-
Posts
10790 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gryf80
-
feromony polecam(te opisane przez koszmarię)w sprayu dla zdenerwowanych bez ch.lokomocyjnej sa super.ale trzeba pamietać że działaja(te w sprayu oczywiście)nie dłużej niz 2 h i na 10 min przed podróza trzeba popsikać całą tapicerke w aucie.hydroksyzyna jest do kitu(przynajmniej u moich)kalm aid równiez.jest jeszcze prep.o nazwie stresnal ziołowy w syropie/zawiesinie,ale nie mam pojęcia jak działa,bo nie uzywałam. kup dana rzecz wcześniej i ja zastosuj,żeby n ie bylo pózniej niespodzianek
-
nie bardzo rozumiem co masz na myśli....przypuszczam że pies cierpi na nadmierną łamliwość/kruchość warstwy rogowej(czyli tego zwykłego pazura),może ma po prostu za długie i pies chodząc automatycznie je wyłamuje.
-
faktycznie,ważne jest nie poruszanie się zwierzęcia podczas "sesji zdjęciowej"(uważam ze zdjęcia sa dobrze wykonane jak napisał wyżej).z tego co widziałam zwierzeta poddawane były premedykacji ,właśnie z tego powodu-czyli uniknięcia poruszenia się.no i oczywiście wywiązywanie takiego psa do zdjęcia też nie należy do najprzyjemniejszych dla zwierzaka. jeśli masz watpliwości moze napisz list dołaczając w/w zdjęcia do specjalistów okreslajacych dysplazje, tu w polsce
-
zdjęcia"ładne".nie załamuj się .nie wiem w jakim wieku jest twój pies,ale moze zabieg byłby pomocny,jeśłi nie to zostaje pomoc dorazna w postanie leków,oczywiście utrzymanie psa w "chudości"wręcz i suplementy na stawy jak najbardziej wskazane
-
zainwestuj w dobry prep.witaminowo mineralny
-
gdyby północne były psami"do rany przyłóz"to nie byłoby ich tyle w schroniskach...
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='mkurleto']Ctr nastawiony jest przede wszystkim na człowieka i na pracę z nim, obrona terytorium jest na drugim miejscu /po człowieku/. Mam dwa ctr-y i mioritica i poważnych konfliktów nie ma choć to jak piszesz dominujące i pewne siebie rasy.[/QUOTE] ale nie masz cao.przeczytaj co napisałam wcześniej-psy o dominujacych charakterach to mieszanka wybuchowa.żadna frajda miec 2 dominanty i pilnować ich na kazdym kroku żeby do gardeł sobie nie skoczyły.pit bull tez jest nastawiony na czlowieka ale przy cao to...trzeba uważać. [B]kinia[/B] tak jak ci radzioli poprzednicy-albo teraz niedługo wprowadzisz szczeniaka(tak bym ci radziła z mojego małego z tą rasa doświadczenia)małej-sredniej rasy do niej najlepiej płci przeciwnej albo zapomnij o "dokładaniu"nowego psa.azjata da radę.nawet w pojedynkę
-
no to chyba ja tez ich zabierała ze sobą nie będę...
-
to tzrymam kciuki za trafny wybór,ja co prawda mam kastrowanego samca,ale widzę podpatrując go,że mógłby mieszkac sam bez psiego towarzysza albo tylko z uległa płcia przeciwną.ze starszym pitem nie zawsze sie dogadują.podobnie jak u ciebie cao jest "zazdrosny"o mnie i nie lubi jeśli w momencie głaskania jego własnie,był przy mnie inny pies(warczy na inne).
-
fakt śmierdzi,jak to produkt z ryb.ja swego czasu podawałam przed zima psom na "lepsze ofutrzenie"i wzmocnienie wogóle włosa.mógł być-psy go jadły(prócz jednego psiaka któremu wstrzykiwałam strzykawka do pyska),ale szału nie było więc po 3 opakowaniach zaprzestałam podawania.może w twoim przypadku bedzie dobrze.po 2 opakowaniach powinienes widziec róznicę.
