Jump to content
Dogomania

DRAMATYCZNA SYTUACJA w schronisku ! Zbieramy pieniądze na słome dla psiaków !~Józefów


Qeeriefire

Recommended Posts

[CENTER][I][SIZE=3][B] [COLOR=red][SIZE=4]Schronisko w Józefowie pod Legionowem apeluje o pilną pomoc![/SIZE][/COLOR][/B][/SIZE][/I]
[/CENTER]
[SIZE=3]
[/SIZE][B][SIZE=3]Brakuje jedzenia! [/SIZE][/B]

Najbardziej potrzebne są: Wszystkiego rodzaju artykuły spożywcze- kasza, ryż, makaron, mięso, kości, sucha karma, puszki mięsne, konserwy, mleko. Nie pozwólcie aby to się pogorszyło, każda pomoc się liczy, potrzeba jest równie słoma na zimę.

[B]Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się do pomocy, do schroniska trafiło wiele darów.[/B]

[COLOR=red][B]W schronisku jest ponad 500 psów i tylko 5 pracowników, potrzebni wolontariusze! [/B][/COLOR]

[B]Strona schroniska[/B]: [B][SIZE=3][URL="http://www.psy-warszawa.pl/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1"][COLOR=#0000ff]TU[/COLOR][/URL][COLOR=#0000ff] [/COLOR][/SIZE]oraz [SIZE=3][URL="http://schroniskojozefow.pl/"][COLOR=#0000ff]TU[/COLOR][/URL][/SIZE][/B][URL="http://schroniskojozefow.pl/"]
[/URL]
[B]Wydarzenie na FB[/B]: [URL="https://www.facebook.com/schroniskojozefow"][SIZE=3][COLOR=#0000ff][B]TUTAJ[/B][/COLOR][/SIZE][/URL]
[I][COLOR=black]
[/COLOR][COLOR=black][B][FONT=Helvetica Neue]W związku z zamieszczoną na Facebook błędną informacją o wydaniu decyzji zamknięcia schroniska przez Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii chciałam niniejszym przeprosić Pana doktora za pomyłkę i sprostować.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim wszczęto postępowanie o wykreśleniu schroniska z rejestru. Powodem jest nie stosowanie się do zakazu przyjmowania zwierząt, wydanego w lutym bieżącego roku, w uzasadnieniu, którego jako główne powody podano: brak utwardzenia terenu oraz przebywające zwierzęta na terenie pomieszczeń biurowych.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Skan wymienionych dokumentów zostanie opublikowany na Facebook w ciągu 3 dni.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Statutową misją fundacji jest niesienie pomocy zwierzętom. Na 250 psów przyjętych po wydaniu zakazu, tylko za 70 fundacja otrzymała środki finansowe od gmin. Pozostałe 180 zwierząt, które trafiło do schroniska w wyniku wypadków komunikacyjnych oraz podrzuceń, Fundacja utrzymuje z środków własnych.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Oczywiście, by wypełnić zalecenia lekarza powiatowego mogliśmy już nie przyjmować ani jednego zwierzęcia. Mogliśmy nie odbierać telefonu i nie jeździć do wypadków. Mogliśmy nie zauważać szczeniaków podrzuconych pod bramę schroniska, czy też wyrzuconych w lesie lub na łące. Mogliśmy ich nie operować, nie leczyć, nie szczepić nie karmić.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Mogliśmy? Nie, nie mogliśmy![/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Ale dlaczego? Przecież wówczas nie złamalibyśmy zakazu, nie byłoby przepełnienia, a nawet można by rozpocząć prace utwardzenia terenu.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Problem bezdomności polskich zwierząt nie jest nowy. Dobrze go znają wszyscy miłośnicy zwierząt i większość lekarzy służb weterynaryjnych. Jak na razie nie znaleziono skutecznego sposobu na jego zmniejszenie. Fundacja pomaga potrzebującym zwierzętom i póki istnieje będzie to czyniła i będzie przyczyniała do zmniejszania problemu bezdomności sterylizując.[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue] Sytuacja schroniska jest zła. Brakuje środków na inwestycje (budowa pawilonu, utwardzenie terenu) i remonty (wymiana zadaszenia boksów, naprawa dachu kontenera socjalnego), ale to nic nowego, tak było zawsze, a jednak przetrwaliśmy 15 lat dzięki wsparciu ludzi wielkiego serca. Jestem przekonana, że i tym razem nasi bezdomni podopieczni, schronisko, fundacja i ja możemy liczyć na Państwa pomoc.[/FONT]
[/B][/COLOR][B]
[FONT=Helvetica Neue] Bożenna Rajczak
dyrektor schroniska[/FONT][/B][/I]



[SIZE=3]

