Jump to content
Dogomania

Marsz poparcia dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt


kahoona

Recommended Posts

[quote name='emilia2280']Ale to nie jest taki glupi system. Jak sie ma takie gigantyczne nadwyzki w populacji, to lepiej patrzec az sama "sié wykonczy", czyli zginie tragicznie mniej lub bardziej bolesnie? ja bym wolala je uspic do poziomu, który zapewnilby godny byt zwierzétom trzymanym w schroniskach. Wtedy nikt nie wydawalby psów na huraaa, bo rodzá sié nowe oknami i drzwiami, to trzeba je opychac byle komu. Wtedy mozna byloby wybierac wlascicieli, bo nie byloby takiej presji z natloku.[/QUOTE]

Emilia!
Szkoda,że tak mało miłośników zwierząt tak myśli!
Niestety, tak wielka nadpopulacja zwierząt w Polsce nigdy nie zostanie zlikwidowana, bez drastycznych posunięć!
Nie rozumiem przeciwników tego rozwiązania - wolą patrzeć na to morze cierpień, bestialstwa i udręki setek tysięcy psów?:shake:
Ale swojemu psu nigdy nie pozwolą cierpieć - wybierają to "zło", jakim jest eutanazja:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 882
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='emilia2280']Ale to nie jest taki glupi system. Jak sie ma takie gigantyczne nadwyzki w populacji, to lepiej patrzec az sama "sié wykonczy", czyli zginie tragicznie mniej lub bardziej bolesnie? ja bym wolala je uspic do poziomu, który zapewnilby godny byt zwierzétom trzymanym w schroniskach. Wtedy nikt nie wydawalby psów na huraaa, bo rodzá sié nowe oknami i drzwiami, to trzeba je opychac byle komu. Wtedy mozna byloby wybierac wlascicieli, bo nie byloby takiej presji z natloku.[/QUOTE]
Z wielu naszych wpisow wynika jedno, sterylizacja/kastarcja i az dziw bierze ze na to trudno o zdobycie kasy. Duzo latwiej plynie kasa na zchorowane psy, na wyciaganie psow agresywnych i poddawanie ich szkoleniu, przyklady mozna mnozyc, ale nie w przypadku zbierania kasy na strylizacje/kastracje. Ten temat jest trudny do przelkniecia dla wielu. Jezeli nie uda sie wprowadzic sterylizacji na duza skale to ja osobiscie sie poddaje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Emilia!
[B]Szkoda,że tak mało miłośników zwierząt tak myśli!
[/B]Niestety, tak wielka nadpopulacja zwierząt w Polsce nigdy nie zostanie zlikwidowana, bez drastycznych posunięć!
Nie rozumiem przeciwników tego rozwiązania - wolą patrzeć na to morze cierpień, bestialstwa i udręki setek tysięcy psów?:shake:
Ale swojemu psu nigdy nie pozwolą cierpieć - wybierają to "zło", jakim jest eutanazja:diabloti:[/QUOTE]

