-
Posts
23786 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
17
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maciek777
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Złota jesień u nas Bardzo fajna pogoda przez ostatnie dni. A co ciekawego słychać? U Baja w zasadzie nic takiego. Jestem przeszczęśliwy, że tak jest, a nie dzieje się nic złego Korzysta z idealnej dla niego pogody w okolicach 20*C. Odwiedza go pies z sąsiedztwa, z którym się moje w tym tygodniu tak nagle zaprzyjaźniły po tych wszystkich latach mieszkania obok U Juliana też się w zasadzie nic nie dzieje poza przygotowaniami by jego i Saszę zabrać na niestety konieczne czyszczenie zębów, ale to nie tak od razu, ale też za długo czekać nie będą. Za to u Saszy się dzieje. Nie mam pojęcia co się stało, ale we wtorek po południu nagle zaczęła kuleć. Z zachowania nic się nie zmieniła, ale nie nadeptywała prawie na tę przednią łapkę. Śladu ugryzienia czy innej rany też nie miała więc pozostaje to wielką niewiadomą. Byłem już z nią u wetki w czwartek i dostała zastrzyki przeciwbólowe które całkiem nieźle pomagają. Liczę, że lada dzień wróci do starej formy. Formy pączka bo wetka stwierdziła, że Sasza jest okrąglutka. No gdzie ona? Waży 5,4 kg A Alfred dokładnie w tym samym czasie co Sasza, też podupadł na zdrowiu. Z tym, że on stał się osowiały i przestał jeść, a zaczął wymiotować trawą, którą konsumował w dużych ilościach. Pojechał w ten czwartek razem z Saszą do wetki. Dostał dużo leków i też już wrócił do siebie, a to najważniejsze -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Czarnego humoru to chyba jeszcze u Ciebie nie widziałem A ja nie chcę tymczasa bo nie oddam Tylko jednego kiedyś oddałem z ulgą bo był bardzo niegrzeczny Masz po prostu zbyt grzeczne psy Pamiętam jedną tymczasowiczkę (nie moją) co niszczyła w tamtym DT wszystko, nawet tunel do pomidorów Generalnie to dobrze, że "somsiad" chce oddać tę sunię, ale czuję, że na jej miejsce trafi kolejna, może bardziej przydatna na polowaniach -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Niesamowite zdjęcie Nie będę pisał tego samego co Mari, ale to samo pomyślałem Już widzę jak moje by usiedziały tak blisko siebie Nawet bym powiedział, że już stoi w drzwiach... Zdjęcia zwierzaków i przyrody jak zawsze na najwyższym poziomie jakości, spokoju i ciepła Zgodzę się po raz kolejny Niby to tylko las, kwiaty itd, jakich wszędzie w Polsce, ale jakieś inne. Jakieś lepsze. A może to kwestia odpowiedniego pokazania tego na zdjęciu. Wyprzedziłaś mnie z tym komentarzem -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dokładnie:) Tylko sprostuję mój ostatni komentarz. Minęło 2,5 miesiąca od PODANIA ostatniej tabletki Trocoxilu czyli tak jakby 1,5 miesiąca jest dopiero bez. To też bardzo dobrze:) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Wam za zainteresowanie :) Alfredowi już następnego dnia od rozpoczęcia leczenia, zeszła opuchlizna z łapki. Już nie wróciła, a wczorajsza wizyta kontrolna skończyła się tym, że wet stwierdził, że jest OK, podał jeszcze 2 zastrzyki i pozwolił zdjąć kołnierz w czwartek :) Takie wizyty lubię :D Byle już mu się to nie odnowiło... A co do głównego bohatera wątku to też czuje się bardzo dobrze. Trocoxil po odstawieniu, utrzymuje się we krwi nawet 3 miesiące i może to jest powodem. Albo po prostu to, że latem tak nie boli :) Tak czy inaczej jest bez niego już dwa i pół miesiaca, a zachowuje się jak gdyby nigdy nic :) Wesoły, łakomy i wiecznie spragniony głasków :) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Nie spodziewałem się, że szczeniak może być w takim stanie Na szczęście teraz niczego mu nie brakuje, poza kilogramami jak po ciastku Kibicuję też trzeciemu z czarnych trojaczków! Myślę, że spodoba się niejednej osobie Bardzo dziwne to ich podobieństwo... P.S.: Lajki mi się skończyły -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Jest jeszcze coś o czym nie pisałem bo nie wiedziałem jaka będzie diagnoza. Przy okazji wizyty z Bajem na ostatnie badanie krwi, zabrałem też Alfreda bo zrobił mu się guz trochę pod pachą, a trochę wystaje do przodu. Miał biopsję i wyniki poznałem teraz w środę. Na szczęście to tylko tłuszczak Chociaż, jak wetka wspomniała, w