Jump to content
Dogomania

Dobermania

Members
  • Posts

    1304
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dobermania

  1. :( Przykro mi, ale rozumiem Cię, ja po Lachsie pewnie też nie od razu będę miała dobka, myślę nad inną rasą - Lachs jest ze schroniska i (to prawie pewne, bo jak inaczej to tłumaczyć?) pochodzi z pseudohodowli - ma chyba wszystkie możliwe choroby występujące u dobermanów: migotanie przedsionków, małopłytkowość, problemy z oczami i przewodem pokarmowym, na początku było podejrzenie niewydolności trzustki. Codziennie dostaje lekarstwa, rano i wieczorem, co miesiąc ma EKG i badanie krwi, miał mieć nawet transfuzje. Wystaczy, że ciężej oddycha czy zakaszle a ja umieram ze strachu, bo ma już ponad 10 lat i wiem, że jak na dobka to dużo:( Mimo to życzę, żeby kiedyś jeszcze jakiś Dobi zagościł w Twoim sercu, życzę też powodzenia w prowadzeniu hodowli, no i czekamy na informacje z wystaw! :)
  2. [quote name='Marta16j']Weszłam dzisiaj do sklepu mięsnego i pytam się po ile nogi od świń a tu mi pani mówi że 10gr za kilogram.Normalnie nie wiedziałam co powiedzieć......Tak tanio a psy szczęśliwe.[/quote] O rany, a gdzie??? Tyle że kości wieprzowych przecież nie powinno się podawać...
  3. I jeszcze jedno kanapowe:) [IMG]http://i128.photobucket.com/albums/p188/Dobermania/2II.jpg[/IMG]
  4. Zdjęcia są, już wklejam, ale jest tez i zła wiadomość:/ Juz o tym wiele razy pisałam, jest na wątku o złości - otóż mój sąsiad z dołu to nienormalny, stary pijak, który nienawidzi wszystkiego, co żyje, choć sam ma sforę pięciu dzikich, nieułożonych suk, rzucających się na wszystko, co się rusza, i co roku je rozmnaża:/ Parę dni temu był widocznie wyjątkowo sfrustrowany (a, o dziwo, trzeźwy) i postanowił wezwać straż miejską (policja już od dawna nie przyjeżdża, znając naszą sprawę - "zadawniony spór sąsiedzki") i złożyć doniesienie o rzekomym zaatakowaniu przez Dumkę:/ Więc musiałam jechać do schroniska po jej książeczkę, potem lecieć z tym na posterunek w Marysinie, ale nie obchodziło ich, że ważność szczepienia wygasa dopiero 28-go i kazali oddać psa na obserwację. Wczoraj Dumka miała sterylizację (jak wychodziłam z nią w domu, sasiad, jak zwykle "asystował nam", odprowadzając aż do furtki, pewnie miał nadzieję, że nas jakoś sprowokuje:/). Więc Dumcia jest teraz w schronisku, już po operacji. :/ Jeszcze wczoraj, gdy mój tata usiłował z nim normalnie porozmawiać, ten pijak stwierdził, że... "MAMY SZCZENIAKI, KTÓRE... ZASIKUJĄ [B][U]MU[/U][/B] ŁAZIENKĘ" [SIC!] Oczywiście, mówiłam strażnikom, że to trwa od kilku lat i sąsiad jest nie do końca "tego", że z lubością wzywa policję co kilka dni, ale nic to nie dało. Teraz zdjęcia: Pierwszego dnia strasznie tęskniła za Martą, węszyła pod drzwiami, była osowiała, nie interesowała się nawet kostką-gryzakiem:( [IMG]http://i128.photobucket.com/albums/p188/Dobermania/tesknota1.jpg[/IMG] Po paru dniach już pokochała naszych domowników, nawet zaakceptowała Lachsa, choć na początku się na niego rzucała. Kot nie wzbudza w niej zainteresowania:> Bawili się razem na spacerach, potem nauczyłam Dumkę, że w domu też