Jump to content
Dogomania

Bialy DOBERMAN


Dolphine

Recommended Posts

"Bialy doberman - nowa masc czy gorzki zart natury" to tytul obszernego artykulu w nowym numerze dwumiesiecznika zwiazku kynologicznego w Polsce "PIES" sa zdjecia i opis psiakow i ich historia. Polecam zainteresowanym, jesli ktos udostepni miejsce na swojej stronie internetowej to moge przeslac skany tego artykulu. Uwazam ze to ciekawostka dla milosnikow tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Juz mam, juz mam gazetka dotarla wreszcie i do mojego kiosku. Mialam nadzieje, ze bedzie artykul o flatach, bo jedna hodowczyni zapowiadala swoj artykul, trudno moze w nastepnym numerze..

A bialy doberman, jest....przerazajacy, tak samo jak czlowiek albinos..

Link to comment
Share on other sites

biały doberman?hmmmm.nie widziałem w "Psie", ale jak na razie nie mam specjalnie nic przeciwko. Sam mam czarnego podpalanego (oczywiście dobermana) i tak sobie myśle, ze to nieważne jaką on ma sierść.

Ważne, jeśli za kolorem sierści idą choroby itp. Zwierzęta albinotyczne nie posiadają pigmentu, który spełnia w organiźmie funkcję nie tylko ozdobną - ale przede wszystkim ochronną. Pies bez pigmentu jest narażony bardziej niż inne zwierzęta na choroby zakaźne, bakterie łatwiej go atakują... Dochodzą do tego problemy skórne (podobnie u izabelowatych dobermanów - fawn)...

Link to comment
Share on other sites

Głuchota nie jest jeszcze najgorsza, z tym da się akurat żyć (wiemy coś o tym...), gorzej jest z innymi chorobami :( W artukule, o którym wspomina Dolphine jak wół jest napisane, że psy z taką mutacją genetyczną są bardzo podatne na śmiertelne choroby (np. rak skóry) i żyją po kilka (5-6 lat)!!! Rozmnażanie takich psów i powielanie takich genów dla mnie to zbrodnia :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

a ja uwazam ze zaden pies nie zasluguje aby tak cierpiec !W tym artykule nie pisze jakoby te psy byly jakies specjalnie zdrowe,wrecz ich zdrowie to tragedia.Uwazam ze jesli jakis czlowiek dla urody cierpi z wlasnego wyboru to w porzadku ale zwierze samo nie zdecyduje o tym czy chce cierpiec czy nie.Uroda to nie wszystko.........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...