Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. [quote name='gops']no 2 lata to kupa czasu :lol: ten czarny ryjek :loveu:[/QUOTE] Strasznie szybko czas leci :) A ryjek już mocno siwy, ludzie myślą, że Zu to stara baba - a ona tak ma i już :lol: [quote name='panbazyl']to Zuzowi stukneła kolejna szczęśliwa rocznica! :) fajnie się jej trafilo :) a ja dziś poszlam z piesami na dlugaśny spacer tak przed zachodem słońca. Bo Mlody rzygutnął w nocy kawalkiem poduszki ktora pożarł jakiś czas temu, potem rano zwrócil całe śniadanie a po poludniu kolację - tak od razu.... Na spacerze sernął barfową kupę potem po jakis 20 minutach byl dryzd. Obserwuje gada. Na razie nie zwrócił suchej bułki i wody co dostał "na testa". Jest bardzo zadowolony z siebie, ja z jego obżarstwa mniej....[/QUOTE] Wyobraziłam sobie zadowolonego Młodego :lol: U nas dzisiaj pierwszy barfowy posiłek po przerwie, mam nadzieję, że zaskoczy bez większych rewolucji ;) Ogólnie sucz od wczorajszego południa nie popuszcza. Cholera wie, o co jej chodzi, ale jak do jutra nie będzie lać albo jak nie będzie plamy po nocy to chyba się trochę jednak wstrzymam z tym propalinem :hmmmm: Dostała dopaszczowo rutinoscorbin, jak znajdę, to dostanie jeszcze urosept. Nie mam zielonego pojęcia co z nią zrobić...
  2. [quote name='a_niusia'] za to znam tez jednego kolesia, ktory nie byl zbyt "psi", kiedy kupili ze swoja dziewczyna pierwszego psa i sie brzydzil sprzatac, wiec bral wielkie reklamowki i podkladal psu pod tylek i chwalil sie tym, ze "gowno njego psa nawet nie dotyka trawy":))))[/QUOTE] Hehe, dobre - widziałam kiedyś jak jakiś pan tak robił ze swoim collie, tylko używał papierowej torebki :) U mnie by to nie przeszło, bo moja laska sobie musi znaleźć perfekcyjne miejsce na kupcię i musi mieć święty spokój, a jakby jej coś zaczęło szurać przy tyłku to koniec, nic z tego :D
  3. Czy ktoś z zaglądających na wątek wie, czy można podawać Propalin suce, która ma powiększone serce (prawdopodobnie spadek po kaszlu kennelowym), a na stałe zażywa Theospirex (teofilinę)? Jedziemy pewnie dzisiaj do wetki, ale tak chciałam zapytać. Suka od jakiegoś czasu posikuje, kropelkuje, baaardzo nieregularnie, czasem podsikuje w nocy (śpi w kennelu na podkładzie, na wierzchu drybed), od tygodnia bierze antybiotyk, kropelkuje dalej, co ciekawe wyniki badania moczu w normie (można się doczepić do pH - 7), krew pod kątem nerkowym i wątrobowym też OK. Pomysłów brak...
  4. [quote name='muzzy']Gratuluję :) Też pewnie Zu jakiś prezent dostanie? Drop wieczorem dostanie smroda, znaczy jakiegoś takiego śmierdzącego smakołyka, co przyszły w gratisie z karmą, a które bardzo lubi :)[/QUOTE] Pewnie jakąś bonusową żujkę załapie :) A może, jak dopisze pogoda, wybierzemy się na sesję frizbowania... Co prawda marnie u nas obydwu z kondycją po zimie, ale czas się w końcu ruszyć ;)
  5. Jak tak napisałaś to w sumie naszła mnie ochota, żeby trochę podłubać w ziemi... Może w ramach czynu społecznego posprzątam najbliższe boisko z odłamków szkła posylwestrowego, bo jak sucza po tym biega to mi serce staje czasem :roll: Wiecie, że jutro będzie dwa lata odkąd przywlokłam Zuzolstwo do domu? :lol: [IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9519/sdc11282c.jpg[/IMG]
  6. Jak dobrze pójdzie, to Miśka będzie się dzisiaj ważyć i mierzyć ;)
  7. Takie szelki są obecnie bardzo "popularne" - można je znaleźć nawet na allegro czy w internetowych sklepach zoo pod nazwą szelki norweskie, flyballowe.
