Jump to content
Dogomania

Yeti, prawie akita - tyle czasu jak więzień...(W-wa) MA DOMEK!


Elurin

Recommended Posts

[quote name='*zaba*']Moge tylko podniesc i trzymac kciuki.[/quote]

Mam do Was ogromną prośbę. Ponieważ cierpię na chroniczny brak czasu to bardzo prosze o zebranie do kupy wszelkich informacji na temat tego mixa (co to mi akite troche przypomina) wszystkiego tego co wiecie o nim lub co mozna przypuszczac na podstawie jego zachowania, jego najbardziej chwytajacych za serce zdjec oraz aktualnych namiarow i warunkow adopcji.
Wrzuce go na swoja strone do dzialu akity w potrzebie i postaram sie rozreklamowac wsrod akiciarzy - moze ktos pomoze - przeciez on nie moze tak czekac w nieskonczonosc.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 462
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja wiem tylko to co napisał Elurin.

Teraz ma ok 8 lat. Dwa lata temu zabrany z ciasnej klatki ( bez dostępu do wody, pozywienia), od tamtej pory przebywa w hoteliku dla zwierząt "Bazyli" w Łomnej k. Łomianek pod Warszawą. Lgnie do ludzi , zna podstawowe komendy. Z psami się raczej nie dogaduje ( oczywiście z sukami nie ma problemów:evil_lol: ,chętnie się z nimi bawi na spacerach).
Yeti nigdy nie żył w mieszkaniu i będzie mu trudno sie do niego przyzwyczaić, najlepiej więc znaleźć mu domek z ogrodem, gdzie będzie miał swoją ciepłą budę i zawsze pełną miseczkę jedzonka.
Kontakt do opiekunki Yetiego 608 608 023
kontakt meilowy [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

inormacje te musi potwierdzić i uzupełnić Elurin

Izis , dziękuje:modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agamika']Ja wiem tylko to co napisał Elurin.

Teraz ma ok 8 lat. Dwa lata temu zabrany z ciasnej klatki ( bez dostępu do wody, pozywienia), od tamtej pory przebywa w hoteliku dla zwierząt "Bazyli" w Łomnej k. Łomianek pod Warszawą. Lgnie do ludzi , zna podstawowe komendy. Z psami się raczej nie dogaduje ( oczywiście z sukami nie ma problemów:evil_lol: ,chętnie się z nimi bawi na spacerach).
Yeti nigdy nie żył w mieszkaniu i będzie mu trudno sie do niego przyzwyczaić, najlepiej więc znaleźć mu domek z ogrodem, gdzie będzie miał swoją ciepłą budę i zawsze pełną miseczkę jedzonka.
Kontakt do opiekunki Yetiego 608 608 023
kontakt meilowy [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

inormacje te musi potwierdzić i uzupełnić Elurin

Izis , dziękuje:modla:[/quote]

Na podstawie danych z tego wątku wydaje mi się, iż wysoce prawdopodobne jest iz jest to mieszaniec akity np. z ON albo innym owczarkiem.

Wrzuce go wiec na strone jako mix akity.
Prosze tylko o przeslanie zdjec wraz ze zgoda na ich wykorzystanie.


------------
Prowadze tez dzial adopcje na [url]www.czworonogi.com[/url]
Gdyby ktos chcial cos tam opracowac do wrzucenia to prosze o maile
ale z 1 zdjeciem i tekstem krotkim i tresciwym o kazdym psie.
Tam mozna wszystkie biedy zglaszac

Link to comment
Share on other sites

Izis, dzięki!
Ja wiem tyle, co napisałem. Pies nie ma dużego kontaktu z ludźmi, więc nie wiem jaki jest np. do dzieci. Z psami i suczkami - już wiecie, choć pewno ma swoje typy, i niektóe psy mógłby polubić.
Ludzi uwielbia!
Wszystkie dobre fotki są na początku wątku. Więcej nie mam, dawno nie byłem w tym hotelu, ale mam stały kontakt z opiekunką pieska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']Izis, dzięki!
Ja wiem tyle, co napisałem. Pies nie ma dużego kontaktu z ludźmi, więc nie wiem jaki jest np. do dzieci. Z psami i suczkami - już wiecie, choć pewno ma swoje typy, i niektóe psy mógłby polubić.
Ludzi uwielbia!
Wszystkie dobre fotki są na początku wątku. Więcej nie mam, dawno nie byłem w tym hotelu, ale mam stały kontakt z opiekunką pieska.[/quote]

Potrzebuje je w miarę duże do obróbki no i zgodę autora

No i przy okazji WIELKIE DZIEKI dla EDYTY, która jest stałą milczącą czytelniczką dogomanii i zwraca moją uwagę na akitowych pechowców.
Tak jak na MASUMIEGO - którego być może przygarnie jeden z właścicieli moich akitek.

Link to comment
Share on other sites

No to jest już i zdjęcie na stronce.
Przypominam adres:
[URL="http://www.akita.pl/akita-w-potrzebie.htm"]www.akita.pl/akita-w-potrzebie.htm[/URL]

Lub ze strony głównej link "Akita w potrzebie".

To teraz ładnie trzymać kciuki proszę i działamy.

