Jump to content
Dogomania

Klub Wytrwałych Baloniarek - Razem możemy odnosić sukcesy:)


Igiełka

Recommended Posts

Miniej i bardziej oficjalnie proszę o zapisanie mnie do Klubu :p

Mam duuże ograniczenia w byciu DT w związku z czym proszę o dopisanie mojego zadka do postu nr 7 z adnotacją, iż w bardzo awaryjnych przypadkach...:roll:

1. woj. Mazowieckie - Warszawa - Stara Ochota
2. deklaracja stała - 10 zł - począwszy od kwietnia b.r. , bazarki, wydarzenia na FB, zakładanie i modernizacja wątków na Dogo, wizyty przed i po adopcyjne w Warszawie i okolicach, dowóz w Warszawie ( i w zależności od zasobności portfela - okolicach) w okresie wiosenno - letnim dowozy na trasie Warszawa - Wyszków, pomoc fizyczna przy sierściuchach na terenie Wawy, ... jeszcze pomyślimy, co dalej...[COLOR=purple]POMYSLAŁAM: mogę jeszcze przejąć opieke nad sierściuszkiem na czas wyjazdu, bądź innych niezbędnych chwil! [/COLOR]

3. bedą, trzeba tylko pomysleć :eviltong:

Edited by sajlana
Link to comment
Share on other sites

[quote name='sajlana']Miniej i bardziej oficjalnie proszę o zapisanie mnie do Klubu :p

Mam duuże ograniczenia w byciu DT w związku z czym proszę o dopisanie mojego zadka do postu nr 7 z adnotacją, iż w bardzo awaryjnych przypadkach...:roll:

1. woj. Mazowieckie - Warszawa - Stara Ochota
2. deklaracja stała - 10 zł - począwszy od kwietnia b.r. , bazarki, wydarzenia na FB, zakładanie i modernizacja wątków na Dogo, wizyty przed i po adopcyjne w Warszawie i okolicach, dowóz w Warszawie ( i w zależności od zasobności portfela - okolicach) w okresie wiosenno - letnim dowozy na trasie Warszawa - Wyszków, pomoc fizyczna przy sierściuchach na terenie Wawy, ... jeszcze pomyślimy, co dalej

3. bedą, trzeba tylko pomysleć :eviltong:[/QUOTE]

Pięknie :)
Prezes Igiełka Cię zapisze, bo wiesz - tylko prezes może takie uroczyste czynności ;)

Link to comment
Share on other sites

Witaj Sajlano!

Mmd ma (jak zwykle) rację! :) Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. A tu takie się zrzeszyły i jeszcze oficjalnie, głośno i dobitnie twierdzą, że można się psami opiekować, nie pobierając za to pensji...

A w kwestii odchodzenia z dogo - oczywiście, można się obrazić, zabrać wiaderko, łopatkę i iść do innej piaskownicy, tylko kto na tym najbardziej ucierpi? Tak na marginesie, jak się nazywa ta piaskownica, do której poszły ataK i Kaja? ;)

Po raz kolejny przyznam rację mmd, a co! - nie trzeba czytać wszystkiego. Jak się na wątku robi nieciekawie - w tył zwrot i usunąć z subskrypcji. Przyznam się szczerze, że parę razy mi się serce wyrywało do pomocy jakiemuś psiakowi, ale gdy zobaczyłam kto na wątku - wiałam gdzie pieprz rośnie. Najważniejsze, by być przekonanym o słuszności swoich działań, nie mieć sobie nic do zarzucenia i "trzymać" z osobami życzliwymi, które zawsze pomogą - choćby dobrym słowem.

Na pierwszym moim bazarku pewna pani kupiła fant za 5 zł. Jego wysyłka miała kosztować 3,75 i w swej bezmiernej naiwności sądziłam, że to jakoś tak nie bardzo, żeby płacić za przesyłkę prawie tyle, co za fant. Wysłałam listem zwykłym. Przesyłka nie dotarła (tak przynajmniej utrzymywała owa pani). Fakt - wszystko się odbyło na PW, ale "wykład", jaki dostałam odebrał mi mowę (ten, kto mnie zna dobrze wie, że to graniczy z cudem ;)). Zwróciłam 5 zł owej pani - Tośka z tego powodu nie chodziła głodna i nie pozostała bez lekarstw - ale... no!

