Jump to content
Dogomania

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/10/21 in Posts

 1. Działa na świerzbowca, nawet nużeńca, pchły i robale, oprócz tasiemca, one nie były odrobaczone tabletkami, tylko na początku delikatnie Advocaem właśnie, który działa przez 30 dni. Dzisiejsza nocna koopa zawierała już niewiele robali - glisty :( Wetka jest naprawdę rozsądna, nie robi nic "na hurra", tylko stopniowo, stan Feniksa był dramatyczny, dlatego odrobaczanie na tasiemca będzie być może już dzisiaj, zależy od wyników i jego stanu ( a ten chyba ją pozytywnie zaskoczy:)) Na jednym ze zdjęć widać, jak Feniks zagląda "w stronę światła" ;) drzwi otwarte, Kubuś popędził na obchód, a Fen
  8 points
 2. Wyniki nie są przecież takie drastyczne, nie panikujcie. To nie jest niewydolność wielonarządowa tylko zaniedbany zdrowotnie staruszek, nerki wiadomo, słabsze, ale kreatynina niewiele przekroczona, tylko mocznik, będzie miał dostęp do wody to poprawi. Ft4 też może być obniżone z uwagi na zły stan ogólny i wyniszczenie, ale da się wyrównać, dobrze ze to nie nadczynność tarczycy. Wątroba według mnie najgorzej, trzustka pewnie też, ale zawsze dieta i leki wspomagające wątrobę mogą pomóc. I czas żeby mógł dojść do siebie po złym odżywieniu i mega zarobaczeniu. Ciekawa jestem co wetki p
  5 points
 3. W tych kochanych oczętach jest ciekawość i chęć życia! W paczce była śliczna, kolorowa obroża, ale - nie założę mu na razie tęczowej, dopóki nie będę miała 100% pewności, że ta obroża to jedyna tęcza, jaka jest dla niego. Czeka na niego tęcza na obroży, tylko ta tęcza !!! To będzie tęczowa obroża zamiast innej tęczy...Zdrowszy, silniejszy, wykąpany - będzie prześlicznie w niej wyglądał na spacerkach po zielonej trawce.
  5 points
 4. Jak na jego stan, to wyniki nie są wcale takie złe. Najgorzej jest z tarczycą. Wątroba lekko podniesione enzymy. Nerki wcale nie tak żle. Fosforany są podniesione, ale bierzcie pod uwagę ile on ma lat. Niepokoi brak glukozy w krwi. Anemia jest , ale przy takim zarobaczeniu to też normalne. Potas wysoki,może dostał za dużo w kroplówce. Albuminy obniżone z niedożywienia. Właściwie wszystko jest do wyrównania. Ciekawe jak zęby, czy nie są źródłem infekcji.
  4 points
 5. Tuliś o sobie przypomina. Są jego wyniki hist-pat. Zacytuję: "opis barwny, ale nowotworu nie ma". To najważniejsze!
  4 points
 6. Mari siedziała obok Fenixa, pozwolił posmarować się maścią, usunąć największe dredy i głaskać... Ten niby przysypiał, ale jak wstała to popatrzył na nią z wyrzutem ;)
  3 points
 7. A.... Jeszcze Cezar. Dobrze że się odnalazł. Gdzie by miał tak dobrze?
  3 points
 8. Ja się niestety nie znam na psach, bardziej na kotach i innych ssakach. Ale niektóre rzeczy są uniwersalne. Starsi ludzie z wiekiem też mają osłabione nerki, po ciężkich chorobach obniżone fT4, ale przecież na to nie umierają :) Znam też kilka starszych psów, które dostają hormony tarczycy, więc da się to zrobić. Pamiętajmy, ma 17 lat, musiał mieć końskie zdrowie że dał radę w tym schronisku :)) Dobre geny :)) Z wątrobą mam nadzieję, że da się coś podreperować. Dobrze, że Feniks ten pierwszy kryzys przetrwał. Ten po odrobaczaniu, delikatnym, ale takie zarobaczeni
  2 points
