Jump to content
Dogomania

konfirm31

Members
  • Posts

    12543
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by konfirm31

  1. Też przy Lerce ratuję się marchewką, albo nawet - surową dynią w kawałkach. Niestety, na Ninka, to nie działa. Nie weźmie w zęby
  2. Malawazka już ją widziała na fb. Zobaczymy, co będzie dalej....
  3. Najważniejsze, żeby jej otyłość, nie miała związku z chorobą, a wynikała tylko z przekarmienia
  4. Trzymaj się, Lilek! Dobrze, że to piękna panna, a nie jakiś duży i niemiły samiec . Ty nadal jesteś królem podwórka
  5. Jasne, że trzeba pytać Toli. Z tego co wiem, to w schroniskach raczej podaje się tylko preparaty p. pchłowe - bo tanie, a pies albo mało, albo wcale , ma kontakt z Naturą i... kleszczami. Ja bym dała zwykłą Symparicę ( nie trio), najszybciej, jak będzie wiadomo ile waży. Pewnie jest szczepiona p wściekliźnie, bo to konieczna konieczność ( i musisz dostać zaświadczenie o szczepieniu) , ale z chipem, nie wiadomo Trzymaj się, Mazowszanko i Twój TZ
  6. U mnie na Lerkę, utuczoną po zimie- działa, no i Ninek też chudnie. Ale główną metodą, jest ruch, a to oczywiście zależy od stanu zdrowia psa, no i pies z dużą nadwagą nie będzie chciał =miał siłę, chodzić na długie, trzykrotne spacery
  7. Możesz ją przetrzeć szmatką z niewielką ilością wody z octem, ale to pogorszy jej kontakt z psami domowymi (ocet). Ja Ninka czesałam i pozwalałam mu się tarzać do woli w trawie ( na szczęście, czuł taką potrzebę ), oczywiście na smyczy i w szelkach. U nas, zapach schroniska, zniknął po +/- tygodniu. Z Maksem, postępowałam przed laty podobnie, ale on nie pachniał schroniskiem, tylko tz wiatrem
  8. Dzwoniła do mnie Mazowszanka. Prosiła, żeby napisać, że Agat z Czetką, właśnie do Niej dotarła
  9. Karmić dobrą karmą, suchą i mokrą ( ale bez dużej ilości tłuszczu) w dawce na prawidłową wagę, zwiększone początkowo o 20-30 %. Posiłki podawać podzielone na trzy porcje - największa w południe, podawane po powrocie ze spaceru. Potem, jak schudnie, dawać ile się należy, ale w miarę możliwości utrzymywać te trzy porcje. Uwaga na smaczki Ja Lerce i Ninkowi, daję bosch light dla małych dorosłych psów ( chrupki) i mokrą Rocco wołowina z kurczakiem ( inne wersje mają dużo tłuszczu na dole puszki).
  10. Życie toczy się i poza dogo i nie zawsze po naszej myśli. Mam nadzieję, że u Aski wszystko OK i że wkrótce się do nas odezwie.
  11. Agat, dobrej podróży dla Ciebie i Czetki, Mazowszanko, będzie dobrze, Tolu, czekamy na wieści. zaciśnięte z całej siły za całokształt
  12. Asiu, jesteśmy, czytamy, ślemy dobre fluidy/myśli/modlitwy. Wszystkie dogomaniackie psy, są nasze i pragniemy, żeby znalazły najlepsze domy na Świecie
  13. Lajki się skończyły Pokerku, bardzo, bardzo dziękuję Tobie i Twojej Koleżance. Sunieczka prześliczna, chociaż faktycznie, grubaska. Też uważam, że takim "ludziom", nie należy w przyszłości dawać żadnych psów! Był chyba kiedyś na dogo wątek ostrzegający o złych domach adopcyjnych?
  14. Straszne. Skąd się biorą tacy ludzie? To jednocześnie i brak serca, brak empatii, brak rozumu i głupota. Bardzo współczuję Chmurce, temu Panu, który ją wiózł i Tobie.
  15. Cały czas, śledzę wątek Runa i tak jak inni dogomaniacy, nie rozumiem, czemu jeszcze nie ma domu? Przecież nie wszyscy szukający psów, są 70+ i szukają małych, starych psów . Trzymam mocno kciuki za to, żeby ten kochający, najlepszy dom, nareszcie Runka odnalazł!
×
×
  • Create New...