Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. raczej nie koniecznie,bo gaziki sa robione z materiału a takich "elementów"oragnizm ssaków raczej nie trawi.byc moze został wydalony ale go nie zauważyłaś,gdyz musiałabyś "rozdrobnic qpke na czynniki pierwsze",jak zapewne wiesz gaziki dobrze chłoną płyny więc pewnie nasączony został wszelkimi "sokami"i tak rozmiękczony i wymieszany ze stolcem oraz podbarwiony w jego kolorze zosatł wydalony na zewn.gdyby dalej tkwił w środku zapewne bys zauważyła że psu cos dolega.
  2. przerost lewej komory to dośc częste spotykane "zjawisko"u straszych psów.dbaj o zęby psiaka.
  3. ja bym zrobiła jeszcze w poniedziałek z rana to moze po południu miałabyś wynik.piszesz że tak czy siak dopiero po niedzieli bys jechała do samca...
  4. jak będzie sporo plynu w brzuchu to pies by kasłał.
  5. może zamiast podmywania kup w dyskoncie czy gdzieś temu podobnym sklepie chustki dla niemowląt do wycierania
  6. moga go boleć inne stawy,gdy obciaża je ,odciażając biodra np.przy wstawaniu
  7. moze wieczór siusiu zrobi...czekaj do jutra cierpliwie.jak"boli brzuch"to najprostsze czynności wymagaja nie lada wysiłku
  8. [quote name='domi.skw']Czyli nici z owczarków?[/QUOTE] a czemu nie?jak chcesz to bierz;)
  9. mozesz podawać cały czasd(ja tak robię).jeśli boli bardzo to proponue jakieś dorażne nlpz'ty-do kupienia u lek wet
  10. spokojnie [B]olson,[/B]na jedzenie i picie przyjdzie czas.... [B]cocermaister[/B] moga ja bolec stawy,jak kiedyś bedziesz prz"kasie"zrób test na borelię
  11. właśnie dlatego m.in.nie aciskałam na te wszystkie rezonanse itd.no i co z tego jeśli by sie okazało,ze ma np.zwapniały krążek (dysk)w kregosłupi.przecierz babcia z tego powodu psa nie uśpi...
  12. jak jest lepiej to chyba go toleruje,więc sie nie martw.
  13. z witamin b to raczej b 12,i rumen tabs mikity w wysokiej dawce
  14. gdzieś na innym forum spotkałam sie z osoba uzywającą furminatora dla tej rasy
  15. [quote name='domi.skw']Witam ;-) jestem nowym użytkownikiem tego fora, myślę że moje pytanie na dobra grupę teraz skieruje ;-) od jakiegoś roku myślę o zakupie psiaka. U mnie wygląda to tak posiadam ok 60 m mieszkanie,mieszkam z narzeczonym i 3 ma kociambrami , miałabym czas na wychodzenie z psem rano ,popoludniu i wieczorem. Mieszkam w krainie tysiąca jezior. Często jeżdżę rowerem dla zdrowia do moich koni gdzie często jeździmy w tereny konne. Nie mam bladego pojęcia jaki psiur pasowalby do takiego trybu życia a zarazem na ile ka będę pasować do niego ;-) chciałabym aby ta rasa była mocno przywiazujaca się do człowieka ale także aby w przyszłości nie przekasila na deser moich podopiecznych tych małych jak i zarazem tych dużych. W weekendy miałabym czas na dodatkowe szkolenia dla psiaka jako formę wspólnej zabawy,dogadania się. Wspomnę iż często jeżdżę samochodem do domu rodzinnego gdzie mam brata 11 letniego i przemierzajac pół polski chętnie bym chciała zabierać go że sobą. Proponowano mi owczarka niemieckiego bądź szwajcarskiego,szczerze mówiąc bardzo duże wrażenie wywierają na mnie te rasy aczkolwiek chciałabym dopyrac prawdziwych znawców jak i właścicieli tych ras jak to naprawdę jest ;-) z góry dziekuje za pomoc ![/QUOTE] może dalmatyńczyk albo seter irlandzki?
  16. także kasz nie polecam prócz sraczki bedzie miał brzuch jak balon(wzdęcie) i bedzie cierpiał z tego powodu.puszki dla szceniat jak i saszetki dla szczeniat moga być.jak pisała martens sucha moczona dla szczeniat też.jeśłi zdobedziesz "sztuczne mleko"dla szczeniat to mozesz dosypywać do żarcia.karm często jak masz mozliwośc,nawet 6-7 x dz.ma mały żołądek więc stąd taka "częstość"karmień.zamiast mleka krowiego do picia daj wode,moze byc przegotowana ostudzona
  17. gdyby był krwotok do jamy brzucha(bo chyba taki masz na myśłi)to psa bys juz dawno nie miała.tak jak pisza poprzednicy od szaleństw moga ja boleć "dysplastyczne biodra" albo jest jakis inny problem.jak masz watpliwości podjedz do lek wet.niech pobierze krew,omaca osłucha zmierzy temp.
  18. gryf80

    Aujeszky :(

    bnie bój sie moje regularnie jadaja kości wieprzowe z mięsem od kilku lat z róznych żródeł,koty okrawki od schabowego oczywiscie surowe tez jedza,żyja i maja sie dobrze.
  19. tak to co wyczuwasz to jądra,więc bez paniki.u tak malych szczeniat moga "wędrować"
  20. jak nie jada kości to bym nawet nie próbowała podawać.
  21. [quote name='Delph']Właśnie, a może to np. coś odkleszczowego na przykład? Borelioza? Da się to jakoś sprawdzić niedużym kosztem?[/QUOTE] no własnie jak juz pisałam wczesniej.problemy neurologiczne moga pojawic sie przy niektórych pasozytniczych ch.[B]black[/B],popytaj o ceny takich testów.uważam że mozna zrobic wszystko:od zwykłych testów po rezonanse,ale wiadomo-z kasą jest jak jest.i nie ma co naciskac ani na babcie ani na blac sheep.gdyby miały "kupę hajsu"to pewnie pies byłby leczony i zdiagnozowany pewnie za granica(chociażby).a tak leczony jest dorażnie i ja to rozumiem.
  22. tak po kilku dniach powinno byc widać czy psu słuzy(a wcale nie musi)
  23. gryf80

    Gruczoły

    tak jak pisze [B]motylek[/B].żadne diety cud nie pomogą raczej.trzeba je oczyszczac mechanixcznie.moze maja wadliwa budowę stąd takie problemy
  24. [B]ola[/B] żeby unikac takich sytuacji najlepiej by było podcinac te pazury.lek wet pokaże ci jak to robić.
  25. feromony chyba najtaniej przez neta zamowić,no i prawdopodobnie możesz dostac w zoo sklepie.sa jeszcze obroże o nazwie adaptil.poczytaj popytaj moze "pomoże"?
×
×
  • Create New...