Jump to content
Dogomania

bou

Members
  • Posts

    4945
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by bou

  1. No wiec,sprawy sie maja nastepujaco.'Ludzki' radiolog raczej nie pozostawil watpliwosci,ze jest to bardzo zaawansowany proces nowotworowy,ze rozrost komorek zmierza w najgorszym kierunku - w strone mózgu i w końcu piesek się 'wyłączy'.Nie prognozował okresu czasu....To wszystko ,na wzmianke o radioterapii nawet nie zareagowal.O tym jaki to rodzaj nowotworu złośliwego - wypowiadać się nie chciał. Druga sprawa.Wetka,do której pojechalam wczoraj z pendrivem nie ma programu,zeby otworzyc pliki,a płyty nie mam.(w placówce naukowej,w której byla Poker - maja takie programy). Po powrocie mój mąż (informatyk) pokombinował I pendrive z czytelnymi już dla Kasi plikami jest gotowy.Wetka dostanie go jutro.Prosze jednak uzbroic sie w cierpliwosc,bo ortopeda ze stolicy przyjezdza do Pani Kasi w srody,wiec...chwile to jeszcze potrwa,bo ona chce się z nim skonsultować.Na razie,miała możliwość zobaczyć jedynie jedno zdjęcie rtg, powiedziała,że to za mało na konkretne wnioski,ale... "zdjęcie wygląda źle"... To tyle na dziś...Guciu,kochany piesku - korzystaj z każdej chwilki,carpe diem.... Smutno mi...bardzo mi smutno... W sprawie Guciątka i skonsultowanych wyników - odezwę się pod koniec przyszłego tygodnia.
  2. Wyglada to troche przerażająco...istnieje rodzaj insulinoopornej cukrzycy,ale nie jestem w stanie powiedzieć jak jest w przypadku Twojego psa.Walcz o niego ostro,Wanda,bo są powody do strachu. Pisz.Trzymajcie się! M.
  3. Twoja logikia I przedstawianie faktów (?) - poraża. " nigdy samopas nie był poza podwórkiem..." "ucieczki zdarzają sie kiedy ktoś niechcacy otworzy bramę lub zbyt szeroko uchyli furtkę, czasem przeciśnie się między nogami, kiedy wychodzi ktoś. Nie ma szansy otworzenia spokojnie bramy czy furtki aby ...." Nie każdego psa da się samemu wyszkolić nie mając odpowiedzniej wiedzy I to nie jest nic złego,własnie wtedy należy szukać trenera,który nauczy opiekuna jak postępować z psem. "Nawet nie widze za bardzo jak z nim ćwiczyć, żeby zapobiec tego" Poza tym - jak idziesz do lekarza,to mówisz mu czym ma Cię leczyć? Obroża elektryczna,to wygoda dla wlasciciela,a męka dla psa. p.s - mam psy przez całe życie,i te trudne w prowadzeniu I te łatwiejsze. EOT.
  4. Jest ktoś,kto może Ci pomóc.Dobry trener I szkolenie psa.Obroża elektryczna to sadyzm.Takie jest moje zdanie. I jeszcze jedno - pol roku gapisz się w Dogo I czekasz na rady????Przez pól roku - miałabys już wytrenowanego psa...
  5. Jest ciepło,nie zaszkodzi.Po kąpieli dobrze go wytrzyj ,uszy też I nie pędź od razu na siusiu :)
  6. Marta,wygląda na to,że Twoj pies jest bardzo chory.Nie rozumiem na co musisz czekać tydzień...odpal Google,poszukaj dobrych wetów, ludzie pisza opinie,nie musisz isc na ślepo.Twoj pies potrzebuje szybkiej pomocy. p.s - nie ma leku o nazwie forhydron.Prawdopodobnie chodzi o steryd. Szukaj weta!
  7. Nie można zwierzątku przypisywać ludzkich zachowań...9 miesięczny szczeniak nie"robi na złość".Poczytaj w necie I poradnikach dla opiekunow zwierząt jak uczyć psiaka czystości,to naprawdę da się zrobić:)
  8. Nawzajem,niech młody zdrowo rośnie :)
  9. Witam się z Guciem I z Wami:). Pendrive z wynikami Gucia dotarł od Poker w piątek.W środę będę się konsultować ze specami,oczywiście dam znać. Gucio wygląda rewelacyjnie...
