-
Posts
23786 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
17
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maciek777
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Cieszę się, że Wam się podobają te króliczo-psie osiągnięcia :) Zgranie wypracowało się samo przez te kilka lat wspólnych spacerów, jeszcze wtedy szybkim marszem, więc nie mogły sobie pozwolić by nie trzymać się razem :) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
A co tam u królisi? -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
I ja się z jednym postem (u Baja) załapałem na tę awarię ;) Dobrze, że u Florki lepiej. Co by to nie było, trzymam kciuki by się nie powtarzało. Fajnie jest tak pokazać komuś swoje zwierzaki na zdjęciach:) Czyli kotki już same nie wiedzą gdzie są szczęśliwsze? Dylemat. Jeśli nie jest to problem by zostały w domu to może zróbcie test i nie odwoźcie ich w tym roku na wiosnę. Zobaczycie czy same będą chciały wyjść z domu gdy zrobi się ciepło. Mieliście -19 stopni? Zimno mi na samą myśl. Kotki na zdjęciach to takie dumne Panie Domu;) I sunie takie zaspane:) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
A tu minutowy filmik z dzisiejszego spaceru. Nic nadzwyczajnego się na nim nie dzieje - zwykły spacer :) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
-
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Dziwne to. Może faktycznie ma podłoże psychiczne:/ Powtórzyło się jeszcze? Całe szczęście:) Uwielbiam przeglądać zdjęcia tutaj bo emanują ciepłem i spokojem. Wiem, że się powtarzam :P Zwierzaki chyba odczuwają wielką ulgę, że mimo mrozów mieszkają sobie w domu. Zwłaszcza kotki. Ile u Was tak faktycznie było stopni tydzień temu? U nas straszyli -22*C, a ostatecznie było -14, przynajmniej na moim termometrze. -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Chociaż jedna dobra informacja wyczytana przeze mnie dzisiaj! I to jaka:) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękuję i ja Tobie też:) Robię co mogę by mu to życie umilić:) Może to wina tych betonów. Jednak on zmarzluchem zdecydowanie nie jest. Nawet w tych mrozach sprzed tygodnia (-14*C) lubił się kulać po ziemi:) Wszyscy chyba na tę wiosnę czekamy z utęsknieniem:) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Priorytety :P Nawet nie chcę o tym myśleć, wkurzać się :/ O właśnie:) -
Norek już w Nowym Domu w Krakowie! :-D
Maciek777 replied to Halo (Alfa i Zuzia)'s topic in Już w nowym domu
Czyli przetrwa w każdych warunkach:) Zaczepne spojrzenie:) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Aż jej nie poznałem bo wcześniej mi wyglądała na bardziej bullowatą, a tu długa sierść i długi nos ;) -
Norek już w Nowym Domu w Krakowie! :-D
Maciek777 replied to Halo (Alfa i Zuzia)'s topic in Już w nowym domu
Czyli i charakter ma świetny, chociaż przydałaby się większa więź na spacerach:) Nie dał bym jej jednak 7 kg bo na zdjęciach wygląda na 12-15 kg. To rzeczywiście cud, że ucieczka nie skończyła się tragedią. Może ma doświadczenie w takich akcjach;) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Wczoraj byłem z Bajem u weta bo niestety bez przeciwbólowych jednak się nie obejdzie:( Generalnie nie było jakoś źle bo po podwórku to nawet czasem biega, ale nie jest to co było w czasie podawania wtedy tabletek przeciwbólowych. Od końcówki roku i tak Bajutek z Alfredem mieszkają w tym pomieszczeniu gospodarczym i tak będzie do (późnej) wiosny. Tzn od późnego popołudnia (gdzie i tak już wtedy tylko śpią) do rana. Tam temperatura ok 20*C więc nie zmarzną:) Bałem się, że taka huśtawka temperaturowa spowoduje jeszcze pogorszenie dolegliwości Baja, ale nie widać by było gorzej. Wręcz przeciwnie bo od tego czasu nawet potrafi pobiegać jak pisałem powyżej:) Jednak dalej na spacerach zadyszka już się zaczyna po kilku minutach. No i gdy Bajutek chce się położyć (zwłaszcza wieczorem) to sobie przy tym stęknie:( Wstaje wolniej niż kiedyś, ale przynajmniej nie wydaje z siebie dźwięku. No i gdy kładzie