NAJGORZEJ ze wiékszosc tzw. milosników zwierzát, w tym foondacji (olaboga ile tego diabelstwa zbiera kasé na nowordki sceniacki) nie uznaje usypiania nawet slepych miotów (!!!), to co tu mówic o reszcie? Niedawno zdalam sobie sprawé po wpisach pewniej foondacji od sceniacków i calej rzeszy milosników obrzucajácych te nieliczne osoby, które temu zaprotestowaly - ze tak naprawdé z tych kilkuset "psich znajomych", to powinnam powywalac to dziadostwo i zostaloby raptem kilka osób "od zwierzát". To jest najgorsze. Po to zalozylam wlasná fundacjé ([URL="http://www.fundacjakastor.org"]www.fundacjakastor.org[/URL]) zeby takie goowna przestaly funkcjonowac pod zlym dzialem, jako "pomoc la zwierzát". Niech sié przeniosá do hodowli zwierzát a inni jeszcze to dzialalnosci gospodarczej vide maly biznesik rodzinny. Normalnie rzygac mi sié chce jak patrze na takie pseudoorganizacje. A idiotki z Fb jeszcze piszá "ja specjalnie dajé pieniádze tylko tam, gdzie nie zabija siészczeniát, na te co usypiajá bym nie dala". A wsadz se je w doope glupia babo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']NAJGORZEJ ze wiékszosc tzw. milosników zwierzát, w tym foondacji (olaboga ile tego diabelstwa zbiera kasé na nowordki sceniacki) nie uznaje usypiania nawet slepych miotów (!!!), to co tu mówic o reszcie? Niedawno zdalam sobie sprawé po wpisach pewniej foondacji od sceniacków i calej rzeszy milosników obrzucajácych te nieliczne osoby, które temu zaprotestowaly - ze tak naprawdé z tych kilkuset "psich znajomych", to powinnam powywalac to dziadostwo i zostaloby raptem kilka osób "od zwierzát". To jest najgorsze. Po to zalozylam wlasná fundacjé ([URL="http://www.fundacjakastor.org"]www.fundacjakastor.org[/URL]) zeby takie goowna przestaly funkcjonowac pod zlym dzialem, jako "pomoc la zwierzát". Niech sié przeniosá do hodowli zwierzát a inni jeszcze [B]to dzialalnosci gospodarczej vide maly biznesik rodzinny.[/B] Normalnie rzygac mi sié chce jak patrze na takie pseudoorganizacje. A idiotki z Fb jeszcze piszá "ja specjalnie dajé pieniádze tylko tam, gdzie nie zabija siészczeniát, na te co usypiajá bym nie dala". A wsadz se je w doope glupia babo![/QUOTE]
Nie da rady ;) Ustawa po noweli zabroni :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']NAJGORZEJ ze wiékszosc tzw. milosników zwierzát, w tym foondacji (olaboga ile tego diabelstwa zbiera kasé na nowordki sceniacki) nie uznaje usypiania nawet slepych miotów (!!!), to co tu mówic o reszcie? Niedawno zdalam sobie sprawé po wpisach pewniej foondacji od sceniacków i calej rzeszy milosników obrzucajácych te nieliczne osoby, które temu zaprotestowaly - ze tak naprawdé z tych kilkuset "psich znajomych", to powinnam powywalac to dziadostwo i zostaloby raptem kilka osób "od zwierzát". To jest najgorsze. Po to zalozylam wlasná fundacjé ([URL="http://www.fundacjakastor.org"]www.fundacjakastor.org[/URL]) zeby takie goowna przestaly funkcjonowac pod zlym dzialem, jako "pomoc la zwierzát". Niech sié przeniosá do hodowli zwierzát a inni jeszcze to dzialalnosci gospodarczej vide maly biznesik rodzinny. Normalnie rzygac mi sié chce jak patrze na takie pseudoorganizacje. A idiotki z Fb jeszcze piszá "ja specjalnie dajé pieniádze tylko tam, gdzie nie zabija siészczeniát, na te co usypiajá bym nie dala". A wsadz se je w doope glupia babo![/QUOTE]

Pycha:):):) W tym katolickim kraju najważniejsze życie, a że do doopy, w brudzie, smrodzie, z sadystą, który krzywdzi, oj tam, oj tam....Pieskowi się pomoże...może...

Link to comment
Share on other sites

A moze by tak polaczyc nasze sily, i zjednoczyc sie w jedna foondacje, i zbierac tylko i wylacznie kase na sterylizacje, tworzyc gabinety wetow na pocztku w promieniu 100 km. zatrudnic weta tylko do sterylizacji, niech nam posluzy przyklad z koterii w Fundacji Argos i schroniska w Szczecinku. Reszta jak dla mnie jest be.... Nie bede wymieniac kolejnego wzorowego schroniska, ale niestety tam tez nie uznaje sie usypiania slepych miotow i sterylek aborcyjnych. :-( Proponuje na przewodnika Kahoone, jesli tylko zgodzi sie przystapic do grupy mordercow :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A moze by tak polaczyc nasze sily, i zjednoczyc sie w jedna foondacje, i zbierac tylko i wylacznie kase na sterylizacje, tworzyc gabinety wetow na pocztku w promieniu 100 km. zatrudnic weta tylko do sterylizacji, niech nam posluzy przyklad z koterii w Fundacji Argos i schroniska w Szczecinku. Reszta jak dla mnie jest be.... Nie bede wymieniac kolejnego wzorowego schroniska, ale niestety tam tez nie uznaje sie usypiania slepych miotow i sterylek aborcyjnych. :-( [B]Proponuje na przewodnika Kahoone, jesli tylko zgodzi sie przystapic do grupy mordercow[/B] :evil_lol:[/QUOTE]

