Jump to content
Dogomania

klubowka szpicow - 2004


Dolphine

Recommended Posts

  • Replies 623
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej

:D Jesli masz wiecej pytan pisz na maila [email protected]

To Twoja pierwsza wystawa z Ursa?Boszz,pamietam jak ja sie stresowalam przed pierwsza :oops: Mozesz napisac z jakiego skojarzenia jest Twoja sunia?Jesli chcesz to na maila.

Pozdrawiam

kingulec

wysłałam klilka pytań do Ciebie na maila ale nie dostałam odpowiedzi. Napisz mi proszę na forum czy mail doszedł?

Jak czytam wasze opinie o wystawach to już się "boję"

Link to comment
Share on other sites

Hej Askaa,dostalam Twojego maila i nastepnego dnia na niego odpisalam.Nawet prawde mowiac troche sie dziwilam,ze Ty mi nie odpisalas bo tez zadalam Ci jakies pytania :cry: Zaraz przejrze archiwum moze znajde moje wypociny,a jak skasowalam to napisze od nowa :niewiem:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hej Kingulec

Już się martwiłam, że coś pokręciłam w adresie. Potem myłsałam, że po prostu nie masz czasu odpisać.

ale cieszę się, że wszystko ok.

Na wszelki wypadek podaję ci mojego maila: [email protected] (odbiorę zaraz i odpiszę) lub [email protected] (przeczytam dopiero jutro).

ale najlepiej by było jak byś przesłała mi na oba. Wtedy będę miała pewność.

Link to comment
Share on other sites

Samoyedy sedziuje P. Kozber a nie Dunczyk :cry: wczoraj dzwonilam do Zwiazku.

Askaa: przycinam tam gdzie zbyt wystaja, naokolo lapy. Co do szczeniaka,jesli wyglada to nieestetycznie przytnij troche.

To teraz ja zapytam, czy ktos z Was wystawia samoyeda w klasie otwartej i championow (samce)?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z mojego wywiadu wynika, że będzie tez na wystawie Chatanga. Czyli w tej sytuacji podejrzewam, że w klasie Championów pojawi się albo Luca Joen, albo Maybe the Best Chatanga. Coś mi się też o uszy obiło, że będzie Sybirak i ten Samoyed (sorki ale nie pamiętam imienia), który wygrał z Sybirakiem klasę otwartą w Poznaniu. Pani Beata Sarlej (ALBUS) też się podobno wybiera, ale czy z psami, czy towarzysko to nie wiem.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Asiu, dziekuje za komplement, zaraz przekaze pieskowi- tylko ktoremu? :lol:

Kadziumia, tez spodziewalam sie Chatangi,Sybiraka nie widzialam :cry: i tego drugiego psa z Poznania tez nie :cry:

To chyba bedzie mocno obstawiona klubowka jesli chodzi o samoyedy, ale bedzie przynajmniej na co popatrzec, biore kamere :wink:

Link to comment
Share on other sites

No muszę przyznać, ze ów pies, który wygrał z Sybirakiem (ku zresztą ogromnemu zaskoczeniu jego właściciela), jest rzeczywiście ladny, a przede wszystkim był profesjonalnie przygotowany, czego nie można było powiedzieć o wielu innych Samoyedach na ringu w Poznaniu tego roku.

Podobno Tarnawska Riwiera ma bardzo ładne psy i coraz więcej psów od nich jest wystawianych. A nie wiem, czy wiecie, ze pan Pudełko w Poznaniu wystawiał aż 4 psy (ale nie pamiętam ile w tym było psów, a ile suk), więc podejrzewam, że na Klubówce też go nie zabraknie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Fakt, profesjonalne przygotowanie psa- zarowno pielegnacja jak i posluszenstwo to polowa sukcesu, szczegolnie w takiej rasie jak samoyed :lol: jednak ladna siersc to jeszcze nie wszystko :wink:

Kadziumia, jak samopoczucie przed pierwsza wystawa, trenujesz ruch z maluchem? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Trochę trenowałam, ale mi moje starsze sunie przeszkadzają. Poza tym byłam z nim w rodzimej hodowli i Arlena (hodowczyni) sama z nim trochę pobiegała, po czym mi oznajmiła, że w/g niej chód jest w porządku, a reszta dotrze się w praktyce. Odpuściłam więc sobie chwilowo, bo i tak wszystko się okaże na ringu. On musi się przede wszystkim z Wystawą jako Imprezą oswoić.

Cały czas jednak nie wiem co zrobić, bo obawiam się konfrontacji z P.Kozberem, przede wszystkim z powodu rozmiarow mojego AZZISA. Kobitki w Zwiazku powiedziały mi ( o czym już wspominałam), że jest za gruby, hodowczyni mówi, że jest OK. No a ja już mam czarne wizje, że wylecę z ringu za zapasionego szczeniaka. Moje obawy spotęgowało jeszcze to, jak go parę dni temu wykapalam, napakowałam kosmetyków i wysuszyłam do ostatniego włoska. Ja tu dumna stoję i oglądam swoje dzieło, na co przyszedł mój brat i zapytał żartem:" A ty co siostra, kupiłaś Samoyeda, a wyrasta niedźwiedź polarny?" No i co ja mam teraz robić, przecież go nie ogolę na łyso, żeby wyglądał na chudszego.

Nie miała baba klopotu, kupila sobie Samoyeda ... :wink:

Ostatnio przeczytałam jeszcze raz ten artukuł z "Przyjaciel Pies", no i trochę mi przeszło, jak się doczytałam, że lekkie i drobniejsze Samoyedy to typ zaprzęgowy, natomiast typ wystawowy to te średnie i cięższe w budowie. No ale co z tego, skoro i tak wszystko zależy od preferencji sędziego.

Coś czuję, że będę musiała się znieczulić jakąś farmakologią przed wystawą. Całe szczęście za szofera robi mój mąż :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie stresuj sie tak,fakt ze teraz modne staja sie male samoyedy, ale co modne wcale nie znaczy dobre :wink: Moze on teraz tak sie wyrwal,a niedlugo sie zatrzyma i wszystko wyjdzie na rowne,syn Kinga ma 5 mies i wazy ok.20 kg, po prostu jest dosc duzy. Mnie sie o uszy obilo, ze Kozber lubi duze psy, zaraz jeszcze wlacze kasete z championow i zobacze jak sedziowal inne rasy, moze dostrzege jakies podobienstwo :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Jak coś ciekawego zauważysz, to daj znać. Będę wdzięczna za każde spostrzeżenie.

A co do tej jego przychylności jesli chodzi o duze psy, to coś w tym chyba musi być, skoro Malamuty u niego (i z resztą nie tylko u niego) wygrywa Hhudson z Huk Amarok'a. A z tego co slyszalam, to wśród Malamuciarzy pies ten uchodzi za przepasionego....

Link to comment
Share on other sites

Pełna obsada sędziowska:

Freddie Klindrup- Dania:

podenco

pies grenlandzki

cirneco dell etna

nagi peruwiańczyk średni

nagi meksykańczyk średni

łajka zach.

basenji

szpic mały biały

szpic mały kolorowy

szpic współczesny(?!)

szpic miniaturowy

szpic wilczy

Marek Borg- Grabkowski:

karelski pies

malamut

Marcin Kozber:

eurasier

chow

samojed

duży japończyk

Aleksander Burykin- Rosja:

husky

Iwona Urbanowska:

pies faraona

hokkaido

shiba

akita

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...