Jump to content
Dogomania

Marsz poparcia dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt


kahoona

Recommended Posts

  • Replies 882
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ada-jeje']Lampart, nie odkryles Ameryki, piszac o rasowych, w typie rasy, kundlach i dachowcach.
[B]KROTKO! ZWIERZAT JEST ZA DUZO i [/B]nic oprocz masowej kastracji tego nie zmieni.:shake:[/QUOTE]

to trzeba było wprowadzić masową kastrację, a nie durne zakazy sprzedaży i faworyzowanie zwierząt rasowych które nie sprawdzają się użytkowo i są sztucznym tworem, którego mioty nie są w stanie same przetrwać bez pomocy człowieka.

Jeśli umiem myśleć to my nie zmniejszymy ilość np dachowych kotów tylko całkowicie je tępimy bo nie widzę tu przepisów regulujących populację czasowo tyko bezterminowo

W tej chwili ustawa ta pogorszyła status zwierząt nierasowych dając większe fory rasowym czyli zwiększyła i tak istniejące dysproporcje - bez sensu - rasowe zwierzęta nigdy nie miały źle, są w rekach hodowców bądź właścicieli którzy zapłacili za nie nie małe pieniądze znana hodowla hovawarta krzyczy nawet 3 tyś. nikt nie pomiata takimi zwierzętami.

samosiejki zawsze miały przegwizdane i za tą wolność zapłacą teraz życiem. Co niektórzy karmią swoje sumienie obrazem pseudohodowli itp itd tyle, że w całej Polsce koci się tysiące zwierząt każdego dnia bez niczyjej zgody i pseudohodowle to kropla w morzu - zabijamy więc coś zupełnie innego niż pseudohodowle i nikt tym sobie sumienia nie wyczyści. Nie jeden rolnik jak miał nadprogram kota to z ziemniakami na targu sprzedał teraz wiadomo co zrobi.

tak moim zdaniem co do tej wielkiej ilości zwierząt;

Może zakazać hodowli w ogóle - jeśli jest ich za dużo ? Dlaczego hodowcy mają produkować na dodatek coś co nawet nie jest samo wyżyć. To już lepiej utrzymujmy najpierw te osobniki które same mają szanse sobie dać radę. Chyba bardziej wartościowe

Zwierząt za wiele - czemu tyle gatunków pod ochroną - ja twierdzę, że ludzi jest za wielu i za długo żyją, musimy zwiększać wiek emerytalny. Ciekawe czemu miłośnicy zwierząt nie stosują tych samych zasad w stosunku do siebie ostatecznie są ssakami, zwierzętami, wydzieloną grupą naczelnych. W afryce tak wielu ludzi głoduje w Zimbabwe murzynki z wielkimi nabrzmiałymi brzuszkami biegają i nogami jak patyczki - może jakaś sterylizacja mała, a co tak mają głodować od setek lat.

Nie wiem ale jak człowiek twierdzi, że naturę trzeba poprawiać, ingerować tworzyć zawsze z tego wychodzi jakiś chłam. latami broni tygrysa przed wyginięciem a ten się uparł aby wyginąć podobnie nosorożce tyle ludzi ich broni a tu masz niedługo tylko w zoo będzie je można zobaczyć. Wiecie dlaczego prawda ? Jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę

Ja twierdzę, że chińczyków jest za dużo i nic oprócz masowej kastracji tego nie zmieni


Oby tylko nikt nie uznał, że drzew jest za dużo

Przepraszam ale jak słyszę , że zwierząt jest na świcie za dużo to krew mnie zalewa, widząc panoszące się bezrobotne obiboki pod budką z piwem, śpiące na dworcach po śmietnikach inne menele. ogolonych smarkaczy i kiboli. Widząc ten świat plastiku i tandety, mebli z pseudo drewna, macdonalda, chipsów i chińskich zupek śmietnika kulturowego naprawdę ma się odruch wymiotny i to do jednorazowej torebki i polskiej kulturowej kawy w szklance bądź w kubku. po przeliczeniu kasy kin teatrów muzeów wyszło, że statystyczny polak wydał w roku 2011 aż 30 zł na kulturę więc jaka kultura takie rozwiązania i ustawy

