-
Posts
12543 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
5
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by konfirm31
-
Moje 4 ONki-sunie, chociaż kochały szczekanie pod płotem na działce, nigdy nikogo nie zaatakowały, kto pomimo tabliczki "Uwaga pies", wszedł na działkę. Fakt, były jedynaczkami. Jak do ONki Bliss, doszła kundelka Lerka, to malizna kłapała zębami, nie Duża.
-
Nie do końca zgadzam się z Jagą. Większość psów w typie ON, to zajadli, podpłotowi szczekacze, co nie oznacza, że tego kto wejdzie, zaraz zagryzą, czy chociażby zaatakują. Jeśli nie były szkolone do pilnowania (przeważnie z błędami) , w znakomitej większości przypadków, przestaną szczekać, a zaczną machać ogonem. Oczywiście, jeżeli nie miały takich doświadczeń, o jakich napisała wyżej Sowa. Dlatego myślę, że psy które na poważnie już raz zaatakowały człowieka, o ile nie zostaną przygarnięte przez kogoś, kto naprawdę zna się na takich psach, powinny być poddane eutanazji, bo w tym przypadku strach oddać komuś do adopcji, a nie zasłużyły na "życie" w chorobie, poniżeniu i deprywacji. Mniej pewne są małe kundelki, które nie tylko zajadle szczekają, ale b. często mają ogromną ochotę dziabnąć obcego w łydkę , ale to jest zdecydowanie mniej groźne od ataku ONka, czy TTB.
-
Dwa latka stuknęły. Lilek zostaje z nami !
konfirm31 replied to Mazowszanka13's topic in Już w nowym domu
Bliss też była mało zabawowa, a Szarutka tylko tolerowała, natomiast on był w nią wpatrzony jak w święty obraz i naśladował ją we wszystkim. Czy chciała czy nie, bardzo szybko go zsocjalizowała i Szarutek w braku innych możliwości, zaczął się bawić ze mną w aport związanej w supły, bawełnianej szmatki. -
Dwa latka stuknęły. Lilek zostaje z nami !
konfirm31 replied to Mazowszanka13's topic in Już w nowym domu
Biedna Ada, chce się tylko pobawić z pieskami, a tu takie przerażenie wzbudza.... -
O, Boże... Wszystkie psy, które w swoim życiu uratowała, powitają Ją w Niebie.
-
Tak. Stan psiego umysłu, który ogromnie uzależnia człowieka. W moim życiu było 5 ONków - 4 własne sunie i jeden facet na dt. Tylko pierwsza z ZKWP, reszta adopciaki w typie rasy. Wszystkie miały to coś. Od życia z ONkiem, człowiek się uzależnia. Teraz są dwa małe kundelki. Przekochane psiaki, ale ONka mi brak..
-
ADA w DS, kolejna niechciana suczka ze wsi.
konfirm31 replied to Mazowszanka13's topic in Już w nowym domu
He he. Do siedzenia przy kompie, jeszcze mi daleko. Leżę w łóżku z telefonem Ale faktycznie, nie jest źle -
ADA w DS, kolejna niechciana suczka ze wsi.
konfirm31 replied to Mazowszanka13's topic in Już w nowym domu
Wspaniali jesteście, Mazowszankowie, że przygarnęliście kolejne biedactwo na dt . Szczeniorka nie będzie dalej dziczała w gminnym kojcu, a że jest śliczna i młoda, szybko znajdzie domek. Wśród dorosłych psów z Małą w roli wzorca, wkrótce nabierze wiary w człowieka. Trzymam kciuki -
To jest ONek. ONki jak tylko mogą, chcą być razem z człowiekiem, a jak on z nimi pracuje (szkolenie, praca węchowa itp), to już pełnia szczęścia. Moja ostatnia ONka, Bliss ze Schroniska, była prawdopodobnie psem kojcowym, a błyskawicznie nauczyła się być psem domowym, chociaż drzwi, schody, ruch uliczny, smycz, to były sprawy zupełnie jej nieznane. Większość ONków, dla przewodnika zrobi wszystko :))
-
Była szczęśliwym psem. Miała u Was dobre, długie życie. Starości i chorób z nią związanych, niestety, nie można pokonać. Ona już nie cierpi. Teraz cierpią ludzie, którzy ją kochali. Przytulam mocno, Martusiu. Myślę o Tobie.
-
I ja z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla Basi
-
Andżela, faktycznie śmiesznie. Podobnie do niej, zachowywała się Bliss - moja śp ONka ze schroniska. Też non stop przy mnie, z nosem przy mojej łydce, nie potrafiącą się bawić, z połamanymi o kraty zębami, tyle, że ona była młodsza i bez takiej czarnej karty. Była naszym cudownym psem domowym. Też myślę o jej samotnym towarzyszu nieszczęścia. Pewnie był Alex, albo Max.....
-
Brego zamieszkał we własnym domu, z cudownymi ludźmi :)
konfirm31 replied to Livka's topic in Już w nowym domu
Nie wiem, czemu bez nicku, ale Maków, to ja U mnie jest nick, wpłaciłam stałą za listopad i grudzień -
~ Kama ma dom i swoją kanapę, nie budę i kojec! Kama, stara ONka
konfirm31 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Trzymam kciuki. Chyba miałaś na myśli USG? -
~ Kama ma dom i swoją kanapę, nie budę i kojec! Kama, stara ONka
konfirm31 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Trzymam kciuki za Dianę i za Was, Kochani