Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. sami zobaczcie,może ktos kojarzy tę"osobę "lub auto,kopia z innego forum: [url]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=614567735250620&set=a.614567598583967.1073741829.100000921985146&type=1&theater[/url]
  2. gryf80

    pies w lesie

    ale zmieniły sie przepisy i myśliwi nie moga od tak sobie strzelac do psów biegajacych po lesie ,czy maja odblaski czy nie(chyba że żle zinterpretowałam prawo)
  3. jeśli podejżewasz poczatek cieczki idż do lek wet niech zrobi cytologię to sie dowiesz czy to juz
  4. wiedżmola-jesli twój pies to samiec pow 5 r.z to przy najblizszej okazji zastanów sie nad badanie prostaty
  5. bardzo ważna sprawa-jeśli pies od dłuzszego czasu nie oddawał stolca to trzeba działać.poproś lek wet o preparat łagodbnie przeczyszczajacy.zatrzymanie stolca dłuzej niz 3-4 doby jest szkodliwe
  6. [quote name='greenrabbit']czy ktoś może się odnieść do wyników które opisałem... ostatnio zauważyłem również dość intensywny łupież i masakryczne gubienie sierści, hrabia dostaje oliwe, olej z pestek winogron, algolith (uprzedzam pytania)... sierść ma ładny wygląd ale z zewnątrz po odchyleniu wenątrz widać łupież i widać że jest twarda (vet stwierdził że "ma łupież proszę podawać oleje - ja na to że podaję i temat się urwał), poza tym pies intensywniej pachnie że się tak wyrażę .. zastanawiam się nad efa oile .... A czy może być tak że pies ma za dużo składników zawartych w olejach ?[/QUOTE] ja bym w ogóle odstawła te oleje roślinne bo prócz kalorii nie wnosza nic(piszę z doświadczenia na swoich psach)juz lepszy jest zwykły kerabol w kroplach lub roboran h w proszku.moze byc tak jak pisze martens-niedobór którychs witamin
  7. [quote name='ellaj']No, wlasnie nie ma strupow. Tylko sie drapie. A u lekarza juz bylam. Karme mi przepisal... ! Po lekarstwach nie bylo zadnej poprawy. To nie Polska. Myslisz, ze tu maja psich alergologow:)[/QUOTE] nie każdy świąd skóry to od razu alergia pokarmowa-oczywiście nie nalezy tego wykluczać.po pierwsze czy były brane zeskrobiny ze skóry/miejsc ze zmianami na skórze,po drugie czy pies jest regularnie odpchlany.niby czynności banalne ale ważne
  8. jeśli ma ielki to ma pewnie 4 tyg lub więcej.każdy pokarm dla szczeniat bedzie dobry:czy to puszki czy saszetki czy tez początkowo moczona sucha karma dla szczeniat.kocia karma nie jest zbyt dobra bo koty maja inne zapotzrebowanie niz psy. ja mam złe doświadczenia w podawaniu szczenietom kaszy manny,więc nie polecam.
  9. może odwiedz lek wet.leki by mu się przydały.bo z tego co opisujesz na psie niedługo bedzie jeden wielki strup
  10. nie piszesz czy była robiona biochemia wątroby i kreatynina nerkowa.lekarze powiedzieli że wg badań narzady pracuja ok-jakich badań?z krwi czy usg? moze dostaje leki po których mozliwy jest spadek płytek.
