Jump to content
Dogomania

DRAMATYCZNA SYTUACJA w schronisku ! Zbieramy pieniądze na słome dla psiaków !~Józefów


Qeeriefire

Recommended Posts

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co trzeba zrobic żeby powstrzymać biznes polsko- niemiecki !!!!!!!
Biznes na całego !!!!!!!!!!! Polsce juz wciśnięto wojenne puszki stare z mięsem !!!!!!!!!!!!!!!!! Pozniej odpady radioaktywne !!!!!!!!!!a teraz uwaga wielki biznes !!!!!!!!!!!!!!!!! Psy i koty polacy "oddawają do raju " do niemiec za marne datki w postaci karmy i innych akcesori dla psów !!!!!!!!!!!!! A raj zamienia się w piekło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie opamiętajcie się !!!!!!!!!!!!!!!! I miejcie odrobinę litości nad tymi zwierzętami !!!!!!! Tam psy idą na doświadczenia laboratoryjne i medyczne !!!!!!!!!!!!!! Testuje się na nich wszystko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dokonuje się na nich oparzeń i licznych operacji !!!!!!!!!!! Ze schronisk są brane psy chore stare ślepe i kończą swój żywot w nieopisanych męczarniach !!!!!!!!!!!!!!! Włosi już napisali petycję i na mocy jej jest całkowity zakaz wywózki psów do niemiec ! A polska co zrobiła ?????!!!!!! Do piekła je wywożą a wy im w tym pomagacie !!!!!!!!!!!!!!!!! W niemczech mają swoje psy a nasze do laboratorii !!!!!!!!!!!!!!!!! W niemczech jest zakaz adopcji psów z innych panstw !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czytajcie artykuły !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polakowi wszystko się wciśnie !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pisałam, że mam kilka duzych garnków do odstapienia + na pewno jakies rzeczy dla schroniska. Nadal czekam na PW z instrukcja, gdzie mam to zawieźć. Była wstepnie mowa o stacji metra gdzies na Bielach...?
Czy może ktoś się ze mną skontaktowac w tej sprawie?

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Bazarek dla Waszego Schroniska.
Bardzo prosze o podnoszenie, reklamowanie i kupowanie:)
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/213801-DU%C5%BBO-WI%C4%98CEJ-NAJWI%C4%98CEJ....-do-18.09.2011-godz.-24.00?p=17544922#post17544922[/URL]

pzdr.[/QUOTE]

[B]Asiaczek [/B]jesteś Wielka :Rose: Dziękujemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Zgłoście schronisko do wewnętrzej ankiety na Dogo.[/QUOTE]
Wątek zgłoszeniowy
[url]http://www.dogomania.pl/threads/203136-Krakvet-gt-W-sierpniu-Fundacja-KOT-z-Torunia-PROSIMY-O-G%C5%81OS!/page12[/url]

A jak tylko ruszy ankieta, proście o głosy dogomaniaków. (Akcja literkowa na PW jest bardzo skuteczna).

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem z Pruszkowa, nie mam jak dojeżdżać do Józefowa jako wolontariusz, chociaż bardzo bym chciała :(
Ale mam kuwetke na zbyciu dla kota może się przyda, obróżki już oddałam wczoraj do Milanówka, ale pozbieram moze troche karmy dla psów i kotów i uda mi się to podwieźć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Pisałam, że mam kilka duzych garnków do odstapienia + na pewno jakies rzeczy dla schroniska. Nadal czekam na PW z instrukcja, gdzie mam to zawieźć. Była wstepnie mowa o stacji metra gdzies na Bielach...?
Czy może ktoś się ze mną skontaktowac w tej sprawie?

pzdr.[/QUOTE]
asiu - napisalam pw

Link to comment
Share on other sites

schronisko potrzebuje rowniez [COLOR=red][B]recznikow i kocy[/B][/COLOR] - podczas ostatniej ulewy wszystko zostalo dokumentnie zalane;
mam nadzieje, ze ta decyzja o zamknieciu jest wydana po to, zeby zmobilizowac do dzialania; gdzie oni niby zabiora te psy?

bardzo prosze osoby ktore maja jakiekolwiek mozliwosci w odpowiedniej branzy o rozejrzenie sie za [U][COLOR=red][B]kontenerem mieszkalnym[/B][/COLOR][/U] dla pracownikow schroniska; nowy kontener kosztuje ok 15 tys zlotych i jest za drogi; moze ktos mialby "dojscia" do jakichs uzywanych w dobrym stanie? myslalam o duzej przyczepie kampingowej typu "lord" - moglaby byc nawet lepsza od kontenera, ale trzeba by ja bylo ocieplic na zime;

jesli chodzi o garnki to sa potrzebne takie wieksze, od 2 litrow wzwyz; miski tak, ale takie bardziej stabilne;

jestem w jozefowie regularnie co tydzien, ale codziennie przejezdzam obok w drodze z pracy; pracuje w warszawie przy rondzie starzynskiego - [B]moge odebrac jakies dary i dostarczyc je do schroniska;[/B]
zainteresowanych prosze o kontakt na pw lub tel 664 850 190;

