Jump to content
Dogomania

Gosiak

Members
 • Content Count

  192
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Gosiak

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Converted

 • Location
  Warszawa
 1. A myślałeś o szpicu wilczym ?? Rasa wybitnie stróżująca, średniej wielkości, bardzo odporne psy o niewielkich wymaganiach. Jako pies pierwotny świetnie wykorzystuje składniki pokarmowe nawet z kiepskiej karmy. W czasie kształtowania się rasy to były chłopskie psy, musiały się wyżywić przysłowiowymi obierkami z kompostu i wyspać na pryzmie obornika. Są piękne, a włos wymaga tyle samo a może nawet mniej czesania, co u owczarka niemieckiego. Nie decyduj się na rottka czy boksera, czy innego podobnego. Zimą trzymanie takiego psa cały dzień w budzie to sadyzm, poza tym mają spore potrzeby pokarmowe i ruchowe. Zajrzyj na forum miłośników psów tej rasy, pooglądaj psy, poczytaj. Zachęcam. Acha, w porównaniu z innymi rasami szpica kupisz w naprawdę bardzo przyzwoitej cenie.
 2. Godziny sędziowania są właśnie po to podane, by wszyscy na raz nie przyjechali i nie zatkali dojazdu i parkingu :) Możesz przyjechać o której chcesz byle zdążyć przed swoją oceną, musisz też odebrać numer startowy w sekretariacie (jeśli nie przysłali Ci w kopercie z potwierdzeniem).
 3. Całkiem off się zrobił, zaraz mod zacznie nas upominać :) Co do typu to się zgadzam z Markiem - typ pośredni jest ok i dolew krwi keesów nam na pewno nie zaszkodzi, wręcz jest wskazany moim zdaniem. Co do obrzucania błotem keesów - zgadzam się z Maksem Sparkiem. Skończmy z tym wreszcie i zobaczmy co dobrego można z nich wyciągnąć, by nasze, polskie psy były na prawdę dobre. A ponieważ piszą tu już głównie właściciele szpiców wilczych, może więcej wykażą aktywności na forum [url]www.szpicewilcze.fora.pl[/url] ? :cool1:
 4. katalog: [URL]http://img93.imageshack.us/my.php?image=kseh4.jpg[/URL] [URL]http://img205.imageshack.us/img205/1939/ks1he5.jpg[/URL]
 5. Prawda jest taka, że każda rasa się rozwija i z biegiem lat zmienia. W każdej rasie jest typ nowoczesny i typ stary powoli wypierany, wzorce się zmieniają, niektóre bardzo często (patrz owczarek niemiecki). Wzorzec sz.wilczego nie zmienił się nawet o kropkę od 1988r! My w szpicach zatrzymaliśmy się w miejscu, na prawdę nie widzicie tego? Po psach zza granicy widać pracę hodowlaną, po naszych hmm ...nie bardzo. To co się dzieje w szpicach wilczych i nad czym rozpacza Dorota nie ma nic wspólnego z "ginącym gatunkiem", bo to zupełne inne zjawisko.
 6. Doroto, Czapa była wpisana jeszcze na samym początku, razem z "aktywnymi" psami z Twojego miotu "W".
 7. Braki u Diny są, bo z błędem wpisaliśmy do bazy Fabiana. Jego dane mieliśmy tylko z katalogu wystawowego i tam jest źle podana matka. Mieliśmy to poprawić już wczoraj, ale wieczorem padałam z nóg i nie dałam już rady...
 8. Tak, wiem. Wszystkie pliki mam zachowane, więc jeśli się okaże że chcemy rozbudować bazę o nr rejestracyjne, wszystko da się szybko uzupełnić.
 9. o, to rewelacyjnie! Możesz podać szpice wilcze?
 10. oo, jak się cieszę, że się zjawiliście na Dogomanii !! W Płocku rasę wygrał Tokay Patland II. Do porównania o rasę wyszedł Tytusek, Figa i Tokay właśnie. Tym razem dla sędziego najistotniejszy okazał się kolor oka i to według niego prowadził ocenę wszystkich szpiców. W Radomiu rasę wygrał Luger Patland II, i także walczył z nami i zdaje się z Odessą, dobrze nie pamiętam. Patland II przeżywa teraz swoje wielkie chwile :)) A wczoraj w Lublinie wygrał Mercedes. Tytus okazał się w porównaniu zbyt mało elegancki, a Eagleyboleck nie chciał biegać z Karoliną. Jeśli chcecie dokładniejsze wyniki, musiałabym sięgnąć do notatek w katalogu.
 11. Gosiak

  Gotlieb??

  Eurasierka, ty kablu :mad: Szampony Gotlieba są bardzo różne. Inne dla Yorków, inne dla seterów i inne dla szpiców i mają zupełnie inne właściwości. Bez sensu jest wymienianie się doświadczeniami pomiędzy właścicielami tych ras. Ja akurat używam szamponów tej firmy i jestem [B]bardzo[/B] zadowolona. Ale nie ryzykowałabym zarekomendowania tej firmy właścicielowi psa innej rasy.
 12. No tak, dredy za uszami robią się także moim. Ale ja w czasie zabawy z psami zawsze oglądam te miejsca i rozrywam ewentualne kołtuny palcami i wysnuwam martwy włos. Nie czeszę całego psa. Co do zagniatania wilgotnego włosa - nie bardzo wiem o co chodzi, u mnie nic takiego nie występuje. Może za dużo wody? Nie chodzi by psa całkiem zmoczyć do czesania, tylko by włos nie był suchy. Delikatnie zwilżony mgiełką, podszerstek nie musi być mokry. Nie potrafię poradzić nic na prostowanie włosa. Moim psom się nie załamuje i nie kręci. Jedynie po kąpieli na portkach i ogonie długi włos jest pokarbowany jak z gofrownicy, ale to normalne.
 13. Gosiak

  Gelacan Champion

  Ja stosowałam ten preparat. Jest w dwóch wersjach : z b-karotenem dla psów "kolorowych" i black $ white dla białych i wilczastych (bez b-karotenu) . Preparat ten poprawia pigmentację włosa a także sierść jest po nim jakby bardziej lśniąca i sprężysta, ale nie rośnie szybciej. Efekt widać mniej-więcej po dwóch tygodniach. Poprawia się też wybarwienie oka i fafli. Oparty jest na miedzi, żelazie, cynku, algach i nie pamiętam na czym jeszcze (to było prawie rok temu). Specyficzny zapach to zapach właśnie jakby żelaza i glonów. Mieszałam z mielonym mięsem i psy jadły, aczkolwiek bez zachwytu. Preparat ten można kupić w Warszawie, sprowadzaniem jego zajmuje się chyba jedna osoba w Polsce, wyślę Ci namiary na PW (i każdemu kto poprosi). Opakowanie wielkości dużego kubka kosztuje ok 60zł i starcza dla średniego psa na jakiś miesiąc. A dlaczego chcesz ten preparat stosować?
 14. nie, nie, dzięki, chodziło mi właśnie o te, które podałaś. Nie pisz kolejnych :)
 15. Malwinka, spotkamy się na grudniowej w Nowym Dworze, jesteśmy na tym samym ringu.
×
×
 • Create New...