Jump to content
Dogomania

klubowka szpicow - 2004


Dolphine

Recommended Posts

SH :kciuki:

Wydaje mi się, że jedynym "zdrowym utuczeniem" malamuta, jest praca. Praca, najlepiej w zaprzęgu, no ale ciągnięcie pana na rowerze to tez praca :wink: , powinna spowodować przyrost mięśni.

Z chudzielca nidgy nie da się zrobić "byczka". Chart nigdy nie będzie wygladał jak nowofunlad, chocby nie wiem jak dobrze jadł... tak myślę :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 623
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja wiem z wlasnego doswiadczenia,ze Azja przybrala na wadze jak zaczela porzadnie trenowac w zaprzegu i nie obijala sie zbytnio :wink: Wtedy poglebila jej sie klatka piersiowa i zwiekszyla jej sie masa miesniowa.

A tuczenie psa na sile tylko po to,zeby dostal doskonala ocene na wystawie to moim zdaniem jest nienajlepszy pomysl.Wszyscy dobrze wiemy,ze otylosc u ludzi prowadzi do wielu chorob.Tak samo jest u psow, a pies zatluszczony wcale efektownie nie wyglada.I o ile tluszczyk dosc latwo wyprodukowac to ze zrzuceniem go moga byc problemy :wink:

Link to comment
Share on other sites

Pandora ma 7 miesiecy i nie ma mowy o trenowaniu! a jak pisalam na tylku nie usiedzi, wiec mozna jej policzyc, bardzo dokladnie wszystkie kosteczki! na calym ciele. wynika to z tego ze ok.2 mce temu mialysmy problemy z biegunka i wymiltami i musiala byc na diecie i wtedy b. schudla. tyle ze teraz normalnioe je juz i nadal zostala chudzielcem, wet mowi ze jest wszystko ok. mi nie chodzi o to zeby zapasc psy, a wystawy sa tylko po to zeby szczeniaki mialy rodowod! chcialabym zeby wrocila do wagi z przed choroby, ale widac to musi potrwac dluzej. Luna owszem ma za dużo troche tłuszczyku, a to wynika z tego ze jest totalnym leniem. tylko bieganie, ale nie takie samopas ja interesuje. jak ja sie spusci to ona zwyczajnie sie nudzi, wacha, potem kladzie sie i lezy. tylko bieganie z rowerem lub z nami ja interesuje, a ja chwilowo nie mam zbyt wiele czasu na bieganie z nia(ona by najchetniej codziennie), wiec troszke "obrasta"

Link to comment
Share on other sites

czyli rozumiem z waszego pisania, że malamuty muszą być "okrągłe"?

:o :o :o

Malamut jest psem sportowym/użytkowym i jako taki nie powinien mieć ani grama zbędnego tłuszczu!Dobry malamut to pies o mocnym kośćcu, sporej masie MIĘŚNIOWEJ oraz bogatej szacie.

Tuczenie psa nie ma sensu!

Grozi raczej powikłaniami zdrowotnymi. Otłuszczeniem narządów wewnętrznych i przeciążeniem układu kostnego.

No dzięki SH

wystarczy tylko inaczej nazwać dobrze zbudowanego psa a już takie sprostowania.

Ja wiem doskonale o tym, że nie mozna przekarmiać psa, ale zauważ, że była dyskusja o b. chudym psie.

I staramy się podpowiedzieć ofcy jak Pandora ma wrócić do swojej wagi.

Z poważaniem

zootechnik :hand:

Link to comment
Share on other sites

Hej ofca, na stronie internetowej mojego AZZISA, są nowe zdjęcia jego siostry AISHY, z którą razem startujemy na klubówce w kalsie szczeniat:

http://www.azzis1.webpark.pl/galeria_78.jpg

http://www.azzis1.webpark.pl/galeria_89.jpg

http://www.azzis1.webpark.pl/galeria_90.jpg

A tak poza tym to podobno jeszcze ma być Ałysz z Tarnawskiej Riwiery, tyle, że nie wiem, w jakiej klasie:

http://free.of.pl/s/samoyed/photogallery/alysz3.jpg

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Może :-?