Link to comment
Share on other sites

Coby nie mówić za dużo przyciągacie chyba jakoś magicznie (Baloniarki) :) wchodząc na dogomanie(moloch) w poszukiwaniu -do adopcji psiaka (suczki - tak wyszło)wdepłam na wasz wątek i tak zostałam . A bazarki to już temat rzeka kiedyś będzie można zrobić z tego mgr -a ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Ale jest nagonka zupełnie inna, na BDT np., generalnie wszyscy, którzy mają u siebie znalezione psy i próbują zebrać na nie fundusze są źli. Powinniśmy te pieniądze oddawać schroniskom, a już oni dobrze się tam zajmą pieskami.

Czarodziejka mnie nie interesuje, cały tamten wątek jest chory.

Alaa - a jak myślisz - ile będzie kosztowało miejsce w hotelu z ogrzewanym kojcem?
Wiesz, ja dostałam rachunek za ogrzewanie domu (dwa miesiące) 1300 zł. Powiedzmy, że chcę do tego ogrzać drugi domek (mam taki obok 30 m) to wyjdzie mi dodatkowo 433 zł - powiedzmy, że umieszczę tam 3 pieski i o ile mi podskoczy opłata miesięczna za każdego? 144 zł. Kto będzie w stanie zapłacić za psa 600 zł?
Jak ktoś oddaje psa to chyba ślepy nie jest, jak komuś pasują takie warunki jaku Czarodziejki i i paru innych to ma jakiś głębszy problem - dla mnie trudny do ogarnięcia.[/QUOTE]

gdzie jest ta nagonka na bdt, bo nie widziałam? na bdt jako takie, czy na konkretne osoby?

dziewczyny, tak nie można - wiadomo, że na dogo są oszuści, sa uczciwi ale nieogarnięci (np ja czasem spóźniam się z wysyłką czy wpłata kilka dni) - i dlatego wszystkie wątpliwości są przyczyna nieporozumień. bo ja się znam i wiem, ze psów nie okradam,ale czy każdy mnie zna i ma obowiązek mi ufać?
raz na jakiś czas jest afera - dlatego czujność popłaca, zeby potem nie płakać. jeśli sprawa się wyjaśnia, to ok, jeśli nie -to chyba czujnym sie dziękuje, no nie? czy skoro watpliwości się rozwiewają, to mają dostac po łapach?

nie rozumiem...

co do atak raz jeszcze powiem - przeprosiła za zwłokę, to porządnie z jej strony, ale mega długo ja i nie tylko ja czekałam na rzeczy za ok 2000zł (łącznie. w moim przypadku 670 zł i wierzcie mi, to spora częśc mojej pensji)! niezależnie od braku czasu z taką wysyłką się nie zwleka, to nie film za 5zł i co więcej nie pisze się, że wysłane, skoro nie wysłane (pieczątka na poczcie). dopóki fantów nie mam w domu nie wiem, czy to opóźnienie (wtedy luz), czy ściema - skąd mam wiedzieć? naprawde nerwy były.

dlatego nie dziwcie się, ze więcej osób zaniepokoiło sie sytuacją i przyglądały się sprawie i stąd nagle "nagonka". to są po prostu konsekwencje róznych zaniechań. nie oznaczają oczywiście nieuczciwości. tego atak nie zarzucam. całej sprawie zresztą się nie przyglądałam.


cały wolontariat psi, bardzo duży, częściowo zorganizowany, ale nie do końca skodyfikowany, kierujący się emocjami i zbierający w wymiarze roku mega kase na hoteliki, które są jak schrony- jest i długo będzie miejscem, gdzie ludzie bedą na psich dramatach zarabiać. zreszta też domowe , dobre dt, ale płatne (nie mówie o zwrocie kosztów) - to zarabianie na psim nieszczęściu. ale dopóki psów jest za dużo, to nic się nie zmieni. można jedynie promować ideę bezpłatnych dt i głośno o tym mówić.

dlatego min tak ważna jest przejrzystość finansowa. dlatego, mimo czasem wkurzenia, czy obrażania się na niesłuszne oskarżenia - mamy zawsze i wszędzie obowiązek informowac o finansach. bo nie chodzi o ciumciurumciu z darczyńcami, tylko o rzetelne raportowanie i bycie bielszym niż śnieg i czystszym niż po obmywaniu hizopem ;-).


a przy okazji - nie macie w domach kogoś takiego?

