Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35693
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Pod koniec tygodnia będzie u nas wet i tak sobie pomyślałam czy przy tej okazji nie pobrać krwi Grzesiowi, żeby sprawdzić co tam z jego wątróbką? Już trochę czasu minęło i może jest poprawa.
  2. Transport będzie w weekend (myślałam, że się uda wcześniej na tygodniu, ale ludziom nie pasuje, bo pracują), jutro będę ustalać szczegóły.
  3. Pięknotek! A jaki był grzeczny całą drogę. Pani, u której był, zrobiła świetny transporterek z kartonu, powycinała drzwiczki, okienka okratowała. Pełna profeska:) Aż sobie zostawiłam na wszelki wypadek (DS miał własny transporterek, więc przełożyliśmy kociaka), może kiedyś się jeszcze przyda. Pani dała też reklamówkę z wyprawką, książeczką... widać, że bardzo dba o te kotki.
  4. Dzisiaj miałam nawał telefonów głównie o Ferriego, ale także o suńki:) Jeden z domków dla Ferriego wydaje mi się bardzo sensowny, przekazałam kontakt Bogusik:)
  5. Wczoraj jakiś pan dzwonił i pytał o Fabio, ale tak tylko informacyjnie i chyba nic z tego nie będzie... Rozliczenie: Stan konta na 21 październik wynosił -450,70 zł +50 zł agat21 +30 zł ŚWIAT +100 zł Dorota Ś. +10 zł Niesiowata +50 zł helli -360 zł hotelowanie 22.10-20.11 Stan konta na 20 listopad wynosi -570,70 zł.
  6. Parę fotek Aurory (my po domowemu nazywamy ją też Hitlerka, bo tak trochę przypomina kogoś:)). Ona ma coś około 9 miesięcy. Kicia jest dzikawa i płochliwa, ale myślę, że ma szansę na oswojenie. Nie jest agresywna. Na rękach czuje się niekomfortowo i cały czas czeka na okazję, aby zwiać. Ogólnie unika kontaktu z człowiekiem, ale dużo obserwuje i czasami daje się włączyć do zabawy. Lubi towarzystwo innych kotów, nie jest agresywna wobec psów.
  7. No tak, koteczka w jednym miejscu, a Kokosz zdążył już rundkę dookoła zrobić:) Słodki rozrabiak:)
  8. Sunie pojadą w tym tygodniu, najpóźniej za tydzień (przyszły weekend). Na pewno będzie jeszcze jechał kotek do Krakowa. W sprawie Ferriego dzwoniła jeszcze pani spod Wrocławia, ale nie do końca była przekonana akurat co do Ferriego, mówiła, że zastanawiają się także nad adopcją szczeniaka. Ma już kota, świnkę morską i 8-letniego syna. Mieli psa, ale po rozwodzie mąż go zabrał ze sobą. Ona teraz wraz z synem pracują/uczą się zdalnie więc jest czas na aklimatyzację nowego członka rodziny. Mówiłam jej, że Ferri jest generalnie bardzo łagodny, ale koty musiałabym sprawdzić. Pokazałam jej także nasze szczeniaczki i wybrała sobie jednego, są zdecydowani. Jak wizyta pa wypadnie ok, to maluch pojechałby razem z suńkami (mam nadzieję, że znajdzie się dla niego miejsce).
  9. Gratulacje!!! Jak dobrze, że wszystko w porządku.
  10. Rozliczenie: Stan konta na 19 październik wynosił -272,50 zł +272,50 zł Jo37 -300 zł hotelowanie 20.10-18.11 -20 zł badanie moczu -18,30 zł antybiotyk -65 zł badanie krwi -103,50 zł USG i leki -16 zł przejazd do lecznicy Stan konta na 18 listopad wynosi -522,80 zł.
  11. Rozliczenie Argo: Stan konta na 18 październik wynosił -74,80 zł +60 zł RIVER +10 zł Jolanta08 +30 zł Iwona K. +400 zł Help Animals +50 zł RIVER +100 zł maarit +100 zł mariusz_pp -360 zł hotelowanie 19.10-17.11 -12 zł Fiprex -11 zł Rumen Tabs -18,30 zł antybiotyk -20 zł badanie moczu Stan konta na 17 listopad wynosi +403,50 zł.
