Jump to content
Dogomania

Uwaga Fiprex !!!!!!!!!!!!!


Agnes7621

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='SuperGosia']Olga, zakraplaj Fiprexem raz na 3, a max 3,5 tygodnia.
I starczy.

Wszystkie moje psy są na tym preparacie od 2,5 roku. Zero wbitych kleszczy. A po Frontlinie byl kleszcz i "babeszja" :angryy:[/quote]

no ale własnie zakraplam Fiprexem i po 3 dniach od zakroplenia pies miał 4 kleszcze !
dlatego zaczęłam się zastanawiac nad zmianą.
Juz sama nie wiem - a ile kleszcz musi byc wbity zeby zarazić babeszjozą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olga132']ile kleszcz musi byc wbity zeby zarazić babeszjozą?[/quote]
zobacz tu wkleiłam wyjasnienie:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1100/co-na-kleszcze-najlepsze-109836/index13.html#post12179219[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']znalazlam
[URL="http://www.allegro.pl/item616852012_fiprex_l_3_tubki_po_4_ml_najtaniej_promocja.html"]Fiprex L 3 tubki po 4 ml. Najtaniej - Promocja!!! (616852012) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
jestem w szoku:crazyeye:
a powiedzcie mi jeszcze, bo tak sie ostatnio zastanawialam, czy skoro moj pies wazy 40 kg, to powinnam go zabezpieczac L-ką, czy już XL-ką?[/quote]
Ja zawsze robię zapas, tak mi doradził wet, to ponoć nie szkodzi. Mam suczkę, której waga oscyluje między 9,5 - 10,5 kg. i dostaje dawkę na 10-20 kg.

Link to comment
Share on other sites

znalazlam
[url=http://www.allegro.pl/item616852012_fiprex_l_3_tubki_po_4_ml_najtaniej_promocja.html]Fiprex L 3 tubki po 4 ml. Najtaniej - Promocja!!! (616852012) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
jestem w szoku:crazyeye:
a powiedzcie mi jeszcze, bo tak sie ostatnio zastanawialam, czy skoro moj pies wazy 40 kg, to powinnam go zabezpieczac L-ką, czy już XL-ką?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Ja też używam Fiprexu już jakiś czas i jestem zadowolona. Kupuję w sklepie zoologicznym, za tubkę L płacę 28 zł.[/QUOTE]
W "moim" zoologu L-ka kosztuje 15 zł.
[url=http://psiraj.pl/index.php/sklep-zoologiczny-w-krakowie?category_id=90&page=shop.browse&limit=10&start=30]Przeciwpchelne[/url]


Anika - to był po prostu inny gatunek kleszcza. W Polsce jest ich chyba ok 20.

Link to comment
Share on other sites

A taka sprawa: zaaplikowałam psiakowi Fiprex w zeszły czwartek.Dawka większa niż powinien dostać,ale nie zauważyłam,że wzięłam L a nie M.
Psiak nie wykazywał/nie wykazuje/ żadnej reakcji alergicznej,więc spoko.
I wczoraj zobaczyłam na nim wbitego kleszcza.
Pomyślałam-wbił się,ale Fiprex go "wysuszy".
Postanowiłam jednak nie czekać i wyjęłam gadzinę.Wyszedł szybko i nic w skórze nie zostało.I tylko jedna sprawa mnie zastanawia: gdy parę dni przed Fiprexem kleszcz wbił się w mojego malucha-był z ciemnym odwłokiem.Uznałam,że jest wypełniony krwią.
Teraz odwłok był szary,przy zmiażdzeniu była w nim szara substancja.
To norma po środkach chemicznych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']zobacz tu wkleiłam wyjasnienie:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1100/co-na-kleszcze-najlepsze-109836/index13.html#post12179219[/URL][/quote]

[B]dzięki !!![/B]

[B]jeszcze znalazłam cos takiego:[/B]
[URL="http://www.ziz.psy24.pl/art.php?art=1429"]www.ziz.psy24.pl/art.php?art=1429[/URL]

Link to comment
Share on other sites

A co sądzicie o sabunolu? Stosuję u swoich psów i na razie ok. Podobno nie dla kotów, ale pers dostał stosowną działkę i żaden kleszcz się go nie ima, a wcześniej zdjęłam 2 opite.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Do jasnej .... /ciasnej/...czego Wy Ludzie oczekujecie? Płacicie za LEK!Ktoś to opracował=wymyślił i wyprodukował. Odpowiada za bezpieczeństwo i skuteczność a Wy się targujecie o 5 zł. Głupie sznurówki kosztują 30 zł a to dwa kawałki sznurka.
Znając ceny hurtowe leków i ceny internetowe zastanawia mnie skąd pochodzą te preparaty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medvetka']Znając ceny hurtowe leków i ceny internetowe zastanawia mnie skąd pochodzą te preparaty.[/quote]

to JAKIE sa te ceny hurtowe?:cool1: bo ja wiem, ze wet sobie slono dolicza do kazdego produktu, do kazdej szczepionki, tabletki etc. To z jakiej racji ma nie byc taniej na allegro czyli u kogos kto prawdopodobnie nawet sklepu stacjonarnego nie prowadzi? Koszty utrzymania takiej "placowki" spadaja znacznie. To juz by byl szczyt wszystkiego gdyby bral tyle samo co wet;)

