-
Posts
10790 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gryf80
-
tak to te tabletki.chondroprotektory (czy tez chondroprotektyki)to suplementy diety wspomagające ruchomośc stawów w całym organizmie.
-
monisia najlepiej zrobisz jak skonsultujesz się z lek wet u ktOrego byłas ze szczeniakiem
-
spoko,pływanie jest super"sportem"dla psów z chorobami stawów.lato sie dopiero zaczyna także wszystko przed wami.takie zabawy z psami jak opisuje sz nie powinny zaszkodzic suni.
-
no musze zgodzic sie z przedmówcami-xylazyne stosuję sie bardzo czesto do premedykacji,także do krótkich sytuacji diagnostycznych np.rtg.często stosowana ze wzgl.na jej cenę i dośc szybki efekt.
-
[quote name='pshemcod']nie wolno stosować chondroprotektów cały czas. Nie będę teraz popierać swojej tezy argumentami, bo uważam twoją wypowiedź nieuzasadnioną .[/QUOTE] mam molosa z dysplazją .stosuje chondroprotektory od dluzeszego czasu non stop.dzięki czemu pies normalnie wstaje i chodzi.po dłuższym nie podawania tych suplementów pies nie mógł sam podnieśc się z posłania.więc pisze to co sama mam wypraktykowane.a szczupły jest. suka,drugi pies pow 30 kg-nie ma dysplazji-dostaje chondroprotektory już od 8 lat,bo jest psem dosc aktywnym.niczego niepokojacego nie zauważyłam w cigłym podawanbiu tych prep.
-
nie powinno.stsuj bez przerwy chondroprotektory
-
[B]malwi91[/B]odrobaczanie mozna rozpoczynać np.tabletkami od 3 tyg życia szczeniat i tak co 2 tyg az maluchy sa przy matce.matkę także powinno sie odrobaczyć niekoniecznie tak często.szczeniaki dobrze by było poważyc przed kupnem tabletek no i matkę zwazyc także.wszystko wam powie pewnie lek wet.steryliuzacje najlepiej zrobic 4 m-cwe po porodzie.witaminy daj przydadza jej się bo to dośc liczny miot. jeśłi to mały piesek nie powinniscie miec problemu z rozdaniem szczeniat.pozdrawiam
-
[B]tobilife[/B] świąd obytu-który psy manifestują saneczkowaniem czy też lizaniem odbytu mogą prócz wypełnionych zatok przyodbytowych i tych nieszczęsnych dlugich włoosów o których pisałas,powodowac także trawa zjedzona przez psa a podczas defekacji częsciowo pozostajaca w odbycie(to co widziałaś z reszta).trawa także moze prowokowac wymioty u psa.pasozyty wewnętrzne rzadko powoduja świąd odbytu(chyba że sa to człony tasiemca majace zdolnośc do samoistnego wypełzania z odbytu,ale pies musiałby w jakis sposób sie nim zaraic np.zjadajac odchody zwierzat,myszy,czy tez przez pchły) wzmożone pragniennie jeśli utzrymuje sie dłuzej niz kilka dni nie jest normalne.najprościej pobierz mocz do badanie i poczekaj na wynik
-
najgorsze dla psa z dysplazja sa szaleństwa"do utraty tchu"oraz wyskoki ,zeskakiwanie itd
-
Pomocy dla początkującego wlascicela Ratlera Praskiego !!!
gryf80 replied to prazsky krysarik's topic in Grupa 00
ze wzgl na takie zachowanie proponowałabym rozwazenie kastracji psa -
lekarz pownien wam zaordynowac terapie np.środkami p/histaminowymi i/lub p/zapalnymi
-
oroze czy krople u zwierzaków z pnn czy niewydolnościa krażenia mozna stosowac.bardziej niz subst czynne zawarte w tych prep.szkodliwe bedzie powik lanie po babesziozie
-
jeśli kilka szwów wyciągnęła to nie powinno sie nic dziac-najwyżej blizna bedzie brzydka,ale pokaz to dziś lek wet.kołnierz jej kup i załóż na głowę
-
ja mam psy w róznym wieku (4-5 i 8 lat)i wszystkie jedza ariona premium senior-ze względu na skład wybrałam tez karme no i jest zjdana dośc chetnie,kulki nie za duże i cenowo podobna do brita
- 6 replies
-
- karma
- po sterylizacji
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
na zgrzewie tubki lub na opakowaniu tekturowym
-
[B]dark[/B] nie zaszkodza takie smakołyki na nerki(musiałby kilkogramy tego zjeść)ale myśl o odrobaczaniu-myszy sa doskonałym rezerwuarem róznych pasozytów wewen. [B]magda[/B] skóra go na pewno boli dlatego piszczy
-
no to przynajmniej tyle.zdrowemu psu renal nie zaszkodzi ale sęk w tym że kosztuje sporo
-
iwcia skoro pies do tej pory nie robił qpy to tak czy siak powinnas udać się do lek wet żeby podała prep.na przeczyszczenie tylko nie dawaj nic na własna rękę.ttylko lekarz wie co i ile bo nie wszystko mozna podawać.pies musi koniecznie oddać stolec .takie sytuacje zdarzaja sie po zabiegach gdzie podawana jest głeboka narkoza.a psa z dnia na dzien "brzuch"bedzie bolał co raz mniej
-
nie bardzo rozumiem po co ten renal to raz,drugia sprawa jak pisdałam wyżej-nie bardzo rozumiem dlaczego ma jeść skoro wymiotuje.wszystko co trafia droga doustną(prócz małych ilosci wody)podraznia i tak juz nadwątlony żółądek ,pojawiają się wymioty i kółko sie zamyka.no i dlaczego nie dał p/wymiotnych
-
malwi przeczytaj jeszcze raz to co napisałam.powinna jeść to co do tej pory z witaminami czekaj do porodu.jeśli chcesz jej posprzatac to zrób to teraz a nie przed porodem(zamęt przy szczeniącej się suce stwarza problemy przy porodzie).coo do łańcucha-jeśłi bedzie spuszczanan na noc a na podwórku ogrodzonym beda np.jakieś deski i wejście pod nie to suka moze sie tam oszczenić-wybieraja miejsce takie ktre jest spokojne a nie takie jakie ludzie psom wybieraja. pamietaj NIE CHCESZ ZROBIC SUCE KRZYWDY TO NIE ZMIENIAJ ZYWIENIA I NIE DAWAJ PREP.WITAMINOWO MIN.PSY TO NIE LUDZIE.
-
kroplówki i nic do jedzenia.robiliście morfologię?nie widzę żeby dostawała leki p/wymiotne
-
niestety net nie rozwiąże problemu,jest to problem ginekologiczny wiec wizyta u lek wet konieczna,zabierz wynik badania usg
-
ado wierz mi że nikt na wsi nie bedzie pomagał suce,sama z reszta przytoczyłas sytuacje kiedy niepokoi sie matkę-to własnie takie sytuacje-ingerencja w porod suki moze niesc w komplikacje.
-
róża myśle że byłoby to dobre rozwiązanie ale po pierwsze nie wiadomo jak z finansami u autorki bo nie sadzę że babcia dałaby kase(znam takie sytuacje)a taki zabieg jest troche kosztowny,a jesli jest to wysoka ciąża lepiej dla suki byłoby urodzić a ślepy miot poddac eutanazji.brutalne ale takie "rzeczy"sie praktykuje ze wzgl na ilośc niechcianych psów w schronach