Jump to content
Dogomania

Dobermania

Members
  • Posts

    1304
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dobermania

  1. :( Czy oni tam usypiają psy? Czy można liczyć na szczęśliwe zakończenie, tj. adopcję? AisaK - ja mogę napisać tekst "O nas", ale tam już przecież na stronie głównej jest co nieco. Nie wystarczy? Bo ja mam taki pomysł, że każda z nas (patrzcie, taka "męska" rasa, a żaden facet nam się, poza Anasharem, nie trafił:eviltong: - zanim mnie pobijecie - "męska" w tym sensie, że nie piesek-zabawka, mały, na rączki i do czesania:evil_lol:) wyśle zdjęcie swojego psa (zwłaszcza, jeśli to dobek po przejściach, z odzysku czy interwencji) i napisze parę słów o sobie, ja mogę zaraz dać od siebie zdjęcie moje z Lachsem (schroniskowy, schorowany staruszek, najprawdopodobniej z pseudohodowli - sądząc po liczbie wad i chorób), potem wklei się to razem i będzie nasza ekipa wraz z podopiecznymi w komplecie:) [FONT=Comic Sans MS][SIZE=6]UWAGA! JA MOGĘ TEŻ ZROBIĆ NIEMIECKĄ I ANGIELSKĄ WERSJĘ STRONY, ALE TO POTRWA, BO TERAZ MAM EGZAMINY.[/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Co Wy na to? Ja uważam, że to by pomogło w znalezieniu większej liczby domków, no i Niemcy mogliby np. podać link do nas - nasze dobki w końcu jeździły do Niemiec, może ktoś tu wypatrzy przyszłego członka rodziny? Albo jakiś Niemiec mieszkający w Polsce?[/SIZE][/FONT]
  2. No, przykre strasznie, ja po prostu jestem naiwną idealistką, wciąż myślę sobie, że umowa adopcyjna, spisanie z dowodu, kontrola przed- i kilka poadopcyjnych wystarczą. Tu nie wystarczyły? Czy nie sprawdzono domku dokładnie?
  3. Boże, jak to w ogóle możliwe, żeby pies do trzech kolejno domów trafiał, złych domów?:shake::shake::shake: Nie sprawdzałyście? Straszne:( Oby Dafi tym razem znalazła dom na dobre i na złe, u mądrych, odpowiedzialnych ludzi...
  4. Nooo, wreszcie, bo aż przykro było czytać:-/ Czy można by też wykasować te posty nie na temat? Bo ten zgubił się kilka stron temu :shake:
  5. Kasia dobrze prawi, mógł równie dobrze zaginąć wcześniej :shake: Właśnie skończyłam czytać cały wątek, szkoda słów, przykre to strasznie, ale powinno nauczyć ostrożności na przyszłość :/ Czy rozwieszono plakaty w okolicy, rozmawiano z sąsiadami, zwłaszcza z tym, na którego działkę Ajek przeskakiwał? Może ktoś coś widział?
