-
Posts
10790 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gryf80
-
sami zobaczcie,może ktos kojarzy tę"osobę "lub auto,kopia z innego forum: [url]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=614567735250620&set=a.614567598583967.1073741829.100000921985146&type=1&theater[/url]
-
ale zmieniły sie przepisy i myśliwi nie moga od tak sobie strzelac do psów biegajacych po lesie ,czy maja odblaski czy nie(chyba że żle zinterpretowałam prawo)
-
jeśli podejżewasz poczatek cieczki idż do lek wet niech zrobi cytologię to sie dowiesz czy to juz
-
wiedżmola-jesli twój pies to samiec pow 5 r.z to przy najblizszej okazji zastanów sie nad badanie prostaty
-
bardzo ważna sprawa-jeśli pies od dłuzszego czasu nie oddawał stolca to trzeba działać.poproś lek wet o preparat łagodbnie przeczyszczajacy.zatrzymanie stolca dłuzej niz 3-4 doby jest szkodliwe
-
[quote name='greenrabbit']czy ktoś może się odnieść do wyników które opisałem... ostatnio zauważyłem również dość intensywny łupież i masakryczne gubienie sierści, hrabia dostaje oliwe, olej z pestek winogron, algolith (uprzedzam pytania)... sierść ma ładny wygląd ale z zewnątrz po odchyleniu wenątrz widać łupież i widać że jest twarda (vet stwierdził że "ma łupież proszę podawać oleje - ja na to że podaję i temat się urwał), poza tym pies intensywniej pachnie że się tak wyrażę .. zastanawiam się nad efa oile .... A czy może być tak że pies ma za dużo składników zawartych w olejach ?[/QUOTE] ja bym w ogóle odstawła te oleje roślinne bo prócz kalorii nie wnosza nic(piszę z doświadczenia na swoich psach)juz lepszy jest zwykły kerabol w kroplach lub roboran h w proszku.moze byc tak jak pisze martens-niedobór którychs witamin
-
[quote name='ellaj']No, wlasnie nie ma strupow. Tylko sie drapie. A u lekarza juz bylam. Karme mi przepisal... ! Po lekarstwach nie bylo zadnej poprawy. To nie Polska. Myslisz, ze tu maja psich alergologow:)[/QUOTE] nie każdy świąd skóry to od razu alergia pokarmowa-oczywiście nie nalezy tego wykluczać.po pierwsze czy były brane zeskrobiny ze skóry/miejsc ze zmianami na skórze,po drugie czy pies jest regularnie odpchlany.niby czynności banalne ale ważne
-
jeśli ma ielki to ma pewnie 4 tyg lub więcej.każdy pokarm dla szczeniat bedzie dobry:czy to puszki czy saszetki czy tez początkowo moczona sucha karma dla szczeniat.kocia karma nie jest zbyt dobra bo koty maja inne zapotzrebowanie niz psy. ja mam złe doświadczenia w podawaniu szczenietom kaszy manny,więc nie polecam.
-
może odwiedz lek wet.leki by mu się przydały.bo z tego co opisujesz na psie niedługo bedzie jeden wielki strup
-
nie piszesz czy była robiona biochemia wątroby i kreatynina nerkowa.lekarze powiedzieli że wg badań narzady pracuja ok-jakich badań?z krwi czy usg? moze dostaje leki po których mozliwy jest spadek płytek.
