Jump to content
Dogomania

Gamonius pospolitus i kotus bezmózgus do potęgi drugiej :D


Ty$ka

Recommended Posts

[quote name='marta1624']Fuga ślicznotka :loveu: A biologia... Mnie uczyśa pani, która w pewien sposób była fajna- nie pytała, kartkówki zapowiadane i podane wcześniej pytania ;) Tylko była zgryźliwa, ale dało się to przeżyć :D[/QUOTE]

NO nasza wygląda na zołzę, ale mówiła, że raczej wszystko zapowiada. Tylko pyta. Umiem jeden temat, drugiego nauczę się jutro. Po drodze do szkoły :p

Link to comment
Share on other sites

Dostałam informację o kolejnym bydlaku, który porzucił psa...

Pies czeka przy ulicy od 2msc, podobno jest wycieńczony, słania się na łapach. Czarny, młody, wystraszony. Wciąż wpatruje w dal - jakby czekał na właściciela... Ktoś starał działać, ale UM ma gdzies psa, podobno były tam wczesniej dwa psy, został ten jeden, wolę nie wiedzieć jak skończył ten drugi. Jutro nie dam rady wsiąść na rower (harcerstwo....), ale zrobię to w piątek. Nie znam tych okolic szczerze mówiąc, ale może trafię. Mam do pokonania 15km. Rowerem powinnam dać rade szybko przejechać, ale nie wiem co dalej, psa, wykończonego nie wezmę ze sobą z powrotem :( no, ale zobaczę chociaż... dam jeść...

Link to comment
Share on other sites

Też strasznie długo chodziłam z kieszeniami wypchanymi różnymi rzeczami :lol: Teraz mam małą saszetkę na smaki i nerkę na "ambitniejsze" spacery i nareszcie nie wygrzebuję woreczków albo smaków z kieszeni, albo mi smycz z bluzy nie wypada...
I jak poszło na Biologii, pytała Cię? :P
A co do tego psiska... Skoro 2msc czeka to czemu nikt do tej pory się nim nie zajął?

Link to comment
Share on other sites

No i kolejne info. Napisał do mnie kolega, w sumie znajomy z poprzedniej szkoły, ale nie utrzymywaliśmy bliższych kontaktów, że jgo kolega przygarnął na noc młodego psa, wycieńczonego, wygłodniałego, mix teriera. Dał pić, jeść, schronienie, a także ogłoszenia o znalezieniu. Niestety w piątek wyjeżdża do Anglii, a właściciel się nie zgłosił, nie ma co z tym psem zrobić... No i poprosili mnie o pomoc.
[IMG]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/1233006_767687776611408_6965320143478603739_o.jpg[/IMG]

Jestem podłamana :(

Link to comment
Share on other sites

Tak, dawno to zauważyłam, ale myślę, że to kwestia tego, że ludzie się nauczyli, że coś robię na rzecz bezdomniaków i mi zgłaszają. W mojej mieścinie tylko ja się tym zajmuję... Niestety, terierek uciekł, być może po prostu komuś zaginął, bo nie wyglądał na bezdomnego psa ani się tak nie zachowywał.

Za to czarny dalej nie ma domu, a gmina ma go gdzieś. Ktoś był dziś na grzybach, dał mu jeść i pić. Nie wiem czemu ludzie nie pomogli mu do tej pory, nie zgłosili. Chociaż nie powinno mnie to dziwić, pies znajduje się między dwoma wsiami, gdzie psy są na krótkich łańcuchach, wiele z nich nie ma w ogóle bud ani schronienia... a jedzenie dostają rzadko, więc ludzie umywają się do pomocy innemu psu. Moja rodzina też kiedyś miała takie podejście: błąka się, pewnie jest czyjś, a jak nie... to lepiej się odwrócić, może za nami nie pójdzie. Dopiero z czasem to się zmieniło i po moim powtarzaniu "jak nie możesz pomóc to chociaż nakarm" coś rusza i u nas, coraz więcej w mieścinie naszej pomaga ta ciemna masa. Widzi problem bezdomności, nie umywa rąk. Zgłasza. Naprawdę jest o wiele lepiej, choć nadal raczkujemy... więc mnie nie dziwi, że pies przy lesie nie budzi podejrzeń, a ludzie się do niego nie przyznają. Po co? Ktoś inny mu przecież pomoże. Jutro do niego jadę, jeśli jest niewielki to mam dla niego DS. Trzymajcie kciuki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Fakty, bern jak się patrzy... [URL]http://olx.pl/oferta/bernenski-pies-pasterski-CID103-ID6YeCt.html#e6725b98b9[/URL][/QUOTE]
:mdleje: i pewnie jeszcze z super rodowodem :evil_lol:
A tak serio to niektóre ogłoszenia przerażają :shake:

A terierek cudeńko :'( Ostatnio same terierowate wokół mnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='(:Buńka:)']:mdleje: i pewnie jeszcze z super rodowodem :evil_lol:
A tak serio to niektóre ogłoszenia przerażają :shake:

A terierek cudeńko :'( Ostatnio same terierowate wokół mnie :roll:[/QUOTE]
No pewnie :p, ciekawe czy faktycznie są za darmo. Pewnie okaże się tak, jak z tym kotem syberyjskim...