  10. Gosiu...współczuję.Podjęłaś z pewnością najl;epszą decyzję dla Suni...teraz wspomionaj dobre chwile,nie rozpamiętuj.Byłas z nią do końca,ona widziała Cię do końca...potem już było jej wszystko obojętne,aż serduszko przestało bić. Dobrze,że kolejny piesek znalazł miłość I kochające ręce,powodzenia dla Was,pozdrawiam serdecznie,M.
  11. No I? Napisz,co z psem.
  12. To wet nie znalazł tego miejsca?A do ucha jej zaglądał (specjalnym wziernikiem)?Ta zaschnieta krew została wytarta (wymyta)?Pojawia się na nowo?
  13. To czekamy...nie ma co wróżyć z fusów.Na tej Elbląskiej idziesz do dr Ulewicza?
  14. No i ?
  15. Poproś (jesli wet sam na to nie wpadnie) - o oznaczenie poziomu hormonów tarczycy I zapytaj,czy można piesę podejrzewać o zespoł Cushinga...Jeśli wykluczono chorobe nerek,to ZC moze być prawdopodobny,ALP może byc wtedy wysokie.No cóż,okaże się. A czy sunia ma jakoś systematycznie oznaczany poziom cukru?Sama dieta cukrzycowa to za mało.
  16. Na biegu,już I zaraz zrobić należy panel nerkowy,tzn.oznaczyć poziom mocznika I kreatyniny.Poza tym - unormować poziom cukru,ma zdecydowanie za wysoki. W gdansku masz dobrego,sprawdzonego weta,do ktorego chodzi moj kuzyn I wszystkim go poleca: dr Wojciech Ulewicz,ulica Blisbora 15b, podobno przyjmuje takze na Elbląskiej (wyguglaj sobie,tego weta),działaj szybciutko... Daj znać co I jak,dobrze?Trzymam kciuki!
  17. "Nie muszę im dosmaczac karmy bo jedzą ją bez problemu ze smakiem :) " Ale to nie o to chodzi.Tymi dodatkami,które wymieniłam,dostarczysz im dodatkowych ,wartościowych składników.Myślę,że możesz dawać wszystkim Sensitive,tylko wprowadzaj ją młodemu oraz seniorowi powoli,dorzucaj do tej co ma,zwiększaj stopniowo objętość Sensitiv.
  18. Dalej?Upłynęło siedem lat od postu 'trzydziestki'. Idz jutro z psem do weta,jest nadzieja,że powód do zmartwienia minie.
  19. Jeśli jest zaschnięta,to nie ma tragedii,gorzej jakbys widziała świeżą krew.
  20. Jest takie powiedzenie: 'dobrze jest,nie trza psuć'. Karma jest ze średniej polki,a bardzo słabe, to marketówki.Nic nie zmieniaj,bo dostana rozwolnienia,szczególnie teraz,latem.Dorzuć czasem żóltko,(raz w tygodniu)dosmacz olejem np.rybnym,polej jogurtem. Ten senior może potrzebuje tejże karmy,ale własnie dla seniora,sprawdz,czy taka jest. p.s edytowałam,bo chyba niezbyt precyzyjnie się wyraziłam,chodziło mi o to,że Brit Care nie jest złą karmą,jest ze średniej półki.
  21. Zdecydowanie lepiej nie grzebać w uchu.Niech to obejrzy I zaopatrzy weterynarz.
  22. (edytowałam,usunęłam wpis...był nie na miejscu...) Co za koszmar...wspołczuję,Pat27.
  23. Wiesz...mozna jeszscze sie zastanowić nad kaszlem kenelowym.To zakażna choroba,powikłana - może utrzymywać się do kilku. miesięcy.Przy tak trudnych przypadkach należy rozważyć i sprawdzić każde podejrzenie,a tylko w ksiązkach wszystkie objawy wskazuja na konkretną diagnose...W życiu - kazdy choruje inaczej na tę samą chorobę.
  24. Wiem to,oczywiście ( i nie omieszkałabym pokazać)..ale sądzę,że wszyscy zainteresowani zdrowiem Gucia chcieliby fachowca weterynarza,bo pewnie cieszyłby się większym autorytetem.Poza tym - nie wiem,czy nasz radiolog opisze tomogram I podpisze się pod nim. Pacjent jakby nieco ...inny.A na słowo,(inaczej mówiąc -przekazem ustnym) - to pewnie za mało....
×
×
  • Create New...