Ps.
w jakim mieście można go teraz zobaczyc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']Yeti jest w hotelu w Łomnej pod Warszawą, tak, jak napisano. Jeśli ktoś by chciał go obejrzeć, niech się skontaktuje z p. Beatą, tel. w informacjach o piesku.[/quote]

O rany ale gapa ze mnie :oops: sorki to przez ten pośpiech...

Link to comment
Share on other sites

Edyta zrobiła Yetiemu bloga, którego podłaczyłam pod stronę "Akity w potrzebie".
Bardzo proszę osoby znające temat o przeczytanie bloga i wyłapanie ewentualnych nieścisłości, gdyż Edyta bazowała na informacjach wyłąpanych w wątku tylko, więc jakby trzeba było coś dodać czy zmienić to prosi o sugestie. Banerek obiecała zrobic jak wroci z wyjazdu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justynak']Dzięki Izis!!!! Jesteś wielka (oczywiście tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;))!!! :lol::multi:
Elurin chyba najwięcej wie o Yetim, więc mam nadzieję, że niedługo przejrzy zrobionego przez Ciebie bloga :razz:[/quote]


Wielka to jest Edyta ;-) ona zrobiła bloga. Ja tylko podłączyłam go do tekstu na [url]www.akita.pl[/url] w dziale "Akity w potrzebie".

Link to comment
Share on other sites

No to obie jesteście WIELKIE ;)!!! Wydaje mi się, że można by zmienić tytuł wątku z "prawie jak szpic" na "prawie jak akita", bo chyba Yeti faktycznie znacznie więcej ma z akity i ON-ka niż ze szpica... :roll:
Aga a czy Yeti ma aktualne allegro, bo jakoś nie pamiętam... :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justynak']No to obie jesteście WIELKIE ;)!!! Wydaje mi się, że można by zmienić tytuł wątku z "prawie jak szpic" na "prawie jak akita", bo chyba Yeti faktycznie znacznie więcej ma z akity i ON-ka niż ze szpica... :roll:
Aga a czy Yeti ma aktualne allegro, bo jakoś nie pamiętam... :oops:[/quote]
Podpisuję się - jesteście WIELKIE!
Yeti ma Allegro, non stop od tamtej jesieni. Właściwie aktualne, bo nic się nie zmienia...
Rzućcie na nie okiem, może coś powinienem zmienić?
[URL]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=225431848[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']
Rzućcie na nie okiem, może coś powinienem zmienić?
[URL]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=225431848[/URL][/quote]

Ja bym napisala tam, że to mix akity i owczarka z raczej akitowym charakterem - czyli dominujacy do innych psow i posiadajacy silny instynkt terytorialny. Słowo kundelek to ludzi często nawet nie zajrzą. Ale mieszaniec albo mix takiej a takiej rasy (przeciez wszystkie kundelki się wywodza z krzyzowek międzyrasowych)

Link to comment
Share on other sites

Można sprobować. Jeśli on ma taki charakter jak opisano to nawet jest to wskazane bo akita to nie pies dla kazdego i czlowiek, ktory zdecyduje sie na taka adopcje musi byc tego swiadomy, zeby psiak za chwile nie wyladowal na bruku albo przywiazany do drzewa.

Dzis dzwonila do mnie Pani z Krakowa ze tam tez w schronisku pojawil sie akita. Dokladne info mam dostac na maila.

Wiec wściekam sie jak ludzie pisza do mnie, iż kupili akitę bez papierow (bo na papierowa nie bylo ich stac) i od razu widze czarny scenariusz iz ta akita wylądować moze niedlugo w schronisku. Moze byc niedozywiona, bo skoro ich nie stac to jak ma byc ich stac na zywienie dorastajacego psa o ogromnych potrzebach, na jej szczepienia, odrobaczenia, zabezpieczenia na kleszcze itp. a co jak nie daj Boze zachoruje - wywioza do lasu bo nie bylo ich stac na leczenie...?
Jeśli kogos nie stac na akitę to nie powinien jej kupować to bardzo kosztowny pies w wyżywieniu i wychowaniu. Wtedy chyba lepiej wziąć mniejszego pieska, którego łatwiej bedzie wyżywic odpowiednio za niewielkie pieniadze niż dużego szpica o rownie duzych potrzebach (zwłaszcza w okresie rozwoju).

Link to comment
Share on other sites

Witam :)
Czy Yeti jest tylko na Allegro?
Wydaje mi się, że aby zwiększyć jego szanse na znalezienie domu warto ogłosić go jeszcze na innych portalach internetowych np:
[URL="http://www.4lapy.pl/ogloszenia/kategoria.php?ko=12"]4łapy[/URL]
[URL="http://www.gumtree.pl/warszawa/zaadoptuj-zwierzaka_3665_1.html"]gumtree[/URL]
[URL="http://ale.gratka.pl/"]gratka[/URL]

Czytałam w wątku, że macie zrobiony plakacik. Ja ze swojej strony mogę zawiesić go na tablicy ogłoszeń u swojego weta, w zaprzyjaźnionym sklepie zoologicznym i w pracy. (Jestem z Warszawy). Prosiłabym tylko o przesłanie go na mój email.
Pozdrawiam
Edyta&Hiro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...