Jump to content
Dogomania

Huskuś

Members
 • Content Count

  465
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About Huskuś

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Szczecin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Huskuś

  Specjaliści od endokrynologii - kogo polecacie?

  Tak, to Husky. Właśnie znalazłam w książce "Wartości referencyjne podstawowych badań laboratoryjnych w weterynarii" informację "Fizjologicznie niskie wartości T3 i T3 występują u niektórych ras psów np. owczarek niemiecki, Cocker Spaniel, bokser, Beagle, Labrador retriever, Alaskan Malamute, Siberian Husky..." Może więc nie ma niedoczynności tarczycy. Miał robioną morfologię i biochemię - w normie. I teraz po podaniu Fortyronu niby dobrze też hormony tarczycowe. Dziś wetka do mnie zadzwoniła, że jest wysoki poziom testosteronu. Stwierdziła, że łysieje z nadmiaru testosteronu. Jednak chciała bym poznać opinię również weterynarza, który zajmuje się endokrynologią. Zastanawiam się nad wyjazdem do Wrocławia na Uniwersytet Przyrodniczy do dr-s Popiela lub dr Cekiery. Mamy bliżej niż Warszawę.
 2. Huskuś

  Specjaliści od endokrynologii - kogo polecacie?

  Mój psiak nie obrasta sierścią. Ma wyliniałą szyję i okolice ogona. Tam najwięcej widać ale nie obrasta wogóle. Stwierdzono niedoczynność tarczycy. Hormony tarczycowe nie pomagają. Sierści jak nie było tak nie ma. Byłam u czterech weterynarzy. Ale jakoś nie bardzo widzę, żeby mieli wizję leczenia. Jeszcze jutro będę dzwonić do jednego z tych weterynarzy. Miał pomyśleć jakie badania zrobić poza hormonami tarczycowymi. Na razie jakoś to słabo idzie. Jednak wolała bym aby zajął się tym ktoś kto ma doświadczenie w leczeniu takich przypadków. Chciała bym znaleźć weterynarza, który zajmuje się leczeniem takich przypadków i się na tym zna. Proszę o polecenie jakiegoś weterynarza, który zajmuje się endokrynologią, bo przypuszczam, że w tym kierunku trzeba ruszyć. A może też dermatolog. Mieszkam w Szczecinie ale jestem w stanie dojechać gdzieś indziej - Warszawa, Wrocław, Poznań czy inne miasto.
 3. Huskuś

  rogówka- zmiany

  Madziu dobrze, że Twój psiak ma to za sobą. Ból od uszkodzonej rogówki, to koszmar. Moja już od kilku lat nie żyjąca Luna miała owrzodzenia. Nie moglo oczu otwierać. Było to z powodu dystrofii rogówki. Pomagały jej sterydy - czyli to czego nie należy podawać przy owrzodzeniach rogówki. :lol: Wcześniej miala podawane rożne krople i żele i nic nie pomagało albo pomagało na chwilę. Steryd dostala na coś innego i przeszły problemy z oczkami.
 4. Huskuś

  Badania oczu i serca w Szczecinie

  Konsultacje kardiologiczne: konsultacja kardiologiczna - 120 zł + ew. badanie echo - 120 zł + ew. badanie EKG - 70 zł Certyfikaty kardiologiczne: - tylko badanie osłuchowe 140 zł (tzw. badanie przesiewowe) - z echem 240 zł - z echem i EKG 270 zł Konsultacja okulistyczna 170zł Certyfikat okulistyczny 150zł
 5. Huskuś

  Badania oczu i serca w Szczecinie

  W dniach 4 i 5 lutegp odbędą się badania oczu i serca w Szczecinie robione przez Państwa Garncarz. Odbędą się w lecznicy na Parkowej. Badane mogą być pieski, kotki i inne male zwierzaki. Osobą kontaktowej jest pani weterynarz z tej leczniy Agata Włodarska 503 196 107, a adres mailowy: [URL="mhtml:{A9B203F5-44FD-43D3-BC00-710C7DFED4F1}mid://00003320/!x-usc:mailto:[email protected]"][email protected][/URL] Należy podać następujące dane do certyfikatow: 1. Imię psa/kota z przydomkiem 2. Rasa 3. Kolor 4. Płeć 5. Data urodzenia 6. PKR (lub inne kocie) 7. Numer tatuażu 8. Chip 9. Imię i nazwisko właściciela 10. Adres zamieszkania 11. Kod pocztowy 12. Miasto 13. Telefon kom. 14. Telefon dom. 15. E-mail Cen badań nie jestem w stanie podać teraz dokładnie. Pozdrawiam Hania
 6. Huskuś

  CACIB Wrocław 24-25 09.2011

  A czy ktoś zna pełne lokaty? Nas: Legendre Adrien, Lovelace Ada i Sonora de Ciukci nie bylo. Pozdrawiam Hania
 7. Witam!

  Rzadko czytam Dogomanię ale przeczytalam watek o klubówce. Gratuluję odwagi, jeśli chodzi o wsadzenie kija w mrowisko. :) No ale Panu się nie oberwalo ale za to inni się powybijali.