[/SIZE][CENTER][SIZE=3] [IMG]http://img202.imageshack.us/img202/3161/schroniskowjzefowienaps.jpg[/IMG][/SIZE]
[/CENTER]
[SIZE=3]
[COLOR=#0000ff]
[/COLOR][/SIZE][CENTER][COLOR=#0000ff][B]Darowizny można wpłacać:[/B][/COLOR]
na konto Fundacja Animal Rescue, PKO BP PL [B]84 1020 1013 0000 0702 0241 4605[/B] SWIFT: BPKOPLPW z dopiskiem Józefów - zakupię wtedy karmę (pieniążki zostaną przeznaczone TYLKO na karmę) Jeśli chcecie pomóc w budowie boksów i pokryciu długów schroniska wpłacajcie na konto Fundacja Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie k/ Legionowa PEKAO S.A. VI O/Warszawa[B] 87 1240 1082 1111 0000 0428 5182[/B]
[/CENTER]
[SIZE=3]


[/SIZE]

Edited by Collie
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, pomoc jest potrzebna. Rozmawiałam z jedną z wolontariuszek przed week. Zamieszczałam apele, ale jakoś bez odzewu, prócz jednej koleżanki... Wolontariuszka mówiła, że najbardziej własnie makarony, puchy itp, podobno wiele z tych psów nie umie jeść suchej karmy... Ale tu zalecam też upewnić się telefonicznie. Ja rozmawiałam z wolontaruszką Ewą 608 839 495
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] (jest w zakładce "O nas")

Link to comment
Share on other sites

Nie ma opcji przejechać się po okolicznych rzeźniach etc. ?
Przecież jest wiele firm, które oddają wszelkie odpadki z żywca do schronisk.
Warto zrobić plakaty, przejść się po zoologicznych, opowiedzieć o sytuacji, czy nawet zaproponować akcję w szkołach, przedszkolach etc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tajga6']Myślę, że jeśli tu znajdą się osoby mające możliwość dowiezienia karmy, to i więcej ludzi coś dorzuci. Ja tak kiedyś robiłam zbiórki, m.in. właśnie dla Józefowa. Nie zapomnę tych pięknych psów...[/QUOTE]
Oby się znaleźli i miejmy nadzieję;)

[quote name='Neczka']Nie ma opcji przejechać się po okolicznych rzeźniach etc. ?
Przecież jest wiele firm, które oddają wszelkie odpadki z żywca do schronisk.
Warto zrobić plakaty, przejść się po zoologicznych, opowiedzieć o sytuacji, czy nawet zaproponować akcję w szkołach, przedszkolach etc.[/QUOTE]
Z tego co widziałam na stronie schroniska, zbiórki w szkołach były organizowane, ale teraz są wakacje...
Plakaty zamówię :) Najlepiej jakby ktoś mógł zajrzeć do tego schroniska i dowiedzieć się coś w tej sprawie

[quote name='westie_justa']Banerek na szybko!
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/211779-DRAMATYCZNA-SYTUACJA-W-schronisku-brakuje-jedzenia%21?p=17323350#post17323350"][IMG]http://img202.imageshack.us/img202/3161/schroniskowjzefowienaps.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]
Bardzo dziękujemy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']No wiesz ale to i tak bliżej niż my mamy ! Ja w Podlaskim a Ty w Rzeszowie :/[/QUOTE]
No tak, bardzo proszę też o rozsyłanie zaproszeń dalej na wątek ;)
Dobrze by było, gdyby ktoś z Warszawy wejrzał...

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Sugerowałbym zwrócenie się pismem do znajdujących się w okolicach sklepów wielkopowierzniowych o przekazanie artykułów żywnościowych o kończących się terminach przydatności.W pismie musi znajdować się zoobowiązanie o odbiorze żywności w okreslonych terminach własnym środkiem np.samochód schroniska.W piśmie winna znajdować sie prośba o pozwolenie na zamieszczenie na terenie sklepu kosza do,którego będą wkładane artykuły.Pismo winno byc podpisane przez kierownika schroniska,bo oni tez musza miec podkładke,że przekazali a nie np.przejedli lub sprzedali na lewo.Musi być w piśmie podane kto będzie odbierał- przy odbiorze upoważnienie i dokładne okreslenie czy odbiór np.1x w tygodniu.Myślę,że nie będzie błędem zaproponowanie np.umieszczenie reklamy danego sklepu na stronie schroniska.
EOT
Waldek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Sugerowałbym zwrócenie się pismem do znajdujących się w okolicach sklepów wielkopowierzniowych o przekazanie artykułów żywnościowych o kończących się terminach przydatności.W pismie musi znajdować się zoobowiązanie o odbiorze żywności w okreslonych terminach własnym środkiem np.samochód schroniska.W piśmie winna znajdować sie prośba o pozwolenie na zamieszczenie na terenie sklepu kosza do,którego będą wkładane artykuły.Pismo winno byc podpisane przez kierownika schroniska,bo oni tez musza miec podkładke,że przekazali a nie np.przejedli lub sprzedali na lewo.Musi być w piśmie podane kto będzie odbierał- przy odbiorze upoważnienie i dokładne okreslenie czy odbiór np.1x w tygodniu.Myślę,że nie będzie błędem zaproponowanie np.umieszczenie reklamy danego sklepu na stronie schroniska.
EOT
Waldek[/QUOTE]

to bardzo dobry pomysl, na pewno pomoc zostałaby udzielona w taki sposób, ale potrzebne są osoby, które są na miejscu :shake:
Nie wiadomo ile w schronisku jest psów i czy na pewno są też koty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...