Jump to content
Dogomania

Maciek777

Members
  • Posts

    23786
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    17

Everything posted by Maciek777

  1. Mądrze zrobiłaś, że nie zwróciłaś im uwagi. Nic się na takich nie poradzi:/ Tak czy inaczej u mnie strzelali bardzo słabo, a jak główne hałasowanie zaczęli o północy to skończyli 5 minut później więc oby tak dalej:) Aaa, myślałem, że było 9 lat przerwy:) Wiem, że nie idzie powstrzymać czarnych myśli, ale jest leczona i do tego młoda więc optymizm jak najbardziej wskazany. A imię bardzo ładne - tak jak moja kotka:) :D Moje też spały aż do północy:) Również przesyłam najlepsze życzenia:) O koronie bardzo trafne:)
  2. A właściwie co królisi dolega? I nie wiem czy to imię czy określenie króliczej panny :) Faktycznie cudny wygląd jak i sama niespodzianka po 9 latach:)
  3. Ja się obawiam, że jeśli brałbym Twoje żarty / propozycje na poważnie to na 10 psach by się nie skończyło :D Mam taką nadzieję, że "wnuczka Baja" szybko znajdzie dom:D Nie mów, że sunia nieadopcyjna bo zdarzają się ludzie, którzy szukają "nieadopcyjnych" i wtedy dopiero jest radość :) Tak sobie luźno myślałem o tej czarno - białej suni. Fajna para by z nich była, ale jako "prawie border" może być skoczna, a sąsiedzi puszczają kury luzem. Więc jak już przeskoczy przez płot i zagoni kury do kupy to przełączy się na tryb teriera, a wtedy nie chcę znać zakończenia... Ale tak na poważnie to wydaje się być fajną sunią:) Jednak nie wiem kiedy dojrzeję do adopcji psa...
  4. Sunia zdecydowanie za młoda i pamiętam jedną taką co wyglądała identycznie i nie dość, że jej zabawy były bardzo energiczne i mogły przerazić osoby, które jej nie znały to jeszcze dla swoich psich kolegów była tylko miła gdy oni byli grzeczni. Jak któryś za dużo np chodził w kółko zamiast leżeć to od razu uczyła takiego porządku;) Dziękuję raz jeszcze:) Dziękuję bardzo i zaczynam czuć się zawstydzony:D Tak, dokładnie. Wiek wiekiem, ale też temperament się liczy. Ja właśnie myślami jestem bardziej przy tej górnej granicy czyli 5-8 lat, ale młodszej, spokojnej suni nie wykluczam. Może by lepiej podziałała niż leki. Tzn przypomnę, że to na razie tylko luźne rozmyślenia, a nie casting adopcyjny;) Jeszcze co do Baja to gdzieniegdzie już słychać strzały więc zaczyna się bać czyli pomieszkuje w pomieszczeniu gospodarczym. Sprawy nie ułatwia też fakt, że wycinają nam las przed domem i dzisiaj wycinali ostatnie drzewa, akurat wzdłuż płotu więc był hałas. W ogóle tą wycinką zachwycony nie jestem, delikatnie mówiąc, ale gdzieś wyciąć muszą i najważniejsze, że posadzą nowe drzewka, a nie postawią nam Biedronki:) A jeszcze co do jego zdrowia to kręgosłup bardziej doskwiera mu w deszczowe dni. Przed Świętami się tak zaczęło. Jeszcze zbieram więcej informacji by wetowi przedstawić, a do tego deszczu raczej nie widać w najbliższych dniach. W końcu następna wizyta może spowodować, że będzie musiał dostawać Trocoxil (lek przeciwbólowy o miesięcznym działaniu) więc lepiej żeby nie podejmować tej decyzji pochopnie. On nawet w te gorsze dni czuł się nieco lepiej niż przed leczeniem więc nie jest to tak, że on bardzo cierpi, a ja nie jadę z nim. Problemy są tylko na spacerach i przy "tarzaniu się" na plecach. Chociaż niestety nawet w najlepszy dzień nie jest tak dobrze jak w trakcie podawania tych przeciwbóli przez tydzień:/
  5. Rozumiem, że chodzi o tę pręgowaną, niedawno złapaną:) Trzymam kciuki za królisię! Od razu pospieszyłaś z pomocą to na pewno będzie dobrze... Kiedyś usłyszałem od jednego "hodowcy" królików, że czy zaszczepione czy nie to i tak chorują. Nie potrafię powiedzieć ile w tym prawdy, ale tylko domyślam się od czego to mogło zależeć w jego "hodowli":/
