-
Posts
23786 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
17
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maciek777
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Zdublowany post. -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Najwidoczniej dostał od niej kosza Dzięki mojej "błyskotliwej karierze i mega doświadczeniu" ( ) napiszę parę słów o kojcu dla Bezika. Zauważyłem, że psy lękliwe które chciałyby się gdzieś schować przed człowiekiem dużo łatwiej się oddzicza gdy nie mają możliwości ukrycia się przed całym światem. To jak u człowieka - musi wyjść ze swojej strefy komfortu. Wiadomo, że nie od razu na głęboką wodę itd, ale jak się schowa do budy i nie będzie chciał z niej wychodzić to nie będzie robił żadnych postępów, a może się nawet cofnąć. Ten kojec pewnie jest dobrym pomysłem, ale tylko na czas by nie był sam i by służył do oswajania go chociaż z widokiem innych psów. Tak piszę co ja myślę, co byłoby dla niego idealne, ale wiadomo, że masz swoje życie, do którego trzeba jakoś dopasować opiekę nad Bezikiem. I koszty kojca... Jeśli napisałem oczywiste oczywistości to przepraszam Tak czy inaczej, Bezik na pewno jest już zupełnie innym psem niż był u swojego "pana" i to Twoja zasługa -
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Maciek777 replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Może wcale nie udaje -
Ja mam dwóch staruszków, a w związku z tym, że jeden jest wybredny to co worek to kupuję inną karmę bo inaczej przestałby jeść. I mniej więcej na zmianę kupuję: Fitmin Senior, Happy One Grain Free Senior, HappyOne Premium Senior, Cibau Sensitive Fish, Ontario Senior i nie pamiętam jakie jeszcze. Od niedawna jeden z moich musi mieć dietę niskotłuszczową (do 10%) więc wyrzuciłem już z tej listy bezzbożowe HappyOne.
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Oby, oby!!! Bardzo mądrze powiedziane. Postaram się... Dzięki i również pozdrawiam z całą psio - kocią ekipą! -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Wielkie dzięki za te słowa, ale w takich chwilach już tak mam, że doszukuję się u siebie tego co mogłem zrobić lepiej. Dziękuję. Tak ogólnie przyszły złe czasy na chorowanie, również wśród zwierząt. Uznaję to za szczęście w nieszczęściu, że udało mi się dostać do wetki od królików w ciągu 3 h od telefonu. Teraz to wszędzie tylko na zapisy, a jak my mamy sobie zaplanować chorobę zwierzaka? Dzwoniłem po kolei do różnych lecznic to w dwóch mieli urlop, a w trzeciej wolny termin był dopiero na 4 września. Ręce opadają. Skończyło się to tragicznie, ale jednak dobrze trafiłem, dobrze się zaopiekowały Inabą. W przyszłości pewnie będę tam jeździł. Przyszły wyniki krwi Baja. Niestety ALAT w ciągu miesiąca wzrósł ze 140 na 175. Wetka mówi, że to już pewnie będzie tak oscylowało koło tych wartości. Jednak jest nadzieja, że to zafałszowany wynik bo przed wyjazdem na pobranie krwi, Baj stał nad wymiocinami Alfreda i było widać, że są częściowo zjedzone. Co prawda nie widziałem który jadł, ale jest ta nadzieja. Za miesiąc się okaże. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziekuje Mari. Mimo, że warunki nie były doskonałe to mam nadzieję, że podobało jej się to życie. Teraz jest w lepszym miejscu gdzie nie ma żadnych siatek i innych ograniczeń. -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Teraz mam dylemat, ale z drugiej strony to niewielka cena za takie warunki na starość Bardzo oddany służbie czy ktoś się z domu nie próbuje wymknąć Jesteś niesamowita I wójt też już od początku łapie u mnie plusy Kot też człowiek! Właśnie podsumowałaś cały wątek... -
Oczywiście sposób leczenia należy do wetów, ale może przyda Ci się ta informacja z wątku Baja, że nie będąc na karmie "wątrobowej" i dostając sam Heparegen 2 razy dziennie, Alat mu rósł z miesiąca na miesiąc, a po wdrożeniu Hepatoforce (rano, a wieczorem Heparegen) wreszcie zaczął spadać. I jak by co to na Allegro znacznie taniej niż u weta. Przynajmniej mojego.
