Jump to content
Dogomania

Przydomek


Tagir

Recommended Posts

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Elitesse']ja staralam sie o zatwierdzenie mojego przydomka w FCI (nieudane zreszta) i dosalam info ze bede placic dopiero w momencie jak przydomek zostanie zatwierdzony[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A ode mnie w łodzkim odziale ściągneli zato samo z góry 50 zł. I przydomek mi FCI odrzucił. Chociaż w spisie takiego nie ma ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Jezeli w regulaminie stoi,ze płaci sie za rfejestracje,to jakim prawem chca pieniądze za coś,co nie zostało zrobione?! W ten sposób,to nam będą odrzucać wszystkie pomysły do końca swiata,bo to niewysychajace źródełko 50-ciozłotówek.Nie ma rejestracji - nie ma kasy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A ode mnie w łodzkim odziale ściągneli zato samo z góry 50 zł. I przydomek mi FCI odrzucił. Chociaż w spisie takiego nie ma ![/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

ja chcialam zatwierdzic jak to jeszcze ne bylo obowiazkowe - w zeszlym roku, tez myslalam ze sie placi od razu ale panie powiedzialy ze to oplata w euro i policza mi jak rzydomek przyjdzie bo wtedy bedzie aktualny kurs euro :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam do Was pytanie.
Mam zarejestrowany przydomek w ZK i FCI, w podaniu o przydomek napisałam tylko jedną rasę psa, którą chciałabym hodować.
Powiedzcie mi jak to wygląda, gdy np. chciałabym zacząć hodować jeszcze jedną rasę? Czy muszę w ogóle o tym kogoś informować? Czy trzeba coś zmieniać w dokumentacji?
Proszę o pomoc :modla:


jeśli temat był już poruszany, przepraszam, ale nie doczytałam i proszę o skierowanie mnie we właściwe miejsce

pzdr.
Kasia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='panienkabubu']Mam do Was pytanie.
Mam zarejestrowany przydomek w ZK i FCI, w podaniu o przydomek napisałam tylko jedną rasę psa, którą chciałabym hodować.
Powiedzcie mi jak to wygląda, gdy np. chciałabym zacząć hodować jeszcze jedną rasę? Czy muszę w ogóle o tym kogoś informować? Czy trzeba coś zmieniać w dokumentacji?
Proszę o pomoc :modla:


jeśli temat był już poruszany, przepraszam, ale nie doczytałam i proszę o skierowanie mnie we właściwe miejsce

pzdr.
Kasia[/quote]
Już ci odpowiedziałem w wątku: [B]Przydomki FCI - Mozna sprawdzić[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Nie wiem czy było to już gdzieś napisane ale wybierając przydomki warto odwiedzić stronę FCI. Teraz każdy przydomek rejetrowany jest przez tą organizację a uaktualnia ona listę przydomków dość często i systematycznie. Strona to [URL="http://www.fci.be"]www.fci.be[/URL] Wystarczy poszukać pamietając że takie przedrostki jak z, de, von, los itp nie są uwzględniane jako część przydomka w alfabetycznym spisie. Także jak w przypadku mojego przydomka "de Rey Gladiador" na stronie FCi widnieje zapis "reygladiador (de)" :) Na odpowiedz z ZKWP czeka się czasem długo (najpierw oni muszą dostać papiery z FCI, pózniej przesłać do naszego oddziału ZK, nasz oddział ZK musi poinformować nas...). Dlatego warto do nich napisać lub zadzwonić (do FCI). Są chętni do współpracy i szybko odpowiadają. Ja bardzo szybko otrzymałam od nich odpowiedz że mój przydomek który wybrałam jest wolny i został właśnie zatwierdzony co pomogło mi w szybszej aktualizacji strony i szybkiej zmianie adresu z presacanario.ke.pl na reygladiador.com. Nawet literówka która się wkradła na stronie FCI (bałam się że tak zostanie) została poprawiona w ciagu kilku dni więc nie było problemów i nie musiałam pisać oficjalnych pism z prośbą o zmianę :) Wystarczył 1 mail.