[url]http://www.dogomania.pl/threads/224911-Szukany-pies-podobny-do-tego-w-1.-po%C5%9Bcie[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nieżyczliwie wypowiada się o wszelkich DT na wątku Czarodziejki oraz na specjalnie założonym wątku na temat wyglądu hotelów, dt itd. Wątek właściwie zamienił się w opowieści jak ulepszyć schroniska i po co ładować kasę z bazarków oraz prywatną na Dt skoro można to dać schroniskom - konkretnym, tym lepszym. Jestem przeciwniczką wyciągania z sensownych schronów ładnych piesków, ale u nas takich schronów na litość diabli wiedzą czyją jest jak na lekarstwo. Jak się nie pochylić nad rodezjanem zamarzającym w klatce zewnętrznej bez budy przy -30? Albo jak nie zabrać ze schronu parówka starego, który tkwi na łańcuchu 6 lat i zero wyjścia?

Nieprzychylnie patrzą nie tylko niektórzy na dogo, ale i fundacje, których nazw nie wymienię bo nie chcę mieć z tymi osobami w ogóle do czynienia.

Co do ataK to popełniła ogromny błąd nie informując na bazarku, że realny dochód na pieski to tylko różnica po opłaceniu faktur. Oprócz tego powinna mieć paragony za usługi weterynaryjne, o karmie nie piszę bo ja kupuję zbiorczo i faktur nie biorę bo nie mam do tego głowy.
Nie wiem jak wyglądała sprawa wysyłek u niej więc się za bardzo nie mądrzę, jedynie nie pojmuję zacietrzewienia niektórych na wątku w celu udupienia dziewczyny - nie rozumieją, że faktury muszą być opłacone i zostaje co zostaje, a nie kosmiczne sumy.

Edited by mestudio
Link to comment
Share on other sites

tak, jestem za tym, żeby ze schronów wyciągać tylko psy wymagające leczenia i rehabilitacji czy szkolenia by uzdatnić do adopcji. czy bardzo źle radzące sobie w tych miejscach. real jest taki, ze jak psa znasz osobiście, urzeknie cię, to chocby był bezstresowy i świetnie sobie w schronie radzący - będziemy go wyciagac. emocje są emocjami. mówię oczywiście o dt,na które idzie mega kasa bo bdt - to wiesz, może sobie brać na dt kogo chce i nikomu nic do tego.

ale ja tu pisze o idealnych sytuacjach w idealnym świecie, a sama płacę na dt. choc jak się tak przyglądam teraz, to chyba faktycznie są to psy potrzebujące dt?

Link to comment
Share on other sites

A ja myślę, że nikt nikomu nie powinien zaglądać do portfela. Chcesz płacić za hotel? Masz do tego prawo! Chcesz wspomóc darmowy DT, bo przebywający tam psiak musi zostać wysterylizowany czy przejść operację - bardzo dziękuję! Chcesz wpłacić na schronisko - twoja sprawa. Co kogo obchodzi na co [B]moje[/B] pieniądze przeznaczam?.... A bazarki? No cóż - jedni robią, żeby swoich podopiecznych utrzymać, inni, by wypłacić pensję hotelom. Darowujący fanty się na to godzi i po sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Ja rowniez niezyczliwie wypowiadalam sie kiedys o PLATNYCH tymczasach.
Juz mi sie nie chce, byly na dogo rozne dyskusje i niczego konkretnego nie udalo sie osiagnac oprocz tego, ze takie platne tymczasy i HOTELIKI wyrastaja jak grzyby po deszczu.Sposob zarobku jest to taki, zerowanie na psim nieszczesciu.Dla mnie obrzydliwe. Odkad jestem na dogo pomagam psom w potrzebie, nie tylko psom z dogo tak na marginesie dodam;-) i nie bylo czegos takiego jak platny tymczas. Pomagalo sie kupujac jedzenie, oplacaja koszty weta i lekarstw, inaczej sie dzialo.Ale nikt nie chcial pieniedzy za "hotelowanie" psa.
To bylo normalne ze sie pomagalo, tak, jak teraz robia Baloniarki.