  Pozdrawiam HŚ

 8. Huskuś

  Wystawa europejska - holandia 2011

  [B]Gratuluję Ewie i Loczkom i Piotrowijanowi!!![/B] Każdy z nich odniósł wielki sukces. Łukasz, po co wsadzasz kij w mrowisko, nawet jeśli nie lubisz Ewy? Zastanów się jakie pójdą za tym niesnaski. Być może jesteś jedyny, który uznal zdjęcie wyslane przez Żanetę jako Husky Ewy. Szkoda, że tak Cię bawi robienie dymu w tym środowisku.
 9. Huskuś

  karma bez drobiu

  Temat sprzed dwóch lat. Czy coś się zmienilo jeśli chodzi o karmy bez drobiu od tej pory? Możecie coś polecić? Moja jedna suczka ma biegunki po kurczaku i po tych karmach, które jej dawałam. Ale próbowalam niewiele. Były to różne Royale, wlącznie z intestinal gastro (jest drobiowy). Inne to Royal Canin bytowe były dla szczeniąt, młodzieży i doroslych. Już nie pamiętam nawet jake - nie ważne. Dziwne, że jako szczeniak nie miala z karmami problemów. Zaczęły się w wieku 16 miesięcy. Bosh jagnięcina z ryżem też był zly. Husse Lamm$Ris też się nie sprawdziła. Kiedyś miałam Orijen z ryb - nie dobry dla niej. Gemma di Mare Sensible Intestinal też się w jej przypadku nie sprawdziła (też z ryb). Były też inne karmy ale już nawet nie pamiętam. Ona dostaje biegunkę, a karmę zjadają jej brat i mama. Pomóżcie jeśli możecie.
 10. Czy ktoś spotkal na wystawie tego sędziego? Co preferuje? Pozdrawiam
 11. Huskuś

  Wrocław cacib 25-26.09

  [quote name='Merrick'] kl.otwarta ( 2 ) LEGENDRE ADRIEN Północny Wiatr - II LEXUS Gidelskie Sanie - I CWC [/QUOTE] Oba dostały oceny bdb. Wrócilam z Wroclawia rozczarowana oceną i opisem. To już drugi raz we Wrocławiu. Pierwszy raz sędziowaniem Uve Fishera 2 lata temu. Pandziak według sędziego jest psem mało typowym o długiej szacie, szerokim grzbiecie, miernych kątowaniach. Wadliwych przednich i tylnych kończynach, o mało typowym ruchu. Jakbym mogla odczytać kartę, to bym jeszcze parę takich napisała. Z zalet to dobra kondycja, :) pigment i ogon. Nie wiem czy to wada czy zaleta ale mocnej budowy. To akurat niektórzy sędziowie nam piszą, szczególnie ci co nie dotykawją psów. [quote name='Merrick'] METAXA Artico Encanto - bdb [/QUOTE] Ta okazala się w starym typie. (????) Pamiętam często spotykane typy Husky w Polsce od 15 lat ale nie pamiętam, żeby w jakimś okresie panował typ jaki reprezentuje Metaxa. 5 lat temu przekonalam się, że Tomasz Borkowski jest weterynarzem o dużej wiedzy i intuicji. Dzięki mu za to, że pomógl postawić diagnozę u mojej Luny. Jego sędziowanie nie wydaje mi się tak doskonale i odarzone intuicją. Dlatego więcej nie wybiorę się do tego sędziego na ocenę moich psów, nawet jeśli moje suki są bardziej dla niego typowe i mniej długowłose. Gratulacje zwycięzcom. Chwała suczce Uli, która ukończyla championat.
 12. Huskuś

  12. 09. 2010 - KWPR Zielona Góra (CAC)

  [SIZE=2]NORI’S SILVER LOVER Eskimoski Domek - piesek i wystawca tworzyli ładnie wyglądającą oraz zgraną parę. Brawo! Innym wystawcom też uściski łap.[/SIZE] [SIZE=2]Co do wystawy, to ringi były tragicznie małe. Chyba jeszcze tak ciasnych ringow nie widzialam na otwartym terenie. Wogóle nie dalo się rozbiec. A ten ring co był na górce nad nami, to mial porozrzucane połamane kawaleczki tworzywa sztucznego na części pokrytej papą czy jakimś asfaltem czy czymś podobnym - strach, że pokłuje psa w łapy (dziw, że nie zamieciono tego wcześniej). Żałuję, że nie obejrzałam wszystkich stoisk z psimi akcesoriami - jakoś tak wyszło. Sekretariat może sprawny, bo nie widziałam kolejki. Pod wystawą też nie było kolejki do wejścia.[/SIZE] [SIZE=2]Parking - jedyna jego zaleta, że niepłatny. Jakieś rumowisko, błocko przeplatane wysoką trawą. Dojazd do wystawy ciasny, bo zawalony parkującymi. Żeby dojść na wystawę trzeba bylo przejść przez paskudną drogę i uważać, żeby psy się w błocie nie utaplały. Potem było lepiej, jak trochę podeschło.[/SIZE]
 13. Huskuś

  Wrocław cacib 25-26.09

  [quote name='ira.s']A na poważnie, to moja sunia jeszcze nie miała swojej pierwszej cieczki, więc wrześniowe wystawy będę sobie musiał jednak darowa[/QUOTE] A jakieś symptomy wskazują na to, żeby miala teraz dostać cieczkę? Miałam do tej pory trzy suczki. Ta co dostala najszynciej, to w wieku 7 miesięcy, ta co najpóźniej w wieku 15 mieś., a trzecia w wieku 8,5 mieś. Są suczki, które dostają pierwszą cieczkę w wieku 4 czy 5 miesięcy, są takie co dostają w wieku 2 lat (choć to chyba patologia). Nie stresuj się tylko zgłaszaj, gdzie masz ochotę. Najwyżej nie pojedziesz. Pozdrawiam Hania
 14. Huskuś

  Sopot - CACIB - 14/08

  [QUOTE]Arktogea Quenn of Snow CACIB, BOB, BOG, II BIS[/QUOTE] Ala fajne zdjęcie. Cudne. :)
 15. Huskuś

  Zagubiona kamera na wystawie w Chojnicach

  Tak, proszę.
×