-
Posts
35696 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
To może ja odpowiem jak Toli nie ma. Sunia w tym tygodniu trafia do mnie na sterylizację (pani, u której jest sunia obecnie panicznie boi się opieki po tym zabiegu i nie chce się tego podjąć). Są jakieś osoby wstępnie zainteresowane adopcją, także możliwe, że po zabiegu będzie mieć dom. Gdyby nie wypaliło to będzie mogła trafić do Ciebie.
-
Argo ostatnio sporo sika (zawsze podsikiwał w boksie, ale ostatnio jest tego dużo więcej). Złapałam więc mocz do analizy. Wyniki (poniżej) nie są złe, ale ze względu na leukocyty i erytrocyty w osadzie moczu wet zaleca włączyć antybiotyk. Mam nadzieję, że po przeleczeniu będzie ok. Z dobrych wieści: Argo otrzymał dwa opakowania Lotensinu od p.Ani ze Szczekocin:) Bardzo dziękuję! Dostałam też całe opakowanie wit. B12, więc zapas jest:)
-
Wczoraj Samba była na badaniach. Na USG wszystko wygląda w porządku (nerki, pęcherz). W wątrobie i śledzionie są jakieś zmiany, ale nie jest to nic groźnego (nie guzki) i jak widać na obrazie krwi nie wpływają one na organizm. Podejrzewam, że są to pozostałości z przekarmiania w schronisku. Samba waży niecałe 22 kg (dokładnie 21,90 kg). Ostatnio ważyła 23 kg, więc jest dobrze biorąc pod uwagę jej kręgosłup. Wyniki krwi są w porządku, więc wygląda na to, że to tylko infekcja i po antybiotyku powinno wszystko wrócić do normy. Wet chciał sprawdzić nerki, bo często obecność białka w moczu jest wynikiem wadliwej pracy nerek. A dzisiaj miałam telefon w sprawie Samby z Krakowa! Bardzo fajny dom, ale niestety nie dla Samby, bo jest tam jamnik i dwa koty... Ryzyko, że zeżarłaby towarzystwo jest zbyt duże:(
-
Na razie muszę go jeszcze poobserwować, bo do końca się jeszcze nie zaklimatyzował : ma zrywy do zabawy jak szczeniak, a za chwilę jest zgaszony i się peszy. W tym tygodniu planuję go wykąpać (może jutro, na razie go tylko solidnie wyczesałam) i jak nie będzie padać to zrobię pierwsze fotki. Szczepiony na wirusówki jeszcze nie był (na prośbę Bogusik i Toli), bo była obawa, że może mu coś jest skoro taki apatyczny był w schronisku. Wygląda na to jednak, że jest zdrowy:) Rozliczenie psiaków za październik: +99,50 zł pozostałość po hotelowaniu Fibi +360 zł Havanka (bazarek) -272 zł hotelowanie Axy i Ayli (zniżka ze względu na karmę) -60 zł hotelowanie Ferriego (zniżka ze względu na karmę) -100 zł transport Axy i Ayli z Zamościa -40 zł odrobaczenie suniek 5-dniowe -8 zł Fiprex dla suniek -7,5 zł odrobaczenie II suniek -112 zł transport Ferriego z Zamościa do weta i hotelu Stan konta na 31 październik wynosi -140 zł.
-
No to rozliczenie końcowe Klary:) Stan konta na 30 wrzesień wynosił -25 zł +25 zł Jo37 +150 zł Fundacja ZEA +35 zł Iwona K. -384 zł hotelowanie -15 zł odrobaczenie -12 zł Fiprex -80 zł transport do Niska (dzięki uprzejmości p. Waldka trasa Nisko-Zgierz, czyli ponad 300 km, jest gratis:)) Pozostałość po hotelowaniu Klary wynosi -306 zł.