Raczej wokół mnie :p
PS: Pewnie to znak.

Link to comment
Share on other sites

To tak. Terierek uciekł, dziś nikt nie zgłaszał, że znalazł psa, więc mniemam, że trafił do siebie, ale będę czuwać i myśleć o nim w sposób szczególny.
Do czarnego zaraz jadę, tylko odbiorę sobie namiot i wsiadam na rower.
Pola, ta sunia co miała u mnie być... no cóż, jest kłopotliwy transport. Na chwilę obecną nikt nie jedzie, miała być w tym tygodniu, ale transport nie wypalił... no a z tym to ciężko, więc podejrzewam i mam w sumie cichą nadzieję, że niedługo znajdzie dom i ja będę jej zbędna.

Link to comment
Share on other sites

Ogłaszamy ją, ale bezskutecznie na razie :(

Pamiętacie 3msc koteczkę rasową, która była do oddania, po czym okazało się, że baba chce 2tys zł? Potem widziałam, że zeszła tylko do 200zł, a dzisiaj dostałam informację, że uwaga, kotka wpadła pod samochód... Jakoś mnie to nie dziwi. Tylko szkoda malucha.

Edited by Ty$ka
Link to comment
Share on other sites

Mój kolega pochwalił się na FB w związku z całym tym IBC. Tak, on się tym chwalił
[IMG]http://puu.sh/bnPHm/551974a829.jpg[/IMG]


Więc Justyna, co Ty wiesz o pomocy ;p I wielkie oburzenie, że w polszy jest jak jest i nie stać go na pomoc większą (ale na skiny i dodatki do gier online na które do tej pory wydał ponad tysiąc go stać)

Swoją drogą z dwa lata temu albo może i rok też szukałam kotka, po zadzwonieniu okazało się, że TO JEST KOT Z HODOWLI I JA DWA TYSIĄCE ZA NIEGO CHCĘ, to wtedy szlag jasny mnie trafił i zjechałam babę od góry do dołu, że marnuje mój czas umieszczając mylące informacje na tablicy i celowo wprowadza ludzi w błąd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Mój kolega pochwalił się na FB w związku z całym tym IBC. Tak, on się tym chwalił
[IMG]http://puu.sh/bnPHm/551974a829.jpg[/IMG]


Więc Justyna, co Ty wiesz o pomocy ;p I wielkie oburzenie, że w polszy jest jak jest i nie stać go na pomoc większą (ale na skiny i dodatki do gier online na które do tej pory wydał ponad tysiąc go stać)

Swoją drogą z dwa lata temu albo może i rok też szukałam kotka, po zadzwonieniu okazało się, że TO JEST KOT Z HODOWLI I JA DWA TYSIĄCE ZA NIEGO CHCĘ, to wtedy szlag jasny mnie trafił i zjechałam babę od góry do dołu, że marnuje mój czas umieszczając mylące informacje na tablicy i celowo wprowadza ludzi w błąd.[/QUOTE]
Ulalala, ale dużo! Faktycznie przy nim się umywam... nie no, ja nigdy nie mówiłam, że robię dużo dla psów :p Z drugiej strony tez 1,00zł czasem jest istotne, grosz do grosza... no ale chwalenie się tym, hmmm ;p

I słusznie, ja też ją zjechałam jak się dowiedziałam, że jednak nie za darmo, chyba trochę się ogarnęła, bo po mojej akcji widziałam, że już nie ogłaszała za darmo, ale za 200zł. No i teraz mnie informuje o tym, że kot rozjechany. Pozostawiłam to bez komentarza.

[quote name='junoo']hej i co z tym czarnym? Jest niewielki? Ma DS?[/QUOTE]

Nie widziałam go.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzaw']Szkoda ale może ktoś go przygarnął...pewnie jestem naiwna ale mam nadzieję ;)[/QUOTE]
Albo urzędasy ruszyli swoje cztery litery... tylko pytanie co z tym psem zrobili. Ta gmina nie ma podpisanej umowy ze schroniskiem, choć powinna.

Link to comment
Share on other sites

Czarny był dzisiaj widziany. Kilka osób po niego pojechało, ale podobno ucieka, więc ktoś wziął ze sobą kamerę, by nagrać go chociaż.
Trzymam kciuki za nich, ale teraz siedzę w lekcjach, aż mi się nie chce :(

Tymczasem, matko, popatrzcie jaki ten pies ma zad: [url]http://olx.pl/oferta/owczarek-niemiecki-CID103-ID6ZRwr.html#ce6247db90[/url]
:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...