  8. Boomera? Może napisz do Vectry ([URL]http://www.dogomania.pl/members/6426-Vectra[/URL]), ona to kupuje na kilogramy :evil_lol: Albo do zaba14 ([URL]http://www.dogomania.pl/members/78-zaba14[/URL]), może zakup w IRL i wysyłka tutaj wyjdzie i tak taniej niż z polskiego sklepu :P W ogóle to Gandziolina fajnie wygląda, dobrze, że postanowiła się ogarnąć jednak :) Jakby ktoś chciał zajrzeć do jeszcze nieogarniętego szczeniaka, który nie ma szczęścia (2 zwroty z adopcji!) to ja zapraszam do Panny Misi: [url]http://www.dogomania.pl/threads/224346[/url]
  9. Ale szybko zleciało, nie? ;) U nas jutro druga rocznica :)
  10. O, macie galerię, co się nie chwalisz? :cool3:
  11. [quote name='a_niusia']u mnie na osiedlu niektore trawniki sa tak obsrane, ze moja starsza suka wyprowadzona "za potrzeba" na alejki nie chce na nich robic, bo sa za brudne, a ona jest wyjatkowo czystym pieskiem.[/quote] Moja tak samo - normalnie jak chodzę z biedną suczyną, która nogi nie chce postawić na takim sralniku to mam ochotę powystrzelać wszystkich debili, którzy nie raczą sprzątać po swoich pupilkach. Psie kupy się NIE ROZKŁADAJĄ w takim stopniu, jak odchody roślinożerców, choćby nie wiem co. Oczywiście zależy jeszcze, co pies je, bo inaczej wyglądają kupy po pedigree a inaczej po barfie, jednak faktów się nie zmieni. Gdyby psie kupy się rozkładały pięknie to w centrach miast mielibyśmy niemal kwitnące, bujne trawniki a nie obesrane do cna klepiska. [quote name='a_niusia']to jest straszny wstyd i chamstwo nie sprzatnac po swoim psie. ja nawet w parku sprzatam, bo park jest tez np. dla dzieci.[/QUOTE] Otóż to. Nie wyobrażam sobie teraz nie sprzątnąć po swoim psie. A jak muszę sprzątnąć z głębi trawnika i wdepnąć w pięć innych kup, bo sami "naturalni" tu mieszkają, to zgrzytam zębami, że iskry lecą.
  12. Myślę, że z akcją ogłoszeniową ruszymy, jak w poniedziałek dostanę więcej informacji "zdrowotnych" Miśki - wagę, wzrost, informacje o odrobaczeniach, szczepieniach itd. Nie ukrywam, że najfajniejszy byłby dom z dogo tudzież innego psiego forum, ktoś, kto chciałby w Miśkę włożyć trochę serca, ale z rozsądkiem - ona potrzebuje stymulacji, nauki, ogarnięcia. Jest rozbrykanym dzieciakiem, a życie jej nie oszczędzało, co tylko pogłębiło jej problemy - znaczy to nieszczęsne oszczekiwanie chociażby. Z czystością jest lepiej, bo miała taki czas, że na dworze się wcale nie załatwiała - a przedwczoraj się wylała przy mnie, więc potwierdzam, że się przełamała :evil_lol:
  13. Rozumiem. Ja dla świętego spokoju montuję Zu kaganiec jak idziemy w pola czy jak puszczam ją na osiedlu pełnym resztek. Chyba przywykłyśmy obie po prostu ;) No bywają takie jednostki właśnie, że kryją wszystko, co na drzewo nie ucieka. Strasznie to frustrujące jest. Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia, jak można na co dzień żyć z takim napalonym wiecznie psem :niewiem: Ale kastracja to nieeee, pani, prze-eż to nie będzie już samiec tylko ciota jakaś :razz:
  14. Jak tak sobie gawędzimy o ONkach i pochodnych to przy okazji chciałam zaprosić do Miśki - mała ma w sobie coś z ONka, ale wyrośnie na wersję ekonomiczną raczej ;) [URL="http://www.dogomania.pl/threads/224346"][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/4355/misiabaner.jpg[/IMG][/URL]
  15. U nas w klatce jest "jorczek", który na zmianę dziamgoli, piszczy i wyje. Zawsze się na coś trafi, ale może Wegson stwierdzi, że nie warto sobie zawracać głowy ;) Lampa świetna! :)