wolno się bobawić, czasemnawet poszczekać i biegać:) Cóż, Lachs, jak widać, jest gentlemanem:eviltong: - tak zachęcał do zabawy: [IMG]http://i128.photobucket.com/albums/p188/Dobermania/MalznstwoWOgrdzie7.jpg[/IMG] [IMG]http://i128.photobucket.com/albums/p188/Dobermania/Dunka-UFAK2.jpg[/IMG] Tak Dumka sypia:> Nie ma co, wygodna panna!: [IMG]http://i128.photobucket.com/albums/p188/Dobermania/KsznczkaNaZrnkuGrch1.jpg[/IMG] Na podłodze ani psich posłaniach nie sypia wcale, księżniczka :cool3: :diabloti: :evil_lol: [IMG]http://i128.photobucket.com/albums/p188/Dobermania/Dumka-UFO.jpg[/IMG] [IMG]http://i128.photobucket.com/albums/p188/Dobermania/MalznstwoWOgrdzie24.jpg[/IMG]
  5. N'AYEZ PAS PEUR, NE SOYEZ PAS NERVEUX! Nie było mnie tu ze względu na egzaminy i Dumkę właśnie, nie mam czasu na nic:/ Dumiszon koty toleruje, szybko reaguje na komendę "nie" i "zostaw" czy "spokój". Te na spacerze by pogoniła, jak każdy dobek. Ale to kwestia czasu, przyzwyczajenia, szkolenia. Skoro po miesiącu zaakceptowała jamniczkę Marty, mojego dominanta szybciej, kota prawie na drugi dzień, to może być tylko lepiej. AisaK - nie wiem, jak z dziećmi, nie mam jak sprawdzić i wolę nie ryzykować - MA BARDZO SILNIE ROZWINIęTY INSTYNKT TERYTORIALNY I JEST NIEUFNA W STOSUNKU DO OBCYCH. Broni mnie, posłania, miski, ogrodu, "swojego" fotela, ale na hasło "spokój" pozwala gościom wejść do tego samego pomieszczenia, nawet usiąść obok, ale bez głaskania. Kilka telefonów było, nic z tego nie wyszło, wszyscy albo chcą szczeniaka, albo do budy, albo mówią, że "jeszcze zadzwonią" i potem, oczywiście, nie dzwonią wcale. Jest problem, bo Dumka nie umie zostawać sama, choć i tak jest lepiej. Nie, nie niszczy nic, ale szczeka - długo i namiętnie;) Więc do bloku raczej się nie nadaje, chyba że ewentualni opiekunowie mieliby czas, żeby ją stopniowo przyzwyczajać do rozłąki.
  6. Łyżwo, bardzo mi przykro, współczuję, pomyśl, że pieski biegają szczęśliwe i zdrowe po łąkach za TM... Lachs ma robione EKG co miesiąc, Cordarone zmieniliśmy na Atenolol, jest dobrze, ostatnio jest słaby, szybciej się męczy, ale to dlatego, że robi się gorąco a przez zimę troszkę przytył :oops:, powoli, powoli, pracujemy nad odzyskaniem kondycji. Ooo, widzę, że też jesteś z W-wy, heh, ja nawet niedaleko Grochowskiej mieszkam - może kiedyś umówimy się na wspólny spacer - ile wyżlica ma lat, jaki charakter?
  7. U mnie jest i zasypuję internet ogłoszeniami o niej:) Przytulasek straszny:) Tylko warczy i rzuca się na moje zwierzęta:/ Kochana kluska, zwija się w kłebek i śpi mi na głowie :D
  8. Łooo, ale urósł!!! Własnie bardzo! Jeeej :loveu: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi:
  9. [quote name='doddy'] Nicolas - w 100% zdrowy - gotowy do adopcji, siedzi na sggw [/quote] Ale, ale! Nicolas mógłby jechać do Niemiec, było na jego wątku... Trzeba "tylko" wyrobić mu paszport, zachipować go, zaszczepić 10-cioskładnikową szczepionką i wysłać do Oleny (pod Poznań) - ja mogę z bazarków dofinansować to wszystko, tylko to trochę potrwa, ale Niemcy przyjeżdząją co jakiś czas. Doddy, czy zgadzasz się, by tam poszukał nowego domu?
