Jump to content
Dogomania

To i owo o Ovo wyrwanej z olkuskiej mordowni - Ovka ma DS


Gusiaczek

Recommended Posts

Guś jest zasmucona, wyrzuciła kolejne wątki z obserwowanych ... :( a zresztą niech sama Wam napisze. Ovo

Tak, jestem bardzo zasmucona... Robimy swoje dla Ogonków i śmiemy twierdzić, że to dobra/wydajna pomoc, mimo że jest tylko kroplą w morzu potrzeb,
ale jest - z potrzeby serca czyniona
Robiłam dzisiaj "obchód" wątków z serdeczną ciekawością zaglądając, co też się dzieje u "moich" Obserwowanych .... Niestety trafiłam na kolejne licytacje, która racja jest bardziej mojsza, mało eleganckie traktowanie siebie wzajem, wytykanie palcem na klawiaturze kto, co, komu i dlaczego! :( 
Zastanawia mnie czemu służą wypominki wszelakie, licytacje kto był, a kto udawał, że był w schronisku i  wie! on tylko wie! jak wygląda schroniskowa rzeczywistość i jak byt bytujących tam poprawić ? 
Albo: PDT, Hoteliki są BE!, bo  "jak można brać kasę za opiekę biednych bezdomniaków" ? Można - to ciężka praca, sposób na etat i pensję, a czy ktoś podatki odprowadza? nie moja, że tak powiem, brocha! i nie mam potrzeby, by pyszczyć swem zdaniem, a niemoralność nie podlega dyskusji, to obrzydliwa oczywistość.
Mamy swoje zasady komu możemy pomóc, nie interesuje nas zdanie wiedzących lepiej, mających dowody "na piśmie", których racja jest najmojsza. 
Doskonale wiemy, jak bywa i że bezdomność Zwierząt jest, prawnie usankcjonowanym, sposobem na zarabianie kasy! kasy! :(
Mając prawo wyboru myśląc myślimy, że warto z tego korzystać ;)
 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Gusiu, nie opuszczaj wątków psiaków w potrzebie. To nie ich wina, że zagnieżdżają się w ich wątkach takie wszech i tylko dobrze wiedzących istot, które w dodatku uważają, że jedynie one ratują bezdomne zwierzęta, podczas gdy prawda jest taka, że więcej mówią niż robią. A mówią z pozycji najlepiej i najwięcej wiedzących, widzących i jedynie prawdę posiadających. I dla nich nie jest ważne, że inni dużo więcej robią dla zwierząt, nic to, one są i tak lepsze, mądrzejsze, skuteczniejsze.  Smutne to, ale nie wolno z ich powodu opuszczać potrzebujących pomocy zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

...........

3 godziny temu, atulek napisał:

Wiesz Gusiu mam podobne przemyślenia mam coraz większą chęć opuścić dogomanię. Tylko zwierząt żal.

Dogomanii nie opuszczę, chyba, że mnie wykurzą ;) 
Naprawdę uważam, że wiele, większość, problemów można rozwiązać rozmową, a nie ma takowej bez uważnego słuchania/czytania. Nie napadajmy na siebie w potrzebie (irracjonalnej) udowadniania wyższości świąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia ... (Stanisławski był Geniuszem! ;)) - to jest dogomania, nie homomania - osobiście odczuwam to tak:  jestem tylko, potrzebnym, dodatkiem do spraw Ogonków....

1 godzinę temu, elik napisał:

Gusiu, nie opuszczaj wątków psiaków w potrzebie. To nie ich wina, że zagnieżdżają się w ich wątkach takie wszech i tylko dobrze wiedzących istot, które w dodatku uważają, że jedynie one ratują bezdomne zwierzęta, podczas gdy prawda jest taka, że więcej mówią niż robią. A mówią z pozycji najlepiej i najwięcej wiedzących, widzących i jedynie prawdę posiadających. I dla nich nie jest ważne, że inni dużo więcej robią dla zwierząt, nic to, one są i tak lepsze, mądrzejsze, skuteczniejsze.  Smutne to, ale nie wolno z ich powodu opuszczać potrzebujących pomocy zwierzaków.

Nie opuszczam, bo czytam, śledzę losy Psiaków, ale niestety aktywność spada po każdej pyskówce :(  komunikator i tak daje znać o wpisie, na co reaguję właśnie dla Ogonków
i z powodu żadnego ludzkiego czynnika nie zrezygnuję z tego, co robię i wierzę, że daje wsparcie. Jednak, korzystając z prawa wyboru, omijam i omijać będę tych, z którymi nijak mi po drodze 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Gusiaczek napisał:

...........

Dogomanii nie opuszczę, chyba, że mnie wykurzą ;) 
Naprawdę uważam, że wiele, większość, problemów można rozwiązać rozmową, a nie ma takowej bez uważnego słuchania/czytania. Nie napadajmy na siebie w potrzebie (irracjonalnej) udowadniania wyższości świąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia ... (Stanisławski był Geniuszem! ;)) - to jest dogomania, nie homomania - osobiście odczuwam to tak:  jestem tylko, potrzebnym, dodatkiem do spraw Ogonków....

