Leaderboard
Popular Content
Showing content with the highest reputation on 09/01/23 in all areas
-
Małgosia i Tomek pomogli tak wielu psom, że można je liczyć w setkach. I po prostu, nie mają siły i chęci na dalszą aktywność. Chcą pożyć własnym życiem, nacieszyć się sobą i Rodziną. Bo czas ucieka,a psia bezdomność, zamiast się zmniejszać, to się zwiększa..... Fundacje żrą się między sobą, na psiej bezdomności zarabia wiele osób, sensownych zmian w prawie nie widać, a Siłaczkom i Judymom już nie starcza sił.....3 points
-
Ja nie potrafię przejść obojętnie obok zwierzaków w potrzebie. Będę pomagać bo jest coraz mniej osób pomagających.2 points
-
2 points
-
Pojawił się na ulicy,dokarmiałam go przez tydzień. W końcu położył się przy blokach,a to nie jest przyjazne miejsce dla bezdomnych zwierzaków. Kilka godzin trwało zanim udało się nam mu pomóc. Nie znając psiaka bałyśmy się,że może ugryzć,że może pomyśli,że po raz kolejny ktoś chce go skrzywdzić. Położył się na kłujących gałęziach,bo na ziemi bardzo zimno. Myślałyśmy,ze może jest chory,albo bardzo zmęczony tułaczką,bo nie chciał wstać,tylko podnosił głowę i patrzył na nas. Ale raczej to drugie. to drugie. Kofik,tak ma na imę psiak zostałał odpchlony i odrobaczony..Po podaniu tabletki psiak sie zataczał,ale pózniej mu przeszło. Załatwił się robalami,tasiemcem i innym dziadostwem. Kofik jest oceniany na 6-8 lat Miły i kochany ,kocha wszystkich,nawet koty,ale najbardziej człowieka. Na chwilę obecna udało się nam go zabezpieczyć,ale nie może tam zostać. Zrobiłam ogłoszenia na olx-ie,na Kraków,Katowice i Warszawę,ale niestety:( Tutaj przy śmietniku przy blokach A tutaj u weta na badaniach,Kofik waży 15kg Fotka Koficzka z hoteliku Wpłaty jednorazowe dla Kofika: Anonimowo----50zł Nesiowata---20zł Pani Ania G-R----100zł Lipsik---50zł Poker---50zł Mruczka---200zł Madie---150zł Isabel----100zł bakusiowa----50zł Pani Ania G-R---150zł znajoma elik Agnieszka 50zł Nadziejka----55zł helli----100zł limonka80----40zł Pani Ania G-R----372zł Ellig----40zł MikAga-----50zł Isabel---50zł Anonimowy Darczyńca---200zł MikAga----30zł/wpłata w lipcu/ Z bazarku Nadziejki---47zł/25.07/ z bazarku Nadziejki ---41.50zł /08.08.2023/ z bazarku Nadziejki ---66zł /20.09.2023/:) z mojego wrześniowego bazarku---50zł/28.09/ MikAga---30zł /05.10.2023/ Pani Ania----264zł /12.10.2023/ Helli-----250zł /21.10.2023/ Mik-Aga-----3 x 30zł, w grudniu 30zł Mik Aga 60zł bakusiowa 20zł elmas---20zł --------------------------- 2024 MikAga----30zł bakusiowa---10zł Anna G-R---190zł Elik---30zł Poker----50zł MikAga---30zł Poker---25zł Elik---25zł MikAga----30zł Poker ---25zł Deklaracje stałe: koja---40zł----/wpłacone za maj / wpłacone za czerwiec/wpłacone za lipiec i sierpień/wpłacone za IX I X/wplacone za XI i XII 2023//////////wpłacone za styczeń i luty2024////////wpłata 40zł 03.03.2024 Pucka69----20zł---wpłacone za maj ,wpłacone za czerwiec ,,wpłacone za lipiec/,wpłacone za sierpień/,wpłacone za wrzesień / wpłacone za pazdziernik:)wpłacone za listopad,wpłacone za XII................Wpłacone za styczeń 2024/wpłacone za luty 2024/ Helli---100zł--- wpłacone 28.05.2023,wpłacone za czerwiec 23.06.2023,wpłacone za lipiec 25.07.2023/wpłacone za sierpień -22.08.2023/wpłacone za wrzesień---22.09/wpłacone za pazdziernik 21.10/wpłacone za listopad 22.11./wpłacone