  16. Dostaliśmy bannerek od Cioci [URL="http://www.dogomania.pl/members/106945-daguerrotype"]Daguerrotype [/URL]:Rose: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/224346"][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/4355/misiabaner.jpg[/IMG][/URL]
  17. Ty wiesz co, jeśli chodzi o rodziców, to dzisiaj w pełni łączę się w bólu. Moja suka spędza od jakiegoś czasu noce w kennelu, bo popuszcza (jesteśmy w trakcie diagnozowania i leczenia), a spanie w zasikanej pościeli to średnia przyjemność. Sypia zatem w [B]zamkniętym [/B]kennelu, o zgrozo! Moja matka dzisiaj rano przyszła i zaczęła się użalać nad pieskiem, bo czemu zamykam pieska, bo piesek biedny, uuuu piesku, a piesek zaczął w odpowiedzi ryczeć jak trąba :splat:
  18. A może kagańczyk plastikowy na jakiś czas? Szkoda, żeby Pelka sobie krzywdę zrobiła jakimiś resztkami... A pańciów piesków, które z zapałem godnym rozpłodowego buhaja próbują kryć Zu (która cieczki nie ma i mieć nie będzie) - pańciów stojących i gwiżdżących tudzież mruczących "Amoooor... co ja mówięęęę..." to ja nie mogę znieść, od razu mam +100 do agresji :diabloti:
  19. Z wyliczeń wolontariuszki wychodzi, że Miś ma jakoś 5 miesięcy. Poproszę, żeby ją ktoś zważył i zmierzył w miarę możliwości :)
  20. O kurde, to rzeczywiście nieciekawie. Przygotuj się na to, że może ją też pogonić po tym oleju :roll: Ja rozumiem, olej w rozsądnych ilościach od czasu do czasu fajna sprawa, ale żeby tak wychlać całą butlę? Jax ladyS. jakoś podobnie ich urządził, tylko z oliwką zdaje się... No cóż. A moja sucz leje ostatnio, więc nie wiem, co gorsze w sumie :roll:
  21. Wklepuj tutaj, chyba, że to jakaś tajemnica ;) Zaraz zrobię w którymś z pierwszych postów spis miejsc, gdzie ogłaszamy smarkatą, żeby nie dublować niepotrzebnie :) Nie znam się na rozwoju owczarkowatych, ale zaraz poszukam może jakichś informacji ;)
  22. [quote name='kalyna']hmm na fejsie są grupy owczarkarzy o tam można wrzucić linka do wydarzenia.. ale ten pies to choć trochę wzrostem przypomina ONka? bo trochę takie zamieszanie można zrobić, ale lipa jak ona nic a nic na żywo nie przypomina Łowczarka :D ile ma cm w kłębie? bo raczej już nie urośnie a jedynie masę będzie nabierać...[/QUOTE] Wrzuciłam gdzieś. Szczerze to nie do końca wiem, gdzie, bo FB powiedzmy ma jeszcze przede mną swoje tajemnice :evil_lol: Ja myślę, że to będzie "ONek wersja light" czyli taka 20-kilowa szczupła wersja owczarkowata. Obecnie sięga mi głową do kolana, a ja mam niecałe 1,8m wzrostu. Czy ona jeszcze urośnie - a któż to wie? :lol:
  23. Też bardzo żałuję, że nie mogę jej wziąć. Jednak postaram się ze wszystkich sił znaleźć małej super dom! Wydarzenie Misiowe na FB: [URL="https://www.facebook.com/events/200904053344916/#%21/events/200904053344916"]https://www.facebook.com/events/200904053344916/#!/events/200904053344916[/URL] (działa? :hmmmm: to moje pierwsze :oops:) *** Przeoczyłam jeszcze jedną fotę... Wiem, że masz tam piłki piszczałki! Czyli piesek myślący tak intensywnie, aż mu się czółko pofalowało :evil_lol: [IMG]http://img853.imageshack.us/img853/1178/dsc0134xy.jpg[/IMG] :evil_lol:
  24. [url]http://img848.imageshack.us/img848/4279/p3106405.jpg[/url] hahaha :lol: [url]http://img843.imageshack.us/img843/9373/p3106418.jpg[/url] Zosia jaka szczęśliwa, Marusia jakby mniej, czemu? :evil_lol:
×
×
  • Create New...