nietypowym miejscu. Ale to nie wszystko bo dzień wcześniej widziałem, że Alfred przy tej samej łapce ma opuchnięty palec. No to w czwartek do wetki jechaliśmy i okazało się to być czyrakiem. Dostał antybiotyk do domu i mam to regularnie dezynfekować. Poprawa była już następnego dni Kontrola za tydzień w poniedziałek. Zawsze jeszcze jest to ryzyko, że ma tam coś wbite i po odstawieniu antybiotyku wszystko wróci, co będzie skutkowało zabiegiem chirurgicznym by to coś odszukać i wyciągnąć, ale mam nadzieję, że Alfred wyczerpał już limit schorzeń na jakiś czas -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Również się podepnę pod życzenia Tosiek jakoś do każdego domu trafia jako pionier, ale nic w tym dobrego... -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Jak dobrze, że wszystko udało się opanować. Zulcia ma ogromne szczęście i to już nie raz, nie dwa razy Zgadzam się Nie wiedziałem, że mewy są zaobrączkowane jak gołębie... Może to czyjaś prywatna mewa -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Przyszły wyniki krwi Baja. Przypomnę, że w maju ALT wynosił 205, w czerwcu 140, a w lipcu 175, ale bardzo możliwe, że Bajutek nie był na czczo. Natomiast dzisiejszy wynik to 97,5 czy normie do 80 Bardzo się cieszę i wetka powiedziała, że w takim razie następne badanie będzie nie za miesiąc tylko za 3 miesiące. Do tego Za miesiąc może odstawić Hepatoforce i będzie na samym Heparegenie raz dziennie Pochwalę się jeszcze raz wynikiem -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dzięki l:) Jesień tuż tuż. Liście winobluszczu już rażą ostrą czerwienią. Żeby ta jesień życia tylko chciała mijać spokojnie... Niestety w lecznicy w dalszym ciągu niesprawna aparatura do badania krwi więc wyślą ją do laboratorium, jak ostatnio. Wyniki będą w czwartek lub piątek. Liczę, że lepsze niż ostatnio... -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Prawie 2 miesiące bez wyraźnej poprawy to chyba nie da się nie sięgnąć po silniejszy lek Zgadzam się z innymi. Nie pomożesz innym, sama potrzebując pomocy. Czas byś pomyślała trochę egoistycznie - Ty jesteś najważniejsza "w stadzie" bo bez Ciebie nie będzie stada. Nierzadkie podejście Niestety zwykle ludzie chyba nawet nie zdają sobie sprawy jak bardzo krzywdzą zwierzaki gdy sami zabezpieczają się przed skrzywdzeniem. Przytoczę słowa Lwa Tołstoja, które słyszałem w anglojęzycznym filmiku, a, że nie mogę znaleźć tego cytatu po polsku więc sam to mało pięknie przetłumaczyłem: "Kiedy męki innej istoty powodują, że też cierpisz, nie poddawaj się początkowemu pragnieniu by wyzwolić się od tego bólu, ale zrób odwrotnie, podejdź bliżej, tak blisko jak to tylko możliwe, do tego, który cierpi i postaraj się mu pomóc". -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękuję i dziękujemy Niech się Bajutek uśmiecha bo z uśmiechem mu do twarzy W poniedziałek kolejna kontrola krwi. Jedziemy z rana więc liczę, że nie będzie żadnych niespodzianek z podjadaniem tego czy innego -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Bajutek bardzo dziękuje za komplementy i życzenia Faktycznie lata lecą, on poważnieje i przestaje być tak żywiołowy jak kiedyś. Nie chce się o tym myśleć Obok wątku wyświetlają mi się jego zdjęcia na śniegu sprzed kilku lat. Chciałoby się cofnąć czas... Na szczęście urok i wesoły duch w nim dalej pozostał -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Decyzja dla Saby bardzo słuszna, ale czy jej pan nie narobi Ci przez to problemów? A ja tam im wierzę -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Tzn miałem na myśli cierpienie większe od przyjemności z życia. W sumie to w pewnym sensie też do Morelki pasuje Ciężka sytuacja -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
I czasem tyle wystarczy Oby więcej takich akcji To przypomina akcję z próbnym nocowaniem w mieszkaniu, które chce się kupić. Klienci zwykle kupują Wydaje się to dziwnym powodem oddania, ale skoro nie mają doświadczenia to może i lepiej, że zraził do siebie na samym początku a nie po paru miesiącach. Decyzja o eutanazji z powodu zdrowia jest trudna, a co dopiero z powodu zachowania -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Bardzo cieszy taka wiadomość Niech to trwa jak najdłużej