Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. [B]agnes[/B] moge polecić albo d.a.p.w sprayu-psikasz na 10 min przed wejsciem do auta tapicerkę oczywiście przy oknach zamknietych i powinno pomóc na 2 godz jazdy-takie roziązanie polecałbym psu który nie wymiotyuje a jest lekko nie spokojny.natomiast jeśli sa objawy wymiotne i nerwowe zachowanie w aucie proponowałabym jednak pójć do lek wet i kupic preparat o nazwie sedalin.jak i ile podac powie lekarz.lek działa rozluzniajaco na psa i masz 4 godz spokojnego ,przysypiajacego pieska bez wymiotów.
  2. cóż dodam tylko że de bordeaux często mająproblemy z sercem/krażeniem,dośc krótko żyja.dużym problemem sa zwężone skrzydełka nosa umozliwajace normalne oddychanie,o zmianach nowotworowych na skórze nie wspomne. o buldogach moge powiedziec tylko tyle-okropnie linieja,wielokrotnie spotkałam sie z wrażliwościa na nlpzt'y,mało odporne na upał,bardzo chrapią. przepraszam że same negatywy.generalnie w/w są bardzo przyjazne do zwierząt domowych i ludzi
  3. [B]ado,[/B]niestety musze odnieśc się do twojej wypowiedzi,bo jest w nim kilka trzeczy sprzecznych,a [B]malwi[/B] czytając to może poniekąd suce wyrządzic więcej szkody niż pozytku. co do karmy-faktycznie nie powinno się zmienic żywienia suki wcale,to co jadła wcześniej to do czasu porodu powinna jeśc to samo.po porodzie owszem karma dla szczeniat(może byc sucha jeślisuka wie co to suche jedzenie)jeśli nie kupić trezba koniecznie witaminy i minerały np.tabletki czy proszek ale ważne -dla psów nie dla ludzi.wapno dla psów owszem mozna podawac po porodzie ale wtedy kiedy miot jest liczny(małe rasy pow.3 szt).jedzenia się nie zwiększa broń borze-ciężarna macicva i tak zajmuje dużo miejsca w brzuchu-jeśłi juz to małe porcje ale często.znając realia wiejskie pies pewnie dostaje 1 lub 2 x dz skoro babcia nie będzie chciała karmic częściej to niech tak będzie tak jak jest. łańcuch broń boże nie stwarza zagrożenia dla szczeniąt-nadto uniemożliwia suce ucieczkę i oszczenienie się gdziekolwiek(nie jestem za trzymaniem psów non stop na łańcuchach żeby było jasne).co do porodu-suki same wiedzą co i jak kiedy odgryzac pępowiny i wjaki sposób-szczenia się przeważnie w nocy lub nad ranem kiedy jest spokuj święty.łożyska może zjeść nie zatruje sie ani nie zatruje to szczeniat,zielonkawa potem czy biegunka czy tez po rostu stolerc jest normalnym zjawiskiem.wszstytkie koty i psy to robia i nie trzeba im w tym pomagać.matka sama zajmuje się oczyszczaniem szczeniat. ważne-nie przenosic suki w inne miejsce i nie robić wokół niem wielkiego halo.musi miec zapewnioną cisze i spokój.czyli warunki takie jakie zna od poczatku. co do sterylki -jak wyżej poprzednicza napisała.myślę że opisałam wszystkie potzrebne czy teznurtujace ciebie pytania.po 3 tyg zacznij odrobaczanie suki i szczeniat, suka nie jest potzrebna żeby kupić tabletki ,wystarczy poważyć sukę i małe
  4. [B]bajasty[/B] autorka pisała cos o dolpac'u. [B]jalola[/B] zrób badanie kału.wynik jest tego samego dnia,jeśłi nic badanie nie wykaże to nawet tego asmego dnia mozna szczepić.jaj glist nie zobaczsz"okiem nieuzbrojonym"
  5. być może ,wyglada faktycznie jak pokąsanie przez owady
  6. to dobrze :),tylko ostrożnie z tym zakwaszaniem,coby nie pojawiły sie inne kryształki
  7. dlatego najlepiej byłoby go zachipowac psa i zgłosic go do ogólnopolskiej bazy danych
  8. co kilka dni nie ma sensu,spróbuj codziennie i zobaczysz po ok.miesiącu czy jest efekt
  9. gryf80

