Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

"moze jeszcze jeden przyklad ktorego nikt nie poruszyl tj. szkolenia pieskow do walk o tym madralinskie moze nawet nie wiedza ale to jest i funkcjonuje."

yyy... ale to chyba w innym topiku by trza o tym gadać? :-o

Tak ogólniej biorąc - co ty tu o jakichś psach kiedy na świecie dzieci mrą z głodu... i tak dalej, i tak dalej, bla, bla, bla....
Typowe sięganie prawą ręką do lewego ucha dookoła glowy kiedy brak argumentów... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='szymi']piszac o tresurze mialem takze namysli inne zwierzeta np wystepujace w cyrku, niestety zostalem oblany blotem przez panny niby bardzo dobrze wychowane inteligentne i poukladane, nie mam zamiaru dalej czegokolwiek udowadniac lub przytaczac jakichkolwiek przykladow, tobie dziekuje za odpowiedz, niestety wyjasnienie dotyczy tylko twojej dzialalnosci ale wierz mi ze gdzie indziej tak rozowo to niewygla, moze jeszcze jeden przyklad ktorego nikt nie poruszyl tj. szkolenia pieskow do walk o tym madralinskie moze nawet nie wiedza ale to jest i funkcjonuje.
ps. :tak na marginesie pieski gina wlascicielom po to aby byc przez chwile sparing partnerem dla psa bioracego udzial w walkach.[/quote]

A ja Ci napisałam nie mogę brać odpowiedzialnosci za innych ale mogę za siebie i od siebie zacząć.
Co do cyrku nie mam zdania, są psy, są konie inne domowe zwierzęta o ile krzywda się nie dzieje i mają emeryturę praca jak każda inna. A inne zależy, słonie też cieżko pracują dla człowieka, dzikie zwierzęta ludzie trzymaja w domku. akwarium, terrarium, klatce. Ich miejsce też powinno byc na wolności.
Walki psów są zakazane jednak pewnie i tak pozostaną w ukryciu. Chociaż to właśnie te psy mają kopiowane uszy, aby im nie przeszkadzały w walce.
Czy słyszałam o nich- pewnie niejedną historię i niejeden film w necie takze i o psie ON ukradzionym którego trzeba było uśpić, bo był workiem treningowym. Byc moze zakaz kopiowania, jak i sterylka wraz z kastracja wszystkich ras i mieszanek uznanych za niebezpieczne a nie zrzeszone w organizacji kynologicznej, zminiejszyłoby to okrucieństwo.
Ale to już zależy od podejścia człowieka do psa, a takze od przepisów które sprawią ze Ci którzy mają za nic zwierze, będą przynajmniej musieli przestrzegać przepisów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']ravik-ty naprawde oklamujesz forumowiczow-mowiac ze jestes mala dziewczynka -ktora skarzy sie tacie a siostra jakas tam kondoliza czy inna to cos tam-albo jestes falszywa i nie jestes tym za kogo sie podajesz-a to z lekka chore albo-zacznij sie leczyc i powiedz tym ,z ktorymi tutaj rozmawiasz-co ci doskwiera,jakie masz problemy-ze musisz ukrywac swoja tozsamosc-mam nadzieje ,ze nie tylko ja mam to odczucie czytajac twoje posty-wlasciwie-to jestem pewna!mysle sobie -ze takie podawanie sie za kogos innego niz sie jest w rzeczywistosci w sieci-ma jaks nazwe i jest juz nawet zdiagnozowane-pozdraiwam-szymi pisze z lotu ptaka-ale ty z cala pewnoscia powinnas przeczytac jakies opracowanie dotyczace nerwic,albo rozdwojenia osobowosci[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]elo, elo[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Lalka :kiss_2: nieźle podjarana, widzę :nerwy: [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Jak będziesz tyle kombinować to buzer pod deklem ci padnie:huh: [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Dla ciebie jestem ravik i tego się trzym :calus: :eviltong: [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=#008000]:tree1: :new-bday: :tort: :BIG: :laola: [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

