Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. to tak jakby powiedziec że osoby mieszkajace w mieście nie powinny mieć psów.....
  2. o to,to.nie miały kondycji i wiekszośc psów mieszakjacych u przeciętnych "kowalskich'tez ich nie ma.bo tak zostały wychowane bo zostaly "wdrożone"w domowo-pracujacy "kierat'przykre troche ale prawdziwe.co do kondyci nie wybieganego wyzła (widoku)popieram.mieszka taki weimar na"drugiej wiosce",nie zabierany na spacery,zyje tylko za ogrodzeniem,a na smyczy do sklepu z właścielem i z powrotem,idzie toto smutne ze spuszczonym łbem i tak się zastanawiam czy tak dobrze wychowane że idzie powoli czy po prostu "w depresji psiej"pograzone
  3. zgadzam się z[B] knypaskiem[/B] ,a co prawda studentem nie jestem i co miesiac mam bardzo skromna pensję i takze nie zamierzam na psy wydawać więcej niz 300 zl/m-c.zaznaczam że ma w sumie 165 kg psa(3 szt),gotuje i podaje suche.karmie rano suchym arionem senior(nie dlatego że stare-no moze prócz 8 mio letniej suczy- tylko dlatego że lubia),wieczór korpusy z makaronem i suplementy diety. ale wracajac do tematu [B]cocermaister[/B] ruch,ruch i jeszcze raz ruch.mozesz karmic nawet najdrozsza typu light ale bez ruchu i tak nie schudnie.sa psy ktore jedzz "dyskontowe"ale sa aktywne i nie widac na nich nadwagi.pozdrawiam
  4. [B]niusia[/B] swego czasu mieszkajac w duzym mieście posiadając dwa duże -teoretycznie potzrebujace ruchu psy,wychodziłam z nimi "3 x dz :rano na poł godz,potem 1,5 h po południu,wieczorem pół godz.przez 2 lata(czyli okres pobytu w mieście)nie zauważyłam zwiększonej potrzreby ruchu u tych zwierząt,dlaczego?-zabierajac je okazjonalnie na "grzyby do lasu"po 2 h psy padały jak muchy,czyli miały dośc i nie chcialy więcej bo tak były przyzwyczajone-krotkie spacery(oczywiście nie znaczy to ze posiadajac np.charta w domu bedziemy wychodzic w sumie 2 h dziennie na dwór)
  5. gryf80

    Krople Bacha

    pauletta czekam z niecierpliwościa na opis sytuacji u ciebie.ja próbowałam hydroksyzyny w duzej dawce,valerinu maxi(bez recepty "ludzkiego"),ostatnio kalmvetu(firmy vetexpert)wszystko o kant zadka roztłuc bez efektu.także czekam z niecierpliwościa.pozdrawiam
  6. spokojnie moje Panie ;),myslę że większośc ras psów potrzebujacych ruchu a przyzwyczajonych do zycia domowego(czyt.blokowego)gdzie wychodzi się na spacer 3 x dz.po srednio ok 1h,w końcu przywyknie do takiego trybu zycia i nie bedzie sie domagac więcej,ale jeśli osoba będzie psa pwyprowadzac na bardzo długie spacery +dodatki "bodzcowe"to wtedy faktycznie nie ma sie co dziwić-pies będzie otrzebował wiele godzin żeby się "wylatac"
  7. hmmm.[B]fonia[/B] masz rację co do skuteczności bo ktos tu na forum ,kto wie czy nie w tym dziale pisał że poddał psa takiemu zabiegowia po jakims czasie wsztsko wróciło"do punktu pierwotnego",czyli kulawizny. przypuszczam ze transport jest taki jak przy przekazywaniu materiału biologicznego do badań róznym firmom med.-diagnostycznym
  8. jak najbardzie bedę trzymać.powodzenia(nie dziękuj co by nie zapeszyć ;) )
  9. [B]cocermaister[/B] zostań przy tym bricie.a jak nie chce jeśc tyle ile "powinna"to niech nie je.dołącz prep.wit.-min.do tego spacery w czestszej ilosci jeśl mozesz oczywiście i z czasem waga powinna spadać.
  10. [B]darkabaso [/B]pies ładny.życzę rychłego powrotu do zdrowia.:bye:
  11. bo pewnie ci nie pokaże ;)
  12. może i istnieje,ale glównie przez kontakt bezpośredni. [B]nika-[/B]wszelkie wątpliwości możesz rozwiązać u lek wet.nawet przed nabyciem pieska.
  13. przez noszenie psa na rekach?
  14. może to właśnie reakcja na -jak napisałaś nowy nabytek.jeśli dziwi cię np.kolor wydzieliny to zajżyj do gabinetu wet.
  15. nic o mnie nie wiesz vetches a ni o tym kim jestem i czym się zajmuję.tak jak pisał/ła załozyciel/ka watku-pytania były kierowane do osób [B]posiadajacych[/B] [B]duże rasy psów wykastrowane w młodym wieku[/B]
  16. nie napisałm o wynoszeniu i stawianiu na trawę,ziemię czy chodnik,ale o noszeniu na rękach na dworze. p.s.zagrożenie od kota raczej nie jest mozliwe-chyba że pchłami albo w najgorszym przypadku-wścieklizną(ale na pewno nie przez dotyk)
  17. ale jak załozyciel/ka wątku napisał/ła-wskazanie szkoleniowca.to raz,dwa-zapewne wiele osób posiadajacych duże psy kastrowało z jakiegoś powodu w takim wieku lub podobnym,ja nie uwazam tego za "błąd z punktu medycznego"
  18. jeśłi psa boli i/lub sutki sa twarde to może pokaż psa lek wet.
  19. oczywista oczywistośc:p
  20. aneto-picie bardzo dużej ilości wody może w dużej moerze byc spowodowane spożyciem tej diety urinary-wymusza duże pragnienie,pies dużo sika i wypłukuja sie kamienie.żeby stwierdzić czy juz wystarczy tej diety lub czy jest cos nie tak złap mocz zanieś do analizy.dowiesz sie.
  21. czi czi bez przesady,ja wpodobnym wieku -jak napuisałam wcześniej-wykastrowałam swojego molosa,normalnie sie rozwinął i nic mu się nie stało.psu darkabaso także nic nie bedzie i rozinie isę wspaniale na pewno.darkabaso-gratuluje wyboru rasy i dobrego/zdrowego podejścia.będzie dobrze.to twarde psy.
  22. gryf80

    Dysplazja

    na nurtujace ciebie pytania znajdziesz odpowiedż w tym dziale.poszukaj
  23. ale moge ci zagwarantować że to nie zakażne ;),cierpliwości....
  24. eee,tam wystarczy ulotkę przeczytać...
  25. nika-albo tak jak napisano wyżej albo po odebraniu suczki zanieś kał do badania.bedziesz wiedziała czy jest zarobaczona jeśli tak to czym,a może wogóle nie jest zarobaczona wtedy nawet tego samego dnia gdy otrzymasz wynik mozna psa szczepić,9-cio tygodniowy pies może byc nauczony czystości np.na gazety w domu lub do kuwety(tak,niektórzy posiadajacy małe rasy uczą załatwiania potzreb do kuwety).po szczepieniu owszem nie powinna stykac sie z psami ale wynoszenie i noszenie na rękach jej nie zaszkodzi.
×
×
  • Create New...