  6. :D:D:D:D:D:D rany (to śmiech przez łzy.) A tramwaje to w ogóle jakiś nieprzyjazny psom środek transportu, chociaż te z XXI w, nowe, duże, szerokie, niskopodłogowe nie zrażają wąskimi wejściami i niemożliwymi do pokonania schodami piętrzącymi się do wysokości 30 cm :shake: Te stare nadal jeżdzą po Warszawie. Ja i pies bez wózka, a czasem i tak nie podobna wsiąść:-/ Drodzy czytelnicy, widzicie - mimo licznych trudności, taki psi inwalida może liczyć na pomoc kochającego opiekuna, bo tylko to się liczy, dlatego krew mnie zalewa, jak widzę, że "miłośnicy psów" przekrzykują się nawzajem "zalecając" uśpienie :-/
  7. Oj, Fonuś, jakie Ty masz dobre serce! Ale jakbym nie mieszkała z mamą, też bym pewnie zamieniła dom w zwierzyniec, w drugie schronisko i z głodu umarła... Chyba muszę się w takim razie pospieszyć z odbiorem smyczy bazarkowych, to będziesz miała pieniądze na maluchy (jak z karmą, żwirkiem, ktoś ci pomaga?) - może coś Ci potrzebne, może Ci koci transporter pożyczyć? Posłania? Tylko że wiklinowe, a jak to maluchy, to pogryzą, połknąć mogą i będzie nieszczęście:/
  8. U mnie to samo, środek W-wy, która jest przecież Stolica państwa europejskiego (ple, ple, ple), a winda tak mała, że wózek ledwo się mieści, więc z inwalidą do windy nie wsiądziesz. Tablica z guzikami tak wysoko, że chyba laską muszą nacisnąć, które piętro - a kto im pomoże przy wysiadaniu? Schody strome jak ch..., korytarze wąskie, posadzki niebezpiecznie śliskie. Nawet podjazd dla wózków na zewnątrz budynku pokruszony, z kawałków betonopodobnego tworzywa pamiętającyh czasy Jaruzelskiego... Ja właśnie się tak zastanawiałam, jak to jest - gdy idziesz gdzieś "na miasto" z Aksą - jak trudno musi Wam być, np. wsiąść do autobusu? Czy to w ógóle możliwe, jeśli nie przyjedzie niskopodłogowy?
  9. Ulv, pozwoliłam sobie Ciebie zacytować, podając linki do wątków Twoich pociech:) Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko:eviltong:
  10. Tak, tak, tak!!! Usypiać ludzi!!! :diabloti: :diabloti: :diabloti: Ale, oczywiście, nie tych na wózkach, tylko tych agresywnych, wrogich, DRĘCZĄCYCH ZWIERZĘTA... Zmieniam temat, bo widzę, że się to w dyskusję o prawie do życia zamieniło... Jak ja lubię, jak ludzie pie...ą o tym, co się powinno, co "należy", co jest lepiej, a g... wiedzą... Ten link do filmu o Faith też dam do pierwszego postu... Rany, nie wiedziałam, że tyle osób będzię krzyczeć o usypianiu... :-/
  11. [quote name='aisaK']Ja też nie widzę fotek. Dobermania- my teraz mamy nową stronę: [URL="http://www.nadzieja-dobermana.pl"]www.nadzieja-dobermana.pl[/URL] i tam jest wszystko aktualizowane...[/quote] Kurczę, ja nie wiem, dlaczego nie widać, jak wklejałam, wszystkie były, muszę chyba na photobucket przenieść:-/ W każdym razie jest tam duuużo dobków, głownie samce i czarne. Była młoda suczka (taka kilkunastomiesięczna), ale już jej nie widać, więc pewnie adoptowana oby i oby w dobre ręce...). Nową stronę znam, ale niektórzy zainteresowani nadal odwiedzają tę na webparku, zwłaszcza, że tam jest ten ranking. To tamta nie będzie już wcale aktualizowana? To może ją lepiej zamknąć, żeby nie wprowadzać chętnych w błąd? Bo do mnie jeszcze w sprawie Dumki dzwonią... (ale to nie z tej strony). Czekam niecierpliwie na plakaty (jupi).