wot-i prosze jak naszej malej dzielnej ravik przegrzaly sie styki .......
wylazlo to drugie,lub trzecie ja....:))))))
jakis dekiel,najarane,-co na to tatus i siostra....hahahahaha
nie denerwuj sie-wez sobie promazyne,lub prozac,lub moze po prostu zamow sobie wizyte u specjalisty-i....tego sie trzym!!!!!!
pozdrawiam cie bardzo serdecznie-i nastepnym razem-zanim wypalisz-powstrzymaj swoje nerwy na wodzy-bo przyjaciele w ciebie w koncu zwatpia!:)

Link to comment
Share on other sites

Heh... wracając do tematu. Przyszedł dziś do mnie niekopiowany weimar. Od kilku miesiecy ma problem z ogonem, własciwie to odkąd pies dorósł. Rozbija koncówkę o meble, po czym ściany i sufit jak w rzeźni. Zagoi się to trochę, zrobi się strup i... znów rozbija i znów jak w rzeźni. Pani załamana bo mieszkanie juz trzeci raz w ciągu roku maluje. Co poradzicie zamiast cięcia?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Rozbija koncówkę o meble, po czym ściany i sufit jak w rzeźni.[/QUOTE]

[QUOTE]Pani załamana bo mieszkanie juz trzeci raz w ciągu roku maluje.[/QUOTE]

Może niech olejną pomaluje, łatwiej zetrzeć, skoro tak bardzo sie martwi o ściany :razz:
To uzasadnienie, bardzo do mnie przemówiło.:shake:

Link to comment
Share on other sites

A wiesz znajomy miał ten sam problem z owczarkiem niemieckim.
W końcu ucieli mu ten ogon. Tylko że to nie był problem o meble, ale jakiś neurologiczny lub behawiorystyczny bo pies sobie wygryzał ogon, a potem tak jak piszesz, strupek i o sciany rozwalał.
Byc moze Pani za bardzo poświeca czasu ścianom a mniej psu.
A powód nie jest w rozbijaniu o meble, ale zupełnie inny. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Oki. Powiem pani żeby pomalowała olejną, a pies niech się cieszy że mu w młodości ogona nie ucięli, a ciesząc się i merdajac nie sobie nadal rozbija... W końcu ważne to że JEST, nie to w jakim stanie...[/quote]


Nie doczytałeś drugiego postu

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem, jednakże porady co zrobić aby psu z niekopiowanym ogonem pomóc ogona w dorosłym wieku nie tnąc nie znalazłem. Problem tkwi jak najbardziej w obijaniu. Pies okazujac oznaki radości wali ogonem po kantach o ogon rozcina. Na wymianę wszystkich mebli na nieurazowe chyba pani nie stać choc zapytam... A pani raczej psami się dobrze zajmuje. Ma dość znaną hodowlę, ale zawsze miała psy z ogonami kopiowanymi i problemy tego typu się nie pojawiały.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Przyszedł dziś do mnie niekopiowany weimar. Od kilku miesiecy ma problem z ogonem, własciwie to odkąd pies dorósł. Rozbija koncówkę o meble, po czym ściany i sufit jak w rzeźni. Zagoi się to trochę, zrobi się strup i... znów rozbija i znów jak w rzeźni. Pani załamana bo mieszkanie juz trzeci raz w ciągu roku maluje. Co poradzicie zamiast cięcia?[/quote]

Mars teoretycznie chciałes porady. Ale wiekoszść rzeczy które zawarłeś w poście to takie jak ściany sufit w rzeźni, znów jak w rzeźni, Pani musi malowac mieszkanie już trzeci raz.
To jakiej odpowiedzi porady się spodziewałeś przez internet?
A skąd mam wiedzieć czy pies sam sobie nie rozgryza, czy nie ma uszkodzonego jakiegoś nerwu, czy nie jest to behawioralne bo pies ma za mało ruchu. Ile ta Pani poświeca psu dziennie czasu? Ile ma ten pies ruchu. W końcu to pies myśliwski. Ja znam trzy weimary żaden nie ma obciętego ogona i nie ma problemu. Ale mają dużo ruchu i kiedy wracaja do domu, to się nie obijają o meble bo ich nie roznosi.
O o tym weimarze wiemy tylko tyle że dopiero wkracza w dorosły czas, to akurat czas w którym psa bardzo roznosi, jak nie ma ruchu.

