-
Posts
4945 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by bou
-
Tolu,kochana... zgadzam się z każdą literką napisaną przez Poker. Poker - rozejrzę się w sytuacji I dam Ci znać,od kilku lat nie mieszkam w W-wie,tu.w okolicy mam świetną wetkę I...mnóstwo 'ludzkich' lekarzy. Pogadam z wetką,kogo ona poleciłaby,mże kogos z Olsztyna,w końcu to osrodek ademicki (mówię stricte o wetach.)Mołabym tam się umówić I podjechać.Odezwę się - jak wspomniałam po niedzieli - z konkretami,albo I bez nich. przepraszam za literowki,klawiatura swoje,a ja swoje...
-
Janku,zasugeruj wetowi badania w kierunku zapadalności tchawicy,moim zdaniem to mocno prawdopodobne w przypadku Twojej suni.Przede wszystkoim trzeba zrobić zdjęcie klatki piersiowej - strzałkowe I boczne.
-
Opis zamieszczony przez Tolę nie jest jednoznaczny w żadną stronę.Jest zarówno sugestia wady wrodzonej ,jak I podejrzenie nowotworu ("rozrost przypominający zmianę guzowatą").Bardzo ostrożna ocena... Radiolog,z którym badanie konsultowała Poker ,wypowiedział sie juz bardzo jednoznacznie.Lekarze dr.Jagielskiego tez sugerowali zmiany rakowe. Można ,oczywiście szukać trzeciego radiologa,żeby nie pozostawić najmniejszych wątpliwości co do choroby Gucia. Jeszcze jedno - o tym wspomniała Poker - lekarz absolutnie kompetentny do oceny obrazu CT,to wyłącznie radiolog. W przypadku medycyny ludzkiej,lekarze onkolodzy zawsze opierają się na ocenie radiologów.
-
Jeden pies martwy, drugi odebrany wariatce już w nowym domu..
bou replied to tamb's topic in Już w nowym domu
Przesłodka,piękne zdjęcie poza tym...:) -
Jeśli są wątpliwości - można spróbowac przesłać płytę z wynikiem CT dr Jagielskiemu.obecnie najlepszemu onkologowi w Polsce. Poza tym - zmian nowotworowych,rozsianych I zaawansowanych ,nie da sie pomylić z niczym innym,(to a propos lek.z ktorym kontaktowala się Poker.)Ani u ludzi,ani u zwierząt..."koń jaki jest,każdy widzi".O ile rozumiem dylemat - cierpi-nie cierpi,o tyle podważanie diagnozy radiologa jest chwytaniem się brzytwy...
-
To daj znać jak będziesz coś wiedziała,powodzenia Wam.
-
Bardziej balabym sie o błędną diagnose...wiesz,z psami czasem ludzie jeżdzą przez pół Polski do specjalistów.Jeśli w aucie jest klimatyzacja,to z pewnością możesz się wybrać w podróż,jeśli klimy nie ma,to nie,są teraz zbyt duże upoały I wtedy jazda rzeczywiscie staje się zbyt ryzykowna. Ale...jeśli mieszkasz w Polsce,to w promieniu 100 km z pewnością sa inni weci.
-
Zostawienie Gucia przy życiu w takim stadium nowotworu byłoby ...sadyzmem.Wybaczcie,nie chcę nikogo obrazić.Taki rozrost,w takim miejscu, to dramat I śmierć na raty. A jeśli chodzi o to,jak,czy I kiedy - pies okazuje cierpienie,to nikt tego lepiej nie powinien wiedzieć ,niż dogomaniacy.../ Ma 100% racji Sowa,ma 100% racji Anula. Havanko,Jolu... - kiedy będzie się "źle czuł",to będzie w mękach umierał........... Proszę - popytajcie swoich wetów,wtedy ta najtrudniejsza decyzja będzie dla niektórych łatwiejsza. "Doktor nie jest pochopny w decyzjach, ale powiedział ,że poddałby Gucia eutanazji." Ze zdaniem tego akurat specjalisty - dyskutować sie nie da..... Liczy się czas.
-
To zależy od decyzji weta,nie martw się o rodzaj znieczulenia,do tego typu zabiegów potrzebne jest znieczulenie krótkotrwałe,nie ma mowy o tzw.narkozie. Czy idziecie do tego weta,który przepisał lek na ...stawy?
-
Co jest przyczyną? Proszę uprzejmie o pomoc.
bou replied to Przemek_z_Wrocławia's topic in Endokrynologia
Czy ona normalnie je I pije? Ma niewielką anemię,powtórzyłabym badanie w kierunku babeszji.Poza tym dobrze byłoby zrobić jonogram,czasem zaburzenia elektrolitowe dają takie objawy.Poprosiłabym też o rtg klatki piersiowej. Skonsultowałabym się również z neurologiem. -
Nie ma.Samo zalecenie podawania leku to...jak żart.Ona przecież może mieć jakieś deficyty mikroelementów,spadki glukozy,odwodnienie.. etc.A tu - walenie kafarem w mrówkę...(byc może trafne,ale to tylko "byc może").Pies z epi nie przetrzymałby schroniskowego zycia,jesli nie była leczona.A nie była. Poproszę nr.konta,Saro.
-
Chyba powinnaś zasięgnąć opinii prawnika. Zastanawiam się,jak trzeba trzymać na rękach psa,żeby zostać ugryzionym w plecy? Poczytaj: https://www.eporady24.pl/pogryzienie_przez_psa_w_aspekcie_karnym,artykuly,6,80,259.html
-
Pomocy!!! Sasiad mi chce otruć psa, rzuca kamieniami, wydziera się na niego....
bou replied to Bigdzi's topic in Okrucieństwo
Fajnie sie bawisz? -
Sunia powinna sobie poradzić z wychowaniem szczeniaka,ale...poczekaj na rady mądrzejszych w tej kwestii ode mnie,poczytaj też w necie jak to jest w takich układach rodzinnych:)
-
Jeśli nic nie zrobisz,szczeniak w męczarniach umrze z pragnienia...Możesz podjechac tam jutro I sprawdzić co sie dzieje?(z wodą I głębszą miską).Jesli sytuacja bedzie taka jak dziś - TOZ,Straż Miejska I wszystko co sie da...
-
osieck Uwaga - interwencja w hoteliku w Osiecku
bou replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
I tego własnie nie rozumiem.Zwierzęta były odbierane przy furtce?Opiekunowie nie interesowali sie co jest w środku,jak jest w środku?Daję,płacę,wychodzę. ??