  12. To jest chyba ten (którego bym nie pogłaskała:shake:): [IMG]http://express.mymail.ch/cache/04E4FBFEEE880BF609B66F5BFDB63804/549886559/PICT0076.JPG[/IMG] Ale nie jestem pewna, bo tu już się nie rzuca: [IMG]http://express.mymail.ch/cache/04E4FBFEEE880BF609B66F5BFDB63804/549886559/PICT0077.JPG[/IMG] Ten sprawiał wrażenie chorego, pewnie depresja:(, w ogóle do nas nie wyszedł, mimo że miałam ze sobą gotowanego kurczaczka... [IMG]http://express.mymail.ch/cache/04E4FBFEEE880BF609B66F5BFDB63804/549886559/PICT0079.JPG[/IMG] [IMG]http://express.mymail.ch/cache/04E4FBFEEE880BF609B66F5BFDB63804/549886559/PICT0080.JPG[/IMG] -------- [IMG]http://express.mymail.ch/cache/04E4FBFEEE880BF609B66F5BFDB63804/549886559/PICT0083.JPG[/IMG] [IMG]http://express.mymail.ch/cache/04E4FBFEEE880BF609B66F5BFDB63804/549886559/PICT0082.JPG[/IMG]
  13. [IMG]http://express.mymail.ch/cache/04E4FBFEEE880BF609B66F5BFDB63804/549886561/PICT0064.JPG[/IMG] Teraz to już nie pamiętam, które były jakiej płci:( Już na szczęście raczej grupują je rasami, przynajmniej dobki były skupione mniej więcej w jednym miejscu. [IMG]http://express.mymail.ch/cache/04E4FBFEEE880BF609B66F5BFDB63804/549886561/PICT0065.JPG[/IMG] Taki smutny dobkopodobny... I z profilu: [IMG]http://express.mymail.ch/cache/04E4FBFEEE880BF609B66F5BFDB63804/549886561/PICT0066.JPG[/IMG]
  14. O mamusiu... Psi raj na Ziemi... I pomyśleć, że TYPOWE polskie schronisko to absolutne przeciwieństwo...:shake::-( [SIZE=6]Dziewczyny, proszę o aktualizację na stronie (www, nie dgm), Dumka spod W-wy jest adoptowana (tak, hurra!). [SIZE=2]A wiecie, ile dobków jest w Warszawskim państwowym schronisku:(? Zatrzęsienie! Ale obsługa, jaka jest, szkoda gadać, nic się nie dowiem:( [IMG]http://express.mymail.ch/cache/04E4FBFEEE880BF609B66F5BFDB63804/549886561/PICT0062.JPG[/IMG] [/SIZE][/SIZE]
  15. <tu wiele niecenzuralnych słów> I te bachory, pełznące do szkoły - też nie zareagowały (może świetnie się przy tym bawiły?:shake:)... Boże, ręce o(D)padają... Ciężko żyć, jeśli nie ma być starotestamentowej sprawiedliwości dla potworów:/
  16. Ech, wstyd, dogomaniacy :/ Uśpić, uśpić, uśpić? "To coś", "lepiej oszczędzić im cierpień". Niedługo będą postulować uśpienie niewidomych i cukrzyków a potem co? "Brzydkich"? Ulv, Maupo - podziwiam, śledzę wątki, gratuluję, trzymam kciuki, zazdroszczę:) Filmik o Faith obejrzałam, wyciska łzy z oczu... To piękne!
  17. Wiem, Beato, przykro mi, kondolencje <calus> Lachs ma co innego, ale myślałam, że ktoś wie więcej, może też leczy w W-wie swojego psa.
  18. Biedny Boleczek :-(:-(:-(:-(:-(:-(:-( ['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['] Nie zdążyłam się z nim nawet pożegnać:/
  19. [quote name='York Luba']jasne i co w ciągu roku to się ta rodowodowa suczka oszczeniła 30 razy????!!!!![/quote] Daj spokój, oni mają po prostu... "domową hodOFFlę" :P:P:P Jedną lub więcej suczek, co cieczka krycie, czy to przez niedopatrzenie, czy to umyślnie - i interes się kręci :mad: :x :angryy:
  20. Boże!!! Tyle "nowości", smutnych nowości:-/ ['] ['] ['] :(:(:( Ale pomyślcie, że będzie można pomóc następnym. Co się stało Amrze, rak (nie korzystam z grona)?
