Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35693
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Dziś był jakiś telefon do jankamałpa, ale do mnie pan już nie zadzwonił. Nie wiem czemu taka fajna sunia nie ma szczęścia. Rozliczenie: Stan konta na 1 październik wynosił -360 zł +360 zł jankamałpa -360 zł hotelowanie 2-31.10 -7,50 zł odrobaczenie -6 zł Fiprex Stan konta na 31 październik wynosi -373,50 zł.
  2. Za odrobaczenie trójki 42,50 zł (to razem z książeczkami) + 10 zł Fiprex. Do kosztów trzeba też doliczyć transport trójki ze Szczebrzeszyna do Janowa Lub. (wet) i do hotelu: 74 zł oraz ostatni przejazd do lecznicy na szczepienie i usg: 16 zł. Mam trochę nowych fotek i filmik:) może dziś uda mi się wstawić.
  3. Myślę, że spokojnie odnalazłby się w bloku, to nie jest lękliwy psiak i szybko się odnajduje wśród obcych (jest bardzo łagodny). Nie wiem na 100% jak z zostawaniem samemu (może poszczekiwać na początku), ale on dużo śpi i jest spokojny. Niszczyć raczej nic nie będzie, czystość zachowuje super.
  4. Dzisiaj miałam pierwszy telefon o suńki z Warszawy, pani pytała czy jest możliwość adopcji jednej suni (Ayli). Ma już psiaka, więc dwóch nie może adoptować. Podesłałam kontakt Bogusik. Ferri ma już zrywy do zabawy:) Ostatnio jak go wyprowadzałam to musiał na początku odtańczyć taniec radości (piruety dookoła siebie:)), a jak go wczoraj spuściłam ze smyczy to biegał dłuższy czas dookoła placu jak torpeda:) Zabawkami niestety nie umie się jeszcze bawić. Próba rzucenia piłki kojarzy mu się z zagrożeniem. Bardzo lubi być przy człowieku. Jak gdzieś siadam, to Ferri obok mnie siada, jak mu znikam z oczu to pędzi i szuka:) Sam już wraca do boksu, załapał, że spacerki są i będą:) Zaczyna też trochę szczekać. Czystość nadal super.
  5. Fabio się do kotów (i innych małych zwierząt) kompletnie nie nadaje. Wszystko chce upolować:(
  6. Dziś złapałam i zawiozłam mocz Samby do analizy, bo sunia ostatnio częściej i więcej sika w boksie (wcześniej zdarzało się jej sporadycznie, a teraz jest notorycznie nasikane i mocno pachnie). Myślę że, to problem Samby, bo kałuże są zawsze w jej "miejscu" (kiedyś ją przyłapałam), Argo ma inne "miejscówki" i on zawsze podsikiwał.
  7. Wczoraj dzwoniła miła pani z Warszawy, ale pierwsze pytanie jak do kotów, bo w domu jest kot...:(
  8. Ok. 10.00 wyjeżdżam i ok. 11.00 przekazuję ją kierowcy, który dowozi ją prosto do Zgierza. Pewnie koło 16.00 będzie Klara już na miejscu.
  9. Ayla nie jest chuda. Jest szczupła i może na zdjęciu wydaje się, że ma wcięty brzuch, ale to dlatego, że ma sierść wygoloną na brzuchu i jest takie wrażenie. Jest lżejszej budowy niż Axa.
  10. Wczoraj byłam z ferajną u weta na szczepieniu. Aurora miała robione USG, ale ciąży nie widać, więc wet zaszczepił także i ją. Koszt szczepień i USG 150 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/f88a4c4c7e6a0fd2 Mgiełce się poprawiły oczka, już nie ma trzeciej powieki:)
  11. Na razie suńki chodzą na smyczach po ogrodzie, bo już mi się Ayla próbowała przeciskać pod bramą;) Podobno do schroniska trafiły w ten sposób, że grasowały w czyimś kurniku... Także możliwe, że lubią sobie robić wycieczki. Bardzo lubią dzieci, nie są agresywne wobec kotów (ale od misek wara;), w domu są bardzo grzeczne, czystość zachowują, lubią się bawić. Jak widać są bardzo miziaste i mega łagodne. Ayla nie lubi gładkich powierzchni (płytki, linoleum), boi się po nich chodzić.
  12. Ferri jak na razie jest super psiakiem. Na początku trochę wył i wydawał koszmarne dźwięki kiedy go zamykałam w boksie lub kiedy był zamknięty i mnie zobaczył (i np. wypuszczałam sąsiedniego psa). Ale z każdym dniem jest spokojniejszy, przyzwyczaja się do tego, że spacery są regularne i teraz już tylko popiskuje. Co istotne, Ferri owszem lubi spacery, ale przede wszystkim chce do człowieka. Uwielbia po prostu siedzieć, kłaść się przy mnie. Bez problemu usunęłam mu wszystkie dredy i dziś już wyczesałam z grubsza. Czystość zachowuje super. Zdjęcia zrobię po kąpieli, na razie trzeba dużo samozaparcia, żeby go przytulać:) A póki co fotki dziewczynek, najpierw Axa:
  13. Mam nadzieję, że się sunia nie rozbisurmani zbytnio:) Uczulałam tych ludzi, żeby jej nie rozpieszczali na początku, bo mimo wszystko charakterek ma:) Z czasem na pewno jakieś problemy się pojawią, trzeba mieć nadzieję, że sobie poradzą. Rozliczenie suni: -153 zł hotelowanie 6-23.10 (zniżka ze względu na karmę) -112 zł transport z Zamościa do hotelu i weta -4 zł odrobaczenie II -160 zł transport do Rzeszowa Pozostałość po hotelowaniu Savi wynosi -429 zł.
  14. I kolejne rozliczenie Dżekiego... Stan konta na 26 wrzesień wynosił -429,66 zł +60 zł Iwona K. +30 zł Ewa Sz. +30 zł Marta P. +200 zł jess +50 zł Limonka80 +50 zł Anna H. +50 zł Marzanna K. -360 zł hotelowanie 27.09-26.10 -7,50 zł odrobaczenie -6 zł Fiprex Stan konta na 26 październik wynosi -333,16 zł.
×
×
  • Create New...