 9. Znam, jako dziecko musiałam pić wiele ziół na chore nerki - skrzyp, pokrzywę, Urosan też...do dzisiaj nie lubię żadnej herbaty...ot, taki "uraz z dzieciństwa";) ale Feniksowi zrobię :) Wszystko jest : apetyt, qpy, nastrój :) Własnie do nich zajrzałam - śpią dwa susły. Bardzo się cieszę, że Feniks śpi mocno, nie "na czuwaniu", ułożony na boczku, lekko pochrapuje ;) Kubunio nie chrapie, dzisiaj jakiś bardziej śpiący - ze spaceru sam wrócił i poszedł spać. Pościerałam kałuże i cichutko wyszłam, żeby tu zajrzeć. Kubuś się obudził, Feniks śpi dalej. Zaraz do nich wrócę. Fen
  2 points
 10. Ogromnie, bardzo serdecznie dziękuję Wam kochani za wspieranie finansowe seniorów. Jak to staruszki, co rusz to coś dolega i koniecznie trzeba leczyć, a i specjalistyczna karma jest potrzebna. Już się martwiłam, bo zaraz trzeba będzie zapłacić za hotel za luty co najmniej 580,00zł, jeśli nie było wyjazdów do weta (a były), a na koncie było tylko 420 zł. Po dzisiejszej aktualizacji jestem spokojna o to, że będzie można uregulować należność. Wprawdzie jeszcze trochu brakuje, ale właśnie skończył się mój bazarek i będę mogła zasilić konto seniorów, tak żeby wystarczyło na zapłacenie za hotel.
  2 points
 11. Wszystko stabilnie. Chce jej zrobic na dniach kontrolne badanie krwi. Kiedy przyjechał Armi z tego samego schroniska, to dałam go do pokoju Amely. teraz jest wyścig do miski ;) Kota mogła wyjadac Amely, ale Armi juz nie ma takiego przywileju.
  2 points
 12. Jedynie obowiązek kastracji rozwiązałby ten problem, ale nie dopuszczą do tego właściciele schronisk, dla których jest to bardzo dochodowy biznes :( Ich lobby w sejmie jest bardzo mocne.
  1 point
 13. Wczoraj w nocy tak się rozpisałam i ... wszystko mi diabli wzięli bo trafiłam na tą nocną przerwę na dogo :-(. Spróbuję jeszcze raz :-). Jak zaglądam na stronę tyskiego schroniska to niestety żadnego z psiaków przedstawionych na wątku już nie ma w dziale "do adopocji". Czy dlatego że zostały adoptowane czy dlatego że odeszły za TM nie wiem... Mnie ze Szczecina trudno to ustalić na miejscu. Jakiś czas temu zmieniły się władze w tym schronie i nie ma już kierowniczki, która mnie kojarzyła i ewentualnie by mi coś konkretnie powiedziała... Jedna nie ma tego złego co by na dobre ni
  1 point
 14. Beton,zimnica na dworze.niedożywienie teraz to wszystko odbija się na psie.Trzeba pilnować go aby miał ciepło w domu,leżał też na grubym legowisku izolowanym od kafelek i może na dworze kubrak by nie zaszkodził.A rozi dobrze radzi,na schodach z boku grubszy nawet wystarczy stary jakiś chodnik.Feniks nie będzie czuł betonu,twardości i będzie lepiej wchodził,schodził. Myślę,że jak będzie dobrze odżywiany,nabierze sił i po wdrążeniu leczenia będzie dobrze tylko na to potrzeba czasu.
  1 point
 15. Pan Artur (teraz przejrzałam jego profil) zajmuje się profesjonalnym transportem psów głównie na trasie UK-Polska. Ma własną firmę. Transport do Białego ma przy okazji. Pytał mnie o rasę psiaka i wielkosc, a kiedy poznał historię, powiedział że zawiezie go za darmo. :)
  1 point
 16. Coś wątek Benity ucieka w zapomnienie, coraz rzadziej i coraz mniej osób zagląda. Chyba czas odświeżyć go na wiosnę. Elik - a jak twoje telefoniczne leczenie? Trzymajcie się w dobrym fizycznym i psychicznym zdrowiu.
  1 point
 17. Jesusickuuu wszystkie przecudne kochane Tysiu modlimy za wszystkie Pozdrow ogromnie serdecznie calunie Dt kocinkowe
  1 point
 18. Myślałam, że widok z lewej też się pojawi, ale nie.
  1 point

Announcements

 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...