Jump to content
Dogomania

Marsz poparcia dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt


kahoona

Recommended Posts

[quote name='Ada-jeje']Nad czym? nad prawda? Wszyscy na watku sa zgodni i nie wazne ile cegielek kto z nas wlozyl. Liczy sie jednosc. Zawsze musi sie znalezc jedna osoba ktora chce byc ponad wszystkich. A przeciez podobno o los zwierzat walczymy.[/QUOTE]
Bardzo to przykre :( Takie podziękowanie za pracę...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 882
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ada-jeje']Tez uwazasz ze tego dokonala jedna osoba? Niejednokrotnie na watku [B]dziekowalam wszystkim[/B] ktorzy brali udzial w organizowaniu marszu.[/QUOTE]
Nie, tak nie uważam, ale wiem że Kasia była poniekąd spirytus movens całej sprawy. Uważam że Krystyna strzeliła sobie w stopę :( Jak tak dalej pójdzie, to zostanie sama...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']mamy trochę wrogów, popatrzcie, co Dosia wygrzebała:

[URL]http://www.facebook.com/pages/stop-dla-nowelizacji-ustawy-o-ochronie-zwierzat/262927327070631[/URL]

ciekawe, kto jest autorem?[/QUOTE]

a może STOP wszechogarniającej głupocie, bezmyślności, bezduszności o braku wyobraźni o czysto polskiej zawiści nie mówiąc ? kiedyś myślałam czy mając już więcej życia za sobą niż przed sobą doczekam czasów kiedy w moim kraju zwierzęta domowe,towarzyszące, doczekają humanitarnego traktowania i ostrzejszych kar za bestialstwo, zaniedbania? Bałam się ,że nie doczekam... Doczekałam :) Nie jest mi też obojętny los zwierząt gospodarskich, hodowlanych bo i tu nie rzadko spotykamy się z wyjątkowym okrucieństwem, przedmiotowym traktowaniem, zaniedbaniami. Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Nie, tak nie uważam, ale wiem że Kasia była poniekąd spirytus movens całej sprawy. Uważam że Krystyna strzeliła sobie w stopę :( Jak tak dalej pójdzie, to zostanie sama...[/QUOTE]
Bardzo Cie przepraszam za zle zrozumienie Twojego wpisu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnisia100']Fajnie , to niedługo . Czytałam gdzieś w necie ,że mają być zgłaszane poprawki. Mam nadzieję,że zakaz sprzedaży dla zysku psów się nie zmieni,bo to duży krok naprzód...[/QUOTE]

Postaramy się przekonac senatorów do nie wnoszenia poprawek. Będę informować na bieżąco.

Link to comment
Share on other sites

Marycha!
Psia Policja jest super!!!
Ale w polskich warunkach? Piszesz "odbierają psiaki,aż furczy" - to powiedz gdzie u nas je będą przekazywać?:cool3:
Do tych nielicznych przepełnionych schronów?
To musiałby być cały opracowany, kosztowny /budowa punktów zatrzymań/ program!
Kto na to wyrazi zgodę, bez wskazania źródeł finansowania?
To nie lepiej wydać takie pieniądze na program walki z nadpopuilacją?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Kazda gmina zamiast wydawac pieniadze na klombiki ,moglaby swoje gminne psy i koty ,swoich mieszkancow kastrowac.
To ich taniej wyjdzie niz budowa schronisk ,ktore tak i tak powinny powstawac.Schroniska miedzygminne do 100 psow.Schroniska powinno sie budowyc ,ale zwierzat nie moze byc powyzej 100 ,bez kociarni ,gdyz o kotach to schroniska zapomnialy ,chyba sa przekonania ,ze kotom wystrcza do zycia tylko zlowione myszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Kazda gmina zamiast wydawac pieniadze na klombiki ,moglaby swoje gminne psy i koty ,swoich mieszkancow kastrowac.
To ich taniej wyjdzie niz budowa schronisk ,ktore tak i tak powinny powstawac.Schroniska miedzygminne do 100 psow.Schroniska powinno sie budowyc ,ale zwierzat nie moze byc powyzej 100 ,bez kociarni ,gdyz o kotach to schroniska zapomnialy ,chyba sa przekonania ,ze kotom wystrcza do zycia tylko zlowione myszy.[/QUOTE]
A czy w Niemczech walka z populacja spoczywa/la na gminach? bo ja jakos sobie tego nie przypominam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Kazda gmina zamiast wydawac pieniadze na klombiki ,moglaby swoje gminne psy i koty ,swoich mieszkancow kastrowac.
To ich taniej wyjdzie niz budowa schronisk ,ktore tak i tak powinny powstawac.Schroniska miedzygminne do 100 psow.Schroniska powinno sie budowyc ,ale zwierzat nie moze byc powyzej 100 ,bez kociarni ,gdyz o kotach to schroniska zapomnialy ,chyba sa przekonania ,ze kotom wystrcza do zycia tylko zlowione myszy.[/QUOTE]