    Piąty pazur

    posmaruj "gorzkim paluszkiem"moze pomoze
  10. albo sznaucer średni krótko strzyżony
  11. furosemid na dziąsła?ale ok.pytanie podstawowe-czy myjesz psu zeby codziennie?jeśli nie to stan zapalny dziąseł w sumie nie powinien dziwić.małe rasy sa stosunkowo bardziej podatne na tego typu historie niz rasy większe.z autoagresji bardzo często pojawia się u kotów,u psów z czyms takim nie spotkałam się jeszcze,ale nie wiadomo.... jeśli obecnie nie przyjmuje zadnych leków proponowałabym zrobić morfologię krwi(z rozmazem).tak w kierunku tych powiększonych węzłów
  12. odpowiedzi na twoje pytania: -nie,prawdopodobnie było/jest ich więcej -tak mogło to byc spowodowane podanie tabletki.watpie że"te białe kawałki"to tabletka -nie miało znaczenia.ważne czy pies połkna adekwatną do wagi dawkę.
  13. [B]dark[/B] moim zdaniem powinnas podawać przez tydzień codziennie,badanie krwi i w zależności jaki wynik podawac np.co 2 dni
  14. tak,dodam tylko że przeważnie"czeka"sie do ok.roku z ttymi mlecznymi zębami,jeśli nie wypadna do tego czasu to -patrz wyżej.dobrze by było żeby koleżanka zdecydowała sie jak najszybciej
  15. nie powinno być ci wstyd fryzjerzy nie takie rzeczy widzieli.najlepiej byłoby podzwonic po okolicy i popytac czy tak zarośniete zwierze obetna i za jaka cenę.a maszynki "dla zwierzat "wachaja sie od 600-700 zł.zobacz na allegro np.
  16. [quote name='badmasi']Pies stróżujący to pies, który dziamgoli czyli ostrzezga przed "zagrożeniem". Od charakteru osobnika i wychowania będzie zależało czy ostrzega przed intruzem czy przed przelatującą muchą. Psy stróżujące takie jak np. szetlandy mają za zadanie hałasować a nie pożerać dlatego wzmacniano szczekliwość a kładziano nacisk na współpracę z człowiekiem jako, że jest to również pies pasterski. Pies stróżujący nie ma za zadanie atakować człowieka a wręcz ma tego nie robić. Psy obronne, o charakterze i cechach psa obronnego to rzadkość a wręcz jak na mój gust mające nierówno pod sufitem. Dla mnie psy atakujące ludzi nie mają racji bytu we współczesnych czasach chyba, że na jakiejś odludnej farmie w Austarlii lub Afryce. Przez psa obronnego rozumiem osobnika, który jest w stanie realnie zaatakować człowieka a nie pozoranta. Miałam do czynienia z takim ONem pilnującym namiotu na 10 m linie i atak nie ma nic wspólnego ze stróżowaniem, ten pies nie daje najmniejszych sygnałów.[/QUOTE] chyba że masz cao ;),to masz wszystko w jednym. orayo- jak pisała przedmówczyni -koszmarem jest leżąca wszedzie sierść która wypada obficie.jeśłi mieszkałbyś w bloku bez windy to chyba dobrze byłoby go nosić ze wzgl.na kregosłup.ale myślę że to miła rasa-jak to owczarek
  17. [quote name='TTB']Nie istnieje żaden Arion weterynaryjny, a skład tego Premium Sensitive to: ryż, mączka łososia, koncentrat białka kukurydzy, ziemniaki, tłuszcz zwierzęcy, hydrolizat wątróbek kurzych, pulpa buraczana, lecytyna, drożdże, oczyszczony olej rybi, fruktooligosacharydy (FOS) - nie spełnia więc wymagań Może spróbuj [URL="http://www.qbrak.pl/produkty/1/brit-care-1"]Brita Care[/URL] któregoś? One są na jagnięcinie, hipoalergiczne i mają paczki 1kg i 3kg. Albo poproś weta o karmę typowo weterynaryjną, ale wtedy to już znacznie większy wydatek.[/QUOTE] jeśli masz na mysli dietę weterynaryjna arion to fakt nie ma takiej ,ale jest linia ariona sprzedawana tylko w lecznicach wet(na stawy,dla kastratów,dla psów z wrażliwym przewodem pok.i chyba ttyle pamietam). [B]paul[/B]i co do wyników-jak pisze taks warto by było podac antrybiota ale upzrednio zbadać mocz,może ph moczu(uprzednio dobre)może się juz zmienić skoro piszesz że nic nie było podawane.
  18. trzymam kciuki za uszy
  19. to masz odpowiedż czemu nie je "normalnej"porcji.a teraz jest lato i gorąc więc olbrzymki jedza dużo mniej(mój cao je tylko tyle aby przetrwać)
  20. może byc poprawa
  21. ropne kapanie z penisa to prawdopodobnie zapalenie woreczka napletkowego,dośc czeste i nawracające.niestety piesek jest mały i szoruje interesem np.po trawie.można to podleczyc np.rivanolem którego dostałaś,ale tego typu chistorie jak pisałam lubia nawracać
  22. wiedżmola idż do groomera i ostrzyz na sznaucera w wersji letniej(krótsze na grzbiecie i sukienka oraz spodnie)
  23. się trzymajcie.fakt kreatynina dośc wysoka,ale kroplówki powinny pomóc
  24. gryf80

    Kości...

    [B]Aśka[/B] z surowizny to może kawałek mięcha jakiegokiolwiek,do gryzienia masz duży wybór gryzaków-kości ze skór prasowanych,świńskie uszy czy ogony wędzone/suszone
  25. możesz zrobic ten zastrzyk na odporność.raczej nie zaszkodzisz
×
×
  • Create New...