Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-ixTDGvZD7Qw/T2yNCuPQ57I/AAAAAAAAASA/lkkdJOP0H6c/s576/SDC11352.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-_EcAXrSQZfA/T2yNIUBGVbI/AAAAAAAAASQ/OdXmz9mgGGk/s640/SDC11360.JPG[/IMG] Siad zostań. [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-fBjMbbX-CWc/T2yN54NuJ6I/AAAAAAAAASs/e9OIWNONW6s/s640/SDC11361.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-GASyOWi7oKg/T2yNTFGd27I/AAAAAAAAASY/n4z4QuNJ2eY/s640/SDC11363.JPG[/IMG] I pomykacz :evil_lol: [img]https://lh6.googleusercontent.com/-TfWCpnR8PJk/T2yTukBDcTI/AAAAAAAAATk/Rq9GdSaS91E/s581/SDC11345-1.JPG[/img] I jeszcze my, twarz mi się trochę niewyjściowa zrobiła, wybaczcie :evil_lol:
  2. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-ybliu6_J6H4/T2yMVu1f3XI/AAAAAAAAARI/s_qihyrivqY/s640/SDC11296.JPG[/img] Piłkowymuszacz. [img]https://lh5.googleusercontent.com/-agH3C0-bAl4/T2yMdsFGxmI/AAAAAAAAARQ/ReIaQy7l8TM/s581/SDC11299.JPG[/img] Frrr! [img]https://lh4.googleusercontent.com/-lmN1B_ptp5Y/T2yMhr856qI/AAAAAAAAARY/kBRBAyTmr0w/s583/SDC11301.JPG[/img] A tu piesek idzie na misję. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-VP0uqdHnv50/T2yMwgozpqI/AAAAAAAAARo/B4kH2vQakgM/s640/SDC11341.JPG[/img] Wrócił cały i zdrowy :P [img]https://lh5.googleusercontent.com/-oNyLFMbM55w/T2yM_8R10xI/AAAAAAAAAR4/U--abMUp6aI/s640/SDC11351.JPG[/img] I pomyśleć, że kiedyś się nie chciała nawet zbliżyć do nogi ;)
  3. [quote name='Wulkan']Pierwsza myśli, jaka przyszła mi do głowy po przeczytaniu treści wątku to- ustalenie hierarchii. Pies dominuje, dlatego stara się, pokazać, kto tu rządzi i każde niewłaściwe zachowania (izolacja, uleganie psu) prowadzi do upewnienia się psa w swoich zamiarach. Myślę, że domownik musi ustalić z psem swoją pozycję w stadzie. Jak podkreślić swą wyższość nad psem? Ty ustalasz granice, Ty kończysz i zaczynasz zabawę, Ty decydujesz gdzie idziecie, co pies ma zrobić, a czego nie. Spróbuj egzekwować od psa komendy (tak, żeby był skoncentrowany na Tobie), kiedy domownik się przemieszcza. Poczytaj o ustaleniu psiej hierarchii, na pewno Ci się przyda. P.S. Strona z psimi behawiorystami [URL]http://www.behawioryscicoape.pl/d/szukaj/kujawsko_pomorskie[/URL] [URL]http://www.zoopsycholog.pl/[/URL][/QUOTE] Na litość boską. Teoria dominacji nie istnieje, psy nie tworzą stada z ludźmi, tak jak lwy nie tworzą stada z żyrafami, ani krowy ze świniami. Między psami i ludźmi nie istnieją takie związki hierarchiczne jak w relacjach pies-pies. Jest to raczej związek oparty na świadomym przewodnictwie, nie na greckich literkach. Nie należy "podkreślać wyższości" a rozsądnie gospodarować zasobami - jedzeniem, uwagą, zabawkami itp. Izolacja od bodźca zapalnego nie jest niczym złym, a często to dobry sposób, żeby psu pokazać, że czegoś sobie nie życzymy, ale musi być dawkowana rozsądnie. Właśnie dlatego, żeby uniknąć durnych porad, należałoby się wybrać do dobrego behawiorysty. Ze swojej strony polecam: [url]http://hoteldlapsow.org.pl/index.php/kontakt-i-dojazd.html[/url]
  4. evel

    galeria Vato :)

    Fajne te kociate :) Mój TŻ jest kociarzem, a ja doceniam doskonałość tych stworzeń ;) Obecnie nie mamy kociatego, ale plany są. Ciekawe, co na to suczysko ;)
  5. [quote name='Marta_Ares']chyba większość psów ma problemy z tunelami na początku... [B]a później już śmigają[/B] ;d[/QUOTE] Albo każdorazowo, gdy znajdą się obok tunelu, są tajemniczo wciągane do środka przez nieczyste moce :evil_lol:
  6. No jeśli już, to ja też bym chętnie zakończyła całość obrzędów na USC, ale chłop się coś uparł, że kościelny... To niech se sam bierze :razz: Dzisiaj super pogoda, ale chłop w robocie, a ja bez niego pierwszą razą nie trafię :shake: :oops: Zresztą, nie jeździłam samochodem jakieś pół roku, więc może to za daleko jak na pierwszy raz po takiej przerwie :evil_lol:
  7. Czy to było kiedyś kotem? :shock:
  8. Wiesz, Zu chyba ukradkiem paczy do Waszej galerii :roll: Wczoraj chciałam przypomnieć jej sztuczkę "módl się", czyli taką, że pies opiera swoje przednie łapy o moje przedramię i łeb wychyla pod ręką, mniej więcej tak jak tu [URL="http://www.temperament.com.pl/pl/wp-content/gallery/finaly-frisbee-dcdc-warszawa-2011/glowa-lapki-2.jpg"]Lila i Gracja[/URL]... Zu owszem, oparła swe przednie łapiszcza na moim przedramieniu po czym zamiast schować ten pusty łeb, wgryzła mi się z radosnym warkotem w rękaw bluzki, cienkiej bluzki :mdleje: A później ludzie się dziwią, że wyglądam jak ofiara przemocy domowej :siara:
  9. [quote name='Paulina_mickey']A Twoja psica ma jakieś problemy behawioralne?:evil_lol:Badamy to jak aktywność fizyczna i psychiczna wpływa rozwiązywanie problemów behawioralnych :)[/QUOTE] Nieufność, lękliwość, agresja lękowa (powiedzmy, że zanikająca, ale czasem jednak wybucha ;)), przewijało się również pilnowanie zasobów. Obecnie większość problemów zanikająca, właśnie dzięki zajęciu psiego móżdżku różnymi rzeczami ;)
  10. Nadrobiłam całość ;) [quote name='Joann']podobno,..ale że do roku? tego to nieslyszałam, ale ja nie bede robić z psa niedorozwoja, to nie mastiff czy dog ktory fakt nie powinien do 6 mesiaca nawet chodzić po schodach tylko mały lekki piesek .Vitek jest od dzieciaka suplementowany, urodził sie na dworze latał po polach, gorach, skałkach i sam z siebie tak skakał wiec nigdy mu nie zabraniałam. łapki ma zdrowsze niż nie jeden wychuchany i wydmuchany piesek;][/QUOTE] Nie boisz się mimo wszystko go aż tak nakręcać, że spada na ziemię na bok czy coś? Dopóki jest młodziutki to pewnie nie będzie tego odczuwać, ale później może nie być za wesoło. Rozważałaś robienie z nim jakichś ćwiczeń na świadomość ciała, na bezpieczne lądowanie itp.? Wybacz, wiem, że brzmię jak stara ciotka :evil_lol: ale ja jestem panikara straszna, bo mam psa, który co chwilę sobie coś robi, a też niby kundel, z tych "niechorujących", blablabla... No i mamy pewnie problemy zdrowotne, które nas ograniczają ;) Zu przez jakiś czas też wiecznie chciała "coś" robić, rzucać, biegać, aportować, cokolwiek, ale szybko się nauczyła, że w domu raczej odpoczywamy a fun jest na dworze ;) Przyznaję, czasem np. rzuci ciapem przez cały pokój, ale zazwyczaj odpuszcza :evil_lol:
  11. A teraz gdzie byłyście na treningu, bo chyba straciłam wątek? :eviltong:
  12. [quote name='panbazyl']no bo ja wiem...róznie z tym może być, teraz mlodzież tak szybko dorasta[/QUOTE] No tak, nigdy nic niewiadomo... A moja babcia mnie spytała dzisiaj, kiedy zamierzam ślub brać :roll: Co do dzieci bezstresowo wychowywanych... Mogłabym dużo napisać, ale takie dzieci już w przedszkolu mają naprawdę strasznie ciężko, żeby się dopasować do zasad i w ogóle, a to wszystko przez rodziców o mikrych móżdżkach :shake:
  13. U nas wyłażą powoli tulipany na działce, więc wiosna chyba przyszła na dobre :) [url]https://lh6.googleusercontent.com/--7J2eVZ1H08/T2tt64xfDjI/AAAAAAAABoQ/qEQaiaSD4OA/s640/DSC_0377%2520kopia.jpg[/url] :loveu:
  14. Jutro się chyba wybierzemy na jakieś poszukiwanie wiosny ;) Naładuję akumulatorki w aparacie nawet, za pamięci :grins:
  15. [quote name='Beatrx']Karolina, a nie lepiej popracować nad psem, zeby nie żarł? w dość dosadny sposób poinformować go, ze żarcie z ziemi nie jest akceptowane?[/QUOTE] Niektóre psy są tak zaprogramowane, że oduczanie jest drogą przez mękę - mam tak ze swoją suką. Dwa lata walki a suka i tak w rejony "niepewne" chodzi w kagańcu, dla świętego spokoju :roll:
  16. Dżem dobry. Przylazłam, przyciągnięta bannerkiem, z jakiejś innej galerii, bo mam w domu podobnego stwora, jak małe czarne ;) I przywołując sokowy cytat z początku tego wątku: [quote name='Soko']Wyjątkowy pyszczek.. mógłby stworzyć osobną rasę ;)[/QUOTE] One tworzą osobną rasę, znaczy się pieski Vito- i Zuzo-podobne :D Oglądając zdjęcia małego Vito mam wrażenie, jakbym patrzyła na Zu jako smarka małego... Kto wie, być może właśnie tak wyglądała? ;) Pozdrawiam :) I zapraszam do nas, jeśli masz ochotę zajrzeć ;)
  17. Jakby coś, to mogę Ci podrzucić mojego paszczaka do badań, psa oczywiście, ślimaków nie posiadam :D
  18. [quote name='ladySwallow']Mam to samo, ale ostatnio zanim go zbluzgam na dworze, to się rozglądam, czy nikt nie słyszy - po tym, jak przestraszyłam kilka osób, które myślały, że to do nich :lol:[/QUOTE] Ymmm na nowym osiedlu ludzie się jeszcze nie przyzwyczaili, że ja gadam do Zu, czasem sporo. Np. zawsze przed przejściem mówię do niej "poczekaj" i zawsze, ale to zawsze ktoś się ogląda :evil_lol:
  19. evel

    Barf

    [quote name='filodendron'] Przed powrotem na barf spróbuję się zaopatrzyć w te tragiczne śmierdziele.[/QUOTE] Też chciałam, ale... jakoś się obyło bez :D
  20. [quote name='ladySwallow']A w ogóle to zapomniałam powiedzieć, ale dwa dni temu Jax skończył rok :lol:[/QUOTE] No wiesz, wyrodna matko?! :mad: Sto lat, mój najulubieńszy jrt! :multi:
  21. [quote name='panbazyl']u mnie jak mnie nie ma na dogo, znaczy się że mam nalot gości :) Albo że sprzęt odmówił współpracy, albo - i to jest najfajniejsze - jestem w polach z psami :) właśnie - co do nalotu gości - jakiś weekend kwietniowy pasuje? Możliwośc noclegu jak najbardziej jest ([B]dla agresorów mam 2 kennele metalowe :diabloti: - spokojnie dzieci tam też się da wpakować[/B], ba - same sie tam zamykają i się doskonale bawią :p ) Tylko jak komuś nie pasuje spora ilosc kłaków i piasku na podłodze to u mnie będzie miał z tym problem (pająki też tu i ówdzie uwiły sobie pajęczyny, ale szczęśliwy to dom gdzie mieszkają pająki :diabloti: )[/QUOTE] Przewidujesz agresywne dzieci? :evil_lol:
  22. Witaj na wątku. Dziewczyny, czy mamy jakiegoś sprawdzonego behawiorystę z Bydgoszczy? Koło Torunia jest Furciaczek (polecam z całego serca, "prostuje" niejednego zwichrowanego adoptusia), ale to chyba kawałek drogi jednak.
  23. [quote name='Migori']Ona takim zachowaniem potrafi mnie nabuzować na cały dzień.[/QUOTE] Jak to miło poczytać, że nie tylko ja jestem patologiczną pańcią :evil_lol: Kamień z serca, dzięki, dziewczyny :cool3:
  24. Słuchajcie, czy u psa, który jest mocno kontaktowy w stosunku do nas (np. sypia z nami w łóżku, włazi na meble, kładzie się przy nas itd.) sprawdzi się obróżka przeciwkleszczowa? Może to głupie pytanie, ale nigdy nie używałam wcześniej obroży (zawsze spot-ony) i nie chciałabym, żeby nas pies przytruł czy coś ;) Bo jak rozumiem, ta obroża musi być cały czas na psie, żeby działała poprawnie?
×
×
  • Create New...