-
Posts
6347 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cajus JB
-
Nitka odeszła. Dziękuję za pomoc w Jej leczeniu.
Cajus JB replied to Cajus JB's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Sytuacja Nitki nie jest zbyt ciekawa. Doszedł kolejny lek. Trzeba szukać pomocy. Kto ma ten wątek jeszcze w subskrypcjach? -
ARES. Koczował pół roku przy ruchliwej drodze. Szuka domu.
Cajus JB replied to ilon_n's topic in Już w nowym domu
Postaram się dowiedzieć jak najszybciej co u Niego. -
Moria nie chce oddać psa! Pomocy! Co robic???
Cajus JB replied to martka1982's topic in Już w nowym domu
Trzeba wysłać kilka pw i zebrać jakiś zapas dla Spajkusia. Bo nie pociągniemy. -
Dino ma dom po ponad pięciu latach oczekiwania.
Cajus JB replied to Cajus JB's topic in Już w nowym domu
W nocy uzupełnię wszystko. Czas zabrać się znów do pracy.- 1379 replies
-
- do adopcji
- młody pies
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Sonia pojechała na BDT do Niemiec. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Cajus JB replied to Cajus JB's topic in Już w nowym domu
Teraz już nie dam rady. W nocy rozliczę, uzupełnię, podzielę i będę rozsyłał. -
Wyjątkowy, dzielny dziadzio Rudasek - teraz biega za TM [']
Cajus JB replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Będziesz Go dziś wyciągać? -
19.05.2011 Rudzik odszedł za Tęczowy Most :(((
Cajus JB replied to siekowa's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
To jak z tymi zdjęciami? Ta Pani się odzywała? -
Może spróbujemy ogłaszać je oddzielnie i wtedy zaproponować wspólną adopcję?
- 1368 replies
-
- do adopcji
- matka i córka
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Dopiero wracam więc potrzebuję trochę czasu na przeczytanie.
-
Ja też się bardzo cieszę, że Bojusek znalazł dom.
-
Misia w DS (cud się zdarzył ) , Kaja nadal prosi o deklaracje !
Cajus JB replied to Tymonka's topic in Już w nowym domu
I ja zapisuję. Edit [URL="http://www.dogomania.pl/threads/191806-Dwa-staruszki-Flip-i-Flap-kt%C3%B3re-czeka-ig%C5%82a-%21-Za-tydzie%C5%84-czeka-je-%C5%9Bmier%C4%87-%21%21%21%21"][IMG]http://a.imageshack.us/img268/4302/flip2croptilecrop1.jpg[/IMG][/URL] Na razie jeden [URL]http://nk.pl/profile/25776426/gallery/album/15/885[/URL] -
Neri - przerażona bernardynka w cudownym domku.
Cajus JB replied to Paulina87's topic in Już w nowym domu
Może na spacerach gdzieś się jakiś trafi? Ma ktoś możliwość zrobić takie spacery? Poobserwować czy jakoś szczególnie zwraca uwagę na Nie. Bo podsuwanie psu kota pod nos to trochę jak dla mnie radykalne. Pies czuje zapach człowieka i kota. Jak to pracownik schroniska, który psa zna to pies może wykazywać całkowicie brak zainteresowania lub cieszyć się na człowieka. Tak mi się wydaje. Z drugiej strony jakby Neri trafiła do domu z kotami to ten dom też ma taki mieszany zapach. Mogłaby to przyjąć jako coś naturalnego. I też może nie być reakcji. Moje psy nie znały mojego kota. Przyzwyczajałem je dwa, trzy tygodnie. Osobne pomieszczenia. Najpierw zapach, obecność innego zwierzęcia, potem kot był ze mną na rękach w tym samym pomieszczeniu. Udało się. Niestety moje psy każdego innego kota pogonią. Suczka jest zainteresowana, a pies bo słabo toleruje inne zwierzęta. I o to właśnie chodzi. Jeśli Neri wykaże na spacerach właśnie zainteresowanie, a nie agresję to nie powinno być większych problemów z przyzwyczajeniem nawet krok po kroku, ale to trzeba wiedzieć na pewno. Moje są małe. Neri to duży pies i nawet w czasie bliższego poznawania może przypadkowo zrobić krzywdę. Jest też teraz szczeniak, który będzie chciał się bawić. Koty na pewno podrostka ustawią, ale jak pojawi się Neri i będę próbowały Ją ustawić tak jak szczeniaka to mogą się pomylić. To takie niby drobne szczegóły, ale trzeba na to zwrócić uwagę. To wszystko są gdybania, ale bardzo realne i przy odpowiedniej opiece i wiedzy do rozwiązania. A zachowanie Neri co do innych zwierząt nadal nie jest pewne. Tylko te spacery i ich opis da jakiś pogląd na to. A w nowym miejscu pies i tak może zachowywać się zupełnie inaczej. Ale ewentualni przyszli opiekunowie muszą coś wiedzieć, aby od czegoś zacząć. -
Wyjątkowy, dzielny dziadzio Rudasek - teraz biega za TM [']
Cajus JB replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Co z Jego oczkiem i wiadomo coś w jakim jest stanie? Chyba nie doczytałem. Tak na szybko -
Neri - przerażona bernardynka w cudownym domku.