się na plecach to też często go przytka z bólu i od razu wstaje i odkaszlnie. Wczoraj wetka zaleciła Trocoxil (lek przeciwbólowy o miesięcznym działaniu) i dzisiaj dostał. Do tego zamieniła Karsivan na ludzki Agapurin (pentoksyfilina). Do tego Heparegen codziennie bo Badanie krwi wyszło w normie oprócz alatu - 150 U/L przy normie 20-107. Kolejne badania co 3 miesiące. A jak Baj się czuje? Właśnie teraz na zmianę - cieszy się kolejnym świeżym śniegiem i obszczekuje sąsiadów:) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękuję:) Nadawał by się do kolęd bo on gadatliwy jest i nie mam na myśli tylko szczekania:) Taka wiosna zimą to też fajna:P Baj bardzo lubi świeży śnieg. Kula się w nim, gryzie...:) Właśnie, odkąd poznałem więcej psów i kotów to już zupełnie inaczej patrzę na mróz, burzę, a nawet śnieg... Tak patrzyłem dzisiaj w pogodzie i teraz inni mają opady śniegów, a u mnie powoli zaczyna znikać. Namiastka zimy, chociaż przez chwilę:) Dzięki, przekażę mu:) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Co ja tu widzę - najpierw sytuacja bez wyjścia, a teraz cuda się dzieją:) Nawet mi do głowy nie przyszło, że mógłby tak szybko znaleźć dom:) I po zdjęciach widzę, że podoba mu się w nim:) -
Norek już w Nowym Domu w Krakowie! :-D
Maciek777 replied to Halo (Alfa i Zuzia)'s topic in Już w nowym domu
Jaka fajna i te uszy:) :) :) Wygląda na bardzo szczęśliwą. Cieszę się, że zdecydowaliście się na kolejnego psa. Zgrana para z Pączusiem:) Jak do Was trafiła?:) -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Ja też:) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Współczuję z powodu kuzyna:( Pies zdaje się być idealny, przynajmniej z charakteru. A wygląd to rzecz gustu, o którym się nie dyskutuje;) Masz może jakieś jego zdjęcia? Ja niestety nie znam nikogo chętnego, a przynajmniej na obecną chwilę. I oczywiście cieszę się, że królisia raca do zdrowia:) -
Oba chwytają za serce:( Ona ma coś z lewym okiem czy tak na zdjęciu wyszła? Podpisane:)
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dzięki, uważam tak samo:) Zaglądam choć nieregularnie bo niełatwo się patrzy na tyle nieszczęścia:( U nas z dwutygodniowym opóźnieniem, ale w końcu biało za oknem:) Śnieg, tak bez deszczu, zaczął padać wczoraj wieczorem więc dzisiaj rano była okazja nadrobić świąteczne zaległości w fotkach;) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Rzeczywiście może być ciężko o adopcję:/ Znaleźli się chyba właściwi ludzie, a jednak nie wyszło... Może zjawią się następni. Kilka wątków już pokazało, że takie cuda się zdarzają:) Biedne kury:( Niestety moje też mają kilka kur na sumieniu w przeciągu tych lat:( Jednak za każdym razem to one wchodziły na podwórko, a nie psy na zewnątrz. Misiu pewnie też się ucieszył, że wrócił do Ciebie:) Nie chcę Toli na razie truć o żadnym psie bo pewnie ma tam sporo innych spraw:) Gdybym szukał to tak, ale na razie ja sam nie wiem czy jakąś adoptować i gdzie miałaby nowa sunia mieszkać. Myślę o tym od paru lat więc póki nie wydarzy się coś niezwykłego to pewnie nic się nie zmieni. Taka blokada od sześciu lat. Niektórzy nigdy z niej nie wychodzą. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieję, że się zbytnio nie pospieszyłem, ale podsumuję już te dwudniowe strzelanie. Baj i Alfred mieszkają w pomieszczeniu gospodarczym, jak co roku i słuchają muzyki relaksacyjnej z odgłosami deszczu, świerszczy, ptaków itd:) Strzelanie wyszło raczej słabo. Jakoś ludzie chyba chęci nie mają, a na samo powitanie roku strzelali może 5 minut i w tym czasie byłem z nimi bo głównie to Bajutek się bał:( A tak to przez resztę czasu był raczej tylko zaniepokojony lub w ogóle nic po nim nie było widać. Ok 16 to on już spać się kładzie i byle niegłośna paterda w oddali raczej mu nie straszna. Tak było wczoraj i dzisiaj, a jak przed chwilą sprawdzałem to śpi i pochrapuje:D Co nie zmienia faktu, że jeśli chodzi o petardy to jestem za całodobową godziną policyjną od Wigilii do Trzech Króli;)