Ale... gdyby od początku pisano o "ciałku" w znaczeniu "mięśni", masie mięśniowej lub podobnie, a nie o "utuczeniu, upasieniu, podtuczeniu" i jakoś tam jeszcze, to ja i inni czytający ( nawet niezbyt uważnie!) nie mielibyśmy najmniejszych wątpliwości o co w tej dyskusji chodzi.

Zresztą również basia zauważyła, że "utuczyć" można psa tylko poprzez wysiłek fizyczny, a w całej dyskusji była mowa o diecie a nie treningu.

Link to comment
Share on other sites

Tu masz Basiu namiary na Klubówkę:

Wystawa / Show

Klubowa Wystawa Szpiców, Dużego Psa Japońskiego i Ras Pierwotnych

Club Show - all breeds of V Group FCI and Great Japanese Dog

Miasto / City

Nowy Dwór Mazowiecki

Data / Date

29 . 02 . 2004

Miejsce / Place

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Turystyki w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Sportowa 66

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzień doberek!

Kadziumia mam do Ciebie prośbę, napisz mi ile waży twój Azzisek?

Mój King ma 5 miesięcy i waży 21 kilo. I też się zastanawiam czy nie jest hmmm co tu dużo mówić zbyt puchaty. Chociaż Kingulec jak go zobaczyła to powiedziała że chudzinka z niego :P , i mam jeszcze jedno pytanko w którym miesiącu rosną psiakom te ząbki pomiędzy kłem i trzonowcem?

wiem że powinny być 3 a King ma narazie tylko 2. I czy te co ma mu wypadną ?, bo narazie garniturek zmienił tylko do kiełków :P , tzn narazie jednego wypluł.

Pozdrowionka dla Samoyedziaków!!! i reszty szpicowatych :D

king4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pies powinien mieć zarówno w szczęce jak i w żuchwie po 4 przedtrzonowce z każdej strony!

Czwarty przedtrzonowiec szczęki nazywany łamaczem wraz z pierwszym trzonowcem żuchwy (również nazywanym łamaczem) tworzą "nożyce" będące głównym aparatem żucia u psa.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście powyższe dotyczy uzębienia stałego.

W mlecznym "garniturku" nie występują pierwsze przedtrzonowce.

Wymiana zębów u psów średnich ras zwykle kończy się w 6 miesiącu życia. Jeżeli do tego czasu nie wyrośnie któryś ząb, to już raczej nie ma na co liczyć :(

Link to comment
Share on other sites

Dzięki SH za odpowiedź. Rozumiem że ten czwarty przedtrzonowiec jest

połączony z pierwszym zębem trzonowym :-? , A czy te mleczne przedtrzonowce i trzonowce wypadają? Kurcze zielona jestem w tym temacie, ale jakbyś chciał się dowiedzieć o ząbkowaniu dzieci to służe radą :wink:

Link to comment
Share on other sites

Z psim uzębieniem jest dość podobnie jak z ludzkim. Mleczne wypada (zaczyna ok. 4 miesiąca życia, zależy to od rasy) a na jego miejsce sukcesywnie wyrastają zęby stałe.

Komplet mleczaków to (na każdym łuku czyli połowie szczęki/górnej i żuchwy/dolnej ):

3 siekacze

1 kieł

3 przedtrzonowce

0 trzonowców.

Razem 28 zębów.

Z kolei kompletne uzębienie stałe to (w szczęce/góra):

3 siekacze

1 kieł

4 przedtrzonowce tzw. P1, P2, P3, P4

2 trzonowce tzw. M1, M2

a w żuchwie, czyli na dole:

3 siekacze

1 kieł

4 przedtrzonowce, też oznaczane jako P1, P2 itd

3 trzonowce, odpowiednio M1, M2, M3.

Razem 42 zęby.

Układ łamaczy to górny P4 i dolny M1

Link to comment
Share on other sites

Cześć Ofca!!

Tatą mojego psiaka jest King z Indiańskiej wioski a mamą Jeni Jarpen.

Hodowla nazywa sie Jarpen i napewno jej nie znasz bo to jest pierwszy miot tej suczki. Tzw. hodowla domowa :wink: Mój Kinguś w papierach nazywa się Jerry Jarpen, a domowe imię dostał na cześć tatusia :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...