Cajus JB replied to Paulina87's topic in Już w nowym domu
Witaj[B] kitareks[/B] na forum. Jak wygląda sytuacja? Co z Neri i Jej reakcją na koty? Czy uda się to jakoś sprawdzić? Jak po zabiegu? I czemu tu tak cicho? W domu kitareks pojawił się szczeniak leonbergera, ale myślę, że nie powinno to mieć wpływu na ewentualną adopcję. Neri powinna Go akceptować. Jak uważacie? -
Łódź- Stefan. Nieudana adopcja. Pilnie potrzebny dom
Cajus JB replied to szajbus's topic in Już w nowym domu
[quote name='Cajus JB']Dlaczego tak robimy? Odpowiedź jest w nas samych. Przekładamy własne ego ponadto co robimy. Odpowiedź jest też w oczach Tych dla których pomoc przyszła za późno lub wcale. Martwych oczach.[/QUOTE] Moje pytanie i odpowiedzi były ogólne. Nie odnosiły się do Mirabelki. Jeśli zostały źle zrozumiane to przepraszam. Informacja jaką otrzymałem jest identyczna z tą na wątku. Co do zdjęć to poczekam tyle ile mi napisano i wtedy będę prosił o nie. To też powinno tu być. W tym czasie można zająć się Stefanem. I wierzę, że mimo wszystko uda się Mu znaleźć dom. Najlepiej wspólnie. Jestem tylko obserwatorem, ale jako obserwator proszę wszystkich Was o próbę zrobienia czegoś razem. [B]Chociaż dla Stefana i Mirabelki[/B]. Bez dalszych kłótni i sporów. -
Neri - przerażona bernardynka w cudownym domku.
Cajus JB replied to Paulina87's topic in Już w nowym domu
[B]Dzięki zuzlikowa za rady.[/B] Nie pisałem Wam o tym wcześniej. Przy okazji wizyty przedadopcyjnej pokazałem Państwu wątek Neri i nawet zaprosiłem do udziału w Nim. Powiedziałem również, że forum nie jest jednorodne i zgodne bo znali je i mieli zupełnie inne zdani[B]e. Proponuję zakończyć rozmowę na temat kto i co. I proszę o informacje jak Neri do kotów? Pewną i potwierdzoną.[/B] zuzlikowa nie uciekaj. Poleciłem Ciebie jako osobę, która może najwięcej pomóc przy ewentualnej adaptacji Neri w nowym domu. [B]Neri dostała szansę i nie zmarnujmy jej.[/B] -
Sonia nie trafiła do mnie bo zaspałem. Nie obudził mnie telefon i nie stawiłem się na umówione spotkanie. nuka ma z tego powodu nieprzyjemności. Sonia jest bezpieczna. Mówiąc krótko ostatnio sobie nie radzę. Nie umiem się odnaleźć w życiu i na forum. Co sobie o mnie pomyślicie domyślam się, ale niech to nie zaśmieca wątku. Nie chowam głowy w piasek i nie ukrywam prawdy. Chcę abyście o tym wiedzieli.
-
Neri - przerażona bernardynka w cudownym domku.
