-
Posts
12544 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
5
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by konfirm31
-
Brego zamieszkał we własnym domu, z cudownymi ludźmi :)
konfirm31 replied to Livka's topic in Już w nowym domu
Dziękujemy i czekamy na info -
Brego zamieszkał we własnym domu, z cudownymi ludźmi :)
konfirm31 replied to Livka's topic in Już w nowym domu
Bardzo dobra wiadomość . A co on na to ? -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
konfirm31 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Zdrowia dla Męża, siły i zdrowia dla Ciebie, Mari Kubuś coraz piękniejszy -
Tak, swoje własne psy dobrze znałam. I to ja byłam dla nich szefem, choć nie popieram teorii dominacji Fishera Dochodził do nich ten/ta obcy, o którym nic najczęściej nie wiedziałam. Najpierw była sama Bliss, potem Bliss i Lerka, ( plus nieliczne tymczasy) - teraz Lerka i Ninek. I pewnie tak już zostanie. Przyznam się też, że czasami głośno chociaż krótko, szczekam na swoje psy tj ostrzegam, przekazuję negatywną emocję. To taki odpowiednik NIE! Różnie to jest odbierane przez ludzi, ale psy reagują prawidłowo. Co do ustawiania psów i suk - pełna zgoda. I niestety, wbrew naszemu ludzkiemu "poczuciu sprawiedliwości", nie należy stawać po stronie słabszego.
-
Są różne szkoły nt reagowania przez opiekunów na ustalanie hierarchi między psami w stadzie. Ja ( nie wiem, słusznie czy nie), opieprzałam (słownie) już na początku awantury, obie strony konfliktu : co psy robią??! Nie wolno się awanturować!!! NIE WOLNO!! brzydkie psy!! U mnie to się sprawdzało, bo nie stawałam po stronie żadnego psa, tylko dawałam do zrozumienia, że nie życzę sobie awantur. JA sobie nie życzę! U mnie skutkowało, a psy ustalały sobie hierarchię bez zęboczynów. Oczywiście, w chwilach spokoju, głaskałam i dawałam smaki jednocześnie wszystkim psom ( czasem były trzy) Nie wiem, co Sowa o tym powie?
-
Ja bym nic nie pisała w ogłoszeniach o przeszłości suni. Ludzie, to największe szajbusy ( w dodatku często zakłamane) i może ich kręcić adopcja "psa mordercy", tak jak było w przypadku głuchego amstaffa z Pabianic, który zjadł swoją (najprawdopodobniej martwą) opiekunkę. Więc do czasu, aź sunią nie zainteresuje się ktoś naprawdę sensowny ( nie nawiedzony, czy psychol), to bym nic nie mówiła, dopiero tej konkretnej osobie, przed adopcją. I raczej dom bez dzieci. Oczywiście, zawsze należy brać pod uwagę, że sunia nie znajdzie domu, ale bym jej nie ogłaszała ani jako kata, ani jako ofiarę. Po prostu, suka w typie ON, tyle a tyle lat, stan zdrowia, zachowanie w hotelu. Nie było nikogo (?) przy tym wydarzeniu. Pies jest psem i rządzą nim w dużym stopniu instynkty, które modyfikujemy (celowo lub przypadkowo), na wiele lat, lub na krótko. Psy są inteligentne i robią to, co im się w danej sytuacji opłaca. Psa mordercę można wyszkolić w tym celu, ale to nie ten przypadek.
-
Brego zamieszkał we własnym domu, z cudownymi ludźmi :)
konfirm31 replied to Livka's topic in Już w nowym domu
Cieszę się z dobrych wiadomości -
Brego zamieszkał we własnym domu, z cudownymi ludźmi :)
konfirm31 replied to Livka's topic in Już w nowym domu
Też podziwiam Alaskan -
Brego zamieszkał we własnym domu, z cudownymi ludźmi :)
konfirm31 replied to Livka's topic in Już w nowym domu
Lajki się skończyły -
Brego zamieszkał we własnym domu, z cudownymi ludźmi :)
konfirm31 replied to Livka's topic in Już w nowym domu
Niby tak, ale polecając jakiegoś psa do adopcji, poniekąd bierzesz za niego (psa) odpowiedzialność. Co innego, jak ktoś sam z siebie, bierze psa ze schroniska, lasu, ulicy itp. Ponadto, ci ludzie z fb, chcą niufka, a on nim nie jest. Ani wygląd, ani charakter(?) który jest poniekąd związany z tą konkretną rasą. O charakterze tego psa, zwłaszcza poza schroniskiem, nic nie wiemy Przypominam też, że pogryzienie przez dużego psa, a małego pieska, to zupełnie inna bajka. Dlatego tak uważam i pozostaję przy swojej opinii. -
Brego zamieszkał we własnym domu, z cudownymi ludźmi :)
konfirm31 replied to Livka's topic in Już w nowym domu
Nie zgadzam się z Tobą. Po pierwsze, ludzie oczekują nowofunlanda, a on, to po prostu duży, ciemny pies. Już prędzej leonberger, ale takie hipotezy możemy snuć na dogo, a nie na fb. Ludzie chcą nowofunlanda, a to nie on Po drugie, każdy duży pies ze schroniska ( no, z nielicznymi wyjątkami), powinien przejść przez hotel, który go ogarnie zdrowotnie, pozna jego prawdziwy charakter, bo pies w schronisku nie jest taki, jak potem w domu, w którym np mogą być małe dzieci itd itp Jestem ZA szukaniem hotelu, a nie za szybką adopcją ze schroniska, szczególnie, w przypadku naprawdę dużego psa. Każdy pies gryzie, ale duży - mocniej. -
Ja mam ten sam problem . Lerka od zawsze jest śmieciojadem ( na szczęście, rzadko kiedy reaguje rewolucją pp). Ninek po pierwszych dniach, kiedy niczego oprócz trawy nie łapał do pyska, teraz też jest śmieciojadem, ale jak Lerka, z żelaznym żołądkiem. Próbowałam z Lerką kagańca - obrzydziłam jej spacery. Szła jak skazaniec. Lerka zwykle bez smyczy, ale i na niej, potrafi coś złapać. Ninek - wyłącznie na smyczy. Jednemu i grugiemu, mogę z paszczy wyjąć "smaka", jak zdążę, Lerka nawet czasem wypluje, jak na krzyczę, ale to jest wpisana w geny walka o przetrwanie i zdobycie jedzenia i nie udaje mi się tego zwalczyć. Próbowałam różnych metod, ale na nic. To wraca. Bliss, jak się odkarmiła po schronisku, nigdy żadnych zdobycznych fuji nie zjadała.
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
konfirm31 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Bardzo Ci współczuję, Mari. Niestety, w życiu oprócz serca, potrzebne są i pieniądze, a żywioł nikogo nie oszczędza. Przytulam -
Ta karma Rinti kurczak z pasternakiem , to czyste, chude mięso i trochę kostek z tego warzywa. Bliss ją bardzo chętnie jadła, a Lerka ( jak czasem dałam) przepadała za nią. No i nigdy im się nie przejadła. Mam bardzo dużą nadzieję, że Czetce zasmakuje. Chrupki można dawać na pocztątku z ręki, w charakterze smaków, racząc tak nimi i resztę psów w obecności Czetki. Chrupki ( Eukanuba intestinal) oba moje psy lubiły. Nie pachną chrupkami, mają bardziej neutralny zapach. Powodzenia
-
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
konfirm31 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Przytulam i bądźcie razem jak najdłużej