Dlatego właśnie wyniosłem się z miasta i mieszkam w środku lasu bo bardziej mam dość ludzi niż zwierząt; nie przeszkadzają mi krety nie przeszkadzają mi jeże czasami fuczące i tupiące na mnie w moim własnym ogrodzie kiedy gdieś tam prowadzą młode, nie przeszkadzają mi wiewiórki skaczące po tarasie bez pozwolenia nie przeszkadzają mi te wredne ptaszyska które obskubują wiśnie i czereśnie albo co gorsza zakładające gniazda w łączeniach belek tarasowych i wypadających młodych do talerzy podczas śniadania kiedy to matka wyprowadza je na pierwszy lot i nie przeszkadzają mi odwiedziny błąkających się kotów które bezczelnie potrafią bez zaproszenia wejść do domu

przeszkadza mi ludzka głupota -

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Postaraj sie o przepustke do sejmu i tam zglaszaj swoje pretensje, tu ni po nich, nikt Ci nie pomoze.[/QUOTE]

- a sądzisz iż myślałem, że ktoś mi pomoże ? Nie oczekiwałem żadnej pomocy i nie walczę nie twierdzę nawet, że jestem miłośnikiem zwierząt ja akceptuję je jakie są i nie staram się wchodzić w ich egzystencję tak jako i one nie wchodzą w moją. Staram się nie szkodzić i nie przyznaje sobie prawa do decydowania o ich być albo nie być które mają być, a które nie. I nie uzurpuję sobie prawa co dla nich jest lepsze a co gorsze.

Link to comment
Share on other sites

Lampart, czytajac Twoją wypowiedź jest po części oburzona.
Po pierwsze. niby dlaczego rasowe psy nienadają się do użytku? oczywiście, np. onki nowego typu są przerasowione, ale do łask powraca stary typ, który doskonale nadają sie do pracy.
Po drugie. wiele zwierzat nie przetrwa w pewnych sytuacjach bez człowieka, kundel czy rasowiec.
Po trzecie, nikt nie fovoryzuje psów rasowych, a zabronienie rozmnażania kundelków raczej jest dobre dla wszystkich piesków.
Po czwarte, hodowle psów rasowych musza istnieć, zbyt mała populacja jakieś rasy byłaby tragiczna w skutkach. Wazna jest nowa krew. Na zachodzie nie ma z tym problemów, ale tam panuje inna mentalność człowieka, który kocha to co robi, anie pieniądze które może zarobic kosztem zwierzat.
Po piąte, chyba nie wiesz po co są hodowle psów rasowych.Pomijając zyskowców, hodowcy chcą udoskonalac rasę, tworzyć jak najzdrowsze i najpiękniesze psy.

tak ludzi jest za dużo, ale nie można nakazac kastracji, bo wówczas ludzkość utraciłaby ostatnią czastke humanitarności.
Ludzie w Afryce głodują przez Europe i Ameryke, przez polityke.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']
Po czwarte, hodowle psów rasowych musza istnieć, zbyt mała populacja jakieś rasy byłaby tragiczna w skutkach. Wazna jest nowa krew. Na zachodzie nie ma z tym problemów, ale tam panuje inna mentalność człowieka, który kocha to co robi, anie pieniądze które może zarobic kosztem zwierzat.
Po piąte, chyba nie wiesz po co są hodowle psów rasowych.Pomijając zyskowców, hodowcy chcą udoskonalac rasę, tworzyć jak najzdrowsze i najpiękniesze psy.
[/QUOTE]

Czemu muszą istnieć? W jakim celu muszą istnieć hodowle psów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Jeżeli nadal chcemy się cieszyć towarzystwem psów.
Hodowla to miłość do zwierzat i równiez po czesci hobby.[/QUOTE]

Chcieć to sobie można dużo. Żwierzę to żywa istota, nie rzecz, którą można rozmnażać wedle widzimisię,selekcjonowac, wystawiać, sprzedawać i kupowac jak towar. Uprzedmiotowienie zwierzęcia jest genezą problemu. Zakaz pseudo tego nie zmieni. Ale moje zdanie już znasz z innego wątku.

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...