Cajus JB replied to Paulina87's topic in Już w nowym domu
[B][COLOR=black]ADOPCJA BERNARDYNA[/COLOR][/B] [COLOR=black]Dziękuję za zainteresowanie bernardynem.[/COLOR] [COLOR=black]To niezwykle sympatyczne psy o bardzo dużej masie- nawet 60…70kg.Psy , które przy bliskim kontakcie psychicznym z ludźmi i prowadzone spokojnie i konsekwentnie są łagodnymi gigantami, ale pamiętać trzeba, że to jednak psy- ze swoimi charakterami, doświadczeniami, potrzebami, lękami i …ogromną masą![/COLOR] [COLOR=black]Bernardyn jest psem, który nie jest raczej stróżem…nie jest też bardzo ruchliwy…i z zasady też niezbyt często szczeka. Wywołuje wrażenie swym ogromem i masą.[/COLOR] [B][COLOR=black]Bernardyn jest psem dla ludzi, którzy lubią bliski kontakt z psem- bernardyn jest psychicznie od człowieka uzależniony, wtedy socjalizuje się prawidłowo i szybko wrasta w nową rodzinę.[/COLOR][/B] [COLOR=black]Pamiętaj jednak… każdy ma inne losy, inną historię i inne doświadczenia…one odcisnęły na nim swoje piętno. Tylko bliskość człowieka pomaga mu o tym zapomnieć… po jakimś czasie! By być blisko swojego człowieka bernardyn zrobi bardzo wiele.[/COLOR] [CENTER][CENTER][COLOR=black]…[/COLOR][/CENTER] [/CENTER] [COLOR=black]Prosiłabym o odpowiedź na poniższe pytania- [B]wytłuszczone w mailu zwrotnym[/B], pozostałe proszę przemyśleć :[/COLOR] [B][COLOR=black]1. Czy wszyscy domownicy godzą się na adopcję i chcą przyjąć do domu psa?[/COLOR][/B] [B][COLOR=black]a) czy przewidzieli Państwo "miejsce" dla psa w Waszej rodzinie na najbliższe kilka - kilkanaście lat?[/COLOR][/B] [COLOR=Blue]Tak[/COLOR] [B][COLOR=black]2. Czy posiadają Państwo/ czy posiadali Państwo już kiedyś bernardyna/kę lub innego psa olbrzyma?[/COLOR][/B] [COLOR=black]a) jeśli tak - proszę napisać o niej/o nim dwa słowa [/COLOR] [COLOR=black]b) jeśli nie - czemu zdecydowali się Państwo właśnie na bernardyna?[/COLOR] Jaką wiedzę posiadają Państwo na temat rasy? [COLOR=Blue]Posiadaliśmy owczarka kaukaskiego , doga niemieckiego x 3, mieszańca podhalańczyka z szkockim . Wszystkie psy dożywały u nas do późnej starości i naturalnej śmierci .[/COLOR] [B][COLOR=black]3. Czy mieszkają Państwo w domu jednorodzinnym czy w mieszkaniu? [/COLOR][/B] [COLOR=black]a) jeśli w mieszkaniu - na którym piętrze? czy w budynku jest winda?[/COLOR] [COLOR=black]b) jeśli w domu- czy pies przebywałby na zewnątrz czy w środku? gdzie mieszkałby pies: w domu, w budzie, w kojcu?[/COLOR] [COLOR=black]c) gdzie w domu/ w mieszkaniu spałby pies?[/COLOR] [COLOR=Blue]W zależności od charakteru psa będzie miałbudę lub legowisko w domu .[/COLOR] [B][COLOR=black]4. Czy pies musiałby sam zostawać w domu (bo Państwo np pracują poza domem)?[/COLOR][/B] [COLOR=black]a) jeśli tak- na jak długo?[/COLOR] [COLOR=black]b) gdzie bernardyn spędzałby czas Państwa nieobecności?[/COLOR] [COLOR=Blue]Na podwórzu .[/COLOR] [COLOR=black]5. Ile razy dziennie mają Państwo w zwyczaju wychodzić z psem? Jak długie są to spacery?[/COLOR] [COLOR=Blue]Mieszkamy w sąsiedztwie lasu i codzienne spacery są normą .[/COLOR] [COLOR=black]6. Czy w Państwa domu ktoś z domowników jest alergikiem?[/COLOR] [COLOR=Blue]nie[/COLOR] [B][COLOR=black]7. Czy posiadają Państwo dzieci? Jeśli tak, w jakim wieku?[/COLOR][/B] [COLOR=black]a) Czy maja Państwo świadomość, że nawet jeśli bernardyn nie przejawia zachowań agresywnych ,nadmiernej ruchliwości, to masa i wielkość psa przekracza wagę dorosłego człowieka i w kontakcie z dziećmi nie może pozostawać sam i konieczne jest nauczenie psa delikatności w stosunku do dzieci…i vice versa - dzieci do psa?