za grudzień 28.12------------------wpłacone za styczeń 2024/wpłacone za luty 2024 Limonka80----40zł---wpłacone za maj 28.05.2023/wpłacone za czerwiec i lipiec 2023-- 100zł//wpłacone za sierpień 2023/wpłacone 50zł za IX/wpłacone za X/wpłacone za XI,wpłacone za XII,limonka80---XII/2023/wpłacone za luty 2024 Nesiowata---10zł---wpłacone za maj 30.05.2023, wpłacone za czerwiec 14.06.2023/ wpłacone za lipiec 2023---14.07.2023/wpłacone za sierpień---13.08/wpłacone za IX,X i XI 2023...wpłacone za XII....................2024----------styczeń/wpłacone/wpłacone 15Zł Elf i Mango---30zł/wpłacone za czerwiec 29.06.2023/,wpłacone za lipiec 2023/ wpłacone za sierpień 2023/wplacone za wrzesień 2023/, wpłacone za pazdziernik 2023,wpłacone za listopad 22.11/wpłacone za XII/20zł gratisik:)/ 2024----styczeń-30zł/ wpłacone za luty 2024 ------------------------------------------------------ Wpłaty stałe:240zł Wydatki: szczepienie wirusówki----65zł Koszty kastracji pokrył UMiG w Szczebrzeszynie transport Szczebrzeszyn -Lublin 70zł 08.05.2023-----zaliczka na hotelik 600zł 05.06.2023---wpłata na konto hoteliku 200zł /dopłata do hotelikowania za maj//zapłacone od 07.05.2023 do 07.06.2023/ 08.06.2023----wpłata na konto hoteliku 232zł/ zwrot za badanie krwi i odrobaczanie 06.07.2023------wpłata do Hoteliku 600zł /od 07.06.2023 do 07.07.2023/ 07.08.2023---wpłata do Hoteliku 600zł /od 07.07 do 06.08.2023/ 23.09.2023---wpłata do hoteliku 600zł /od 07. 08. do 06.09.2023/ ------------------------------------------------------------------------------------------------------ Obecny stan finansowy Kofika:920zł/08.06.2023/ Obecny stan finansowy Kofika:1050zł\23.06.2023/ Obecny stan finasowy Kofika 1360zł /05.07.2023/ Stan finansowy Kofika 660zł /03.09..2023/ Stan finansowy Kofika 1026zł /28.09.2023/ Stan finasowy Kofika 426zł /28.09.2023/ Stan finansowy Kofika 600zł/21.10.2023/ Stan finasowy Kofika 310zł /23.11.2023/ Stan finansowy Koficzka 660zł/14.12.2023/+ 20zł / obecnie 680zł Stan fnansowy Koficzka 180zł /29.12.2023/ ---------------------------------------------------------------------------------- 2024 Stan finansowy Koficzka 760zł / 26.01/ Stan finasowy Koficzka 210zł /30.01/ Stan finasowy Koficzka 315zl /08.02.2024/--- 445zł/25.02.2024/25.02-----470zł/550zł Hotelikowanie Kofika od 07.05.2023 do 06.06.2023 ......zapłacone 800zł Hotelikowanie Koficzka od 07.06. 2023 do 06.07.2023/...zapłacone 600zł Hotel od 07.07.2023 do 06.08.2023...zapłacone 600zł Hotelikowanie Kofika od 07.08.2023 do 06.09.2023...zapłacone 600zł Hotelikowanie Koficzka od 07.09.2023 do 06.10.2023 zapłacone 600zł Zapłacone za hotelikowanie Koficzka od 07.10. do 06.11.2023 Zapłacone od 07.11 do 06.12.20231 point
-
I kolejna noc za nami. Lala obraziła się na mnie (przy okazji kąpieli Rikiego i ona się wykąpała) i poszła spać z bratem, wierny Majki został ze mną na łóżku na a Riki obok na posłaniu. Spokój był dopóki się nie ruszałam. Wtedy Majkiemu włączał się system obronny i zaczynał powarkiwać na co bardzo chętnie odpowiadał Riki.jeden poszedł leżeć za mnie, drugi na posłanie i był spokój. Rano obydwaj wyszli na siku bez problemów. I o dziwo - dziś rano Riki zjadł trochę puszki. W ogóle to on je mało. Psie przysmaki absolutnie go nie interesują. Później pojadę po zlecenie na kastrację, odbiorę wyniki badań i ,mam nadzieję, ustalimy termin zabiegu. Tym razem brat będzie musiał posiedzieć z nimi kiedy ja pojadę.1 point