  6. Nigdy o tym nie myślałem bo moje generalnie sobie pozwalają, ale spróbuję, tak w razie czego, czy da się tą techniką zrobić obcinaczkami :)
  7. Dziękuję bardzo za aż takie słowa uznania:) Ja też myślałem, że nigdy tego nie skończę, a jednak się udało więc może i Tobie się uda:) Może właśnie spadasz z nieba, z królisią:D Ale to chyba już temat na PW bo raczej trochę tego jest do omówienia:) Ja się tylko obawiam, że ta dwuletnia sunia by Baja zamęczyła zabawą:) Ale fajnie, że jest już pierwsza kandydatka;)
  8. Co sądzicie o takiej opinii, że nieco młodszy pies odmładza stado? W sensie potrafi je rozruszać. Nie traktujcie tego jako zapowiedź kolejnej adopcji:) Po prostu ewentualne odpowiedzi dadzą mi kolejne argumenty ZA lub PRZECIW. Jeśli chodzi o wpływ młodszego psa (ok 3-8 lat) na Baja i Alfreda to widzę taki minus, że Baj już robi tylko 15 minutowe spacery (więc Alfred też), a dla młodszego to za mało więc albo cierpi młodszy albo Baj, który widzi, że wychodzę, a on zostaje:( Z kolei taka nowa psica mogłaby spowodować, że Bajutek "wyprostuje się, wciągnie brzuch" i przed młodą pięknością będzie udawał młodzieńca:D A może wyjście jest gdzieś po środku czyli trójłapka? Dalej młodsza psica, a ruchu aż tyle też nie może mieć. Ale trójłapkę do kojca? W ogóle kolejnego psa do kojca skoro miejsce psa jest w domu? A gdyby nawet w domu to po wejściu do domu są schody więc znowu źle. Przepraszam za te myślenie "na głos", ale tak mi teraz na myśl to przyszło i gdzieś musiałem napisać:)
  9. Można dbać o ich zdrowie, po wetach jeździć, a tu chwila i ich nie ma:( Fajne są takie akcje bo satysfakcja podwójna. Raz, że się udało, a dwa, że się kogoś uratowało:) Właśnie na taką wygląda:) Ja jeszcze w Wigilię przed południem niczego nie miałem:) Na szczęście się wyrobiłem...do 19:00 :P :D Cieszą takie informacje:) Maarit - skończyły mi się "lajki", ale dzięki za wrzucanie zdjęć:)
  10. Aaa, czyli to bardziej kwestia przyzwyczajenia:) Myślałem, że mają jakieś zalety, których nawet duże obcinaczki nie mają.
  11. Wpadłem popodziwiać zdjęcia i się nie zawiodłem:)
  12. Chyba wiele mnie ominęło:) Też pamiętam, że kiedyś jakieś głupie pytanie o psa miałem, ale nigdy telefonów po nocach. Za to niedawno miałem telefon o psa, kilka lat po jego adopcji:)
  13. DS? To chyba właśnie premiera tej wiadomości:) Tak czy inaczej, bardzo się cieszę:) Jeszcze fajniej jak za imieniem, jak w przypadku Kurzyka, kryje się jakaś historia:)
  14. Jest to jakiś sposób. Jest jakaś konkretna przyczyna? Bo domyślam się, że na pewno jest lżej z racji wielkości i przeznaczenia sekatora. Są inne zalety?
  15. Czytam i nie wierzę. Nie wiem czy się śmiać czy co:) A o tego typu SMSach to tylko w memach czytam i myślałem, że to nieprawdziwe zrzuty ekranu, a tu proszę bardzo:D
  16. :D Znałem psy o imieniu Samsung, Mundek, Lala, Cynamon, Gleba czy też Pandora. Nie mówię, że to złe imiona, tylko oryginalne więc i Rabarbar mnie nie dziwi:) To jest właśnie jego atut w ogłoszeniach! :) Trzeba je wręcz uwypuklić, a ludzie z ciekawości klikną...
  17. A jak Pączuś się miewa? Przygarnęliście już może kolejnego psiaka lub innego zwierzaka?
  18. Ale czysty i zadbany:) I ogon jakby przystrzyżony / zaokrąglony:) Jak znosi te wahania pogody? Bo mój staruszek raczej średnio.
  19. Na białe Święta pewnie nie mamy szans więc przynajmniej życzę Wam pogody ducha, radości i spokoju na ten świąteczny czas:)
  20. Najlepsze życzenia na Święta:) I jestem pewien, że Norek będzie biegał wtedy wokół Was:)
  21. Nawet nie chcę myśleć co musieliście czuć:( Mam nadzieję, że stale jej się poprawia od tego czasu. Trzymajcie się mocno i życzę przede wszystkim spokojnych Świąt.
×
×
  • Create New...