Ciekawy pomysł:razz:
No to jedziesz po bandzie Ada - ale faktycznie ci od "świętości życia poczętego", przenoszący tą "świętość: nawet na zwierzaki - zapewne tak by nazwali taką grupę!:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ludzie to takie głupki że czasem słuchac nie można...nawet mam w rodzinie taką ciocię...przygarnia psiaki , owszem ma dobre serce...ale standard suka w ciazy, mowie zrob ciocia aborcyjną bo lamentuje że za co wyżywi, a ona pier...że to morderstwo..pozniej rodzi sie miot 3 sztuki, zostaje jeden pytam gdzie reszta? a ona zapytaj tego skur...wujka...wiem że wujcio rozwiazal problem wiadrem z wodą...i to juz jest "mniejsze morderstwo" według nich. Same ch i k sie cisną na usta. Ja tez nie dam grosza na foondacje ani żadnej "milosniczce" która chroni "życia poczetego". Bezmozgi i tyle w tym temacie...!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A moze by tak polaczyc nasze sily, i zjednoczyc sie w jedna foondacje, i zbierac tylko i wylacznie kase na sterylizacje, tworzyc gabinety wetow na pocztku w promieniu 100 km. zatrudnic weta tylko do sterylizacji, niech nam posluzy przyklad z koterii w Fundacji Argos i schroniska w Szczecinku. Reszta jak dla mnie jest be.... Nie bede wymieniac kolejnego wzorowego schroniska, ale niestety tam tez nie uznaje sie usypiania slepych miotow i sterylek aborcyjnych. :-( Proponuje na przewodnika Kahoone, jesli tylko zgodzi sie przystapic do grupy mordercow :evil_lol:[/QUOTE]

Heh, no ja wlasnie glównie sterylizowac bédé (czekam na KRS juz ostatnie dni mam nadziejé ;pp) - jak leci i kogo leci ;ppp Glupi wlasciciele majá u mnie 50% znizki na sterylké dla siebie :>>>
Nawet nie trzeba 1 fundacji, wystarczy wspólpraca tych kilku (doslownie kilku) wsród lasu tych foondacji -"grzybów".

Link to comment
Share on other sites

Przekopiowane z: [url]http://fundacja-emir.pl/schronisko/KOMENTARZE/komentarzeEmir.htm[/url]

O kim i do kogo?

"...nie ja to wymyśliłam, że jesteśmy wspaniałym narodem, ale gównianym społeczeństwem.
Gdzie prywata i własne pseudo egocentryczne działania potrafią uwalić wszystko co sensowne i dobre.
I za cholerę nie można się z tego wypisać! To jest dopiero tragiczne;
Dumna jestem z tego, że urodziłam się Polką i zarazem wstyd mi, że jestem z kraju, gdzie cham, oszołom i zwykły gnój usiłuje rządzić!
Jak zwykle chamski ryj pcha się do przodu, a cnota stoi w cieniu!"[RIGHT] emir


[/RIGHT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panterra']Przekopiowane z: [url]http://fundacja-emir.pl/schronisko/KOMENTARZE/komentarzeEmir.htm[/url]

O kim i do kogo?

"...nie ja to wymyśliłam, że jesteśmy wspaniałym narodem, ale gównianym społeczeństwem.
Gdzie prywata i własne pseudo egocentryczne działania potrafią uwalić wszystko co sensowne i dobre.
I za cholerę nie można się z tego wypisać! To jest dopiero tragiczne;
Dumna jestem z tego, że urodziłam się Polką i zarazem wstyd mi, że jestem z kraju, gdzie cham, oszołom i zwykły gnój usiłuje rządzić!
Jak zwykle chamski ryj pcha się do przodu, a cnota stoi w cieniu!"[RIGHT] emir


[/RIGHT][/QUOTE]
Tez zadalam sobie to pytanie, do kogo ta mowa???

Link to comment
Share on other sites

To ja tylko przypomne watek ponizej. Moze sie zjednoczymy zamiast tworzyc nowe akcje/stowarzyszenia. Akcja Sterylizacja dziala calkiem sprawnie, a przy zwiekszonych funduszach i pomocy inicjatorce akcji w prowadzeniu rozliczen dzialala by jeszcze lepiej.

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/184498-Akcja-STERYLIZACJA-(by-bezdomniaków-było-mniej)"][B][COLOR=#4444ff]Akcja - STERYLIZACJA (by bezdomniaków było mniej)[/COLOR][/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaja i Aza']To ja tylko przypomne watek ponizej. Moze sie zjednoczymy zamiast tworzyc nowe akcje/stowarzyszenia. Akcja Sterylizacja dziala calkiem sprawnie, a przy zwiekszonych funduszach i pomocy inicjatorce akcji w prowadzeniu rozliczen dzialala by jeszcze lepiej.

