Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

Dnia 12.12.2023 o 16:12, maarit napisał:

,,Gorsze dni" to dosyć delikatnie sformułowanie. Marysia pisze, że dużo leży, niewiele już ją cieszy i tylko głód motywuje do wstawania. Musi jeść mokre bo dziąsła zaczynają krwawić.

Gaśnie nam bidulinka... 😢😢😢

Marysieńka ma ostatnio bardzo trudny czas  😨  Smutne to bardzo. Przytulam Marysiu i bardzo serdecznie współczuję.  

Link to comment
Share on other sites

Uff, właśnie doczytałem wszystkie zaległości od mojego ostatniego posta, tj. od końcówki września 🙂 Miło wiedzieć, że poszczęściło się Małemu, Fido, kociakom i "wilczkowi". Chyba o nikim nie zapomniałem... 

Betty, nie gaśnij, niech to będzie tylko chwilowy kryzys 😞 Choć okres Świąteczny niech Mari (i jej podopieczni) ma spokojny.

Jak się spisuje nowe obuwie Odiego? 🙂 Jego też życie nie oszczędza 😕

Mari, mam też nadzieję, że z Twoją siostrą już lepiej...

P.S.: Napisałaś, że myślisz nad jakąś "windą" dla Odiego. Wymyśliłaś coś lub może nawet już ona funkcjonuje? Przed chwilą przeszukałem neta w poszukiwaniu pomysłów i jakichś nowych rozwiązań od ostatniego razu bo kiedyś już padł tu ten pomysł. No i znowu są jakieś wagoniki (do których psy pewnie niechętnie by wchodziły) lub uprzęże, w których można podnosić (pewnie mało szczęśliwe) psy. Ja uważam, że najlepszym realnym rozwiązaniem byłaby jakaś łagodna rampa przy schodach, jak dla niepełnosprawnych. Rozwiązanie relatywnie tanie, uniwersalne, trwałe i bez kosztów użytkowania. Domyślam się, że chodzi o schody przed domem. Tu najtańsze wykonanie. Można dorobić balustradę i użyć ładniejszych materiałów. Ograniczeniem są tylko pieniądze i wyobraźnia 🙂

 

outdoor-dog-ramp.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Doskonały pomysł z tym trapem. Ja mam podobny dla kotów do wchodzenia na taras, gdy drzwi na taras są zamknięte np na stałe na zimę. Mają okienko, które jest około 80 cm nad ziemią i do tego okienka przystawiony jest trap, po którym kiedy chcą, mogą wejść na zabudowany taras. W zimie mają tam ocieplone domki i co tydzień uzupełnianą karmę.
Gdyby dało się wykonać taki trap u Marysi, byłoby to super rozwiązanie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.12.2023 o 23:33, Poker napisał:

O takim trapie dawno była mowa, ale mari pisała, że u niej to niemożliwe. Może dlatego, że jest 7. schodów i są strome.

Nie musi to iść w linii prostej. Może skręcić na bok dla złagodzenia podejścia.

Najlepiej będzie kiedy już się wypowie sama zainteresowana 🙂

n4ft3tnkkfx71.png

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.12.2023 o 22:37, elik napisał:

Podrzucili do Marysi?

Psisko błąka/błąkało się po okolicy- tak pisze na FB gminy. Marysia mi przysłała zdjęcia i być może źle to zinterpretowałam...

Jak Marysia się odezwie to napiszę coś więcej.

Ona w ogóle nie może otworzyć dogo. Utworzenie nowego konta nic nie zmieni ale pracuje nad ,,powrotem". To pewnie problem techniczny. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.12.2023 o 23:33, Poker napisał:

O takim trapie dawno była mowa, ale mari pisała, że u niej to niemożliwe. Może dlatego, że jest 7. schodów i są strome.

Schodów jest 13 niestety 😞 

Przepraszam za tak długa przerwę, okazało się, że przyczyną mojej niemożności logowania na dogo był system Windows7, już mam "dziesiątkę" na tym samym komputerze... no i jestem 🙂 tęskniłam za Wami !

Bardzo dziękuję maarit za przekazywanie "aktualności" ❤️ 

Wczoraj niestety utraciłam kontakt z maarit.. i nie tylko.... roztrzaskał mi się telefon, ogólnie zły dzień miałam wczoraj. Kartę przełożyłam do innego telefonu, ale kontakty zostały w tym uszkodzonym.... na jutro mają mi naprawić. 

Mam dobrą wiadomość - pies na fotkach powyżej wrócił już do swojego domu. Ponieważ od rana kręcił się na bardzo niebezpiecznym i ruchliwym skrzyżowaniu krajowej "94", dlatego trzeba było go natychmiast zabezpieczyć. Stres skończył się dla mnie utratą telefonu, ale odnalazła się właścicielka psa, odebrała pupila i obiecała wykastrować zaraz po świętach, bo to straszny uciekinier (w to wierzę, bo ode mnie uciekł przez dwa płoty).

Dzisiaj Kajtuś miał RTG i tu dobrych wieści nie ma 😞 biedak ma w tragicznym stanie przednie łapki, zwłaszcza lewy łokieć, kręgosłup szyjny i piersiowy też w dramatycznym stanie, reszta również nie najlepsza, ale to staruszek. Do Kajtunia ktoś dawno temu strzelał. Jeden śrut ma w jamie brzusznej, zniekształcony, więc przeszedł przez którąś kość, tkwi pomiędzy jelitami, w pobliżu lewej nerki, drugi - w opłucnej. Wet mówi, że to cyborg, nie pies - jak on przeżył ten strzał w opłucną - nie do wiary! Dostaje zastrzyki przeciwbólowe. Miał też pobraną krew, jutro wyniki.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2023 o 18:52, Poker napisał:

Moja Loczunia wyglądała prawie tak samo. Jutro będą 4 tyg. jak ją pożegnaliśmy.

Może mari dałaby radę zarejestrować się na nowo na dogo?

Poker, przytulam ❤️ współczuję serdecznie ❤️❤️  choćby te nasze ukochane miały nie wiem ile lat i chorób, zawsze odejście boli tak samo mocno....

Dzisiaj od rana Kajtuś gorzej się czuje, dostał tabletki.... rokowania nie są dobre 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.12.2023 o 21:06, mari23 napisał:

Przepraszam za tak długa przerwę, okazało się, że przyczyną mojej niemożności logowania na dogo był system Windows7, już mam "dziesiątkę" na tym samym komputerze... no i jestem 🙂 tęskniłam za Wami !

Dogo aż takie wymagające, że na "byle czym" się nie otworzy? 😕 Ja dzisiaj zauważyłem, że mi odobserwowuje wątki. Od kilku dni codziennie jeden i ten sam bazarek, co uznałem za przypadek, ale dzisiaj już TEGO wątku nie miałem więc ten tego... A mam Windows 10, czyli chyba i tak niewystarczający.

Dnia 21.12.2023 o 21:22, mari23 napisał:

Dzisiaj od rana Kajtuś gorzej się czuje, dostał tabletki.... rokowania nie są dobre 😞

Kajtuś, trzymaj się dzielnie 😞 

 

Życzę wszystkim przede wszystkim spokoju na Święta i by zdrowie dopisywało, zwierzakom również...

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...