[quote]Ma dość znaną hodowlę, ale zawsze miała psy z ogonami kopiowanymi i problemy tego typu się nie pojawiały.[/quote]

To że ma znaną hodowle jeszcze mi nie mówi nic ile ten pies ma codziennie ruchu i zajęcia jak przystało na psa myśliwskiego

Link to comment
Share on other sites

A mnie zawsze zastanawia, dlaczego dogi, amstafy, jamniki i cała rzesza innych ras jakoś sobie radzą z ogonami, a niemal wszystkie psy z najbliższego otoczenia miłośników kopiowania posiadanie ogona niemal przypłacają życiem. Krew się leje po ścianch, ogony łamią się nagminnie - to niemal jak teksańska masakra...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']ile ten pies ma codziennie ruchu i zajęcia jak przystało na psa myśliwskiego[/quote]
A może warto spytać o temperament? Mars, zamiast ogona można wyciąć jajka. Pies sflaczeje, zapasie się i nie będzie go roznosić.
[quote name='Berek']w pewnych przypadkach kastracja faktycznie może pomóc (np. stado kilku samców lub mieszane...) w osiągnięciu stanu względnego spokoju w domu.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']A mnie zawsze zastanawia, dlaczego dogi, amstafy, jamniki i cała rzesza innych ras jakoś sobie radzą z ogonami, a niemal wszystkie psy z najbliższego otoczenia miłośników kopiowania posiadanie ogona niemal przypłacają życiem. Krew się leje po ścianch, ogony łamią się nagminnie - to niemal jak teksańska masakra...[/quote]

Dogowi i posokowcowi bawarskiemu miałem już (nie)przyjemność skracać ogon z powodu urazów. Co do amstafów i jamników to wydaje mi się że mają jednak ogony krótsze od wyższych ras, wiec i siła z jaką uderzają o przedmioty jest mniejsza. Aczkolwiek jamnika któremu lis na polowaniu skrócił ogon też widziałem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']A mnie zawsze zastanawia, dlaczego dogi, amstafy, jamniki i cała rzesza innych ras jakoś sobie radzą z ogonami, a niemal wszystkie psy z najbliższego otoczenia miłośników kopiowania posiadanie ogona niemal przypłacają życiem. Krew się leje po ścianch, ogony łamią się nagminnie - to niemal jak teksańska masakra...[/quote]
Może to wynika ze "złego" sposobu noszenia ogona. Przypomnę, że sugerowałaś wykluczanie takich psów z hodowli. Jakby ten weimar nosił ogon jak chart, to zapewne by go sobie nie rozbijał - hodowcy do dzieła, potrzeba u weimarów charcich ogonów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Ile ma ruchu to dokładnie nie wiem, ale zapewne sporo bo właścicielka jest stażystką w PZŁ, a pies jest już po próbach polowych a teraz jest w trakcie szkolenia do konkursów użytkowości.[/quote]

A tak codziennie? A ile ma tych psów, mówisz ze hodolwa, czyli ile dokłądnie?
Mimo obijania o meble, ogon sie nie złamał? :razz:
Przez cały rok pies ma non stop strup? A którym miejscu? Z boku, na czubku ogona? Nie lize, nie rozwala sobie sam?