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/184498-Akcja-STERYLIZACJA-(by-bezdomniaków-było-mniej)"][B][COLOR=#4444ff]Akcja - STERYLIZACJA (by bezdomniaków było mniej)[/COLOR][/B][/URL][/QUOTE]
Kaja i Aza dokładnie i ja tak myślę, mówiłam jeszcze z Soemą o kastracjach ,ale funduszy mało i w pierwszej kolejności sterylki z aborcyjnymi włącznie. Wielkim groszem nie śmierdzimy ale jak emerytka prosi ; znalazłam kotkę/sunię ciężarną możecie mi pomóc ? Pani płaci 50 zł my resztę . Powyżej byla mowa o humanitarnym zmniejszeniu "gnijących" zdziczałych, nieadopcyjnych psów w schronach, nareszcie ktoś o tym zaczyna mówić głośno. Czytam; ,nie ma psa nieadopcyjnego,którego nie można zsocjalizowac , g....o prawda , Może, może i by mozna, ale co wynając trenera , behawiorystę na 2 lata ? Jaki to ma sens jak w schroniskach są kapitalne adopcyjne psiaki a i tak nikt na nich oka nie zawiesza ? Bez ruszenia i to pospolitego w tym temacie utoniemy. A z nami tysiące psów a koty sterylizowac ,sterylizowac i jeszcze raz... Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Oczywiście łatwiej wójtowi da 2000 zl na hycla niż 400 zł na sterylkę! A uśpienie ślepego miotu w Krakowskim Krakvecie kosztuje tylko 30 zł ( do 10 sztuk) i wykonywane jest humanitarnie![/QUOTE]

Moj wet robi to za darmo - z poczucia obowiazku.

Czy nie jest tak ze obecnie w wielu schroniskach psy sa i tak usypiane (pretekst sie zawsze znajdzie, n.p. swiadectwo weta o nieluleczalnej chorobie, itp) mimo ze ustawowo nie wolno usypiac zdrowych psow ?

Pod wypowiedzia Emlii sie w 100% podpisuje [QUOTE][SIZE=1]NAJGORZEJ ze wiékszosc tzw. milosników zwierzát, w tym foondacji (olaboga ile tego diabelstwa zbiera kasé na nowordki sceniacki) nie uznaje usypiania nawet slepych miotów (!!!), to co tu mówic o reszcie? Niedawno zdalam sobie sprawé po wpisach pewniej foondacji od sceniacków i calej rzeszy milosników obrzucajácych te nieliczne osoby, które temu zaprotestowaly - ze tak naprawdé z tych kilkuset "psich znajomych", to powinnam powywalac to dziadostwo i zostaloby raptem kilka osób "od zwierzát". To jest najgorsze. Po to zalozylam wlasná fundacjé ([URL="http://www.fundacjakastor.org/"]www.fundacjakastor.org[/URL]) zeby takie goowna przestaly funkcjonowac pod zlym dzialem, jako "pomoc la zwierzát". Niech sié przeniosá do hodowli zwierzát a inni jeszcze [B]to dzialalnosci gospodarczej vide maly biznesik rodzinny.[/B] Normalnie rzygac mi sié chce jak patrze na takie pseudoorganizacje. A idiotki z Fb jeszcze piszá "ja specjalnie dajé pieniádze tylko tam, gdzie nie zabija siészczeniát, na te co usypiajá bym nie dala". A wsadz se je w doope glupia babo!
w 100% podpisuje[/SIZE]
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panterra']Przekopiowane z: [URL]http://fundacja-emir.pl/schronisko/KOMENTARZE/komentarzeEmir.htm[/URL]

O kim i do kogo?

"...nie ja to wymyśliłam, że jesteśmy wspaniałym narodem, ale gównianym społeczeństwem.
Gdzie prywata i własne pseudo egocentryczne działania potrafią uwalić wszystko co sensowne i dobre.
I za cholerę nie można się z tego wypisać! To jest dopiero tragiczne;
Dumna jestem z tego, że urodziłam się Polką i zarazem wstyd mi, że jestem z kraju, gdzie cham, oszołom i zwykły gnój usiłuje rządzić!
[B] Jak zwykle chamski ryj pcha się do przodu, a cnota stoi w cieniu!"[/B][/QUOTE]
[B]:crazyeye:
[/B]Zaniemówiłam, więc oddam głos poecie:
[B]Brak okazji, odwagi, ochoty - powody niejednej cnoty[/B]. J. I. Sztaudynger

[RIGHT]


[/RIGHT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panterra']Przekopiowane z: [url]http://fundacja-emir.pl/schronisko/KOMENTARZE/komentarzeEmir.htm[/url]

O kim i do kogo?

[/RIGHT][/QUOTE]
Odpowiem, bo sama wstawialam: o nikim konkretnym i do nikogo.
Mysle ze kazdy z milosnikow zwierzat mysli to samo i chetnie
Wpisalby sobie to w swoja sygnature, podobnie jak byly osoby,
Ktore podchwycily haslo "i nie mow mi ze mam kochac ludzi!"
Prosze bardzo! Cytat nie jest opatentowany.
A jesli ktos poczul sie trafiony - jego problem.
Oznajmiam, ze haslo zostalo wstawione na strone wraz zestworzeniem dzialu komentarzy, Czyli w polowie lipca.
Mam nadzieje ze Twoja i Ady-jeje ciekawosc zostala zaspokojona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...