Link to comment
Share on other sites

Hehe a ja jako pierwszą propozycję przydomka dałem "Z Borsuczej Polany". Nie uznali mi tego, tylko wzięli drugą z kolei. Zakreślili słowo "Polany" i napisali że nazwa kraju powinna być w ojczystym języku :). Ponieważ zależało mi na szybkim przyznaniu przydomka a i drugi mi pasował to już się nie odwoływałem...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam! Nie wiem czy takie pytanie juz sie pojawilo, bo niestety za bardzo czasu na wertowanie watka nei mam, wiec nei krzyczcie:P

Wyobraźcie sobei taka sytuacje: jest dorosly tato i córka. Tato nalezy do ZK, na niego jest zarejestrowany pies i hodowla, ale jak najszybciej chce je przepisac na córke. Córka ma 16 lat i jest już członkiem ZK. Czy tato musi czekać jesczez 2 lata, aby przepisac psa i hodowle na swoje dziecko czy moze od razu?

Z gory dzienx za odp:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='YaBear-CubCammy']Witam! Nie wiem czy takie pytanie juz sie pojawilo, bo niestety za bardzo czasu na wertowanie watka nei mam, wiec nei krzyczcie:P

Wyobraźcie sobei taka sytuacje: jest dorosly tato i córka. Tato nalezy do ZK, na niego jest zarejestrowany pies i hodowla, ale jak najszybciej chce je przepisac na córke. Córka ma 16 lat i jest już członkiem ZK. Czy tato musi czekać jesczez 2 lata, aby przepisac psa i hodowle na swoje dziecko czy moze od razu?

Z gory dzienx za odp:)[/quote]
Ala, tata spokojnie może przepisać już wszystko na Ciebie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam podobne pytanie:
Sytuacja: są rodzice i córka. Rodzice należą do ZK i na nich są zarejestrowane psy i hodowla "xx".
Teraz córka zostaje dopisana do ZK do hodowli "xx".
I wtedy sprowadzmy suczkę z zagranicy i ona ma byc zarejestrowana tylko i wyłącznie na córkę (zapisaną do ZK i hodowli), ale szczeniaki po niej mają miec przydomek hodowli "xx"

Jest taka możliwosc? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']Ja mam podobne pytanie:
Sytuacja: są rodzice i córka. Rodzice należą do ZK i na nich są zarejestrowane psy i hodowla "xx".
Teraz córka zostaje dopisana do ZK do hodowli "xx".
I wtedy sprowadzmy suczkę z zagranicy i ona ma byc zarejestrowana tylko i wyłącznie na córkę (zapisaną do ZK i hodowli), ale szczeniaki po niej mają miec przydomek hodowli "xx"

Jest taka możliwosc? :)[/quote]

Pies sprowadzony z zagranicy może być zapisany tylko na tą córkę, ale ponieważ jest ona współwłaścicielem hodowli to mioty po tym psie będą pod przydomkiem "xx". Wiem bo u mnie bylo to samo;) Oczywiście później można przepisac całą hodowlę na tą dziewczynkę i wtedy przechodzą na jej własność także wszystkie psy.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za informacje ;)
A może byc tak, że córka nie jest z rodzicami wpisana w hodowlę "xx", ale importowany psiak będzie na nią zapisany i jego dzieci będą miały przydomek hodowli "xx"?
Trochę to skomplikowane.. ^^

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']Wielkie dzięki za informacje ;)
A może byc tak, że córka nie jest z rodzicami wpisana w hodowlę "xx", ale importowany psiak będzie na nią zapisany i jego dzieci będą miały przydomek hodowli "xx"?
Trochę to skomplikowane.. ^^[/quote]


Myślę, ze raczej nie. Bo skoro hodowla nie jest jej własnością to jak szczeniaki po jej psie mają być zarejestrowane na ta hodowlę? Być może jest to możliwe, ale to musiałabyś się dokładniej w zk zapytać. Myślę, ze byłoby korzystniej i prościej jakby ta dziewczyna została dopisana do hodowli "xx" jako jej współwłaściciel lub jakby zalożyła własną z nowym przydomkiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...