Jump to content
Dogomania

Cajus JB

Members
  • Posts

    6347
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cajus JB

  1. Largo jest tutaj na nk [url]http://nasza-klasa.pl/profile/25776426/gallery/album/15/654[/url]
  2. Oby szybko wrócili bo potrzeby wielkie.
  3. Ja chyba zacznę uczyć się ogłoszeń bo wielu psiakom ich brakuje.
  4. Ładne zdjęcia. Mam nadzieję, że Omena się dogada i trochę złapie wagi.
  5. Mam jeszcze jeden post. Ale jak za bardzo będzie zaśmiecał to go usunę. [23:50:37] Beatka: Wylew u psa, udar mozgu jakie leki ? Witam Panie doktorze. Moje pytanie wiąże się z objawami jakie występują u mojej 18 letniej suczki. Objawy te to: Skrzywienie głowy w prawo, brak możliwości utrzymania równowagi,( a jeśli już się ją przytrzyma chodzi w kolko,) brak koncentracji. Około 3 miesiące temu te objawy już wystąpiły, wtedy weterynarz podawał jej przez jakiś czas Catosal, oraz Enrobioflox i objawy ustąpiły. Obecnie wróciły ponownie, i te leki już nie pomagają (brłla je przez około 2 tygodnie bez poprawy). Czytając wiele tematów na internecie i w różnych innych publikacjach, objawy te wskazują najprawdopodobniej na wylew. Nie wykluczam również zapalenie opon mózgowych, gdyż jakiś czas temu suczka przechodziła dość długo zapalenie uszów. Bardzo bym prosił o odpowiedz na pytanie jakie leki zapisałby Pan dla każdej z tych chorób, gdyż ostatnio u weterynarzy widzę brak zainteresowania leczeniem mojego psa, z delikatna sugestią na uśpienie. Dla mnie to nie jest żadne rozwiązanie. Polecone przez Pana leki chciałbym uzyskać od weterynarza na moja odpowiedzialność i leczyć ją sam, zaczynając od podawania leków na wylew i obserwując rezultaty, w przypadku ich braku zmiana na drugi zestaw. Prosiłbym nie odsyłać mnie do weterynarza na konsultacje, gdyż jak wspomniałem wyżej ta nic wiele nie wnosi. Dziękuje z góry za poradę. odpowiedź: Jeśli interesuje Pana zdanie pani doktor, a nie tylko pana doktora to służę pomocą :) Takie zmiany mogą sugerować wylew, ale także zaburzenia neurologiczne o innym tle. Sugerowałabym podanie glikokortykosteroidów, najpierw krótkodziałających np dexamethazon ( domięśniowo co 2gi dzień) lub dexaven ( dożylnie nawet 2 x dziennie), po kilku dniach, jeśli nastąpi poprawa można podać leki długodziałające ( depo-medrone, dexafort) także w iniekcji. Oczywiście leki te lepiej podawać w osłonie antybiotykowej. Ponadto przydałyby się witaminy z grupy B. Można także zastosować preparat wspomagający krążenie mózgowe o nazwie Karsivan - dostępny u lekarza weterynar
  6. To dostałem od znajomej. Trochę tego jest. http://www.weterynarz.com.pl/portal/index.php?option=com_fireboard&Itemid=96&func=view&id=5308&catid=3 [23:45:33] Beatka: Hej, około 2 l at temu mój pies miał wylew. Objawami była przekrzywiona głowa w bok, problem z równowagą, ogólne otępienie. Nie pamiętam co dostawał u weterynarza, ale od czas wylewu bierze nootropil i witaminę B complex. I to już będzie brał do końca życia. Z początku myślałam, że jakieś objawy mu zostaną, ale wszystko wrócilo do normy. Także nootropil sobie chwalę i polecam trzymam kciuki [23:48:12] Beatka: wyczytalam ze to moze trwac do trzech miesiecy i ze trzeba podawac lekarstwa
  7. Mi przyszło do głowy aby napisać do znajomej w Niemczech. Spróbuję.
  8. Skoro Bora próbuje wstawać to ma chęć życia. Gorzej jakby nie próbowała. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale czasami zmiana leku na podobny może pomóc. Ale tu już trzeba jakiegoś specjalistę poprosić. Wiadomo leki niby podobne, a jednak inne.
  9. Ja niestety nie mam kontaktu z wetem. Ale taki stan może trwać prawdopodobnie bardzo różnie. Bardzo dużo zależy od organizmu. Ale to mało fachowa opinia.
  10. Bardzo niedobrze.
  11. Słuchajcie On prawie pod każdym psem wstawia komentarz na nk, że pomoże i jakie piękne wolontariuszki. A Mala z Wejherowa nadal czeka i tak naprawdę nic nie wiadomo czy Ona pojedzie. Nawet do Mali nie zagląda, a wszyscy się niepokoją brakiem wiadomości.
  12. Zdjęcia super. Nam nadzieję, że uda się pomóc Kangurkowi. Przypadkowy dubel. Przepraszam.
  13. Oj Gromik bardzo nieładnie. Mnie fotki wczoraj wchodziły tylko musiałem zdjąć to zaznaczenie pod adresem zdjęcia.
  14. [quote name='marlenka']wiesz co ja nie sądze żebysmy sie dowiedzili , niestety[/QUOTE] Też się boję, że tak będzie.
  15. Deklaracje są. Lepiej się upewnić. Grand masz być zdrowy chłopaku.
  16. [quote name='marlenka']szkoda ze psa nie widac . Ciekawe co z nim się stało ??:([/QUOTE] Oby było dane nam się dowiedzieć jaki jest/był los Partyzanta.
  17. Domek, potrzebny domek.
  18. Podnoszę wątek jakby ktoś szukał.
  19. Dubelek ku przypomnieniu Wrochem co u Ciebie?
  20. Czyli potrzebny domek gdzie w miarę ciągle ktoś jest i najlepiej nie ma innych zwierząt.
  21. Ja też się nie znam na prawie. Ale zabijanie chyba jest bezprawne.
×
×
  • Create New...