wzbudza zachwyt na całym świecie.[/quote]
Zgadzam się, to mocno ułatwia śledzenie wyników danych hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...