Link to comment
Share on other sites

to nie chodzi o zaglądanie do portfela, tylko o sensowne rozwiązanie bezdomności.
jestem częścią pewnej grupy (wolontariat zwierzęcy), która wypracowuje przez lata sposoby walki z bezdomnością i okrucieństwem i przez zdobywane latami doświadczenie poznaje, rozumie i ocenia pewne mechanizmy z punktu widzenia wpływu na sytuację wszystkich bezdomnych psów. pewne działania poprawiają ogólną sytuację, inne są neutralne, jeszcze inne w ogólnym rozrachunku sprawie nie pomagają. więc biorę to pod uwagę i staram się działać tak, że mimo tego, że wpływu na swoim podwórku nie widzę, to wierzę ludziom, którzy zgłębili temat (np wypych)

Link to comment
Share on other sites

dziękować :loveu:
a propo's mój adres e-mail i numer fona można znaleźć w moim profilu...nie widze potrzeby ich ukrywania, skoro wszystkie loterie 10 x dziennie informuja mnie, że wygrałam samochód lub pieniądze, to prywatny i tak nie jest :eviltong: [quote name='mmd']Pięknie :)
Prezes Igiełka Cię zapisze, bo wiesz - tylko prezes może takie uroczyste czynności ;)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Witam :loveu: [quote name='Nutusia']Witaj Sajlano!

Mmd ma (jak zwykle) rację! :) Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. A tu takie się zrzeszyły i jeszcze oficjalnie, głośno i dobitnie twierdzą, że można się psami opiekować, nie pobierając za to pensji...

A w kwestii odchodzenia z dogo - oczywiście, można się obrazić, zabrać wiaderko, łopatkę i iść do innej piaskownicy, tylko kto na tym najbardziej ucierpi? Tak na marginesie, jak się nazywa ta piaskownica, do której poszły ataK i Kaja? ;)

Po raz kolejny przyznam rację mmd, a co! - nie trzeba czytać wszystkiego. Jak się na wątku robi nieciekawie - w tył zwrot i usunąć z subskrypcji. Przyznam się szczerze, że parę razy mi się serce wyrywało do pomocy jakiemuś psiakowi, ale gdy zobaczyłam kto na wątku - wiałam gdzie pieprz rośnie. Najważniejsze, by być przekonanym o słuszności swoich działań, nie mieć sobie nic do zarzucenia i "trzymać" z osobami życzliwymi, które zawsze pomogą - choćby dobrym słowem.

Na pierwszym moim bazarku pewna pani kupiła fant za 5 zł. Jego wysyłka miała kosztować 3,75 i w swej bezmiernej naiwności sądziłam, że to jakoś tak nie bardzo, żeby płacić za przesyłkę prawie tyle, co za fant. Wysłałam listem zwykłym. Przesyłka nie dotarła (tak przynajmniej utrzymywała owa pani). Fakt - wszystko się odbyło na PW, ale "wykład", jaki dostałam odebrał mi mowę (ten, kto mnie zna dobrze wie, że to graniczy z cudem ;)). Zwróciłam 5 zł owej pani - Tośka z tego powodu nie chodziła głodna i nie pozostała bez lekarstw - ale... no![/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ten wątek o pomocy schroniskom wcale nie jest taki zły. Rozi wyliczyła, ile idzie na PDT rocznie, to są ogromne pieniądze. Ile z tych psiaków jest bezsensownie wyciągniętych to nawet mi się nie chce myśleć - bo działa to często na zasadzie "Burek znalazł dom, mamy deklaracje, to bierzemy kolejnego". Zdrowe, młode psy, które w hotelach mogą utknąć na długo, na dłużej niż w schronie, bo ludzie nie szukają psów w hotelikach. Na kilku wątkach się odezwałam - "macie kasę to zamiast wyciągać, róbcie ogłoszenia, wyróżniajcie, drukujcie plakaty, zainwestujcie w psiego fryzjera" - ale zazwyczaj zgrabnie nad moim postem przeskakiwano. Są też po prostu dobre schroniska, np. Leszno.