-
jakby w moim rejonie była plaga kleszczy to z tych dwóch:sabunol -advantix,wybrałabym ten drugi.u mnie zmora sa pchły i wszelakiego rodzaju bąki.stąd wybór padł na sabunol(gładkowłose maja obroze,kudłaty krople)
-
do samego odstraszania dobry jest dużo tańszy sabunol,niekoniecznie drogi advantix,ale...nie wiem jak ze skutecznościa na kkleszcze u "sabunoli"bo u mnie ich nie ma(znaczy sie kleszczy)lub jest ich bardzo bardzo mało.
-
kinia tez mam azjatę(4 lata)uważaj na rase jaką chcesz "dobrać" do azjatki.proponowałabym ci coś uległego
-
przebrnęłam przez cały watek....troche mi tu "zalatuje"watkiem z działu [B]żywienie[/B].ale nie ważne... ja także prócz pewnej karmy typu premium kupuję rc i nie uwazam że jest zła.najstarszy mój pies ma 8 lat od szczeniaka je "suche bobki"+gotowane(suche to 80% diety tego psa).pies ma się świetnie,nigdy na nic nie chorował. mam zasdę wszstkie szczeniaki jakie miałam odchowywałam na karmie suchej rc.wszystkie ładnie wyrosły,bez niedoborów mineralnych. poki co nastawienia do tej marki nie zmienię.dla mnie ważne jest to że pies wyglada dobrze,czuje sie świetnie,a karma mu smakuje
-
temperatura wody proponowałabym ciepła ale nie gorącą,kąpać mozna w psich szamponach nie cześciej niz co 3 tyg.generalnie wg potrzeby
-
:hmmmm:,spoko,spoko-nadal nie wiemy co psu natalii "brakuje od urodzenia"i jaki/na co miał zabieg.pozdrawiam
-
bocznych rzepki ;)
-
zastanawiam się w takim przypadku czy warto brac psa na grzyby.....cały czas na smyczy o dł 1,5m bedzie przy mnie?i ja sie umecze i on.w kagańcu tylko?i cały czas -zamiast patrzec pod nogi ,bede zmuszona patrzec co robi pupil....sama nie wiem
-
to zależy-czasem mozesz dostać na płycie,czasem moga przesłac na poczte elektroniczna,czasem tylko dostajesz opis,a niektórzy daja i zdjęcie i opis do ręki(uważam że tak jest ok,bo w końcu za to zapłaciłam)
-
ktos tu na dogo polecał strone podrozezpsem.pl. czy jakos tak,weszlam -tam jest rozmowa z rzeczniczka lasów państwowych m.in.na temat przebywania z psem w lesie.pani rzecznik mówi,że psy mogą chodzic na smyczy bez kagańca lub w kagańcu bez smyczy.i teraz-jak udowodnic lesniczemu ze pies załózmy biegnacy w kagańcu po prostu sobie biegnie a nie jest"w pogoni"za zwierzyną?.....
-
moze faktycznie żle sprecyzowałam swoja wypowiedz-chodzi mi nie o budowe kości,ale o średnice,przekrój kości(tu akurat moim zdaniem ma to znaczenie przy np.złamaniach kości i ich repozycje).więzadła utzrymujace rzepki u psów ras małych sa znacznie "słabsze"niż psów ras wiekszych. natalia dokładnie nie napisała jaki zabieg miał pies...
-
no,:) ,nivalin nie boli,milgamme owszem,ten trzeci to moze jakis lek steroidowy p/zapalny(większosc nie boli)
-
widzisz natalia ,wydaje mi się że zabiegi chirurgiczne ortopedyczne na takich mikro psach zawsze są obarczone duzym ryzykiem niepowodzenia ze wzgledu na budowę samych kości i struktur dodatkowych.
-
jest niestety szereg chorób przebiegajacych z nazwijmy to "porażeniem układu nerwowego"np.ch.pasożytnicze.diagnostyka jest dość kosztowna.licze na to że te injekcje które otrzymuje pomoga suni choćby w niewilkim procencie stanąć na nogi
-
e tam,e tam.to dobrze,raz na przynajmniej 48 godz powinna się wypróznic. ja takze "jestem za"zrobieniem rtg.wiele gabinetów .osobom mniej zamoznym rozkłada leczenie na raty.