  10. Ojejej, jak wspaniale, że Basia adoptuje Laki! Teraz "tylko" trzymamy kciuki za Paris, Benia, Mambę, no i Basterka :loveu:
  11. No, nieładnie, Cyranku :mad: Obyś miał wyniki badań w porządku!:diabloti:
  12. Cześć, Jadziu:) Daj spokój, nie ma za co przepraszać, ja też dawno nie odwiedzałam żadnych fotoblogów, nawet swój zaniedbałam. A Lachsia uściskam chętnie - w końcu robię to codziennie;) Właśnie lezy obok mnie i rozdaje buziaki, pieszczoszek mój najukochańszy :loveu: Wycałuj ode mnie całe swoje stadko :loveu: A po Lachsiu w sumie nie widać - poza siwizną i oczkiem z zaćmą, to trudno poznać, czy choruje czy nie - to taa moja zakamuflowana porażka genetyczna (oczywiście żartuję) :loveu: I do tego jeszcze ma wnętrostwo, nie wiem, czy pisałam;) Ale dla mnie jest i tak 100%-wym mężczyzną :D
  13. Ufff... Bo dziewczyna nie jest z Żywca, dlatego bałam się, że to drugi :(
  14. DZIEWCZYNY! JESZCZE JEDEN MAX! [URL]http://www.akagera.pl/forum/viewtopic.php?t=2295[/URL]
  15. [quote name='Woo'] (albo parafrazując Słowackiego: gdyby matryca światłoczuła oddała wszystko to, co widzi oko) [/quote] ;) Otóż to. To i my się pochwalimy:) [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/thumbsavs/buziek.jpg[/IMG] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166140724-3071481.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166140724-1808172.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166140725-5561407.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166140725-3950657.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166140725-4235655.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166140725-9403160.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166140725-6911404.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166140726-225930.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166141092-4433362.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166141092-158593.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166141092-6570639.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166141093-5230980.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166141093-1552740.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166141094-6714420.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/15/th_1166141094-1593625.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/20/th_1166621046-496129.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/22/th_1166828387-3443716.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/22/th_1166828388-3030869.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/22/th_1166828388-4381120.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/22/th_1166828388-3365622.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/22/th_1166828388-2300035.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/22/th_1166828389-1288973.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/22/th_1166828389-8009085.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/22/th_1166828389-6913502.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/22/th_1166828389-3742118.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../pics/2006/12/22/th_1166828390-2972643.jpg[/IMG]
  16. Pozdrawiamy TZ-ta! :) Mlaski od Lachsia [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/thumbsavs/buziek.jpg[/IMG]
  17. No, bosko! Na tych szwedzkich skałach wygląda przepięknie! Wypolerowany:D Czy przytył?
  18. Ja to do B-szczy mam za daleko. Może poszukamy na mapy pomocy dgm kogoś?
  19. Cześć, Jadziu:) U nas pracowicie, na forum to raczej bazarkiem się zajmuję, a Lachs wyczerpał swój repertuar, jeśli chodzi o pozy i miny;) Czekamy na zgodę mamy, by wziąć kolejnego tymczasowicza, bo od czasów Zaczka smutno :(
  20. DZIEWCZYNY!!!!!!!!!!!!!!!! SPOKOJNIE! sUNIA Z OGłOSZENIA na animalia.pl TO DUMKA! JEST u Marty na TYMCZASIE. Bez paniki, ma tam dobrze i zostanie, póki nie zostanie adoptowana. [url]http://animalia.pl/ogloszenia.php?ogloszenie=9012[/url]
  21. DZIEWCZYNY!!!!!!!!!!!!!!!! SPOKOJNIE! sUNIA Z OGłOSZENIA na animalia.pl TO DUMKA! JEST u Marty na TYMCZASIE. Bez paniki, ma tam dobrze i zostanie, póki nie zostanie adoptowana. [url]http://animalia.pl/ogloszenia.php?ogloszenie=9012[/url]
  22. Hurra! Kiwi, trzymam kciuki z Lachsem :loveu: A jak szwy?
  23. Ja to z Warszawy... Uciułałam na transporter, ino przymały, teraz "tylko" molestuję mamę, by można było trzymać tymczasowiczów dłużej niż te naście dni:/ Łooo! Kora jaki serdelek! :cool3::cool3::cool3::cool3: Klatę ma jak bullowaty :D
  24. [quote name='Agnie Koty']szkoda, że Kiwusia nie wie ilu osobom zależy na jej losie! Jak na razie jest głodna i wkurzona bo micha pusta. A zabiego dopiero na 12 tą. Na podwórku zjadła kilka piórek gołebich co zostały po zdobyczy Rydzyka, pewnie je zwymiotuje a ja dostanę burę od wetki.[/quote] Ojejejej, zupełnie jak mój żarłok :crazyeye: Też pióa lubi:cool3: I orzechy:eviltong: :evil_lol: trzymam kciuki, żeby po zabiegu szybko doszła do siebie :lol:
  25. No ba:> tyle że musisz być leśnikiem:eviltong: Inaczej nikt Ci szczepionki nie sprzeda, wiem, bo chciałam się zaszczepić przed wyjazdem na leśno-jeziorne tereny :-/
×
×
  • Create New...