-
advocat moze byc bo działa przez miesiąc więc powtórki w sumie robic nie trzeba,ale po ok miesiacu po zastosowaniu advocate nalezy zbadac stolec na obecnośc pasozytów. ważne przys tosowaniu tabkletek p/robacznych np jak wspomniałyście o [B]fenbendazolu[/B] jest[B] powtorzenie za 2 tyg schematu odrobaczania[/B](np codziennie przez 3 czy 5 dni ),jeśli niezrobicie powtórki po 2 tyg to mozecie odrobaczac tak w nieskończonosć.wszystko jest związane z cyklem życiowym pasozyta w ciele psa. kwasowośc żoładka nie ma nic do rzeczy jeśłi chodzi o przetrwanie jaj pasożytów czy też postaci dorosłych. jeszzce raz powtórzę-ważny jest schemat odrobaczania akurat w tym przyp.np fenbendazolem 3 dni codziennie faszerujemy psa tabletkami i po 2 tyg tak samo powtarzamy.taki schemat odrobaczania zwykle wystarcza aby pozbyc sie z organizmu włosogłówki(w dużej ilości pasozyt ten moze spowodowac anemie u psa) do badania koproskopowego nie musi byc wykwalifikowana kadra,jeśli jakikolwiek gabinet posiada zestaw do badania kału i wie jak wygladają jaj poszczególnych pasozytów to żaden problem w ich określeniu-jaj wlosogłówki sa dosc charakterystyczne
-
tak,zeskrobina z tych zmian krostkowych powinna byc wzzięta-na obecnośc pasozytów żyjacych w skórze.jęsli nic nie wyjdzie byc może to zaskórniki,szampon leczniczy w takim przypadku powinien złagodzic zmiany nie powinno się "wyciskać"tych zmian
-
można u tego lekarza sprawdzic czy ma dane /zarejestrowane wizyty czy tez szczepienia szczeniat/psów takiego hodowcy.a miec musi. hodowcy handlarze potrafia sami kupowac i szczepić psy,a szczepionke jedna dziela na 2.takie rzeczy niestety sie dzieja zarówno u pseuduchów jak i tych zrzeszonych w zkwp.przykre
- 1229 replies
-
- agnieszka
- hodowla w puławach
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
spróbuj delikatny strumień ciepłej wody,głowe na końcu a najlepiej wpierw nalej na dłoń troche wody i "wetrzyj"w głowę,że pies mógł przyzwyczaic się do takiej czynności-z myciem głowy na ogół jest najgorzej-do uszu mozesz wlozyć tampony z waty. szampon moze byc każdy byleby dla psów.jest ich tyle na rynku że nie wiem co ci konkretnie polecic.ja używam leczniczych bo mam psy z chora skóra(stany zaplne skóry z atopowym)
-
moja sucz chadzała na spacery,bo swego czasu miastową była,więc wyjścia nie było.może dlatego odpowiedni schemat odrobaczania fenbendazolem dał dobry rezultat
-
przeważnie alergie przebiegaja ze świadem(przynajmniej te alergiczne psy które mam oraz te które znam drapia się),pisałaś o róznych szamponach,ale czy lek wet nie zaproponowal ci szamponu leczniczego?
-
erytropoetyna,mogłaś o tym słyszec jako stosowany doping u sportowców
-
Zlamana lapka psa w Chinach- pomocy! P I L N E
gryf80 replied to Marta Grocholska's topic in Ortopedia
po pierwsze raczej nic nie zrobisz-i nie dawaj psu doustnych srodków p/bólowych,mozesz tylko tym pogorszyc sytuację(nie chodzi mi w tym przypadku tylko o samą kończyne ale efekty uboczne jakie dają w/w środki).jeśli łapa jest w któryms miejscu złamana to pies na niej stawac nie bedzie-to mozesz zaobserwować.sama łapa w takim przypadku zrośnie sie krzywo ale sie zrośnie.jeśli jest zwichnieta-a przypuszczam że może być,ze względu na brak obrzęku lub mocno stłuczona w którym kolwiek stawie prawdopodobnie bedzie podobnie.pies nauczy sie funkcjonowac z taką łapą.jak pisałam-sama niewiele mozesz zrobić,bo potzrbna jest pomoc fachowa. zaznaczę raz jeszcze-nie dawaj psu srodków p/bólowych. -
można,pewnie.spróbuj podawać ten benazepril w tabl.wybierz "ludzką"wersję.dużo tańsza od weterynaryjnego(dla ludzi nie jest w formie tabletek samokowitych po prostu)
-
nie mam pojecia jak dlugo moze działać.chyba trzeba byłoby kontrolować krew raz np.na 2-3 tyg.czy znam coś na obnizenie kreatyniny?klasycznie-wenflon w łape i "kroplówkoterapia".mozna także spróbowac obniżyc cisnienie w nerkach podajac benazepril
-
ktoś na tym watku miał/ma psiaka z dysplazją.poszukaj,poczytaj.
-
mozna zrobic np. badanie cytologiczne
-
Ataki u 10-letniej bokserki/lumianal/choroba Meniera/dieta
gryf80 replied to MDNA's topic in Neurologia
co najwyżej mozna było pokusic sie o sekcje,ale teraz to juz chyba za pózno...- 16 replies
-
- bokser
- choroba meniera
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
ja bym mogła z karm zaproponowac royal canin gastrointestinal,ale to spory wydatek
-
generalnie im bardziej puszka śmierdząca tym lepiej żarcie wchodzi...ja dodaję butchersa z wołowiną(ma chyba dużo przedżoładków)