[/COLOR] [COLOR=Blue]Tak syn 17 lat[/COLOR] [COLOR=black]8. Czy posiadają Państwo inne zwierzęta, z którymi adoptowany bernardyn miałby żyć, mieszkać?[/COLOR] [COLOR=black]Czy mają państwo świadomość, że nawet jeśli pies nie przejawia zachowań agresywnych w stosunku do innych zwierząt, to w nowym otoczeniu może być nimi zainteresowany i prezentować to w różny sposób?...że konieczne będzie nauczenie wszystkich zwierząt współżycia z sobą? A to może wymagać czasu i naszej inicjatywy oraz kontroli.[/COLOR] [COLOR=Blue]Dwa koty , jeden domowy drugi domowo -podwórzowy .[/COLOR] [COLOR=black]9.[/COLOR] . Psy chorują - tak jak ludzie - i leczenie czasem jest kosztowne. Czy jesteście Państwo na to przygotowani? Posiadanie psa wiąże się także zawsze z koniecznością szczepień, odrobaczeń, profilaktyki przeciw kleszczowej itp. Czy jesteście Państwo gotowi ponosić te wydatki?...czasami znaczne, bo liczone od wagi psa? [COLOR=black]a) .W związku ze swą budową i masą bernardyny , to psy ze skłonnościami do dysplazji, skrętów żołądka, i chorób serca..[/COLOR] [COLOR=black].Czy znany jest Państwu sposób postępowania ograniczający możliwość ich wystąpienia?[/COLOR] [COLOR=black]Szczególnej uwagi wymagają także oczy[/COLOR] [COLOR=Blue]tak[/COLOR] [COLOR=black]10. Czym zwykliście/ zamierzacie Państwo żywić psa?[/COLOR] [COLOR=black]a) jeśli karmą suchą - jakiego rodzaju (proszę np podać rodzaj karmy lub firmę)?[/COLOR] [COLOR=black]b) jeśli karmą gotowaną - jakie są jej składniki?[/COLOR] [COLOR=black]c) jeśli puszkami - jakiego rodzaju (proszę podać rodzaj karmy lub firmę)? [/COLOR] [COLOR=Blue]Gotowana kasza z warzywami i mięsem , jako uzupełnienie sucha karma lub puszki .[/COLOR] [COLOR=black]11. [/COLOR]. Psy porzucone są często po przejściach, mogą odczuwać lęk, w nowym miejscu być zestresowane nawet przez dłuższy czas, posiusiać się nie tam, gdzie trzeba, mogą coś zniszczyć, itd. Czy jesteście Państwo gotowi to znieść? Jak chcą Państwo reagować na zniszczenia? …[COLOR=black]czy liczą się Państwo z tym, że może się okazać, że adoptowany bernardyn może narobić szkód w ogrodzie i mieszkaniu/ domu, gdy będzie zostawał sam? co wtedy?[/COLOR] [COLOR=black]Jak zamierzacie temu przeciwdziałać?[/COLOR] [COLOR=Blue]Ogród jest ogrodzony .[/COLOR] [COLOR=black]12. czy w sytuacji awaryjnej- Państwa nagły wyjazd, choroba, itp, pies będzie miał zapewnioną dobrą opiekę?[/COLOR] [COLOR=Blue]Tak , teściowie mieszkają w leśniczówce pod Nakłem .[/COLOR] [COLOR=black]13. czy spędzają Państwo urlop z psem? jeśli nie- jak i gdzie ten czas spędza Państwa pies?[/COLOR] [COLOR=Blue]Prowadzimy firmę -nie mamy czasu na urlop[/COLOR] [COLOR=black]14. czy mają Państwo zaufanego i dobrego weterynarza? czyli czy pies będzie miał zapewnioną stałą opiekę weterynaryjną?[/COLOR] [COLOR=Blue]tak[/COLOR] [B][COLOR=black]15.[/COLOR] Czy jesteście Państwo gotowi podpisać umowę adopcyjną, w której ważnym punktem będzie deklaracja, że pies NIGDY nie trafi na ulicę albo do schroniska - a w razie, gdybyście Państwo jednak nie mogli go zatrzymać, niezwłocznie powiadomicie osobę od której adoptowali Państwo psa?[/B] [COLOR=Blue]tak[/COLOR] [B][COLOR=black]16.Wydawane przez nas psy są sterylizowane/kastrowane lub jeśli takiej możliwości nie było, obowiązek ten spoczywa na adoptującym domu. Punkt ten jest zawarty w umowie o adopcji psa.[/COLOR][/B] [B]Jaki jest Państwa stosunek do kastracji/sterylizacji zwierząt?[/B] [COLOR=Blue]Pozytywny – jest to konieczność[/COLOR] [COLOR=black]17. Bernardyn jest psem, który bezwzględnie musi mieć bliski kontakt z człowiekiem(to gwarantuje jego prawidłową socjalizację i aklimatyzację w nowym miejscu)…jak chcecie to Państwo osiągnąć?