Jednak gdyby nie hotele, wiele psów starych, wycofanych - nie wyszłoby ze schronisk nigdy. BDT jest mało, hotele są konieczne, nie mam żadnych wątpliwości. Są też psiaki, które mogą być w kojcach, bo jednak pojedynczy kojec to więcej niż schroniskowy boks. O jakości tych przybytków nie mnie się wypowiadać, bo nie znam ich osobiście.

Miałam też sunię ze szczeniorkami w PDT, u Zuzki. Jeździłam doglądać, woziłam na szczepienia, wszystko na bieżąco omawiałyśmy telefonicznie. Zero zastrzeżeń, Zuzka zajęła się mamą z dzieciakami super. Ale ja tam BYWAŁAM często i wiem, gdzie były moje psy i w jakich warunkach.

Ogólnie - temat rzeka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alaa']Ja rowniez niezyczliwie wypowiadalam sie kiedys o PLATNYCH tymczasach.
Juz mi sie nie chce, byly na dogo rozne dyskusje i niczego konkretnego nie udalo sie osiagnac oprocz tego, ze takie platne tymczasy i HOTELIKI wyrastaja jak grzyby po deszczu.Sposob zarobku jest to taki, zerowanie na psim nieszczesciu.Dla mnie obrzydliwe. Odkad jestem na dogo pomagam psom w potrzebie, nie tylko psom z dogo tak na marginesie dodam;-) i nie bylo czegos takiego jak platny tymczas. Pomagalo sie kupujac jedzenie, oplacaja koszty weta i lekarstw, inaczej sie dzialo.Ale nikt nie chcial pieniedzy za "hotelowanie" psa.
To bylo normalne ze sie pomagalo, tak, jak teraz robia Baloniarki.[/QUOTE]

Albo nagle z bdt zamienia sie w pdt ostatnio bylam na takim watku i ciezko mi to zrozumiec.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lika1771']Mmd zrozumiem jeszcze wyciaganie psiakow ze schronisk-mordowni gdzie psiaki maja marne szanse na adopcje nie mowiac o przezyciu.[/QUOTE]
To jest jasne.
Przecież dlatego teraz wciąż siedzę u olkuszaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Na dogo jest grupa specyficznych osób o ... dość osobliwych zachowaniach, w dodatku powtrzalnych, a żem socjolog i [B]chyba instynkt mnie nie opuszcza, to robię się prawie nieomylna[/B] :diabloti:[/QUOTE]

Wróciłam z urlopu, przeczytałam zaległości "baloniarskie" :)

MMD - mam dzisiaj zły dzień.. ale Twoja powyższa wypowiedź poprawiła mi humor. Zdecydowanie poprawiła :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wtrącę pare słowek od siebiePodczytuję od jakiegoś czasu Wasz wątek i doszłam do wniosku,że po lekturze niektórych watkow,gdzie jest kompletne bagno(wątek Czar.-np) to wejscie tutaj pozwala mi wyluzować się i uwierzyć w to,że jeszcze są ludzie ,którzy nie liczą na rozgłos,na kasę -tylko robią swoje.Zobaczcie,na wątkach trwają wojny polsko-polskie a część Dogo robi dalej swoje.Dla jakiejś tam części zadyma to jest pożywka,muszą "dymić",aby żyć.Nie patrzcie na tych "zadymiarzy"-wy robicie dobrą robotę.Dla mnie jesteście ELITĄ DOGO! Tak-VIP-ami z balonami ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...