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękuję i Tobie. Trzeba się trzymać i w tym wszystkim nie zaniedbywać psów i kotów chociaż pustka wielka. -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Jak dobrze, że się udało. Nie tylko Zulce, ale i Wam dużo siły życzę. Bardzo fotogeniczna:) Park jak z widokówki z wycieczki. Szkoda, że to drugi koniec Polski bo aż się chce pozwiedzać. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękuję. Tym bardziej, że miała dopiero 5 lat więc drugie tyle mogła jeszcze pożyć. Co do wyników badań Baja to widocznie będą dopiero w poniedziałek. Dzięki za kciuki. Też liczę na dalszą poprawę. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Tyśka. Okazało się, że udałoby jej się gdybym zgłosił się tam jeszcze przed widocznymi zmianami zachowania. Ponoć wcześniej bobki wyglądają inaczej, bardziej wysuszone. Jak sama wetka stwierdziła - w wolierze trudno to zaobserwować. A co do wyników Baja to przyślą mi je na mejla w piątek lub poniedziałek bo urządzenie do badania im się zepsuło więc krew zostanie zbadana gdzieś indziej. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Jednak nie udało się uratować Inaby. Wczoraj wieczorem trzeba było pomóc jej odejść. Zator był zbyt duży i nie chciał ustąpić, a ona słabła z godziny na godzinę. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękuję, na pewno się przydadzą. Badanie dopiero jutro. Przełożyłem je bo wczoraj Inaba zachorowała. Jest teraz w szpitalu. Straciła apetyt i była osowiała. Byłem z nią u wetki, ale skończyło się na zastrzykach i witaminach. Podejrzewała zator w przewodzie pokarmowym - dość częste u królików. Przyznała, że słabo zna się na królikach więc jeśli do jutra (czyli dzisiaj) nie przejdzie to mam się skontaktować ze specjalistą. Niestety dzisiaj zrobiło się gorzej. Pojechałem z nią do odpowiedniej wetki w Poznaniu i ta też zdiagnozowala ten zator. Do tego twardy brzuch. Inaba musiała zostać ze względu na podawanie kroplówek i innych leków. Jutro wieczorem mam ją odebrać. Niestety taki stan zagraża jej życiu i trzeba się z tym liczyć. Staram się być dobrej myśli. -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Z deszczu pod rynnę Śledzę jego historię od początku. Tragicznie się zaczęło, później było jeszcze gorzej, ale teraz już spokojny czekam na happy end Dołączam się -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
O tak. Każdy dzień to teraz skarb. Kolejne piękne fotki. Niestety świadomość o postępującej chorobie Zulki uniemożliwia cieszenie się z nich w pełni. Biedna psinka... -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Mimo wszystko Zulka bardzo dzielnie się trzyma... Niestety wieku Bajutka nie da się ukryć, chyba, że po zmroku;) Upały oczywiście męczące. Na szczęście nie ma już takich jakie były w czerwcu. Jak widzę, że psy mocno dyszą to są stopniowo zraszane wodą. Wtedy zwłaszcza Alfred się obraża. Coś za coś;) Oby jak najdłużej:) Niech się kończą te gorączki i wreszcie zacznie wrzesień:P A na upały to kiedyś usłyszałem taką radę, że skoro psy i tak chłodzą się zwłaszcza spodem tułowia (np w wykopanej dziurze) to można by brzuch i trochę klatkę od spodu wygolić maszynką. Czasem widzę, że niektóre psy właśnie tak chodzą, ale na ile to pomaga to nie wiem. I żeby za raz do jakiegoś przeziębienia nie doprowadzić... We wtorek znowu jedziemy na badanie krwi. Dobrze, że wtedy przewidują jakieś 22*C bo godzinka w samochodzie (w każdą stronę) też Bajutka potrafi zmęczyć. -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Faktycznie, mój błąd. Myślałem, że odpuściło w całej Polsce :/ Po sposobie wypoczywaniaod razu widać różnicę w wieku Tulisia i Cezara :D -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Na szczęście najgorsze już za nimi. Za nami. Oby już tego lata drugiej fali upałów nie było I dzięki za wrzucanie super fotek Oby jeszcze ktoś się w nim znowu zakochał! Nie mogę czytać takich historii Też tego nie rozumiem. Może chcą się dowartościować w ten sposób lub mieć z nich darmowe zabawki / gadżety. Bo ciężko powiedzieć, że traktują ich jak przyjaciół czy członków rodziny. Dokładnie. Tylko, że nie widać by ludzka świadomość, a tym bardziej prawo, chciało iść w tę stronę. Oczywiście są wyjątki, ale nieliczne co widać chociażby po problemach z wprowadzeniem "piątki dla zwierząt". Komentarze pod artykułami na ten temat lepiej podnoszą ciśnienie niż wiadro kawy. -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Podpisuję się pod tym postem i podobnymi... Bo ile psów może liczyć na taką opiekę i miłość? "Lajki" mi się skończyły, ale tradycyjnie jestem pod wrażeniem psio - kociego spokoju i harmonii jak i natury w tym miejscu. Kotki na zawiedzione nie wyglądają, że zostały w mieście i jak już tu wyżej jest napisane - jeszcze się najeżdżą na wieś -
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Maciek777 replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Cieszą oczy takie fotki -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Wczoraj byłem z Bajutkiem u wetki na badaniu krwi pod kątem wątroby. Zdaje się, że nowy suplement pomógł bo alat wreszcie spadł do 140! Kolejne badanie za miesiąc i co najmniej do tego czasu będzie miał go podawanego + resztę leków. Nawet nie zauważyłem, że miesiąc minął od mojej ostatniej relacji z Bajowego życia i dziękuję za cierpliwość Rana po zabiegu (a raczej po komplikacji) oczywiście zagojona choć futro już mu w tym miejscu nie odrosło, ale gdy dookoła tego odrośnie mu do pełnej długości to nie będzie widać. Moje zwierzaki na szczęście najgorsze upały mają już za sobą. Korzystając z okazji, w sobotę wykąpałem moje psy i efekt możecie podziwiać na poniższym zdjęciu Oczywiście oba, za raz po wypuszczeniu na wolność poleciały się obkulać w piachu Dziękuję bardzo za pochwały, a zwłaszcza za życzenia zdrowia Karmy Hepatic nie ma zaleconej, ale prawie przy każdej wizycie weci przypominają mi by była niskotłuszczowa (do 10% tłuszczu). Ja sam na razie wolę jej nie wprowadzać póki da się jeszcze kontrolować alat bez niej bo to w końcu ograniczy różnorodność karm, a staram się kupować różne by się nie znudziły. Nawet gdzieś kiedyś słyszałem zalecenie od specjalisty by nie trzymać się tylko jednej karmy bo mogą być w niej jakieś niedobory składników, których wtedy nie ma czym uzupełnić.