Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35693
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Znów rozliczenie: Stan konta na 26 październik wynosił -333,16 zł +20 zł anonim +65 zł Iwona K. +40 zł Ewa Sz. +30 zł Marta P. +22 zł anonim +50 zł Anna H. +50 zł Marzanna K. -360 zł hotelowanie 27.10-25.11 Stan konta na 25 listopad wynosi -416,16 zł.
  2. Wrzucam trochę fotek Toudiego pod opieką ali123. On ma ok. 13 lat obecnie, ale chcemy jeszcze spróbować poszukać mu domu. Ostatnio jest trochę cudów, może i Toudie się załapie... On bardzo lubi być w domu, ale niestety ja na razie nie mam dla niego miejsca.
  3. Wpłatę otrzymałam. Dodatkowo przyszła zaległa wpłata od Fundacji ZEA 150 zł, więc u mnie jest na plusie 150 zł. Przekazać to na Amikę?
  4. Ok, to w piątek pobierzemy krew. Gdyby wątroba była ok, to można będzie odstawić Esseliv.
  5. Tylko niestety bardzo zaraźliwe dla innych psów. Dlatego ja pierwsze co robię u nowych psów to zaglądam do uszu, bo już przeszłam inwazję świerzba w hotelu, brrrr.
  6. Faktycznie. Pani ma do mnie dzwonić w czwartek to jej przekażę (znając życie pewnie i tak nie zadzwoni). Ja jestem niemal pewna, że nie będzie problemu przy zapoznawaniu psiaków. Ferri jest bardzo ugodowy. Z kotkami się chciał zapoznać, machał delikatnie ogonkiem, ale jak kotek jakiś dźwięk wydał lub co gorsza ruszył w jego stronę, to Ferri się wycofywał, taki odważny:)
  7. Cieszę się, że Nero dostał szansę na odmianę losu:) Pani od dwóch kotków dała na paliwo 100 zł, także do zapłaty za transport zostało 160 zł (całość trasy wyniosła 460 zł, z czego 200 zł jest dla suni co jechała od nas, a 260 zł dla Nero i kociaków, po które jechałam do Szczebrzeszyna i Izbicy).
  8. Miałam dziś fajny telefon, pani z Tarnowskich Gór, gaduła, brzmiało bardzo dobrze, opowiadała mi o dwóch poprzednich pieskach, jeden odszedł niedawno i w domu pustka. Fabio nie zostawałby sam, bo z mężem pracują na zmiany. Opowiadała mi z pół godziny o perypetiach tamtych psiaków z wetami, o problemach zdrowotnych, całą historię odejścia poprzedniego pieska. Głos się jej łamał momentami. Chyba się chciała po prostu wygadać, bo miała zadzwonić po południu po rozmowie z mężem i z decyzją o adopcji Fabio i... cisza. Albo mąż się nie zgodził.
  9. Szczeniaczek pojedzie jak tylko pani podejmie ostateczną decyzję (ma dać znać dziś/jutro). Mam nadzieję, że decyzja będzie na tak, bo maluchów jest 5 i już trochę dają popalić:)
  10. Te dwie pięknotki to z tego wątku: https://www.dogomania.com/forum/topic/352600-dwie-suczki-axaayla-oraz-piesek-dredzik-ferri-dostały-szansę-na-normalne-życiejadą-do-hoteliku-u-murki/
  11. Decyzja zapadła: sobota będzie wielkim dniem zarówno dla Poli jak i dla Axy i Ayli:)
  12. Dzwoniła ta pani, jest z Krakowa. Poprosiłam, żeby poczekała do czwartku, bo wtedy zapadnie decyzja odnośnie wcześniej zgłoszonego domu.
  13. Co miesiąc robimy kontrolne badania krwi i jest dobrze. Teraz troszkę się wątroba pogorszyła, ale nieznacznie. A Kuba czuje się dobrze, energii ma jak młody psiak:)
  14. Jak Samba brała antybiotyk to sikanie ustało, ale niestety po skończonej antybiotykoterapii problem wrócił. Znów chyba będę musiała złapać mocz do badania.
  15. U Kaśki pojawił się mały guzek na tylnej łapie (średnica ok. 3 cm), solidnie go obmacałam i nie boli raczej suni, jest twardy i oderwany od tkanki mięśniowej. Jak będzie u nas wet pod koniec tygodnia to mu to pokażę. Przeglądałam wcześniejsze zdjęcia i guzek jest widoczny dopiero na tych ostatnich, tutaj na tylnej łapie na kolanie ten czarny punkt to jego cień. Rozliczenie: Stan konta na 25 październik wynosił -40,50 zł +450 zł helli +40,50 zł mar.gajko -450 zł hotelowanie 26.10-24.11 Stan konta na 24 listopad wynosi 0 zł.
  16. A przez Janów będzie ten ktoś jechał? Mogłabym podać Mgiełkę i ew. Kajko z Ari jak dom nadal chętny. Ja będę jechać prawdopodobnie w sobotę, ale szykuje mi się spory zwierzyniec, więc by mi trochę odpadło:)
  17. Rozliczenie: Stan konta na 23 październik wynosił +1440,10 zł -255 zł hotelowanie 24.10-22.11 -28,30 zł Esseliv Forte -148,80 zł karma Stan konta na 22 listopad wynosi +1008 zł.
  18. Suńka jest fajna, łagodna, spokojna ale lękliwa. Z czystością jest na bakier, choć teraz i tak jest trochę lepiej, bo zaczęła się załatwiać regularnie na spacerach i z siku już czasem wytrzymuje. Sunia niestety jest też trochę szczekliwa. Ma tendencje do poszczekiwania jak zostaje sama, jest też czujna i rozszczekuje się jak coś usłyszy, szczeka na obce osoby, boi się nowopoznanych psów i je odstrasza jeżąc się, szczerząc zęby, warcząc i startując do nich. Wszystko to ma podłoże lękowe. Na smyczy chodzi tak, że ciągnie tam gdzie chce iść i zapiera się, kiedy gdzieś nie chce iść:) Takie to trochę z charakterkiem:) Sunia jest na razie w boksie wewnętrznym. Jak wyjadą z domu sunie (Pola, Axa, Ayla), to będę mogła ją zabrać do domu i zobaczę jak będzie.
  19. Ja niestety nie podejmę się wzięcia tego pieska, mogę sobie z nim nie poradzić. Widziałam go na żywo jak się zachowuje, gdzies tu na dogo też jest filmik jak się rzuca do siatki do TZa Toli. Podejrzewam, że jest z dużymi psami, bo z małymi wszczynał awantury, a duże go ignorują i on też się ich pewnie trochę boi zaczepiać. Jedyna nadzieja, że może to tylko stres/lęk tak na niego działa i zabrany ze schroniska do domu okaże się całkiem innym psem, bo czasami tak się dzieje. Wydaje mi się, że on powinien trafić do domu bez innych psów. Ja obecnie mam już jednego agresora, z którym staram się pracować. Jest to bardzo czasochłonne i stresujące zadanie.
×
×
  • Create New...