-
Pani zainteresowana Koficzkiem ma się jeszcze zastanowić, ale raczej nic z tego nie będzie, bo rozmawiała z hotelikiem i wie, że Kofik to piesek spokojny i tego spokoju wymagający od otoczenia, a u pani w domu jest młoda, żywiołowa suczka, która na pewno by mu przeszkadzała. W domu są też koty, ale tutaj raczej problemu by nie było. Pani jest osobą rozsądną i znającą się na psach, więc nie chce przysparzać Kofikowi stresu, prosiła żeby dać jej kilka dni na decyzję, ale ze względu na dobro Kofika ta decyzja najprawdopodobniej będzie na "nie".1 point
-
No to jesteśmy po wizycie. Była walka o krew, ale jakoś udało się pobrać, pełen profil. Wyniki będą jutro. Pazurki obcięte (drapał wczoraj jak kot). I tu już było spokojnie. Waży 8 kg, zaraz dam mu tabletkę na robaki. Oczy, uszy i zęby czyste, osłuchowo wszystko w porządku. Ledwo wróciłam do domu - sms z gminy, że mam do odebrania zlecenie na kastrację. Odbiorę jutro bo chłopak ma miłosne zapędy do obydwojga, zaczyna się rozkręcać. Trzeba będzie go zaczipować. Ale to już przy kastracji. Do tej pory była ta usługa darmowa. Później wstawię dzisiejszy paragon, muszę zająć się ogórkami, które mi zostały do zrobienia. Na szczęście - niewiele.1 point
-
Po 3 obudziłam się nieszczęśliwie. Lala spała ze mną więc od razu zaczęła pomrukiwać. O dziwo - Majki zdecydował się tym razem na posłanie i pozostał na parterze. Też od razu zaczął pyskować. A biedak Riki nie pozwolił sobie na takie traktowanie i ruszył na Majkiego. Na szczęście zostawiłam mu szelki i odciągnęłam. Majki wskoczył na łóżko i stamtąd dalej warczał. On się po prostu boi. A Riki bardzo nieszczęśliwy bo on też chciałby spać na łóżku ale chwilowo nie ma takiej możliwości. Teraz jest spokój, każde w innym miejscu i cisza. Riki próbuje za mną chodzić wszędzie tak jak Majki. a dworze nie ma z nimi problemów. A - Riki w ogóle nie reaguje na koty, przechodzi koło nich jakby były niewidoczne. Pojedziemy później do weterynarza, zobaczymy co on powie. Zdjęcia też będą później. Buro i ponuro ale da się żyć.1 point
-
Karma od ZEA dotarła, od wczoraj ją dostaje. Dziękuję, bo Koda bardzo sie ucieszyła z takiego pysznego jedzonka. Na wtorek jest umówiona na RTG i jesli bedzie nadal czysto, to na mastektomię. Mam nadzieję, że juz nic tym razem nie przeszkodzi. Sprawdzalismy specjalnie prognozę pogody Jest teraz w bardzo dobrej kondycji.1 point
-
1 point
-
Oczywiście to byłoby optymalne, zresztą Bonus dobrze chodzi na smyczy i jest w ogóle jedynym pieskiem z którym ja na smyczy wychodzę. Ale nie jestem w stanie wychodzić z nim kilka razy dziennie, to jest nierealne, nie dam rady, pracuję do południa. Wracam dom jest zasiusiany, sprzatanie, karmienie, przewijanie. I tak do nocy. nie mam ani czasu ani nawet siły W sumie przydałby się taki pacjent, duży co najmniej jak Makuś ale łagodny z usposobienia. Żeby mógł spędzać czas z Bonusem, żeby Bonus mu nie zagroził ale też na tyle łagodny, że zaczepiony przez Bonusa po prostu by go przytrzymał, a nie zrobił krzywdy. Bonus zresztą kiedy raz spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią na zaczepki, później już nie atakuje ponownie. Tak było w jego "męskiej przyjaźni" z Frankiem.1 point