  12. Kolejna zakupiona karma dla Kubackiego, niestety zdrożała i taniej nie znalazłam, koszt 148,80 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d234c8c67e890146
  13. Dziś miałam kolejne pytanie o Ferriego, ale dom z malutkimi dziećmi (2 i 4 lata), więc na prośbę Bogusik podziękowałam panu.
  14. Super, że trisie mają szansę na domki. Ari jest najbardziej śmiała z towarzystwa, najbardziej odważna, wszędobylska, zapomina się całkowicie w zabawie (uwielbia sznurki i patyczek z piórkami), przed głaskami jeszcze trochę umyka, ale już coraz mniej. Można ją wygłaskać podczas zabawy i jedzenia albo kiedy śpi. Mgiełka jest bardziej płochliwa i nieśmiała, ale jak się już ją przycupi i głaska lub weźmie na ręce to jest bardzo spokojna, nie wyrywa się z rąk. Można skupić jej uwagę zabawkami, podobnie jak Ari lubi sznureczki, piórka i piłeczki. Ale w zabawie jest bardziej ostrożna i trudniej ją głasknąć przy tej okazji:) Najgorszy jest Kajko, bo on jest bardzo płochliwy, złapany wyrywa się i nieraz mniej już podrapał. Ciężko go przywabić zabawą czy jedzeniem, jest bardzo ostrożny. Woli obserwować z bezpiecznej odległości i ewakuować się kiedy choćby zrobię ruch w jego stronę. Aurorze chyba będę powoli robić jakieś fotki, bo ona się może jeszcze długo oswajać. Może ktoś się zdecyduje na nią w takim stanie jak jest. Jest płochliwa i przeważnie gdzieś sobie siedzi "nienawidoku", ale często obserwuje jak się dzieciaki bawią (czasami bawi się razem z nimi) . Jak jest gdzieś w zasięgu i nie zdąży nawiać (np. w drapaku, w koszyku), to ją głaskam i nie ucieka. Je też chętnie przy mnie. Minął już miesiąc pobytu, więc zrobię podsumowanie: +250 zł bakusiowa (od helli) +150 zł Baltimoore +40 zł Baltimoore -300 zł hotelowanie 17-15.11 -20 zł odrobaczenie i Fiprex Ari i Kokosza -74 zł transport ze Szczebrzeszyna do weta i do hotelu Mgiełki, Kajko i Aurory -52,50 zł odrobaczenie i Fiprex dla tej trójki (+książeczki dla wszystkich) -150 zł szczepienie całej piątki + USG Aurory -16 zł przejazd do weta -22 zł odrobaczenie drugie całej piątki -40 zł transport do Biłgoraja (Kokosz) -40 zł koszt BlaBlaCaru (Kokosz) Stan konta na 15 listopad wynosi -276,50 zł.
  15. Amika już po sterylce, wszystko ok:) Waży 8 kg.
  16. No, miałam telefon od pani z Wrocławia w sprawie Ferriego:) Na razie wstępne pytanie, bo pani musi przedyskutować sprawę z rodziną, ale jakby ten domek wypalił to trzeba będzie autobus wynająć do przewozu psiaków:)
  17. Amika już nieco pewniejsza, spaceruje z ogonkiem podniesionym wysoko. Zaczęła się już załatwiać na spacerach, ale niestety mimo to zachowanie czystości jest jej obce póki co. Na środę umówiona sterylka.
  18. Fabio ze swoim kumplem Ferrim, oba chłopaki się bardzo polubiły:) Fabio ma ten plus, że jest bardzo przyjazny wobec innych psów bez względu czy to pies czy suka - do wszystkiego merda zamaszyście ogonem.
  19. Trzymam kciuki za wizytę dla suniek:) Świetnie by było, gdyby znalazły dom razem:) A tu Ferri ze swoim kumplem Fabio. Oba chłopaki się bardzo polubiły.
×
×
  • Create New...