[/COLOR] [COLOR=Blue] Mieszkamy i pracujemy w jednym miejscu[/COLOR] [COLOR=black]17a.Czy zdajecie sobie Państwo sprawę, że bernardyn, którego adoptujecie, nie od razu uzna Was za swój dom, za swoich opiekunów? Jak będziecie przeciwdziałać np. ucieczkom…wyjściom po za teren posesji?[/COLOR] [COLOR=Blue]Cały teren jest ogrodzony i monitorowany[/COLOR] [COLOR=black]Bardzo proszę o odpowiedzi na powyższe pytania. Wiem, że jest ich wiele, ale wynikają one z tego, że chcemy, aby nasi podopieczni, którzy niestety i tak wiele już w życiu przeszli, znaleźli jak najlepsze, najbezpieczniejsze domy. [B]Warto kwestie poruszone w ankiecie adopcyjnej, przemyśleć przed podjęciem decyzji o adopcji.[/B] [/COLOR] [COLOR=black]Mamy pełną świadomość, że tylko dom, w którym bezpieczny jest KAŻDY domownik, jest domem DOMEM BEZPIECZNYM DLA BERNARDYNA. [/COLOR] [COLOR=black]Dla osiągnięcia tego celu- BEZPIECZNEGO DOMU DLA BERNARDYNA… odwiedzamy potencjalne domy na [B]wizycie przed adopcyjnej[/B] ( w trakcie której rozmawiamy o doświadczeniach z psami, o wizji adopcji, o potrzebach bytowych i życiowych psa…poruszamy powyżej podane tematy) oraz na [B]wizycie po adopcyjnej, [/B]która jest potwierdzeniem dobrej asymilacji psiaka w nowej rodzinie. Dlatego też prosimy o utrzymanie z nami kontaktu w pierwszym okresie pobytu psa w państwa domu- [B]zdjęcia psa, maile, informacje telefoniczne[/B].[/COLOR] [B][COLOR=black]Proszę o podanie adresu (miasta/ miejscowości) oraz numeru telefonu, aby ułatwić kontakt .[/COLOR][/B] -
Łódź- Stefan. Nieudana adopcja. Pilnie potrzebny dom
Cajus JB replied to szajbus's topic in Już w nowym domu
Nie miałem wczoraj najlepszego wieczoru, ale dziś na spokojnie przemyślałem swój wpis. Dlatego go cytuję. [quote name='Cajus JB']Dostałem informację. Tylko tyle mogę napisać.[/QUOTE] Nie obchodzi mnie w jaki sposób działa fundacja. Nie znam jej i nie mam prawa wypowiadać się na ten temat. Co więcej nie wnikam i nie będę. Nie interesuje mnie to. Jednak Mirabelka maiła swój wątek i grono osób zaangażowanych w pomoc dla Niej. Dlatego uważam, że informacja o Mirabelce i to co się z Nią dzieje powinna znaleźć się tu na forum, tak aby wszyscy zainteresowani użytkownicy mieli dostęp do tej wiedzy. Każdy z Nich na pewno jakoś pomógł. Nie powinno być tak, że ta wiedza ogranicza się do zamkniętego grona osób. Szanujmy się nawzajem. Doskonale wiecie, że to forum społecznościowe. Wielu ludzi o dobrych sercach. Cel jest jeden i tylko współdziałanie daje pożądany efekt. Takie sytuacje nie sprzyjają wzajemnej współpracy. A na tym cierpią tylko zwierzęta. I tylko One będą dalej cierpiały bo ludzie nie potrafią się dogadać. Wiecie również, że wzajemne niesnaski nie zostają na jednym wątku, ale często rzutują na inne. Tak ma wyglądać przyszłość forum? Kłótnie i niedomówienia? Do tego to zmierza. Nie tak to powinno wyglądać. I wszyscy dobrze o tym wiemy. Dlaczego tak robimy? Odpowiedź jest w nas samych. Przekładamy własne ego ponadto co robimy. Odpowiedź jest też w oczach Tych dla których pomoc przyszła za późno lub wcale. Martwych oczach. -
Neri - przerażona bernardynka w cudownym domku.
Cajus JB replied to Paulina87's topic in Już w nowym domu
To czekamy na Twoje rady, pomysły. Domek jest odpowiedni. Tylko tej reakcji na koty musimy być pewni. -
Neri - przerażona bernardynka w cudownym domku.
Cajus JB replied to Paulina87's topic in Już w nowym domu
Jak dojechała to pewnie nie będzie problemu z transportem, ale warto dopytać. zuzlikowa masz jakiś pomysł co do kota? Doświadczenia? Kto ma jakikolwiek pomysł? Ediit Malwi możesz dokładniej opisać ten spacer? Sytuację? Jak często Neri wychodziła na spacery?