A skad ja kupuje? U weta - ale nie kolo siebie:evil_lol: i coz...cena duzo nizsza - boli? nie bardzo:eviltong:

Karmy u weta tez nigdy nie kupie - bo on i tu sobie dolicza %, to ja wole za to samo zaplacic mniej w sklepie net:evil_lol:

A sznurowki kupuje na bazarku - nie dalabym 30 zl:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Każdy będzie kupował tam gdzie jest mu wygodniej, taniej itp. Sama biegam na drugi koniec miasta do sklepu w którym np. jest tańsze masło ale nie przeżywam tego faktu jak Wy przy zakupie "odkleszczaczy itp." i nie oskarżam właścicieli punktów usługowych, że są zdziercami.
Mam okropna cechę...jestem przewrażliwiona na punkcie marudzenia klientów ",że drogo" i wiecznego targowania się o każdą złotówkę. Czy kupując bułki i masło tez się tak targujecie? Znakomita większość ma chore wymagania ale najlepiej, żeby wszystko było za darmo.

PS. MAm dziś zły dzień i wyżywam sie na Was za popołudnie. Przynieśli mi dziś na dyżur (na 0,5h przed końcem) nieprzytomnego ONka z żółtaczką i krwiomoczem = podejrzenie babeszjozy. Pełne obsłużenie go zajęło mi ponad 3h = 3nadgodziny.Gdyby właściciele ruszyli DUPĘ kilka dni temu dziś byłoby po temacie a tak ma pewnie z 15% szans, że dożyje jutra. Oczywiście na koniec była awantura o kasę.

Link to comment
Share on other sites

Medvetka, tez bym sie wsciekla na wlascicieli tego onka.. A wracajac do fiprexu, chodzi tylko o to, zeby kazdy mogl wybrac, gdzie kupuje, a nie, zeby mu narzucano.. Ja na przyklad wole oszczedzic kupujac fiprex niz na wizycie u specjalisty weta (nefrologa), badaniach co 2 miesiace i specjalistycznej karmie.. I nigdy sie tam nie targuje, bo szanuje prace innych. Poza tym, ludzie maja rozne sytuacje w zyciu, czasem te 5 zlotych to dla nich baaardzo duzo, np kilogram okrawkow miesnych do ryzu dla ich psa..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medvetka']Każdy będzie kupował tam gdzie jest mu wygodniej, taniej itp. Sama biegam na drugi koniec miasta do sklepu w którym np. jest tańsze masło ale nie przeżywam tego faktu jak Wy przy zakupie "odkleszczaczy itp." i nie oskarżam właścicieli punktów usługowych, że są zdziercami.[/quote]

ale...sa;) bo jesli kupuje fiprex 50% taniej niz u weta? a kupuje nadal u weta? Malo tego - znajduja sie oni blisko siebie, to jak to nazwac inaczej, ze jeden z nich po prostu zdziera?

[quote name='medvetka']Mam okropna cechę...jestem przewrażliwiona na punkcie marudzenia klientów ",że drogo" i wiecznego targowania się o każdą złotówkę.[/quote]

to postaw sie w roli nie sprzedajacego a - klienta. Co w tym zlego, ze tam gdzie sie da mozna zaoszczedzic? Ja mam tak, ze jesli moge kupic taniej - cokolwiek to bedzie - ale nie gorzej (czyt. ten sam produkt, albo zastepczy) to kupie taniej i nic zlego w tym nie widze.

[quote name='medvetka']Czy kupując bułki i masło tez się tak targujecie? Znakomita większość ma chore wymagania ale najlepiej, żeby wszystko było za darmo.[/quote]

totalnie nietrafione porownanie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja twierdze, ze nalezy dostosowac preparat pod psa i pod kleszcze wystepujace w okolicy. Na moich dziala dobrze fiprex + preventic. Ale wiem, ze sa okolice, gdzie stosuja tylko advatix bo fiprex czy frontline nie dziala. U nas byl kiedys problem z advantixem. Po prostu trzeba dobrac i juz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...