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzeu']i ja też podnoszę, przy okazji powiem, że temat tego schroniska opanował już FB, więc mam nadzieję, że znajdzie się jak najwięcej ludzi do pomocy. Ja też postaram się wynaleźć w domu jakieś np. ręczniki, koce itd.[/QUOTE]
opanowal? mnie to wyglada na niezla histerie skoro u mnie w firmie dziewczyna mnie rano poinformowala, ze wlasnie beda usypiac 600 zdrowych psow; wybaczcie, ja rozumiem, ze dobrze jest poruszyc opinie publiczna, ale to to juz gruba przesada;

Sprostowanie odnośnie zamknięcia schroniska

[FONT=Helvetica Neue] W związku z zamieszczoną na Facebook błędną informacją o wydaniu decyzji zamknięcia schroniska przez Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii chciałam niniejszym przeprosić Pana doktora za pomyłkę i sprostować.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim wszczęto postępowanie o wykreśleniu schroniska z rejestru. Powodem jest nie stosowanie się do zakazu przyjmowania zwierząt, wydanego w lutym bieżącego roku, w uzasadnieniu, którego jako główne powody podano: brak utwardzenia terenu oraz przebywające zwierzęta na terenie pomieszczeń biurowych.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Skan wymienionych dokumentów zostanie opublikowany na Facebook w ciągu 3 dni.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Statutową misją fundacji jest niesienie pomocy zwierzętom. Na 250 psów przyjętych po wydaniu zakazu, tylko za 70 fundacja otrzymała środki finansowe od gmin. Pozostałe 180 zwierząt, które trafiło do schroniska w wyniku wypadków komunikacyjnych oraz podrzuceń, Fundacja utrzymuje z środków własnych.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Oczywiście, by wypełnić zalecenia lekarza powiatowego mogliśmy już nie przyjmować ani jednego zwierzęcia. Mogliśmy nie odbierać telefonu i nie jeździć do wypadków. Mogliśmy nie zauważać szczeniaków podrzuconych pod bramę schroniska, czy też wyrzuconych w lesie lub na łące. Mogliśmy ich nie operować, nie leczyć, nie szczepić nie karmić.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Mogliśmy? Nie, nie mogliśmy![/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Ale dlaczego? Przecież wówczas nie złamalibyśmy zakazu, nie byłoby przepełnienia, a nawet można by rozpocząć prace utwardzenia terenu.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Problem bezdomności polskich zwierząt nie jest nowy. Dobrze go znają wszyscy miłośnicy zwierząt i większość lekarzy służb weterynaryjnych. Jak na razie nie znaleziono skutecznego sposobu na jego zmniejszenie. Fundacja pomaga potrzebującym zwierzętom i póki istnieje będzie to czyniła i będzie przyczyniała do zmniejszania problemu bezdomności sterylizując.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Sytuacja schroniska jest zła. Brakuje środków na inwestycje (budowa pawilonu, utwardzenie terenu) i remonty (wymiana zadaszenia boksów, naprawa dachu kontenera socjalnego), ale to nic nowego, tak było zawsze, a jednak przetrwaliśmy 15 lat dzięki wsparciu ludzi wielkiego serca. Jestem przekonana, że i tym razem nasi bezdomni podopieczni, schronisko, fundacja i ja możemy liczyć na Państwa pomoc.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] [/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Bożenna Rajczak
dyrektor schroniska[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

niektorzy "informowali" rowniez o masowym usypianiu, a to nie jest prawda;
rozumiem, ze to co napisala dyrektorka (patrz list powyzej) nic dla ciebie nie znaczy i wazniejsza jest histeria na fb?
czy dyrektorka wierzac, ze schronisko bedzie zamkniete, prosilaby mnie jednoczesnie o pomoc przy znalezieniu kontenera dla swoich pracownikow? zastanow sie;
ja rozumiem, ze aferki sa atrakcyjne, ale one na dluzsza mete niczemu nie sluza;

edit: chociaz jesli dzieki takim histeriom uda sie zebrac mase karmy i potrzebnych przedmiotow, oraz gdyby sciagnely uwage telewizji i ludzie masowo zaczeliby adoptowac psy z jozefowa to czemu nie... niech sie odbywaja - z pozytkiem dla psow;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...