Nie opuszczam, bo czytam, śledzę losy Psiaków, ale niestety aktywność spada po każdej pyskówce :(  komunikator i tak daje znać o wpisie, na co reaguję właśnie dla Ogonków
i z powodu żadnego ludzkiego czynnika nie zrezygnuję z tego, co robię i wierzę, że daje wsparcie. Jednak, korzystając z prawa wyboru, omijam i omijać będę tych, z którymi nijak mi po drodze 

 

... i u mnie, dokładnie tak samo!...szkoda tylko,, ,że jednak niektóre wspaniałe osoby...odeszły właśnie przez... złe słowo! smutne, bo przecież nawet uwagę, odmnienne zdanie?  czy swoją opinię ,można wyrazić w kulturalny sposób, nie raniąc nikogo, jest nas tak niewiele 2.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2017 o 21:41, Gusiaczek napisał:

- Siwy! zobacz, jaka śliczna Sunia!, ma przepiękne umaszczenie, słodka jest prawda?
(mowa o Amelce http://www.dogomania.com/forum/topic/338645-ufna-amelka-z-radys-opuściła-schronisko/)
- noooooooooooo rzeczywiście, jak to sie mówi? "podpalana?"
- co ty! "podpalana" jest np. Ovo
- kto ja podpalał?!!? nazwisko!!!! 

Wiesz, co? Ty już wiesz, co! ;D

10 godzin temu, Gusiaczek napisał:

W błogi sen zapada przy muzyce, przy której chyba nikt inny nie zaśnie :D

https://www.facebook.com/suczkaovolina/videos/1874356516167653/

Nie znałam, ale wychodzi na to, że Ovo wie, co dobre. :)

Link to comment
Share on other sites

Nie nadążam :( Już za niczym nie nadążam, a tak się staram :( Za Wami też, ale z większością Waszych przemyśleń się zgadzam...

 

Więc tak: co do diet, to jestem chyba za bardzo teraz zakręcona, żeby zmienić nawyki żywieniowe, bo to wymaga siły i czasu, ale dzięki za wskazówki, na pewno się nie zmarnują.

Co do wdeptywania, to mnie też trafia szlag i też nie rozumiem! jedynym miejscem, gdzie zostawiamy w naturze co psy zrobiły są pola koło nas, bo sami rolnicy je nawożą obornikiem, więc zbieranie stamtąd chyba mija się z celem;-)

Ovo na zdjęciach Filipa przekochana i prześmieszna! Wiatr w uszach :) Stęskniłam się.

Co do zaśmiecania wątków psich kłótniami - zgadzam się, zgadzam się, zgadzam się. To taka strata czasu i energii, które można naprawdę wykorzystać z pożytkiem dla psiaków.

Ściskam Was i pozdrawiam już świątecznie - niech Wam czas Świąt upływa w cieple i życzliwości! My za 2 dni ruszamy znowu naszym szlakiem na południe ;-)

Link to comment
Share on other sites

:)

Mam dzisiaj nuuudneee zajęcie-opróżniam skrzynkę mejlową, bo już nic się nie mieści, rachunki lądują w spamie. Nie mogę z góry na dół wyrzucić, bo...rachunki i ważne mejle...Pozbyłam sie 11 tyś mejli. Do Dopuszczalnego limitu jeszcze 8 tysięcy...a jestem na styczniu tego roku!

Chyba łatwiej założyć nowego mejla...ale rozsyłać go wszędzie...ehhhhh Ale jk przypomnę sobie hasło do bunieczka-cośtam-gmail, to rozdam-do pogadania ;) 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.04.2017 o 18:25, Hope2 napisał:

Ale jk przypomnę sobie hasło

Ja mam wszedzie to samo po tym, jak wyszłam z banku i stwierdziłam, że nie pamiętam hasła przed chwilą założonego konta, do którego w związku z tym nie mam dostepu od wielu lat! :D i bardzo to mnię się podoba, a na każde Siwego "chodź do banku, załatwmy w końcu tę sprawę" każę mu spadać i sumiennie zajmować się finansami domu ;P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No, na koniec dnia dobre wieści - wyniki wykazały poprawę, nadal mam poniżej normy - 14,3, a było <5, zatem lek działa ! Niestety przy dzisiejszym czesaniu Guś nieco się zmartwiła, bo z brzuszka mego przecudnego wyszeczasła ogrom łupieżu, natomiast po wierzchu jest go zdecydowanie mniej - schodzi, czy jak? ;) Przede mną kolejna wizyta, ustalenie/podtrzymanie dawki leku i jakoś dam radę, bo niedoczynność tarczycy, to pikuś w porównaniu z innymi zarazami, prawda? ;)
Pozdrawiam :) Ovo
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...