  21. A wiecie, że jeden z popularnych szmatławców, bodajże "Fakt" parę tygodni temu opublikował artykuł (wraz z listą właśnie, ale pozycji było tylko 10) na ten temat? Była potem krótka charakterystyka ras, wywiad z facetem, który szkolił psy do wielu polskich filmów (nie pamiętam jego nazwiska). Dziwię się, że gazeta, która iks lat wcześniej opublikowała artykuł nt. "psów-morderców", w którym były oburzające brednie nagle bawi się w takie rankingi i np. dobermana, rottweilera nie szkalowali - w końcu wszystko, co ma zęby i cztery łapy to maszynka do zabijania, no, nie licząc (zaraz, zaraz, na co to modę obecnie mamy, na buldożki czy na yorki? Na które większą?), nie licząc maskotek z pseudohodowli...;)
  22. Dostałam Twoją wiadomość. Co prawda w tamtych okolicach nie bywam, ale będę o nim pamiętać. A sama rozklejałaś ogłoszenia? Mówię o niewirtualnych, nawet takie pisane ręcznie - może właściciel go jednak szuka? Skoro był bez obroży i jest lękliwy, to może uciekł, bo czegoś się przestraszył?
  23. [quote name='Elizusiek']to jest okropne :angryy: dziwne że nie chcieli ich sprzedać wmawiając ludziom że taka rasa :angryy:[/quote] Śmiech przez łzy... Choć znając pseudohodowców, na pewno udałoby im się znaleźć kogoś, komu by to wmówili...
  24. A czytałaś relację, oglądałaś film? Poza brakiem przednich nóżek (Venus ma jedną - częściową) są zupełnie zdrowe, nawet się poruszają... Schronisko, z którym skontaktowali się (chyba) ci ludzie, nie było w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki, więc poprosili NSALA o pomoc i ci ostatni wzięli je do siebie. Jest bardzo wiele psów z takimi i podobnymi defektami - które wcale nei przeszkadzają im w normalnym (psy nie zdają sobie sprawy z tego, co to niepełnosprawność - czy myślisz, że rozpaczają, wzorem ludzi?) życiu. Chociażby nasza forumowa koleżanka Ulvhedinn ma suczkę na wózku - KrAksa prowadzi bardzo szczęśliwe życie. Natomiast w Ostrowi Maz. przyszła na świat suczka bez gałek ocznych. Została adoptowana. Czy wszystkie takie psy powinno się usypiać? Idąc dalej, można by nie dawać szans również tym z cukrzycą, małopłytkowością, chorym sercem...
  25. Co tu dużo gadać - jak wiemy, hodOFFcy zrobią wszystko, by zarobić - nawet... Zobaczcie i poczytajcie sami:( Dobra wiadomość - zostały uratowane, są w NSALA (North Shore Animal League America), gdzie nie usypia się zwierząt - maleństwa podskakują na tylnych nóżkach, opiekunowie szukają kogoś, kto zaprojektował by dla nich coś, co umożliwiałoby im poruszanie się w "czworonożny" sposób. [URL="http://www.nsalamerica.org/campaigns/chihuahuas/?cid=ars_2legged"][SIZE=4]http://www.nsalamerica.org/campaigns/chihuahuas/?cid=ars_2legged[/SIZE][/URL] [SIZE=5]Film: [/SIZE][URL="http://adopt.animalleague.org/video.php?vid=12"][SIZE=5]http://adopt.animalleague.org/video.php?vid=12[/SIZE][/URL] Ponieważ wątek zamienił się w debatę o tym, kogo i dlaczego "trzeba" uśpić, polecam również film o Faith, suczce bez przednich łapek, która porusza się, krocząc i skacząc na tylnych: [URL="http://youtube.com/watch?v=qLXHvBFG-CI"][SIZE=5]http://youtube.com/watch?v=qLXHvBFG-CI[/SIZE][/URL] Oraz linki do wątków psów Ulv (ludzie, pies nie do końca zdrowy, nie w pełni sprawny, może sobie radzić doskonale!): [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=51691[/URL] Skorson, mały, ślepy, chory staruszek :-( [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=21954&highlight=Aksa"]http://www.dogomania.pl/forum/showth...highlight=Aksa[/URL] KrAksica- szalona rajdówka:p [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=65482[/URL] Karusia, starsza, cudowna dama z guzami:loveu:
×
×
  • Create New...