Wow !!! jakie super rady i ......tak cały czas. A rączki uwiązane ? Przypomnij te przepisy o schroniskach z Twoich Niemiec, przypomnij także te przepisy na co gminy mogą wydawać pieniądze ...... potem zacznij pisać ..... do radnych wszystkich gmin w Polsce ... te same dobre rady co tu. Będziesz miała niezły wkład.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Wow !!! jakie super rady i ......tak cały czas. A rączki uwiązane ? Przypomnij te przepisy o schroniskach z Twoich Niemiec, przypomnij także te przepisy na co gminy mogą wydawać pieniądze ...... potem zacznij pisać ..... do radnych wszystkich gmin w Polsce ... te same dobre rady co tu. Będziesz miała niezły wkład.[/QUOTE]
Nie ma sie co dziwic ze nazywaja nas oszolomami, ale ja sie pod tym nie podpisuje, choc zdecydowanej wiekszosci mozna to przypisac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']A czy jest szansa, by wprowadzić Psią Policję? Tak jak w USA, oni mają pełne uprawnienia i odbierają zwierzaki aż furczy, działają na prawach Policji ludzkiej, że tak się wyrażę:)[/QUOTE]
Czy Twój entuzjazm bierze się z bezpośredniej obserwacji czy z oglądania programów na Animal Planet?

Prawda poza kamerą wygląda tak, że ponad 64% tych psów odebranych "aż furczy" zostaje poddanych eutanazji po średnio 2-3 tygodniach od przekroczenia bramy schroniska.
Z dostępnych publicznie danych (przy czym amerykański8e schroniska nie mają obowiązku prowadzenia statystyk, więc dane te są niepełne) wynika, że[B] w 2008 r. w amerykańskich schroniskach uśmiercono 3,7 miliona zwierząt[/B]! Powód? Przepełnienie schroniska, zaburzenia zachowania, szczególnie agresja, choroby, różne urazy, etc.

Moja droga, policję dla zwierząt można wprowadzić. To nie jest problem. Ale nic nie da implantowanie tylko jednego elementu systemu, bo on dobrze działa tylko wspólnie z pozostałymi. Jeśli więc marzysz, żeby u nas było tak jak w USA, to trzeba wziąć cały system "z dobrodziejstwem inwentarza", w tym z eutanazją psów i kotów, po które nie zgłosił się właściciel ani nie zostały szybko adoptowane!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Czy Twój entuzjazm bierze się z bezpośredniej obserwacji czy z oglądania programów na Animal Planet?

Prawda poza kamerą wygląda tak, że ponad 64% tych psów odebranych "aż furczy" zostaje poddanych eutanazji po średnio 2-3 tygodniach od przekroczenia bramy schroniska.
Z dostępnych publicznie danych (przy czym amerykański8e schroniska nie mają obowiązku prowadzenia statystyk, więc dane te są niepełne) wynika, że[B] w 2008 r. w amerykańskich schroniskach uśmiercono 3,7 miliona zwierząt[/B]! Powód? Przepełnienie schroniska, zaburzenia zachowania, szczególnie agresja, choroby, różne urazy, etc.

Moja droga, policję dla zwierząt można wprowadzić. To nie jest problem. Ale nic nie da implantowanie tylko jednego elementu systemu, bo on dobrze działa tylko wspólnie z pozostałymi. Jeśli więc marzysz, żeby u nas było tak jak w USA, to [B]trzeba wziąć cały system "z dobrodziejstwem inwentarza", w tym z eutanazją psów i kotów, po które nie zgłosił się właściciel ani nie zostały szybko adoptowane[/B]![/QUOTE]

Ale to nie jest taki glupi system. Jak sie ma takie gigantyczne nadwyzki w populacji, to lepiej patrzec az sama "sié wykonczy", czyli zginie tragicznie mniej lub bardziej bolesnie? ja bym wolala je uspic do poziomu, który zapewnilby godny byt zwierzétom trzymanym w schroniskach. Wtedy nikt nie wydawalby psów na huraaa, bo rodzá sié nowe oknami i drzwiami, to trzeba je opychac byle komu. Wtedy mozna byloby wybierac wlascicieli, bo nie byloby takiej presji z natloku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Ale to nie jest taki glupi system. Jak sie ma takie gigantyczne nadwyzki w populacji, to lepiej patrzec az sama "sié wykonczy", czyli zginie tragicznie mniej lub bardziej bolesnie? ja bym wolala je uspic do poziomu, który zapewnilby godny byt zwierzétom trzymanym w schroniskach. Wtedy nikt nie wydawalby psów na huraaa, bo rodzá sié nowe oknami i drzwiami, to trzeba je opychac byle komu. Wtedy mozna byloby wybierac wlascicieli, bo nie byloby takiej presji z natloku.[/QUOTE]
Coś w tym jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...