Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35696
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. To pewnie nici z tego będą... W takim razie idę ze wsparciem ze zdjęciami domowymi:)
  2. To może ja odpowiem jak Toli nie ma. Sunia w tym tygodniu trafia do mnie na sterylizację (pani, u której jest sunia obecnie panicznie boi się opieki po tym zabiegu i nie chce się tego podjąć). Są jakieś osoby wstępnie zainteresowane adopcją, także możliwe, że po zabiegu będzie mieć dom. Gdyby nie wypaliło to będzie mogła trafić do Ciebie.
  3. Wpłatę otrzymałam, także u mnie jest już na 0 :) Jest jeszcze kwestia karmy, zostało 15 kg. Może zostać dla jakiegoś kolejnego psiaka z Zamościa, odliczę wówczas od kosztów hotelowania.
  4. Ale ona cudna:) Uwielbiam szylkretki. Kto miał taką kotkę, to już chyba zawsze ma sentyment:)
  5. Aurora lubi się jeszcze chować, ale już coraz częściej wychodzi, obserwuje, je już przy nas. Wczoraj nawet przyłączyła się nieśmiało do zabawy patyczkiem z piórkiem (reszta bandy za tym szaleje:)). Robienie jej fotek zostawię na koniec. Pozostaje trzymać kciuki, żeby udało się złapać ich mamcię.
  6. Trzymam kciuki, choć Ci co piszą zamiast zadzwonić często się już nie odzywają... A z Ferrim czekam już tylko na trochę słoneczka, żeby fotki porobić. Może jutro się uda:)
  7. Argo ostatnio sporo sika (zawsze podsikiwał w boksie, ale ostatnio jest tego dużo więcej). Złapałam więc mocz do analizy. Wyniki (poniżej) nie są złe, ale ze względu na leukocyty i erytrocyty w osadzie moczu wet zaleca włączyć antybiotyk. Mam nadzieję, że po przeleczeniu będzie ok. Z dobrych wieści: Argo otrzymał dwa opakowania Lotensinu od p.Ani ze Szczekocin:) Bardzo dziękuję! Dostałam też całe opakowanie wit. B12, więc zapas jest:)
  8. Wczoraj Samba była na badaniach. Na USG wszystko wygląda w porządku (nerki, pęcherz). W wątrobie i śledzionie są jakieś zmiany, ale nie jest to nic groźnego (nie guzki) i jak widać na obrazie krwi nie wpływają one na organizm. Podejrzewam, że są to pozostałości z przekarmiania w schronisku. Samba waży niecałe 22 kg (dokładnie 21,90 kg). Ostatnio ważyła 23 kg, więc jest dobrze biorąc pod uwagę jej kręgosłup. Wyniki krwi są w porządku, więc wygląda na to, że to tylko infekcja i po antybiotyku powinno wszystko wrócić do normy. Wet chciał sprawdzić nerki, bo często obecność białka w moczu jest wynikiem wadliwej pracy nerek. A dzisiaj miałam telefon w sprawie Samby z Krakowa! Bardzo fajny dom, ale niestety nie dla Samby, bo jest tam jamnik i dwa koty... Ryzyko, że zeżarłaby towarzystwo jest zbyt duże:(
  9. Info od weta: infekcja jest na pewno i dobrze by było sprawdzić czy nie ma głębszego problemu (nerki). Wet zaleca zrobić USG i badanie krwi pod tym kątem. A na infekcję antybiotyk trzeba będzie.
  10. Oczywiście kotki nie zawsze tak sobie grzecznie leżą:) https://www.youtube.com/watch?v=igKejwh9DPQ
  11. Jak widać Kajko nadal najbardziej przerażony z towarzystwa. Co nie przeszkadza mu dokazywać na całego:) Aurora (najstarsza) najmniej się udziela i rzadko kładzie się/śpi na widoku. Jej muszę dorobić zdjęcia.
  12. Na razie muszę go jeszcze poobserwować, bo do końca się jeszcze nie zaklimatyzował : ma zrywy do zabawy jak szczeniak, a za chwilę jest zgaszony i się peszy. W tym tygodniu planuję go wykąpać (może jutro, na razie go tylko solidnie wyczesałam) i jak nie będzie padać to zrobię pierwsze fotki. Szczepiony na wirusówki jeszcze nie był (na prośbę Bogusik i Toli), bo była obawa, że może mu coś jest skoro taki apatyczny był w schronisku. Wygląda na to jednak, że jest zdrowy:) Rozliczenie psiaków za październik: +99,50 zł pozostałość po hotelowaniu Fibi +360 zł Havanka (bazarek) -272 zł hotelowanie Axy i Ayli (zniżka ze względu na karmę) -60 zł hotelowanie Ferriego (zniżka ze względu na karmę) -100 zł transport Axy i Ayli z Zamościa -40 zł odrobaczenie suniek 5-dniowe -8 zł Fiprex dla suniek -7,5 zł odrobaczenie II suniek -112 zł transport Ferriego z Zamościa do weta i hotelu Stan konta na 31 październik wynosi -140 zł.
  13. No to rozliczenie końcowe Klary:) Stan konta na 30 wrzesień wynosił -25 zł +25 zł Jo37 +150 zł Fundacja ZEA +35 zł Iwona K. -384 zł hotelowanie -15 zł odrobaczenie -12 zł Fiprex -80 zł transport do Niska (dzięki uprzejmości p. Waldka trasa Nisko-Zgierz, czyli ponad 300 km, jest gratis:)) Pozostałość po hotelowaniu Klary wynosi -306 zł.
  14. Kupiłam dla Argo kolejny Rumen Tabs, koszt 11 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c4f112b86ef9865b
  15. Analiza moczu kosztowała 20 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c4f112b86ef9865b Są już wyniki, czekam na info od weta czy wszystko jest ok (mi to wygląda na lekką infekcję):
  16. Jeśli ta sunia aktualna to mogę ją przyjąć. Wiem, że z finansami ciężko, ale ja mogę poczekać na pieniądze.
×
×
  • Create New...