  11. advocat moze byc bo działa przez miesiąc więc powtórki w sumie robic nie trzeba,ale po ok miesiacu po zastosowaniu advocate nalezy zbadac stolec na obecnośc pasozytów. ważne przys tosowaniu tabkletek p/robacznych np jak wspomniałyście o [B]fenbendazolu[/B] jest[B] powtorzenie za 2 tyg schematu odrobaczania[/B](np codziennie przez 3 czy 5 dni ),jeśli niezrobicie powtórki po 2 tyg to mozecie odrobaczac tak w nieskończonosć.wszystko jest związane z cyklem życiowym pasozyta w ciele psa. kwasowośc żoładka nie ma nic do rzeczy jeśłi chodzi o przetrwanie jaj pasożytów czy też postaci dorosłych. jeszzce raz powtórzę-ważny jest schemat odrobaczania akurat w tym przyp.np fenbendazolem 3 dni codziennie faszerujemy psa tabletkami i po 2 tyg tak samo powtarzamy.taki schemat odrobaczania zwykle wystarcza aby pozbyc sie z organizmu włosogłówki(w dużej ilości pasozyt ten moze spowodowac anemie u psa) do badania koproskopowego nie musi byc wykwalifikowana kadra,jeśli jakikolwiek gabinet posiada zestaw do badania kału i wie jak wygladają jaj poszczególnych pasozytów to żaden problem w ich określeniu-jaj wlosogłówki sa dosc charakterystyczne
  12. tak,zeskrobina z tych zmian krostkowych powinna byc wzzięta-na obecnośc pasozytów żyjacych w skórze.jęsli nic nie wyjdzie byc może to zaskórniki,szampon leczniczy w takim przypadku powinien złagodzic zmiany nie powinno się "wyciskać"tych zmian
  13. można u tego lekarza sprawdzic czy ma dane /zarejestrowane wizyty czy tez szczepienia szczeniat/psów takiego hodowcy.a miec musi. hodowcy handlarze potrafia sami kupowac i szczepić psy,a szczepionke jedna dziela na 2.takie rzeczy niestety sie dzieja zarówno u pseuduchów jak i tych zrzeszonych w zkwp.przykre
  14. spróbuj delikatny strumień ciepłej wody,głowe na końcu a najlepiej wpierw nalej na dłoń troche wody i "wetrzyj"w głowę,że pies mógł przyzwyczaic się do takiej czynności-z myciem głowy na ogół jest najgorzej-do uszu mozesz wlozyć tampony z waty. szampon moze byc każdy byleby dla psów.jest ich tyle na rynku że nie wiem co ci konkretnie polecic.ja używam leczniczych bo mam psy z chora skóra(stany zaplne skóry z atopowym)
  15. moja sucz chadzała na spacery,bo swego czasu miastową była,więc wyjścia nie było.może dlatego odpowiedni schemat odrobaczania fenbendazolem dał dobry rezultat
  16. przeważnie alergie przebiegaja ze świadem(przynajmniej te alergiczne psy które mam oraz te które znam drapia się),pisałaś o róznych szamponach,ale czy lek wet nie zaproponowal ci szamponu leczniczego?
  17. erytropoetyna,mogłaś o tym słyszec jako stosowany doping u sportowców
  18. po pierwsze raczej nic nie zrobisz-i nie dawaj psu doustnych srodków p/bólowych,mozesz tylko tym pogorszyc sytuację(nie chodzi mi w tym przypadku tylko o samą kończyne ale efekty uboczne jakie dają w/w środki).jeśli łapa jest w któryms miejscu złamana to pies na niej stawac nie bedzie-to mozesz zaobserwować.sama łapa w takim przypadku zrośnie sie krzywo ale sie zrośnie.jeśli jest zwichnieta-a przypuszczam że może być,ze względu na brak obrzęku lub mocno stłuczona w którym kolwiek stawie prawdopodobnie bedzie podobnie.pies nauczy sie funkcjonowac z taką łapą.jak pisałam-sama niewiele mozesz zrobić,bo potzrbna jest pomoc fachowa. zaznaczę raz jeszcze-nie dawaj psu srodków p/bólowych.
  19. można,pewnie.spróbuj podawać ten benazepril w tabl.wybierz "ludzką"wersję.dużo tańsza od weterynaryjnego(dla ludzi nie jest w formie tabletek samokowitych po prostu)
  20. nie mam pojecia jak dlugo moze działać.chyba trzeba byłoby kontrolować krew raz np.na 2-3 tyg.czy znam coś na obnizenie kreatyniny?klasycznie-wenflon w łape i "kroplówkoterapia".mozna także spróbowac obniżyc cisnienie w nerkach podajac benazepril
  21. ktoś na tym watku miał/ma psiaka z dysplazją.poszukaj,poczytaj.
  22. mozna zrobic np. badanie cytologiczne
  23. co najwyżej mozna było pokusic sie o sekcje,ale teraz to juz chyba za pózno...
  24. ja bym mogła z karm zaproponowac royal canin gastrointestinal,ale to spory wydatek
  25. generalnie im bardziej puszka śmierdząca tym lepiej żarcie wchodzi...ja dodaję butchersa z wołowiną(ma chyba dużo przedżoładków)
×
×
  • Create New...