Jump to content
Dogomania

mar.gajko

Members
  • Posts

    21459
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    34

Everything posted by mar.gajko

  1. Ale uchachany jest :) Wygląda na szczęśliwego psa :)
  2. I co? Rozpuszczacie czy operacja? Nadaje sie na zabieg?
  3. Ta postać skórna chyba nie jest taka straszna, trzeba jednak badania robić co czas jakiś. Czy boli? Nie wiem, patrząc jak moja Zulcia miała rozwalonego kaszaka z przetoką kiedyś, bo się bruździł i w końcu trzeba było wycinać, to w ogóle nie zwracała uwagi na niego, psy skórnie są niskoczułe. Więc miejmy nadzieję, że nie boli.
  4. Jak mu jeszcze nie zarósł, to mu nie zarośnie ;) Chyba, że cały czas sobie "dociera". Oby to nie zakażone czymś było, suche to?
  5. No proszę, jaki światowy, elegancki pies to jest :)
  6. A tu link do całości: http://www.therios.eu/?act=3&id=166 Jak ktoś chce poczytać.
  7. Mastocytoma jest jednym z najczęstszych nowotworów skóry u psów. Wywodzi się z komórek tucznych, które są pochodnymi granulocytów zasadochłonnych. Mastocyty zawierają ziarnistości, z których uwalniane są różne mediatory, takie jak histamina, interleukiny, czy heparyna. Mediatory te mogą powodować zwiększenie przepuszczalności i rozszerzenie naczyń krwionośnych, skurcz mięśni gładkich, świąd, zmniejszenie krzepliwości, a także aktywują inne komórki krwi (eozynofile, neutrofile). Mastocytoma jest jednym z nielicznych nowotworów, który może w krótkim czasie "urosnąć" do dużych rozmiarów, po czym się zmniejszyć. Reakcja ta jest spowodowana uwolnieniem wymienionych wcześniej mediatorów i wywołaniem przez nie miejscowego "uczulenia".
  8. Było zabrać. W schronie chociaż budę ma i jeść. A babiszona zamknąć w tej szufladzie w kojcu. Bez wody.
  9. I co u kiciaków? Wszystko w porządku?
  10. No i co po wizycie? I jak się Cygan sprawuje?
  11. Zawsze jest ciężko z tymi trójłapkami, nie chcą używa, bo bolało i się utrwaliło w główce.
  12. Moli jak kociaki? Maciuś dalej nic?
  13. Wspaniała. To wszytsko zalezy od człowieka. Mam nadzieję, że ten Burmistrz będzie długo i długo i długo. Bo następny może nie byc takim człowiekiem.
  14. A ma skurcze? To tak jakby biegł wszystkimi łapami?
  15. Już kruszynce czas do domku. Czekamy z niecierpliwością.
  16. To takie na tle nerwowym? Padaczkowe rzadko takie "emocyjne", jakby z konkretnego powodu. One raczej nieprzewidywalne i przed atakami jest takie nadwrażenie, nie wiem jak to określić, czasem piszą aura. Chociaż moja Zulcia miała ataki "znienacka", najczęściej w jak już była w spoczynku. A czy podczas ataku bezwiednie się załatwia? Siku? Kupa?
  17. Piękne psiny :) cudne oczyska. Było mięsko albo ciastko z kremem ;)
  18. Puściłam przelew na konto buniaagi, bo to miałam. Dobrze?
×
×
  • Create New...