Jump to content
Dogomania

śmierdzące łapy psa - pomocy nie wiem co robić!!


ice_t

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='puli']Lubie taki zapach wybieganych psich łap :lol:[/quote]
ja też :loveu::loveu::loveu:
a myślałam że to ja tylko jestem taka dziwna, jak przewracam psa kołami do góry i obwąchuje jej stopy :evil_lol:

i chyba o tan zapach chodzi dziewczynie w pierwszym poście? jak tak to nie ma się czym martwic ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

[quote name='ice_t']hej, mojemu psu " śmierdzą" łapy - zapach taki coś jak z ludzkich przepoconych stóp, rozmawiałam jakiś czas temu o tym z weterynarzema ale on stwierdził, że piesek jest młody ( miał wtedy z 3 miesiące), że się rozwiją i to może być przez to ( a po drugie było było bardzo gorące lato).
Piesek ma juz rok a problem brzydko pachnących łap sie nie skończył. nie wiem już co z tym robić, koc na którym leżakuje sobie psiak jest prany co najmniej raz w miesiącu bo zapach jest poprostu okropny.[/quote]

Jak mojej suce zaczeły śmierdzieć łapy lakarz zalecił mi szmpon drSeidla -szampon z dziegciem i biosiarką o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym. Myłam nim psu same łapki i po jakimś czasie zapach ustąpił. Prawdopodobnie moja sunia złapała grzybicę. Pozdrawiam wszystkich miłośników zapachu wybieganych łap.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

weszłam tutaj, żeby założyć taki sam temat, a tu patrzę i widzę,że to nie jest tylko nasz problem :p misia ma 13 lat i nigdy dotąd jej łapki nie śmierdziuchały, ale od niedawna z pasją je wciąż wylizuje. oglądałam łapki dokładnie i nic tam nie ma. pojawił się jedynie tan zapach. to mi przeszkadza, gdyż panieneczka śpi ze mną i cała pościel nie pachnie plynem do tkanin a jej nogami :cool3: to troszkę krępujące, bo kiedy śpi u mnie chłopak to zawsze wyczuje jej obecność :evil_lol: wszystko muszę prać co trzy dni... myślałam, że może istnieją jakieś preparaty kosmetyczne, albo perfumy czy coś w tym rodzaju :lol: może ktoś zna jakiś przepis????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada']Moja Salula też ma cudowny zapaszek łapeczek :loveu::evil_lol:[/quote]

A ja mam takie obserwacje , mój Tosiek miał zapach łap zbliżony do dwudniowych i więcej skarpet męskich . Po wytarciu łap na mokro zapach nasilał się i był porównywalny do czterodniowych skarpet- koszmar. Po sterylizacji( nie z powodu zapachu łap:lol:) problem zniknął .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[QUOTE]Dawno nikt nie poruszał tego tematu a ja właśnie mam ten problem.
Mam dwie wysterylizowane sunie i obydwie mają śmierdzące łapki.Nie jest to dla mnie aż taki problem z który nie można żyć ale martwię się czy to nie jest jakaś choroba.
Może wypowie się na ten temat jakiś wet? [/QUOTE]

prawdopodobnie psi pot

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MORETA/KEYA']I mi to przyszło do głowy.Teraz są duże mrozy i po spacerach właśnie nasila się zapaszek ze stópek moich suniek.Może w ten sposób psi organizm broni się przed mrozami...[/QUOTE]

Ja bym raczej powiedziała, że śnieg włazi im między poduszki i palce, topnieje i zapach to efekt wilgoci. Wycierasz im łapy dokładnie po spacerze? Pot chroni przed nadmiarem ciepła, a nie zimna ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']A ja mam takie obserwacje , mój Tosiek miał zapach łap zbliżony do dwudniowych i więcej skarpet męskich . Po wytarciu łap na mokro zapach nasilał się i był porównywalny do czterodniowych skarpet- koszmar. Po sterylizacji( nie z powodu zapachu łap:lol:) problem zniknął .[/QUOTE]

hehehe!!!
To jeśli się wysterylizuje chłopa, to zapach skarpet zniknie! hm, pomyślę nad moimi chłopami w domu! Zawsze to mniej skarpet do prania!

A tak na marginesie - ja lubię jak moim psom lapy tak śmierdzą, no nie tak straszliwie, ale tak po psiemu. I zmusza mnie to do częstszego prania pościeli i wszelkich dywaników.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...