[quote]A może warto spytać o temperament? Mars, zamiast ogona można wyciąć jajka. Pies sflaczeje, zapasie się i nie będzie go roznosić.[/quote]
A co ma kastracja do temperamentu? Chcesz aby Mars w takie rzeczy Ci uwierzył że po kastracji zmienia sie temperament? :razz: To by żadnego konia wierzchowego w sporcie nie kastrowali

[quote]Jakby ten weimar nosił ogon jak chart, to zapewne by go sobie nie rozbijał - hodowcy do dzieła, potrzeba u weimarów charcich ogonów.[/quote]
Moze skonsultuj sie najpierw z charciarzami, bo ja znam duzo przypadków gdzie charty łamały sobie ogon. W domu :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Może to wynika ze "złego" sposobu noszenia ogona. Przypomnę, że sugerowałaś wykluczanie takich psów z hodowli. Jakby ten weimar nosił ogon jak chart, to zapewne by go sobie nie rozbijał - hodowcy do dzieła, potrzeba u weimarów charcich ogonów.[/quote]
Małe sprostowanie - sugerowałam wykluczanie z hodowli nie psy, które źle noszą ogon (z ciekawości spytam - czy w każdym wzorcu sposób noszenia ogona jest ściśle okreslony), a psy, które cierpią na jakieś przypadłości zdrowotne. Moim zdaniem, jeśli pies zdrowotnie nie jest w stanie podołać wyzwaniu, jakim jest posiadanie ogona (najwierniejszego psiego przyjaciela), to coś z nim nie tak ;) .

[quote name='szymi']zaraz cie rozszarpią zawsze czujne ogonomaniaczki[/quote]
Oj, szymi, marzycielu, chciałbyś krwawej jatki, a ludzie potrafią dyskutować bez obrażania i rzucania obelg. Spójrz na świat trochę bardziej optymistycznie, nie tylko przez pryzmat swojej wojowniczej natury ;) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sympatyk']Oj ravik, ravik- znajomy styl, znajome poglądy- stawiam butelke zubrówki że jesteś znanym fundamentalistą i antyfeministą Krzysiem- mam racje?[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Sympatyk, a ty kto jeśli można zapytać? Jesteś tu nowa to może przedstaw się na początek. Następny wet? Sympatyk obcinania ogonków? Przyjdzie taka nowa i już węszy i do tego pije. :drinking: Tego jeszcze tu nie było. :shake: A fuuuj. Dziewczyny, ale nam się trafiło. :angryy: [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]O matko kochana. Widzę że Tuatha Dea ściąga ostatnie posiłki. Tajną broń. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]No tak, lutomskak okazała się niewypałem, mocno przereklamowana, a miała być taka dobra. Potrzeba ją kimś nowym zastąpić. :evil_lol: Gorszy i tak nie będzie.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Sympatyk o co ci chodzi z tym fundalistą? Mamy tu fundamentlaistę Krzysia, ale to Czarne Gwiazdy są. Jego się czep. Ja nie mam z nim nic wspólnego. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Ja jestem mała ravik i nie lubię jak się obcina ogony.:multi: :loveu: [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
:tree1: :Dog_run: :tree1:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Oj ravik, ravik- znajomy styl, znajome poglądy- stawiam butelke zubrówki że jesteś znanym fundamentalistą i antyfeministą Krzysiem- mam racje?[/quote]Że niby ja?

Mam pytanie. Zwolennicy NIE kopiowania czepiacie się, że reszta wyzywa i nie pisze nic sensownego.
Czytacie posty ravik?

Zauważyłem, że ci co są przeciw kopiowaniu, to co by nie robili (wyzywali, zaśmiecali temat) to są OK!
Wystarczy nie być "barbarzyńcą" i wszystko wolno!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Zauważyłem, że ci są przeciw kopiowaniu, to co by nie robili (wyzywali, zaśmiecali temat) to są OK![/QUOTE]
To tylko Twoje odczucie, ja dostrzegam głębię postów Ravik, musisz się lepiej wczytac i spokojnie zastanowic, a nie tylko tak powierzchownie przelecieć :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...